Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Inwestorzy nie mogą się zbytnio cieszyć z ustąpienia Mubaraka

GPW: Inwestorzy nie mogą się zbytnio cieszyć z ustąpienia Mubaraka

Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 16:20 / Tysiącznik na forum
Niespełna trzy lata po generalnym remoncie Krakowskie Przedmieście zapada się i pęka. Czy znowu czeka nas jego zamknięcie, by ratować granitową jezdnię?
--------------

Tak oto bufetowa generuje potrzeby pańśtwa.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 16:12 / Tysiącznik na forum
Lider wielkopolskiej PO Rafał Grupiński i szef powiatowych struktur partii Jan Grabkowski chcą wyjaśnić, czy w Swarzędzu koło Poznania doszło do nieprawidłowości przy ustalaniu jednej z list kandydatów Platformy do rady miejskiej. Jak powiedział były lider Platformy Obywatelskiej w Swarzędzu Marcin Lis, politycy mieli napisać na kartkach, ile dają za pierwsze miejsce na liście wyborczej.

------------------

Powinni to opodatkować ;>
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 15:54 / Tysiącznik na forum
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dwa lata temu, podczas słonecznej pogody na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. 79-letni kierowca Buicka Century pokonywał skrzyżowanie z prędkością 25 mil/h. Ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów doprowadziło do tragedii, w której zginęła żona kierowcy – informuje amerykański serwis tbo.com.

Dochodzenie przeprowadzone po wypadku wykazało, że jeżeli kierowca wjeżdżał na skrzyżowanie tuż przed zmianą świateł, to prędkość pozwalająca na bezpieczne pokonanie i opuszczenie "krzyżówki" wynosiła 30 mil/h. Kto jechał w przepisowym tempie 25 mil/h znajdował się na skrzyżowaniu w chwili, gdy dla drugiego kierunku był już wyświetlany sygnał zielony!

----------------

No dobra, jednak to ograniczenia prędkości zmniejszają bezrobocie a nie ich brak.
Ja jednak jestem aspołeczny i wolę jeździć bezpiecznie a nie przepisowo.
amator1122 / 2011-02-14 14:34 / Tysiącznik na forum)
osłabią PLN-na żeby akcje były tańsze i przyjdą kupować już nie raz w tej hossie to przechodziliśmy
Longterm / 2011-02-14 14:36 / Mostek Zwyciężymy!
oni są już zaparkowani w PLN zaufaj mi
amator1122 / 2011-02-14 14:45 / Tysiącznik na forum)

zaufaj mi

ufam tylko sobie w swoich inwestycjach i analizach chociaż ciekawie jest poczytać twoje wpisy masz dobre źródła i masz wiedzę ale nie zawsze ją dobrze wykorzystywałeś :)
Longterm / 2011-02-14 14:53 / Mostek Zwyciężymy!
funt był momentami poniżej 4,50 więc dla mnie nie ma wątpliwości kto się ładował...Egipt ich wystraszył i musieli zmodyfikować strategię
janlew / 2011-02-14 14:25 / portfel / Tysiącznik na forum
odpływ kapitału z emergingów wyhamował

http://etfdailynews.com/blog/2011/02/13/emerging-outflows-taper-off-dramatically-egpt-eem-efa-spy/
Longterm / 2011-02-14 14:23 / Mostek Zwyciężymy!
od czasu jak Rostowski w odpowiedzi na mój list potwierdził że nie zamierza znosić podatku Belki i jeszcze wysłał jakiegoś swojego adiutanta na forum żeby mnie przekonowywać że jednak muszę płacić podatek dałem mu żółtą kartkę i już wtedy wiedziałem że to przekręty i na żadne reformy nie ma co liczyć i inne obiecanki...
Longterm / 2011-02-14 14:33 / Mostek Zwyciężymy!
PS: może z widłami bym pod ministerstwo nie poszedł ale na moje uczucie współczucia nie może ta persona liczyć w obliczu wyniesienia przez tłum...
janlew / 2011-02-14 14:17 / portfel / Tysiącznik na forum
ETFy na egipt już +3,24% w handlu przedsesyjnym
Wichajster / 62.93.44.* / 2011-02-14 13:15
Szacuneczek,
23 lutego, jak co miesiąc, robimy pod Sejmem o 15.00 demonstrację przeciwko podwyżce VAT. Proszę o rozpropagowanie tej informacji.
amator1122 / 2011-02-14 13:45 / Tysiącznik na forum)

Szacuneczek

nie zasługujesz na szacunek bo będziesz eternitowi blokował drogę.

demonstrację przeciwko podwyżce VAT.

kto za tym stoi ? jaka grupa polityków ?
MJPB1 / 2011-02-14 14:38 / Bywalec forum
a ja dzisiaj piszę na kgh gdzie wszyscy się podziali ,a widze że kolega amator wdaje się gdzie indziej w potyczki słowne

pozdr.
parapa / 83.220.122.* / 2011-02-14 14:23
Wedlug ciebie na szacunek zasługuje tylko ten co sie z tobą zgadza
amator1122 / 2011-02-14 14:32 / Tysiącznik na forum)
nie siebie szanuje sam i swoje poglądy, jak również ty z tym śmiesznym nickiem bo widać( on również) w tym powagę sprawy z jaką idziecie pod Sejm.
parapa / 83.220.122.* / 2011-02-14 14:37
Jest demokracja i jak nie łamie prawa to wolno mu byc gdzie chce i kiedy chce a do mojego nicka to ci tyle do tego co mnie do twojego
amator1122 / 2011-02-14 14:51 / Tysiącznik na forum)

jak nie łamie prawa

niech chodzi gdzie chce ale nawoływanie do nielegalnego zgromadzenia na forum publicznym to już łamanie prawa:)

ps. bawcie się dobrze dzieciaczki :)
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:47 / Tysiącznik na forum
Nie pracuję w sejmie.
Stoją za tym rozsądni ludzie.
Blazej_ / 2011-02-14 13:52 / Tysiącznik na forum
to musi byc PiS bo wg amatora nikt inny nie jest przeciwko działaniom platformy.
kri / 95.49.171.* / 2011-02-15 05:04

musi byc PiS bo wg amatora nikt inny nie jest
przeciwko działaniom platformy.

Prowokacja sowiecka aby podzielić nas.
amator1122 / 2011-02-14 14:12 / Tysiącznik na forum)
mogą być geje,... sytuacja jest taka jaka jest i nikt o zdrowym rozsądku i rozumiejący potrzeby państwa nie będzie trąbił pod sejmem o demagogi .


przeciwko działaniom platformy.

a jakie to niby działania jak świat bardziej rozwinięty przechodzi większe gospodarcze problemy a ma większe wsparcie od instytucji odpowiedzialnych za ratingi, globalne finanse
decydujące o być albo nie być .
amator1122 / 2011-02-14 14:57 / Tysiącznik na forum)
informatyk powinien znaleźć bez problemu link Wikipedii i tam szukać odpowiedzi a nie palić głaba.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 15:04 / Tysiącznik na forum
Ależ ja znam te potrzeby.
Sąto potrzeby intratnych kontrakcikó dla kolesi POwców.
amator1122 / 2011-02-14 13:51 / Tysiącznik na forum)

rozsądni ludzie.

mieszkają na prowincji, tej po lewej stronie Wisły .
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:56 / Tysiącznik na forum
A to jakoś Wisła wyznacza granicęzwolenników i przeciwników podnoszenia podatków?
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:20 / Tysiącznik na forum
A nie można by tego zrobić poza godzinami pracy? Raczej wątpię, żeby ktoś brał urlop na tą okazję, więc protestować będą bezrobotni.
Longterm / 2011-02-14 12:02 / Mostek Zwyciężymy!
Azja dała inwestorom powód do kupowania akcji ale czy zagranica powroci na GPW? Co z tego że Mubarak ustąpił a nawet znajduje się w stanie śpiączki skoro inwestorzy zagraniczni omijają nasz rynek szerokim łukiem? Czy zagranica wróci na GPW?

www.longterm.bblog.pl
zar / 195.72.149.* / 2011-02-14 13:16
Z tobą wszystko w porzadku ? kompletnie nie znasz sie na rynku.Wypisujesz jakies bzdety. Mam nadzieje , ze nikt nie podaza za Twoim pisaniem. Normalnie niczego sie nie nauczyles .Pamietam Cie od zawsze , szkoda tylko , ze nie nic z tego dlugiego okresu nie wyniosles
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:17 / Tysiącznik na forum
Tuskiści co chwila wyciągajądo kogoś ręce po pieniądze. A inwestorzy woląsięwycofać zanim im ktoś kasę zabierze.

Podnieśli VAT, zlikwidują lokaty jednodniowe, za interpretacje podatkową podniosą opłatę z 40 na 1000PLN.
nbbvnvbn / 194.29.180.* / 2011-02-14 13:51
Zabierze? Jakim cudem? To kapitał typowo spekulacyjny, nastawiony na cykle giełdowe, a którego spora część odpłynęła w ostatnim czasie z rynków wschodzących, zasilając giełdy zachodnie. Nie idą za nim żadne, konkretne operacje gospodarcze, na które podwyżka VAT, czy opłata za interpretacje podatkową miałaby wpływ. Nawet zmniejszenie składek do OFE, zainteresuje go tylko w tym zakresie, że przy zmniejszającej się płynności naszego rynku, łatwiej będzie nim manipulować.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 14:02 / Tysiącznik na forum
No fajnie, ale cykle giełdowe sąpowiązane z cyklami gospodarki i jak rząd niesprzyja gospodarce to trudno, żeby giełda spekulacyjnie rosła do nieba.
amator1122 / 2011-02-14 14:38 / Tysiącznik na forum)

rząd
niesprzyja gospodarce

ponad 4 % PKB,.. nie wiesz co piszesz
bbvcvcbv / 194.29.180.* / 2011-02-14 14:49
Dzieki, właśnie miałem o tym napisać. EBOR podniósł prognozę wzrostu PKB Polski na 2011 r. do 3,9%. Pozdrawiam.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 14:43 / Tysiącznik na forum
Ale to nie dzięki rządowi i jego polityce, tylko dzięki temu, że w UE jesteśmy i Polacy pracujacy za granicą przysyłajątu kasę a ich rodziny za ta kasę kupują, oraz dzięki temu, że niemiecka gospodarka sięrozwija i kupuje od nas.
Ale jak będą podnosićpodatki i zadłużaćkraj to niedługo i korzystna sytuacja nam nei pomoże.
amator1122 / 2011-02-14 15:08 / Tysiącznik na forum)
przecież nie napisałem DZIĘKI rządowi, tylko odpisałem na post o nie sprzyjaniu może lepiej dla ciebie napisać,... dobrze, że nie przeszkadza i dlatego mamy +4% PKB
amator1122 / 2011-02-14 13:42 / Tysiącznik na forum)
a co może poluźnimy politykę pieniężna jak to proponowała Gilowska i PIS i jeszcze obniżymy składkę rentowa pod wybory,.. wtedy będziesz zadowolony ?

gdyby nie Tusk i Rostowski to dzisiaj pod rządami PIS bylibyśmy w czarnej dupie europy.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:49 / Tysiącznik na forum
Zwolnijmy 100tyś urzędasów, zlikwidujmy becikowe i wspólne rozliczanie małżonków, opodatkujmy usługi seksualne, sprywatyzujmy kolej i szpitale i wprowadźmy podatek liniowy. Wówczas będę zadowolony.
kri / 95.49.171.* / 2011-02-15 05:56

wprowadźmy podatek liniowy

To jest stary liberalny pomysł Bieleckiego -szkoda, że go PO nie wypróbował, pewnie straciłby słupki w TV.
Problem może rozwiązać uczciwa, posiadająca kapitał prawica chrześcjańska. Obniży po ludzku podatki i ograniczy przepisy (przez to ograniczy urzędników) , uporządkuje złodziejskie prawo. Regan już to zrobił. Niestety światowy atak na chrześcijaństwo z udziałem rządu skończy się tym ,że półksiężyc na stałe będzie w Warszawskim minarecie na Pradze.
Dżentelmen
kri / 95.49.171.* / 2011-02-15 05:38

wprowadźmy podatek liniowy

To jest stary liberalny kawał Bieleckiego -szkoda, że go PO nie wypróbował, pewnie straciłby słupki.
Problem może rozwiązać uczciwa, posiadająca kapitał prawica katolicka. Obniży po ludzku podatki i ograniczy przepisy (przez to ograniczy urzędników) , uporządkuje złodziejskie prawo. Regan już to zrobił. Niestety lewacki atak na chrześcijaństwo z udziałem Tuska skończy się tym ,że półksięzyc na stałe będzie w Warszawskim minarecie na Pradze.
Dżentelmen
Blazej_ / 2011-02-14 13:55 / Tysiącznik na forum
dodam odpłatne studia, zero kasy na partie polityczne i większa swobodę gospodarczą. Opodatkowanie kościoła i koniec z dotacjami na kler to oczywista sprawa.
Longterm / 2011-02-14 12:54 / Mostek Zwyciężymy!
albo jak tłum ich wyniesie jak w Egipcie:)))
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:00 / Tysiącznik na forum
Jak już tłum ich wyniesie to najpierw solidnie tąpnie a dopiero później powoli zacznawracać.
Ale nie sądzę, żeby do tego u nas doszło.

Raczej może byćproblem jak PiS dostanie 35%, PO 30%, SLD 15%, PSL 5% a reszta nie przekroczy progu.
Longterm / 2011-02-14 13:17 / Mostek Zwyciężymy!
PO wtedy z SLD zrobią koalicję na 100% ci mówię:)
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:23 / Tysiącznik na forum
Ale to będzie na granicy większości a taka koalicja będzie na tyle niestabilna, że ciężko im będzie rządzić, a jak kilku posłów sięodłączy to większość stracą.
Będzie potrzebna koalicja PO+SLD+PSL a wtedy to juzzupełnie będzie wesoło.
Longterm / 2011-02-14 12:13 / Mostek Zwyciężymy!
Przypominam wszystkim graczom że już w tą środę będzie opublikowany najnowszy ranking forumowiczów. jest jeszcze wciąż szansa na awans w rankingu lub ryzyko utraty swojego miejsca...ostatnie zestawienie zrobiłem 26.01 stuknie zatem miesiąc w środę i to będzie teraz tradycja. Powodzenia życzę wszystkim graczom jak również licznym komentatorom giełdy

www.longterm.bblog.pl
janlew / 2011-02-14 12:11 / portfel / Tysiącznik na forum

Czy zagranica wróci na GPW


zawsze w końcu wracają
squun / 89.174.18.* / 2011-02-14 13:28

Czy zagranica wróci na GPW


zawsze w końcu wracają


zagranica cały czas jest na GPW tylko teraz kombinuje jak ubrać ulicę żeby się wycofać i zrealizować zyski
janlew / 2011-02-14 11:56 / portfel / Tysiącznik na forum
ETFy na egipt w handlu przedsesyjnym +2,17%

spółki egipskie notowane w londynie (GDRy) idą w górę jak burza

Commercial International Bank of Egypt +6,39%
Orascom +5,78%
Orascom Tel +3,25%
Blazej_ / 2011-02-14 11:57 / Tysiącznik na forum
poczekajmy na utworzenie rządu z ocenami.
janlew / 2011-02-14 12:01 / portfel / Tysiącznik na forum
jak widać rynek kupuje przyszłość i nie czeka
Blazej_ / 2011-02-14 12:03 / Tysiącznik na forum
rynek nie wie co kupuje. Bractwo muzłumańskie może zgarnąc władze i będzie po zabawie na tamtejszym rynku finansowym.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:19 / Tysiącznik na forum
Władze zgarnęła armia. Przez kolejne 30 lat będzie kolejny dyktator, więc rynek jest stabilny.
Blazej_ / 2011-02-14 12:30 / Tysiącznik na forum
gorzej jak będzie niczym irański dyktator.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:45 / Tysiącznik na forum
No ale właśnie po to armia zgarnęła władzę, żeby jej nie oddać fundamentalistom.
janlew / 2011-02-14 12:10 / portfel / Tysiącznik na forum
historia pokazuje, że rynek się nie myli

a co do zgarnięcia władzy przez bractwo muzułmańskie to daj spokój
Blazej_ / 2011-02-14 12:15 / Tysiącznik na forum
dobrze już daje spokój. wiem że wszystko wiesz najlepiej. Szkoda czasu na takie pisanie bo i tak masz już swoje teorie.
janlew / 2011-02-14 12:19 / portfel / Tysiącznik na forum
nie

po prostu rozważanie scenariuszy w stylu 'władzę przejmą kosmici' to strata czasu

może władze przejmą kosmici, może muzułmanie, może jutro w kanał sueski uderzy atomówka albo arabia saudyjska ogłosi wojnę z usa

tak można bez końca tylko co to daje

koniobije tak pitolą od 2 lat a rynek robi swoje i trzeba płynąć z nim a nie filozofować na temat zbędnych scenariuszy
Blazej_ / 2011-02-14 12:27 / Tysiącznik na forum
nie doceniasz siły islamskich fundamentalistów. Popieranych zresztą przez sporą częśc społeczeństwa.

Płyniesz z rynkiem i kupujesz egipskie akcje?
janlew / 2011-02-14 12:43 / portfel / Tysiącznik na forum
ale co ci islamiści niby zrobią, zamkną kanał sueski, spalą piramidy?

na bliskim wschodzie nie brakuje dyktatorów i państw wyznaniowych a jakoś świat się przez to nie kończy. ci goście też lubią pożyć jak widać ale pewnie wyobrażasz sobie, że ich jedynym celem życiowym jest pozarzynać wszystko wokół a potem jeszcze siebie nawzajem

próbujesz się uczyć inwestowania a ciągle strachliwie ekscytujesz się tym co ci media podają, ile tak wytrzymasz?

w zeszłym roku koniec strefy euro miał być a giełdy nie tąpneły to myślisz, że przez jakąś afrykańską prowincję tąpną? nawet znaczenie ropociągów egipskich zostało w mediach przejaskrawione bo to tylko 2% ropy

gospodarka egipska praktycznie nie istnieje, to w sumie tylko turystyka, większość ludzi nie ma tam pracy, ale oczywiście nagle egipt stał się strategicznie niezwykle wążny dla całego świata - niezła lipa

byłeś kiedyś w egipcie i widziałeś jaka tam bieda i bezrobocie?

egipskich akcji nie kupuję, jeśli coś piszę o nich w kontekście rynkowym to tylko po to aby zrównoważyć koniobijską propagandę na forum
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:53 / Tysiącznik na forum
Zrobią z Egiptu to co jest w Iranie.
Kanału to raczej nie zamkną, bo będą siębali interwencji USA.
Ale gospodarkęegiptu odwrócą do góry nogami. Zabronią picia alkoholu a kobieta każą się zasłaniać i przebywać tylko w towarzystwie krewnych. Co sprawi, że przemysł turystyczny Egiptu będzie dorównywał temu w Iranie.
Znacionalizują też majątki zagranicznych inwestorów.

Problem będzie też miał Izrael, który graniczy z Egiptem i nawet jeśli Egipt nie zaatakuje Izraela to będzie sponsorował terrorystów, którzy przez granicę będą przechodzić do strefy Gazy. W skrajnym przypadku Egipt może zaatakować Izrael lub izrael może wyprzedzająco zaatakowac Egipt. Co więcej Egipt i Iran moga skoordynować atak.

Poza tym w wielu krajach arabskich są niepokoje społeczne i jak Egipt stanie sięrepubliką Islamską to może pojawić się cała lawina rewolucji.

Nie twierdzę, że to jest bardzo prawdopodobny scenariusz, piszę tylko co się stać może.
squun / 89.174.18.* / 2011-02-14 13:45

Kanału to raczej nie zamkną, bo
będą siębali interwencji USA.


a co ma usa do tego kanału ???
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:51 / Tysiącznik na forum
ano to, że ich statki tym kanałem pływają i jak im ktoś w tym przeszkodzi to zamiast tankowców wpłyną lotniskowce.
janlew / 2011-02-14 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum
skopiuj sobie ten post a potem wklej go tu za rok i sam zobaczysz jak próżne bicie piany to było

albo po prostu przypomnij sobie jakie to katastroficzne wizje końca rok temu snuto przez dubaj
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:13 / Tysiącznik na forum
Przecież wyraźnie napisałem, że nie twierdze, że to prawdopodobny scenariusz.
janlew / 2011-02-14 13:18 / portfel / Tysiącznik na forum
po co tracić czas na nieprawdopodobne scenariusze?
janlew / 2011-02-14 13:22 / portfel / Tysiącznik na forum
to opracuj jeszcze w szczegółach nieprawdopodobny scenariusz ewentualnego najazdu kosmitów na egipt i wtedy będziemy już do reszty spokojni
kri / 95.49.171.* / 2011-02-15 06:12

nieprawdopodobny
scenarius

Obama jednak sam się obawia fundamentalizmu muzułmańskiego niż Rosji. Rosja cały czas grała kartą muzułmańską w Palestynie , i na bliskim wschodzie, szkoliła ich w 70tych latach w Moskwie - Przeciwko USA
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:25 / Tysiącznik na forum
Myślę, że jednak prawdopodobieństwo najazdu kosmitów jest pomijalnie małe a skutki kompletnie trudne do przewidzenia.
Natomiast zagrożenie przejęcia władzy przez fundamentalistów jest wystarczające, żeby rozważać skutki.
janlew / 2011-02-14 13:29 / portfel / Tysiącznik na forum
pisałeś, że rozważasz nieprawdopdoobne scenariusze a teraz piszesz, że są prawdopodobne
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:35 / Tysiącznik na forum
Pisałem, że nie jest bardzo prawdopodobny, co nie znaczy że jest nieprawdopodobny.
Blazej_ / 2011-02-14 13:18 / Tysiącznik na forum

Przecież wyraźnie napisałem

jak widac mało wyraźnie :D
Blazej_ / 2011-02-14 12:50 / Tysiącznik na forum
nie ekscytuje się strachliwie bo kto będzie w Egipcie władał to na mnie nie wpłynie. Póki co to właśnie Ty starasz się na siłę udowodnic że Egipt ma wpływ na GPW ale tylko pozytywny i codziennie wklejasz jak tam sytuacja w regionie.

Poza tym jak niżej - nie napisałem ani jednego postu o wpływie Egiptu na GPW.
janlew / 2011-02-14 12:59 / portfel / Tysiącznik na forum

Póki co to właśnie Ty starasz się na
siłę udowodnic że Egipt ma wpływ na GPW ale tylko pozytywny
i codziennie wklejasz jak tam sytuacja w regionie


nie, wklejam plusy z bliskiego wschodu tylko po to aby zneutralizować wklejki pajaca bo mam z tego ubaw

pewnie już zapomniałeś albo w ogóle nie czytałeś jak 2 tygodnie temu pajac z transwestytą tu piali z zachwytu jak izrael spadł 3% a arabia 6%
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:23 / Tysiącznik na forum
Trzeba rozważać skutki danego zdarzenia i jego prawdopodobieństwo.
janlew / 2011-02-14 12:32 / portfel / Tysiącznik na forum
na rynku analizuje się potencjalne skutki tego co dzieje się a nie mnoży zbędne scenariusze, po prostu nie ma na to czasu bo wydarzeń codziennie wpływających i mogących wpłynąć na rynek jest bez liku

wczoraj dubaj, grecja, irlandia, portugalia, dziś egipt, a jutro znowu coś

tak jest i zawsze będzie a jak ktoś poszukuje stazy w światowym kociołku aby dopiero wtedy kupić akcje to giełda nie dla niego
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:55 / Tysiącznik na forum
Drobny inwestor na to nie ma czasu ani środków. Ale banki inwestycyjne mającałe działy analityków, które siętym zajmują.
janlew / 2011-02-14 13:02 / portfel / Tysiącznik na forum
drobny inwestor może być lepszy niż cały tabun analityków i dowiódł tego niejeden przykład

sztuka nie polega wcale na tym żeby mieć dostęp do wszystkich informacji tylko właśnie na tym aby rozumieć te kilka najważniejszych zasad na rynku

poczytaj choćby prognozy naszych anali a zrozumiesz o co mi chodzi
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:14 / Tysiącznik na forum
Ale ja mówię o analitykach, którym bank płaci za analizy i których analizy znajątraderzy banku a nie ulica.
janlew / 2011-02-14 13:21 / portfel / Tysiącznik na forum
naprawdę wierzysz w ten szeroko rozpowszechniony mit leszczy, że traderom anale po kryjomu przedstawiają trafne prognozy?

anal właśnie dlatego musi zarabiać jako anal bo nigdy nie byłby dobrym traderem
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 13:54 / Tysiącznik na forum
Ale mi chodzi o analityków od róznych dziedzin a nie analitykó technicznych. Tacy analitycy prognozująróznego rodzaju wydażenia ich prawdopodobieństwo i skutki.

Dajmy na to jakie jest prawdopodobieństwo, że Rychu dokopie się do ropy i jakie będzie miałzyski jak się dokopie. Do tego są analitycy od geologi.
amator1122 / 2011-02-14 12:33 / Tysiącznik na forum)
Dzisiejszy DAX jako rynek rozwinięty jest odpowiedzią na wasze egipskie pitolenie :0
Blazej_ / 2011-02-14 12:36 / Tysiącznik na forum
dzisiejszy wig 20 jest odpowiedzią na twoją kolejną zapowiedź dzidy.
amator1122 / 2011-02-14 12:43 / Tysiącznik na forum)
może dzidy nie ma ale straszeniem Egiptem na polskim rynku to lekka przesada .

jestem świadomy tego, że gpw to nie jednoręki bandyta w przeciwieństwie do niecierpliwych.
Blazej_ / 2011-02-14 12:48 / Tysiącznik na forum
nie straszę Egiptem. Nigdzie w ani jednym poście nie napisałem o wpływie Egiptu na GPW.
amator1122 / 2011-02-14 13:24 / Tysiącznik na forum)
ja tak odbieram wpisy w stylu nie" doceniasz siły egipskich fundamentalistów", " gorzej jak będzie jak niczym irański dyktator"
Blazej_ / 2011-02-14 11:44 / Tysiącznik na forum
cześc
teatrzyk dwówch aktorów w pełni mamy na forum.
Może wieczorem się ktoś zjawi.

Skąd wziąc paliwo do wzrostów?
squun / 89.174.18.* / 2011-02-14 13:46

Skąd wziąc paliwo do wzrostów?


od ulicy
anonim_03 / 2011-02-14 11:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzień się coprawda dopiero zaczyna
ale stary schemat się powtarza -- euforyczne otwarcie i czarna świeca
z ostatnich 10 świec 7 było czarnych (na wig20usd dziennym)
Longterm / 2011-02-14 12:04 / Mostek Zwyciężymy!
delta hedge, Egipt i wstęgi Bollingera wciąż czekają na Twoje dementi:) wig20usd będzie następny?
anonim_03 / 2011-02-14 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapomniałeś o franku szwajcarskim :-))
janlew / 2011-02-14 12:12 / portfel / Tysiącznik na forum
wig20usd - drewniany miecz obowiązkowo obecny w arsenale każdego koniobijcy
janlew / 2011-02-14 12:20 / portfel / Tysiącznik na forum
o wig20 usd to on tak smuci odkąd pamiętam

2010-06-22 11:39:55 anonim_03
wig20usd jest poniżej dna z lutego
Longterm / 2011-02-14 12:53 / Mostek Zwyciężymy!
to jest jego wybór o czym pisze ale od pewnego czasu co chwila zaczyna nowy wątek a nie raczy skomentować poprzednich...trochę jak Białek który kiedyś pisał raz na 3 tygodnie i to trzymało się jakoś kupy a teraz piszę co kilka dni i raz bessa raz hossa...
janlew / 2011-02-14 13:12 / portfel / Tysiącznik na forum
warto zapamiętać, że rok temu jak rynek stał na 2300 to koleś tak samo tracił wiarę w dalsze wzrosty jak teraz

2010-02-21 12:57:26 anonim_03
Co ciekawe od czasu jak się przestawiłeś szeroki rynek stoi w miejscu
już pół roku ...

2010-02-07 17:58:07 anonim_03
Re: Komentarze do portfela "bebe"

Dokąd idziemy. Nie wiem.
Co widać w trendzie: trend stracił impet.


a teraz piszę co kilka
dni i raz bessa raz hossa...


sam tak miałeś Loniu ale mam nadzieję, że to już za tobą

bo to jest choroba, która nie przystoi doświadczonym tylko leszczom, którzy nie rozróżniają korekty od trendu

eeeeh, co ta giełda robi z ludzi
Blazej_ / 2011-02-14 11:43 / Tysiącznik na forum
Przed Belką nikt już nie ucieknie
Od lipca tego roku mają zniknąć jednodniowe lokaty bez podatku, pozwalające na unikanie tzw. podatku Belki – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”. W ciągu dwóch lat resort finansów zamierza zarobić 540 mln zł na zmianie zasad zaokrąglania PIT pobieranego od lokat bankowych.
Zamiast dotychczasowego zaokrąglania do pełnego złotego, zgodnie z zasadami matematycznymi dla podatku od lokat wprowadzone zostanie zaokrąglenie do pełnego grosza.
Tym samym podatek od odsetek w wysokości 2,49 zł wyniesie nie zero, lecz 47 gr. Będzie to oznaczało koniec jednodniowych lokat bankowych bez tzw. podatku Belki – czytamy w gazecie.
---------------------------------------
no i co zwolennicy Platformy? Znowu was wydymali bez mydła. Belka załatał tą lukę którą wcześniej zostawił.
Blazej_ / 2011-02-14 11:46 / Tysiącznik na forum

ciągu dwóch lat resort finansów zamierza zarobić 540 mln zł

tyle mniej Polacy wydadzą od lipca. Znowu nie będzie czym nakręcac koniuktury.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:20 / Tysiącznik na forum
Tu akurat niekoniecznie, bo to może skłonićdo wypłacania kasy z lokat i robienia zakupów.
Blazej_ / 2011-02-14 12:29 / Tysiącznik na forum
a tam czeka na nich wyższy VAT. Labirynt bez wyjścia. Polak ma mniej kasy.
Eternit z Azbestu / 2011-02-14 12:56 / Tysiącznik na forum
Ja tam mam wiecej. :) Ale to nie dzięki rządowi.
Blazej_ / 2011-02-14 13:58 / Tysiącznik na forum
gdyby nie rząd miałbyś kilka procent więcej.
Ha ha ha! / 178.36.28.* / 2011-02-14 11:07
Spadek produkcji w strefie euro.
Eurozone Industrial Production SA (Dec) M/M -0.1% vs. Exp. 0.0% (Prev. 1.2%)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy