Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW pod presją amerykańskiego rynku

GPW pod presją amerykańskiego rynku

Money.pl / 2005-11-29 18:46
Komentarze do wiadomości: GPW pod presją amerykańskiego rynku.
Wyświetlaj:
Andrzej / 2005-11-30 11:42 / Bywalec forum
Szanowni, czy ktoś z Was przyłączył się do zabawy na próchnie. Właśnie zastanawiam się czy z mojej strony to było wdepnięcie, czy też rozsądny krok. Może zechce ktoś wypowiedzieć się na ten temat ?
janusz / 83.19.40.* / 2005-11-30 18:25
Ja wpadłem z FONem - uczę się,bo jestem zielony . Zarobiłem na początek na Sanwilu , trochę na Fonie. Teraz pazerność i buta mnie zgubiły bo odkupiłem Fon,który leci jak oszalały.
dżeju / 212.244.249.* / 2005-11-30 15:42
wdepnąłeś, ale możesz zmniejszyć straty:
nie sprzedawaj jutro za wszelką cenę, kurs mocno spadnie na początku (zlecenia PKC, chociaż ze względu na inny kurs odniesienia może być pokazany jako wzrost) ale zwykle reakcja jest na początku przesadzona spekulanci go trochę podciągną i wtedy wywal

tak było na alchemii po ustaleniu pp (kurs z ponizej 20 wjechał na 24 i wtedy sprzedałem), jak i na próchnie przy poprzednich pp

oczywiście, jako człowiek mogę się mylić :)
Leonardo / 62.29.133.* / 2005-11-30 20:00
Dżeju pamiętasz może w odniesieniu do alchemii i poprzedniej emisji, datę ustalenia pp, i pierwszy dzień notowań akcji po przydziale? z góry dzięki
strokuś / 2005-11-30 09:56 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Dżeju-spekulancie, Ty się na tym znasz :-) - powiedz mi co mam zrobić z tym nieszczęsnym ATMem, rośnie i rośnie
dżeju / 212.244.249.* / 2005-11-30 11:01
sprzedaj jak zacznie spadać :)

(ot filozofia)

ja mam gorzej - co mam zrobić ze sobą jak założyłem kilka tygodni temu, że w moim portfelu będzie: CCC 50%, Alchemia 25% i Instal 25%
a mam: Alchemia 50%, Instal 30%, Sanwil 20% :)
strokuś / 2005-11-30 11:13 / Uznany Bywalec forum i giełdy
puściłem połóweczkę na +40% :-)
kwiatek76 / 84.10.18.* / 2005-11-30 09:36
Powiedzcie mi prosze w co warto dzis zainwestowac. MOstostal Plock, czy redpol, a moze pekao????Prosze doradzcie, dopiero zaczynam!!!!Prosze...
strokuś / 2005-11-30 08:33 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, miałeś X kasy, kupiłeś za to amicę i masz teraz ok. 0.7X
żeby wrócić do X musisz zarobić ponad 40%
zadaj sobie pytanie czy teraz kupiłbyś amicę licząc na 40% zysku - czy ktoś z tu obecnych by kupił?
daj sobie spokój, zaakceptuje stratę i kup coś co pozwoli Ci ją odrobić
nawiasem mówiąc dobrze Ci idzie przewidywanie W20
pisałeś na wiosnę o 1800 pkt i było, potem pisałeś o 2470-2500 i proszę
gdybyś przy tych 1800 pkt wywalił te kuchenki i zgodnie ze swoimi przemyśleniami o W20 kupił ow20l5220 to teraz byłbyś jakieś 800% do przodu
nawiasem mówiąc jak widzisz W20 w najbliższym czasie? :-)
Pablo / 2005-11-30 09:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Myślę, że do świąt na WIG20 nie powinno być większych ruchów. Jeśli będziemy mieć efekt stycznia to WIG20 dojdzie pewnie do 2560 i wtedy trzeba będzie obserwować wykres świecowy, MACD i obroty. (w końcu wszyscy chcą teraz zarabiać). Jeśli dynamika będzie słaba i będą dywergencje to później czeka nas zjazd.
Strokuś chyba postąpię tak jak pewna słynna starsza pani, która przyszła do biura maklerskiego i poprosiła o zakup WIGu
dżeju / 212.244.249.* / 2005-11-30 08:46
dobrze prawisz, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że na danej spółce, jeśli już przegapiliśmy sell point, można czekać na odrobienie do usranej śmierci
a 30% do odrobienia to jest możliwe jak najbardziej, ja już odrobiłem i jestem 20% do przodu (połowę mi zeżre Belka pieprzony), rok się męczyłem ale wymęczyłem :)
Pablo / 2005-11-29 22:08 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś sorki, że Ci zawracam gitarę, ale miałbym prośbę żebyś wyjaśnił mi jak interpretować wskaźnik ultimate. Wiem że go stosujesz w analizach
strokuś / 2005-11-29 23:03 / Uznany Bywalec forum i giełdy
zależnie od sytuacji :-) w końcu to tylko technika
ogólne zasady masz np. tu:
http://bossa.pl/analizy/techniczna/elementarz/wskazniki/ultimate.html
ultimate nic jednak nie poradzi np. na spadającą opłacalność eksportu i nawet jak będzie rósł przy spadającym kursie to daje to jedynie nadzieję na krótkotrwałe odbicie
także grunt to fundamenty
euroentuzjasta / 83.25.5.* / 2005-11-29 20:56
mam istotne pytanie, co lepiej wybrać: info z PAP-u na żywo za 20 zeta/miesięcznie czy abonament e-parkietu ????
(ja obstawiam bardziej za pap-em, parkiet z reguły komentuje i analizuje info które sie pojawiło, oczywiście nie raz podają cenne info) oczywiście naj byłoby wszytko altogether :-)
z góry dzięki za comments
orzeł / 80.55.139.* / 2005-11-29 19:02
sprzedałem cersanit a nie arksteel ! (na szczęście po 12,8 zlecany wczoraj )
super Stroke że wywaliłeś śruby (lepiej późno niż wcale)
ja powinienem zrobić ze stealem to samo (złodziej zafajdany:)
Tim, pizza, projprzem rewelka za to eurogotówka mnie męczy oj męczy (Storkuś co o tym sądzisz?)- chętnie poznam Twoje zdanie:)
ogólnie ok
strokuś / 2005-11-29 22:33 / Uznany Bywalec forum i giełdy
tak na szybko:
technicznie to sam widzisz parę sygnałów negatywnych i pewnie dlatego Cię męczy - macd poniżej 0, ult zszedł poniżej 40, kurs zszedł poniżej ema-55, sma15 przecina sma45 od góry, dmi sygnał sprzedaży
ale specjalnie bym się nie martwił, poniżej 4.6 chyba nie zejdzie
z drugiej strony rosnąć to chyba też chwilowo nie ma powodu
caib przed raportem Q3 wyceniał eur na 4.7 i w to akurat wierzę, bo znają ich jak własną kieszeń - organizowali im IPO
nie przyglądałem się jednak raportowi i rekomendacji, więc nie wiem na ile możnaby wycenić go teraz
ogólnie można trzymać (dane GUS wskazują na rosnący popyt wew.)
z drugiej strony może lepiej jednak sprzedać i dokupić np. pizzy (nadal ma spore zapasy, a oprócz popytu wew. zyskuje też na wzrostach w turystyce)
anna / 83.24.239.* / 2005-11-29 20:40
ja Ciebie posłuchałm i też wywaliłam cers. po 12.8, ale jak spadnie to może odkupię
co sądzisz o betcie czy jutro połu. ?
pozdrawiam
orzeł / 80.55.139.* / 2005-11-29 21:01
witaj Aniu ! Mam trzymam i nie puszczam:)
Moja wiara koncentruje się jednak na projprzemie i timie ! Zachowanie spółki na szczycie histerycznym może być nieobliczalne (na to liczę że nie obliczę czyli dużo tego będzie)
NIe chcę się rozpędzać ale coś mi mówi że proj zrobi to samo co tim i rafał (powinienem go dokupić )
Amrest jest tak pięknie trendowaty że aż miło :)
CO do Bety to nie mam wątpliwości że cena 30 zł i więcej jest właściwa !
dziś sprzedałem sanwil po 0,63 jutro pozbywam się arksteela i resztki spraya i nie będę już babajagą (nie przystoi)
dżejku pytałeś o baumę --- hmmm jak by to powiedzieć chciałbym napisać że mam i to bardzo bardzo dużo ale niestety moja gęba prawdomówna musi wypuścić słowa zgoła inne - mam ale bardzo bardzo maluśko :(
NO i hit sezonu kupiłem MIeszka ociupkę z myślą o jutrzejszym dokupieniu (to ostatnia szansa zozoli jaką im daję )
jeśli uda mi się uwolnić jutro kasę z tego o czym wyżej pisałem kupię camara (już nie będę się czaił tylko łyknę i dokupię cocacolowąfarmę :)
i tak to się kręci moi drodzy (tylko ta huśtawka nastrojów mnie męczy)
anna / 83.24.217.* / 2005-11-29 23:19
Podziwiam Orle, te Twoje mam trzymam i nie puszczam :)
ja za bardzo lubię mieszać w portfelu, co nie zawsze wychodzi mi na dobre, ale ...
( betę na razie mam, udało mi się nabyć nawet część po 25 , ale podejrzewam że sprzedam za wcześnie )
margo / 83.28.34.* / 2005-11-30 10:53
Witaj Aniu- ja jestem twoim przeciwieństwem: trzymam ,trzymam, i też mi to na dobre czasem nie wychodzi, sztuką jest wyjśc w odpowiedniej porze,ale dla każdego ona jest inna.
Bete też trzymam mocno!
pozdrawiam
anna / 83.24.224.* / 2005-11-30 12:53
Witaj Margo
wydaje mi się, że troszkę za duża podaż na be i już nmie kusi
pozdrawiam
anna / 83.24.218.* / 2005-11-30 16:48
dziś trzymanie bety się opłaciło :)
nabyłam trochę kruka po 33.2 ale jak spadnie to jeszcze kupię.
euroent / 83.25.5.* / 2005-11-29 20:51
beta ma kolejny kontrakt z tpsą
Pablo / 2005-11-29 19:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Orzełku
a nie skusiłeś się na MPŁ dzisiaj na otwarcie?
Pablo / 2005-11-29 18:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś
Jeszcze małe słówko dotyczące mojego ostatniego komentarza skierowanego do Ciebie.
Nie powiesz mi, że jeśli nie masz akcji z WIG20 to mimo spadku indeksu możesz spać spokojnie. Przecież na spadki i wzrosty wpływ ma ogólna sytuacja na rynku w tym przede wszyskim na WIG20. Więc jeśli spadnie WIG20, bo inwestorzy się czegoś przestraszą, to podobny los czeka większość mniejszych spółek.
Wytłumacz mi to Strokuś bo tego nie rozumiem.
strokuś / 2005-11-29 21:26 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Pablo, zrób taki wykres od 3.X (szczyt W20) i umieść na nim W20, almę, amrest, atm, farmacol, impel, mci, plastbox, projprzem, rafako, śrubex, variant, wawel (czyli spółki z mojej okolicy, dobre i złe)
19.X (dno W20, -10%) tylko 1 (na 12) miała wynik gorszy od W20 (-12% plastbox), 5 spółek miało wynik dodatni (w tym dwie 10-16%), 5 spółek miało wynik w granicach 0 do -2%
na dzień dzisiejszy W20 od 3.X uzyskał wynik rzędu -2%
tylko 2 spółki z tych 12 uzyskały wynik gorszy i tylko w tych 2 przypadkach był on ujemny (choć mocno - 14-25%)
pozostałe 10 (83% wszystkich) uzyskało wynik dodatni od 3 do 24%
nie wszystkie te spółki miałem dokładnie w tym terminie, ale mniej więcej tak to wygląda
w każdym razie mój portfel rósł podczas gdy W20 spadał
tak, spałem spokojnie mimo spadków W20
spółki z W20 puściłem 28-30.IX (pisałem o tym) po info z Węgier o dużym deficycie i przesunięciu daty przyjęcia euro

ale i tak jestem leszczem, bo przecież mogłem mieć w tym czasie tylko np. alchemię (pozdrowienia dla Dżeja) i być 140% do przodu ;-)
akcjonariusze alchemii mogli spać bardzo spokojnie podczas gdy W20 leciał na łeb na szyję
to jest przypadek ekstremalny, ale poprzedni chyba też dobrze tłumaczy sprawę

pozdrawiam :-)
orzeł / 80.55.139.* / 2005-11-29 22:41
Nie zgadzam się ze Strokusiem ponieważ ja miałem w tym czasie tima,projprzem, rafako, betacom, comara,amrest,mni,techmex,plastbox,impel,comp,epn,eurocash,mostostal zabrze,sanwil no dobra nie chce mi się juz wymieniać i też zarabiałem mimo zachowań wigu 20 jak Strokuś opisał nieco powyżej :)
Pablo nie ma żadnego przełożenia i wzajemnej korelacji pomiędzy zmiennymi które przykładać do siebie chcesz.
Ja częstokroć zarabiałem na maluchach właśnie wtedy gdy wig 20 spadał! Coś przecież duzi chłopcy muszą robić z pieniędzmi gdy wig 20 rosnąć nie chce:)
Oczywiście zgadzam się ze Strokiem tylko tak sobie zażartowałem (w końcu mieliśmy kilka innych spółek w portfelach :)bo mi dziś radośnie choć nie do końca zadowolenie mnie wypełnia.
Zawsze znajdzie mi się jakiś kwasek 2 lub 3 w portfelu gubiące część zysku! Na dziś jest to arktyczny złodziej fakaniec niemilec, gotówka euro, no i jago (kto ma jago chodzi nago) NIby nie mam tego dużo ale jednak zawsze uszczknie to troszkę zysku.
POzdrawiam Pabla i Stroka.
Projprzem łapie maksa zobaczysz (tak miało być rafako,tim,proj,mni,odlewnie,i jeszcze beta zmienna kobieta za chłopami up:) no i polimex i ............ ach znowu się rozpędzam
czas odpocząć apap
orzeł / 80.55.139.* / 2005-11-29 22:49
no tak ale jak się chce być spekulantem to się ma :)
to tak apropos tego co mi przeszkadza w portfelu (choć czasem daje zarobić czytaj mostzabrze,sanwil i parę innych to globalnie moja spekuła wychodzi blisko zera)
A zarabiam na mocarzach !
Pablo / 2005-11-29 21:54 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Strokuś
Ty masz talent do dobierania spółek
Też bym tak chciał
orzeł / 80.55.139.* / 2005-11-29 22:59
Pablo przecież wiesz doskonale co kto ma, cóż za problem kupić to samo.(myślę o forumowiczach - temu miało służyć odtajnienie portfeli z zeszłego tygodnia):)
i zwróć uwagę że nie ma nieomylnych a bohaterowie tego forum zmieniają się ciągle (hajdi - mni,ampli : Srtoke Atm ; ktośtam cośtam a potem jakaś wpadka każdemu z nas się zdarza i wyskakuje Dżej z alchemią i zarabia 200 % a potem dżej dostaje w tyłek i ja (ostatnio nie wiem kiedy spadłem prawie 5 % z mojego najwyższego gniazdka - na szczęście odrobiłem z nawiązką itd
Przychylam się do stwierdzenia głównego ekumenisty (ekonomisty :) tego forum czyli Pana Stroke że warto wyeliminować ze swego słownika pewne słowa co ja uczyniłem ze słowami centrostal gdańsk,ferrum i paroma innymi a wtedy pole wyboru się zawęża i żyć łatwiej :)
pozdrawiam
Pablo / 2005-11-29 23:11 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Problem w tym, że siedzę w Amice, Plastboxie i MPŁ i już nie mam kasy na kolejne inwestycje.
strokuś / 2005-11-29 22:39 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jeśli już to powiedziałbym raczej, że powoli (z naciskiem na to słowo) zaczynam się mniej więcej orientować których unikać
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy