Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Rynek gotowy na wzrosty?

GPW: Rynek gotowy na wzrosty?

Money.pl / 2008-04-07 07:42
Komentarze do wiadomości: GPW: Rynek gotowy na wzrosty?.
Wyświetlaj:
anonim_03 / 2008-04-07 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Daxy idą równo ok. +1%
a wigi tylko duże.
molibden / 2008-04-07 12:25 / Bywalec forum
Co za szaleństwo na terminowym? Padło jakieś info?
amigo2 / 2008-04-07 12:19 / Regulamin forum!
Spółki z GPW motywują menedżerów akcjami wartymi 1,9 mld zł

Giełdowe firmy przygotowują dla menedżerów i kluczowych sowite programy motywacyjne. Według szacunków "Parkietu" do najważniejszych pracowników spółek giełdowych może trafić w ciągu najbliższych lat przeszło 126 mln akcji. Łączna, obecna wartość wszystkich walorów przeznaczonych na programy motywacyjne sięga 1,9 mld zł. Specjaliści a także akcjonariusze są podzieleni, co do słuszności i skuteczności takich programów motywacyjnych.


„O wyjątkowej hojności akcjonariuszy mogą mówić zwłaszcza menedżerowie BRE Banku. W uchwalonym niedawno programie przyznano im prawo do nabycia maksymalnie 550 tys. Papierów po 4zł za sztukę. Za warte ponad 210 mln zł papiery prezes Mariusz Grendowicz i inni menedżerowie zapłacą zaledwie 2,2 mln zł, czyli 1 proc. Ich wartości. O tym, że program zosatł przyjęty na takich zasadach, zadecydowały głosy Commerzbanku, który kontroluje niemal 70 proc. Papierów BRE Banku”, czytamy w dzisiejszym „Parkiecie”.
br> „Krytycznie na temat przyznawania menedżerom prawa do nabycia akcji po cenach znacznie niższych od rynkowych wypowiadają się eksperci. Zdarza się również, że takim zasadom sprzeciwiają się akcjonariusze, głównie finansowi”, - czytamy w gazecie.

„Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia chociażby w przypadku ATM. Akcjonariusze spółki nie zgodzili się, by menedżerowie mogli nabyć 1 mln akcji z 30 proc. Dyskontem w stosunku do kursu bezpośrednio poprzedzającego przyznanie uprawnienia. Także w tym przypadku kluczowi pracownicy mogli by zatem nabyć cenny pakiet za stosunkowo „niewielką kwotę” – informuje gazeta.

Giełdowe spółki będą hojne dla swoich kluczowych pracowników. Pakiet akcji wart blisko 2 mld zł przeznaczony na programy motywacyjne musi robić wrażenie nie tylko na samych zainteresowanych. Powody do największego zadowolenia mogę mieć menedżerowie TVN. Spółka pod względem programów motywacyjnych jest rekordzistą. W tym roku przeznaczy na ten cel blisko 180 mln zł.
robinII / 87.105.53.* / 2008-04-07 12:18
nie moge zglebic fenomenu zurawi. zarzadzajacy przy byle nadarzającej sie okazji w************* kilogramami posiadane przez siebie akcje zurawi a kurs rosnie. przebiega to tak - ogloszenie o super wynikach za dany miesiac- dzien przerwy, wysypka kilkudziesieciu/ kilkuset tysiecy akcji, kurs lekko spada, za kilka dni znowu mocno rosnie, i znowu info ze ktos sie z zarzadu wysypał ze sporej ilosci akcji - wieksza wiara w spolke chyba wsrod drobnych niz wsrod zarzadu firmy ? albo sztucznie sterowany kurs
marlowe / 2008-04-07 12:14 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Synthos... Jeszcze da porządnie zarobić. ABG, Stalexport... MSZ, PEP...

A ostatnio myślałem o Pamapolu. Trochę tam zastój teraz...
adrianoo / 2008-04-07 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
coraz bardziej trace cierpliwosc na syntku...
marlowe / 2008-04-07 12:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
spokojnie... Myślę, że wzrosty dopiero przed nami. Ale ja kupowałem po 1,03 jak się nie mylę. A wydaje mi się, że złotówka to na razie minimum dla tej spółki... Do 1,20 powinno dojść bez jakichś problemów...
adrianoo / 2008-04-07 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
powinno...
prawiezaranielogo / 83.14.41.* / 2008-04-07 11:59
Mam pytanie do wiedzących. Giełda w Izraelu nie wykazuje ruchu od 3-go kwietnia. Dlaczego?
To mała giełda ale jednak było - nie było - żydowska, warto wiedzieć jakie trendy w mateczniku.
yayurek / 2008-04-07 12:14 / Kompulsywny looser na forum
byśmy odpowiedzieliśmy, ale niestety obowiązuje zakaz karmienia Troli :(((
szymon nielogo / 193.201.167.* / 2008-04-07 11:50
Erste wciąż zaleca "przeważaj" dla polskich akcji

WARSZAWA, 7 kwietnia (Reuters) - Erste Bank w raporcie o strategii dla rynków akcji w Europie Środkowo-Wschodniej podtrzymał zalecenie "przeważaj" dla polskiego rynku. Analitycy Erste uważają, że na tle regionu polska giełda jest atrakcyjna z powodu znacznej wielkości, płynności i korzystnego otoczenia makroekonomicznego.

"Polska pozostaje na poziomie 'przeważaj' w naszym modelowym portfelu. (...) W obecnych warunkach, płynność i wielkość rynku pozostają ważnymi argumentami wspierającymi tę opinię, a Polska jest drugim po Austrii rynkiem w regionie z dziennym obrotem w 2007 roku na poziomie 253 milionów euro" - napisano w raporcie.

Według analityków, dodatkowym argumentem za zaangażowaniem w polskie akcje może być fakt, że jest na warszawskiej giełdzie wiele okazji do zainwestowania w średnie i mniejsze spółki. Może być to ciekawą alternatywą w przypadku przeceny większych firm.

W ocenie Erste dobrze prezentują się też polskie wskaźniki makroekonomiczne.

Erste Bank rekomenduje "przeważaj" również dla rynku austriackiego, natomiast "umiarkowanie przeważaj" dla Węgier i "neutralnie" dla Czech.
Zielarz / 2008-04-07 12:01 / Uparty Gracz Giełdowy
milo, chociaz nie chwalac sie juz na to wpadlem wczesniej co widac w moim portfelu :)
Jazgar / 2008-04-07 12:10 / Bywalec forum
no, miła taka opinia, z tej uciechy zakupiłem odrobinę Mostka, tak na próbę , jak Longterm powiewa chorągiewką " Mostek zwyciężymy " to optymistycznie trzeba go popierać :))
Zielarz / 2008-04-07 12:19 / Uparty Gracz Giełdowy
od budowlanki trzymam sie z daleka, byc moze robie blad ale to sie okaze ... jak slysze o mostaostalach itd to kojazy mi sie to z zardzewialymi maszynami, pospiechem, wygrywaniem przetargow nierealnymi cenami, oszczedzaniem na materialach, kosztownych naprawach i oplatami za dziurawa jednopasmowa autostrade ...
Jazgar / 2008-04-07 12:34 / Bywalec forum
nie dziwię się Twojej opinii , pewno jeździsz czasami autostradą zarządzaną przez Stalexport... Ale jeśli chodzi o Mostka to tam jest o tyle inaczej że wyszli z potężnego doła i wyniki rokują dobrze na przyszłość . zreszta czas pokaże , będą dobrze się starac to dokupię, będzie gorzej to sprzedam tę drobnostkę .
romcio / 83.14.228.* / 2008-04-07 11:48
Myślę ,że Drozdek do 6,40 dzis doleci ,a jutro dalszy up
Co do Żurawi to tez ciekawy start na 4,4
kuzynx / 2008-04-07 12:03 / Tysiącznik na forum
drozapol powinien testowac linie trendu.
zurawie 4.34 , 4.5
K2 / 2008-04-07 12:13 / Tysiącznik na forum
wydaje mi się ,że prawdziwy test na DPL to okoloice 6,80...ale jak przejdzie 6,4 może być ciekawie ...
brydzia / 2008-04-07 11:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
na Świeciu chyba mamy przełom
Krzych / 2008-04-07 11:52 / Płoteczka na forum
pewno kupiłaś , o której na sklep?
kojarzy mi się ze zleceniem rano NFI fortuna - a tu komunikat 13N spółka w likwidacji dałem spokój ...
ohyes / 2008-04-07 11:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ING po cichu ladnie ciagnie TIM
ohyes / 2008-04-07 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I nepentes
yayurek / 2008-04-07 11:46 / Kompulsywny looser na forum
w marcu, inflacja na Ukrainie w ujęciu rocznym 26%..... Mugabeeeeeeeeeeee
Longterm / 2008-04-07 11:39 / Mostek Zwyciężymy!

sku***yny zaraz zaczną zrzucac wine za inflacje na innych... jak
ja ich nienawidze


nIe martw się komisja Obamy już niedługo...nawet swojego brata Powella nie oszczędzi...musi zrobic pokazówkę dla całego świata...
szymon nielogo / 193.201.167.* / 2008-04-07 11:37
eurpln -3,4550....
szymon nielogo / 193.201.167.* / 2008-04-07 11:46
minfin mowie ze polscy exporterzy sobie dobrze radza, gowno prawda. Mam stycznosc z tym na codzien, wielu z nich zaczyna zadac wplat w pln-ach
samira / 2008-04-07 11:49 / portfel / Małomówny spekulant
no to sobie radzą :)
Longterm / 2008-04-07 11:34 / Mostek Zwyciężymy!
to mi bardzo żle wygląda...
adasiek z opola / 2008-04-07 12:02 / portfel / Dziecko bessy
wspinaczka po ścianie strachu:)
Krzych / 2008-04-07 11:40 / Płoteczka na forum
jak utrzymają 3070 to ok. jedziemy na 3200
moje at. jest w miarę ale małe sukcesy odnoszę , błędem jest za szybka sprzedaż , nie wiem co z tym zrobić.......
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy