Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW rzutem na taśmę wychodzi na plus. To marny wynik na tle Europy

GPW rzutem na taśmę wychodzi na plus. To marny wynik na tle Europy

Wyświetlaj:
I tak w koło macieju / 89.79.151.* / 2014-06-22 19:19
No Maciek, dawaj dawaj, specjalizacja dziennikarska: bezrefleksyjne, bezczelne naganianie na nieuzasadnione wzrosty GPW. Napisz no miszczu ile to procentów tumoroł zyska twoja giełda. Śmiało chłopie do roboty!!! 2 procent? A może 5 procent? Nie no, śmiało dawaj 7 procent na wig20. I git jest!!!
Precz ARCHAIZMEM! / 94.254.139.* / 2014-06-22 17:57
Nareszcie usuną skompromitowanego Belkę co chciał rządowi nadrukować złotóweczek na wybory co w polskich warunkach skończyło by się katastrofą inflacji i wysokich stóp dobijających ludzi i firmy. Zlikwidują też Radę Polityki Pieniężnej, ludzi bez honoru co do niczego się nie nadają tylko do brania apanaży jak i cały bezsensowny NBP w dobie EURO i EBC.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.31.99.* / 2014-06-21 15:42
Ostatnio oglądając n-ty raz wykres w20 i n-ty mecz mundialowy i pijąc n-te piwo, coś nie dawało mi spokoju więc podszedłem do biblioteczki i wyciągnąłem książkę "Teoria fal Elliotta" (pierwsze polskie wydanie 1995 r.) i oto co spłodziłem: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 Na wykresie widać wszystko więc krótki komentarz, wychodzę od pierwszej fali hossy maj-2012 - styczeń-2013 (linia zielona oznaczenie 1) i tu nastąpiła długotrwała prawie 1.5 roczna (styczeń-2013 - maj-2014) korekta . Korekta ta to podwójna trójka (oznaczenia WXY) i składa się z fali płaskiej abc 3-3-5 (I 2013- VI 2013), zygzaka abc 5-3-5 (VI 2013- XI 2013) i wreszcie wykończającego psychicznie trójkąta 3-3-3-3-3 (XI 2013- V 2014). Z analizy tej płyną bardzo ważne wnioski, które pokazują w jakim punkcie obecnie się znajdujemy i otóż w punkcie Y(maj 2014) mamy koniec całego układu korygującego 1 falę hossy i teraz są możliwe dwa scenariusze, pierwszy to rozpoczęliśmy trzecią najbardziej szeroką i dynamiczną falę hossy lub scenariusz drugi to możliwa kontynuacja korekty, która przekształci się w potrójną trójkę. Ważne jest to, że w obu przypadkach w najbliższym czasie
czekają nas wzrosty, bo w pierwszym przypadku rozpoczęliśmy 3-ą falę hossy, a w drugim rozpoczęliśmy zygzak abc w górę łączący kolejną trójkę spadkową o nieokreślonej postaci. Zdaję sobie sprawę, że teoria fal Elliotta cieszy się zła sławą i słusznie bo jej złożoność dyskwalifikuje ją jako metodę trdingu jednak rynek rysuje nieraz tak wyraźne wzory, że aż dech zapiera i tak jest właśnie w tym przypadku. Analiza powyższa łącznie z wcześniej przeze mnie opisywanymi przesłankami jak sytuacja makroekonomiczna, wzrost PKB, cykle 40 i 10 miesięczne wskazują niezbicie, że w najbliższych miesiącach będziemy mieli do czynienia z wzrostami na GPW. Kończąc (bo mi zasilacz w koputerze siada) mam nadzieję, że poprawiłem trochę humory na łikend, zatem miłego łikendu i cierpliwości albowiem okolice 2800 na w20 w ciągu 2-3 miesięcy pewne, czego sobie i wszystkim życzę.
synonim / 2014-06-22 17:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

okolice 2800 na w20 w ciągu 2-3 miesięcy pewne

No to czekamy
ZT / 95.49.226.* / 2014-06-22 11:25

wychodzę od pierwszej fali hossy maj-2012 - styczeń-2013 (linia zielona oznaczenie 1)

Żeby nie było wątpliwości do analizy dodałem oznaczenia fali 1, która jest ewidentnie impulsem 5-cio falowym gdzie zachodzi w przyblizeniu równość wszystkich 3 fal (oznaczenia i,ii,iii,iv,v). Dodałem jeszcze możliwość, że impulsy 1 i 3 mogą być impulsami A i C w ewentualnym zygzaku ABC. To nie zmienia prowzrostowej wymowy układu.
Monejowi zaklinacze hossy / 89.79.151.* / 2014-06-21 00:14
I tak w koło macieju, zaklinanie hossy, której nie ma, nie było i nie będzie na gpw.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy