Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Słaby tydzień dla byków

GPW: Słaby tydzień dla byków

Money.pl / 2008-02-08 17:51
Komentarze do wiadomości: GPW: Słaby tydzień dla byków.
Wyświetlaj:
topol2 / 2008-02-09 17:27 / Tysiącznik na forum
Pożegnałem wczoraj przyjaciela. Przemierzyliśmy razem pół Europy. Latem potrącił go samochód na przejściu dla pieszych. Długo walczył, a wlutym się poddał.
mimika / 84.126.66.* / 2008-02-09 22:50
mimo wszystko zycie to ciagla walka - nie tylko na gieldzie, ale tez na zwyklym przejsciu dla pieszych
wyrazy wspolczucia
Marins / 2008-02-09 21:25 / portfel / Tysiącznik na forum
wyrazy współczucia....życie jest bardzo kruche...
bebe / 2008-02-09 21:07 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
topol......bardzo mi przykro....trzymaj się
Longterm / 2008-02-09 19:31 / Mostek Zwyciężymy!
moje kondolencje
Romi / 2008-02-09 18:17 / portfel / Koci Tata
Dlatego nie lubie chodzić po miejskich chodnikach itp.
To jest bardzo niebezpieczne
Niech Bóg ma Go w swojej opiece
warren buffet / 2008-02-09 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego zyje i ciesze sie kazdą sekundą. na nic sobie nie zaluje. jutro mnie tu moze nie byc.
kurka_wolna / 83.6.212.* / 2008-02-09 17:58
pokonał śmierć
topol2 / 2008-02-09 17:19 / Tysiącznik na forum
Nasz NBP ze swoimi kapitałami jest w stanie powstrzymać trend na naszej waluci przez kilka dni. Rzeczywista siła, jaką wykazała się Hanna Gronkiwicz-Waltz pozwoliła na powsztrzymanie trendu przez 3 dni, gdyż nie można ładować całej zawartości banku centralnego. 3 dni to niewiele. Chciałem przypomnieć, że rok ma 365 dni.
Zdecydowanie, we wszystkich interwencjach światowych banków centralnych, skutki były przeciwne do zamierzonych. Zawsze umacniały trend, zamiast go powstrzymać. Dlatego wypowiedź nowego wiceprezesa NBP kwalifikuje go do szczegółowych badań. Przez wiele ostatnich lat nie było interwencji banków centralnych na świecie, bo to banki ośmiesza. Szykuje się odstępstwo od tej reguły:
Polska i Zimbabwe.
rpp / 2008-02-09 18:08 / Tysiącznik na forum
Gronkiewicz Waltz była śmieszna - jak Wałęsa wyznaczył ją na szefową NBPu nawet Gazeta Wyborcza pisała, że to kobieta z choinki urwana i że nigdy do tej pory nie miała kontaktu z bankowością [zajmowała się prawem kanonicznym na UW]

.

~ / 2008-02-09 16:43 / Tysiącznik na forum
WYNIKI ANKIETY:
Czy złoty jest przewartościowany?

Tak 71%

Nie 24%

Nie mam zdania 5%

Głosów: 8991
anonim_03 / 2008-02-09 17:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W Polsce jest ok. 50-60 mld zł kredytu we frankach szwajcarskich.

Jeżeli ludzie przestaną zaciągać kredyty w CHF a za to powoli spłacali, to złotówka będzie się powoli osłabiać. Jeżeli gdzieś na świecie zadaży się coś co zniechęci inwestorów do rynków wschodzących, może mieć miejsce radykalny spadek złotówki co może wywołać falę przewalutowania.

Dopóki orkiestra gra, dopóty załotówka będzie się umacniać ... choć ten potrójny szczyt sugeruje że to jakby koniec podróży.

PS1. Warto dodać że deficyt obrotów bierzących Polski jest większy niż USA.
PS2. Jakby ktoś powiedział w czerwcu że mWig spadanie do 3000, to szyby by od gromkiego śmiechu powypadały.
flavio25 / 2008-02-09 17:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Wezyku
do tej ankiety nalezaloby dolaczyc drugie pytanie:
dlaczego zloty sie umacnial?
jezeli aprecjacja zlotego wynikalaby ze wczesniejszych ruchow NBP to jak najbardziej nalezaloby podjac jakies sztuczne kroki celem deprecjacji

z tego co mi wiadomo takich ruchow wczesniej nie bylo wiec nie wkladajmy kija w mrowisko!
flavio25 / 2008-02-09 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum
zawracanie rzeki nikomu jeszcze na zdrowie nie wyszlo a tylko przynosilo zaglade czlowiekowi odwlekana w czasie!
topol2 / 2008-02-09 16:47 / Tysiącznik na forum
1 USD=1zł
Z tym muszą się w przyszłości pogodzić nasi eksporterzy. Ważne jest, aby ten proces rozciągnął się w czasie, aby nasi eksporterzy nie doznali chwilowego szoku.
wyspiarzDK / 2008-02-09 16:59 / Leszcz na dnie
doznałem chwilowego szoku
~ / 2008-02-09 16:52 / Tysiącznik na forum
grubo sie mylisz.Okres taniego dolara i mocnej zlotowki wlasnie sie konczy.
A przy kursie euro do zlotego = 3,4 bedzie interweniowac NBP.Juz zapowiedzieli.
topol2 / 2008-02-09 16:57 / Tysiącznik na forum
Nigdy w historii żadna interwencja banku centralnego nie powiodła się. Może nasz NBP zaprzeczy tej prawidłowości, bo on będzie interweniował gołymi gaciami.
Kto wystawi więcej gołych gaci?
~ / 2008-02-09 17:04 / Tysiącznik na forum
przy najblizszym konkursie na zastepce Skrzypka mozesz sie zglosic.

Nigdy w historii

a tego nawet juz nie bede komentowac,
Yayurek siegnie do poprzednich kryzysow i Ci wytlumaczy
milego week'endu
topol2 / 2008-02-09 17:08 / Tysiącznik na forum
Nie bądź niegrzeczny.
Dlaczego miałbym być zastępcą buraka?
Już sama funkcja buraka mnie obraża.
Nie pozdr
wyspiarzDK / 2008-02-09 17:03 / Leszcz na dnie
a gdzie argumenty na poparcie tezy, ja odbijając piłeczkę mógłbym obwieścić że wszystkie interwencje wszystkich banków cent, powiodły się i takie twierdzenie byłoby równie wartościowe jak Twoje
~ / 2008-02-09 17:07 / Tysiącznik na forum
Topol jest znany z naglych,radykalnych i nieoczekiwanych tez i to ma swoj specyficzny urok.Nawet jesli rzadko sa prawdziwe.
Romi / 2008-02-09 16:55 / portfel / Koci Tata
też bym sie skłaniał do takiej hipotezy.......
topol2 / 2008-02-09 16:00 / Tysiącznik na forum
Już dawno mądry człowiek powiedział:
"Nie kupuj akcji, kupuj firmę".
W tej chwili nie wiadomo co kupować. Jedna firma tańsza od drugiej. Można dostać oczopląsu. Wcześniej, czy później takie podejście przyniesie skutki.
Prosty przykład: W 2004 r akcje nie notowanej Huty "Pokój" chodziły po 28 gr.Ja kupiłem niewiele. Miałem uzgodnioną transakcję na kilkadziesiąt tysięcy szt, ale z przyczyn losowych transakcja nie doszła do skutku. Od tego czasu "Pokój" płaci regularnie dywidendę. Ostatnia dywidenda to 15 zł/akcję. W tym roku będzie wyższa.
Jedynie fundamentalne podejście ma sens.
Na GPW: spółka Capital. Kapitalizacja spółki to 132 mln.
Wg moich szacunków, za 4 kwartał Capital osiągnie 58 mln zł zysku netto. To obniży wskaźnik c/z do około 2.
Dlatego nie interesuje mnie bessa. Ja kupiłem firmę z przyszłością. Reszta mnie wali.
Pozdr
Piewca normalności / 83.29.226.* / 2008-02-09 16:44
Capital dla potrzeb kredytu radosnie zmanipulowal bilans.To moja teza.Prawdziwe C/Z to 25 z tendecją do 100.
~ / 2008-02-09 16:56 / Tysiącznik na forum
Ponizej tylko jedna z opinii na temat capitala /z dziesiatkow a moze i setek/ Jak zawsze,kazdy sam podejmuje decyzje.
Wykres takze wiele mowi

Autor | ~logik [83.21.65.*] 2008-01-03 20:31 Zobacz wątki dotyczące Capital Partners
Zobacz profil Capital Partners
Tylko się nie pozabijajcie akcji na pewno starczy dla wszystkich i wcale nie trzeba będzie kupowac tak drogo jak piszecie.
Ci co uważnie śledzą wszystkie zdarzenia w spółce wiedzą skąd będą pojawiac się te akcje w atrakcyjnej cenie.
Pozostali niech sobie nie przeszkadzają i kupują nadal przecież bardzo atrakcyjna cena to (taniej już miało nie byc) była przy 17 zł, 15, 13, 12 !!, 11 !!!, potem 10 zł .... teraz też jest atrakcyjna cena. (taniej już nie będzie). ?????
Pozdrawiam.
topol2 / 2008-02-09 16:51 / Tysiącznik na forum
Ja nie mówię, że oni pokazali jakiś zysk. Ja tylko twierdzę, że ich rzeczywisty zysk za 4 kwartał wyniósł 58 mln zł. Natomiast myślę, że oni stworzą sztuczne rezerwy, aby obniżyć RZECZYWISTY zysk, gdyż jest on trochę szokujący i nie mogliby wykazać się wzrostem w następnych kwartałach.
~ / 2008-02-09 16:20 / Tysiącznik na forum
pomysl nad tym

24 Stycznia 2008, 10:45


Prezes sprzedał 420 tys. akcji w średniej cenie 5 zł w dniu 17 stycznia. Członek Rady Nadzorczej nabył 420 tys. akcji w średniej cenie 5 zł w dniu 17 stycznia

/
flavio25 / 2008-02-09 16:10 / portfel / Tysiącznik na forum
wszystko ladnie napisane, z tym ze owy madry czlowiek zapewne nie kupowal spolek na szczycie po 5 letnich wzrostach

a co do Huty Pokoj z Rudy Slaskiej :) to szkoda, ze jest tak dojona na prawo i lewo przez sp. z o.o.
topol2 / 2008-02-09 16:16 / Tysiącznik na forum
Nie wiem, czy jest dojona. Całe finanse są nastawione na dywidendę. Przejrzystość dobra. Jedyna wg mnie podejrzana transakcja, to sprzedaż produkcji żelazomanganu dla firmy Stalmag. Ja kupując, kierowałem się głównie produkcją żelazomanganu.
topol2 / 2008-02-09 16:22 / Tysiącznik na forum

2008-02-09 16:10:29 | *.*.*.* | flavio25 [ Tysiącznik na forum ]
wszystko ladnie napisane, z tym ze owy madry czlowiek zapewne
nie kupowal spolek na szczycie po 5 letnich wzrostach

Ja też nikogo nie namawiam do kupowania na szczycie pięcioletniej hossy. Sam przez wiele miesięcy(od maja) byłem bez akcji.
Ja mówię o kupnie akcji w trakcie 17-letniej hossy.
Myślę, że ta 17-letnia hossa jeszcze się nie skończyła.
flavio25 / 2008-02-09 16:35 / portfel / Tysiącznik na forum
pare spolek z huty zyje:)
nieruchomosci w centrum stoja i niszczeja,
wymyslili sobie abstrakcyjne ceny za cos w co trzeba drugie tyle wlozyc, zupelnie oderwani od rzeczywistosci, to nie centrum Warszawy:) jaki w tym cel ? sam nie wiem?
szkoda, ze tak dzialaja,

Całe finanse są nastawione na
dywidendę.
czy to dobre, watpie
a mozna by dwa razy tyle przeznaczyc na inwestycje zachowujac dywidende



Ja też nikogo nie namawiam do kupowania na szczycie
pięcioletniej hossy. Sam przez wiele miesięcy(od maja)
byłem bez akcji.
Ja mówię o kupnie akcji w trakcie 17-letniej hossy.
Myślę, że ta 17-letnia hossa jeszcze się nie
skończyła.


dobrze mowisz, tutaj ja sie zagalopowalem
topol2 / 2008-02-09 16:43 / Tysiącznik na forum
Muszę przyznać, że wiem znacznie mniej od ciebie na temat huty "Pokój". Moją świadomość kształtują tylko wyniki firmy i co roku płacona znaczna dywidenda, która dla mnie jest solidnym zastrzykiem. Oczywiście nie biorę tych piniędzy dla siebie, tylko natychmiast rozdaję dzieciom.
flavio25 / 2008-02-09 16:51 / portfel / Tysiącznik na forum
ja tez wiem nie wiele, ale sa to pewne informacje
wiecej juz pewnie nigdy sie nie dowiem

"Akcjonariat Huty Pokój jest rozdrobniony. - Właścicielami są osoby fizyczne i prawne z kraju i zagranicy. Nie możemy podawać szczegółów - mówi Jerzy Trzciński, asystent prezesa."
mozna sie tylko domyslic kto ma te akcje i dlaczego jest prowadzona taka a nie inna polityka dywidendy

pozdrawiam
flavio25 / 2008-02-09 16:57 / portfel / Tysiącznik na forum
http://www.hutapokoj.eu/PL/f_finanse.aspx
tylko czekac az ich hindus polknie,
topol2 / 2008-02-09 17:03 / Tysiącznik na forum
Nie połknie.
Większość akcjonariatu ma siedzibę w Izraelu.
Oni mają własny sposób myślenia i totalny wstręt do złego zarządzania.
~ / 2008-02-09 15:50 / Tysiącznik na forum
Miotła przydałaby się 32 spółkom z GPW

Kamil Zatoński
09.02.2008 08:52
Czytaj komentarze(2)

Eksperci rynku kapitałowego wytypowali giełdowe firmy o najlepszych i najgorszych zarządach.
Według maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych ankietowanych dla „Pulsu Biznesu” przez Pentor International Research, wymiana władz w aż 32 giełdowych firmach zostałaby entuzjastycznie przyjęta przez inwestorów i spowodowała natychmiastowy wzrost notowań. To kolejne z pytań, jakie Pentor zadał 180 respondentom w badaniu przeprowadzonym między 15 a 24 stycznia.

W czołówce tego - niezbyt chlubnego - zestawienia znalazły się firmy, których menedżerowie budowanie wartości firmy pojmowali jako przeprowadzanie tanich emisji z prawem poboru i splitu. Takie działania windowały w ubiegłym roku notowania m.in. Elkopu, Orła i Inwest Consulting.

Wśród negatywnych bohaterów nie zabrakło także spółek, które mocno rozczarowały wynikami, nie dotrzymały obietnic lub ich polityka informacyjna została źle odebrana przez rynek. Chodzi m.in. o Arcusa, Toorę, Ampli i Polcolorit. Wreszcie eksperci uznali, że powiew świeżego powietrza przydałby się tam, gdzie potrzebne są nowe pomysły na prowadzenie biznesu m.in. w Skotanie, Mostostalu Export, Wilbo, Amice czy w Pepeesie.

Na przeciwnym biegunie- a więc w gronie tych, w których w opinii specjalistów skutki zmian zarządu byłyby najbardziej niekorzystne - w pierwszej piątce znaleźli się BZ WBK, LPP, ING, TVN i Arteria.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu i na stronie pb.pl, gdzie opublikujemy pełny ranking 346 spółek.



Elkopu, Orła i Inwest Consulting


Chodzi m.in. o Arcusa, Toorę, Ampli i Polcolorit.
Piewca normalności / 83.29.250.* / 2008-02-09 15:07
Jak to działa widac na NETII Kurs 120 zl w 2000 roku wtopa do 1,5 zł i ble,ble,ble "trzymaj dlugotermowo".PROCHINK debiut 1994 od tamtej pory same straty i ble,ble "trzymaj dlugoterminowo".TECHMEX kupa g....na."trzymaj długoterminowo".Sprzedaj wszystko i uciekaj ile sil w nogach,inaczej bedziesz miał tylko taki przelicznik strat jak na Netii.Nie bądż pacanem.To nie urośnie - to koniec to bessa to krach to WIELKA LIPA,
szymon / 2008-02-09 15:50 / Uznany Gracz Giełdowy
kup na dnie bessy 10 dobrze wybranych spolek, gwarantuje Ci ze 8 z nich urosnie co najmniej 100% przez kolejnych 5 lat.
Piewca normalności / 83.29.226.* / 2008-02-09 16:34
Tak -kup za 3 lata na dnie bessy a nie teraz.Dziś uciekaj co sil w nogach.
flavio25 / 2008-02-09 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
1. zle dobrane spolki,
2. straty sie ucina
3. nie wszyscy moga zarobic, ktos kapitalu musi dostarczyc,
4. kupuj na dolkach
itd itd itd

oj wrocisz znow tutaj za pare lat z tym samym tekstem
z ledwo co zrealizowana 40% strata i znow bedziesz naganial na spadki

skoro jest tak zle graj na spadki i nie marudz
bedziesz milionerem
~ / 2008-02-09 15:18 / Tysiącznik na forum

Nie bądz kretynem
bollullos / 2008-02-09 15:00 / portfel / Uznany Muł Pancerny

To co obserwujemy to powolna anihilacja systemu finansowego i bankructwo ameryki, trzeba sie z tym poważnie liczyc...normalna "gra" juz sie skonczyla, jakiekolwiek "długie" inwestowanie to szaleństwo


THE END
GAME OVER
kupię sobie trumnę
yayurek / 2008-02-09 15:14 / Kompulsywny looser na forum
i łopatę, coby się własnoręcznie zakopać, bo kto inny Cię zakopie po tym pisdemonium
adrianoo / 2008-02-09 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Francuskie władze zatrzymały drugiego maklera w ramach dochodzenia w sprawie gigantycznych strat banku Societe Generale, poinformowało biuro paryskiego prokuratora.
Zatrzymany makler jest pracownikiem spółki Fimat, filii Societe Generale. Agenci wydziału finansowego paryskiej policji aresztowali mężczyznę wczoraj wieczorem.
yayurek / 2008-02-09 14:34 / Kompulsywny looser na forum
dopiero od kilku miesięcy patrzę na wykres strachu, chyba powyżej 37 można w ciemno wchodzić, przynajmniej na tydzień, dwa tygodnie..
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$VIX
flavio25 / 2008-02-09 15:02 / portfel / Tysiącznik na forum
wogole nie znam wskaznika:(
a jak sie go liczy?
ma ktos jakies materialy na ten temat?
yayurek / 2008-02-09 15:06 / Kompulsywny looser na forum
wykres zmienności kursów, im większa niepewność, im większy strach, tym bardziej kursy zmieniają się jak oszalałe, ostatnie maksymalne szczyty właśnie na maksymalnych spadkach w styczniu i sierpniu, wykresem strachu nazwałem to tak z siebie :)))
flavio25 / 2008-02-09 15:14 / portfel / Tysiącznik na forum
to, ze zmiany trendu cechuja sie wzrostem zmiennosci kursow wiedzialem, ale nigdy tego nie mierzylem,
baa nawet nie wiem jaki wskaznik to odzwiercierdla na ispagu, czas sie doksztalcic
dzieki
yayurek / 2008-02-09 15:13 / Kompulsywny looser na forum
tutaj masz go w szerszym ujęciu czasowym, zobacz jakie piękne dwa spodki i dwie piękne hossy w tym i poprzednim dziesięcioleciu, na początku pewność i optymizm w ludziach narasta, a póżniej narasta strach i niepewność, aż do krachu
http://tinyurl.com/2belvq
adrianoo / 2008-02-09 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gazprom zapowiada, że zakręci kurek we wtorek o 8 rano czasu warszawskiego - w dzień wizyty prezydenta Wiktora Juszczenki w Moskwie.
zbig$ / 2008-02-09 14:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale byłaby hossa, jakby zrobili split na czyms na 1 grosz - bylaby to gwarancja nieutraty kapilału, aile by mogło wzrosnać - 100% do 2 gr!!!, a jakby do 3 wzrosło to hoho...dziwne ze wszyscy jeszcze takiego splitu nie zrobili...)))
adrianoo / 2008-02-09 14:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie podpowiadaj... :)))
Piewca normalności / 213.134.167.* / 2008-02-09 13:13
Ten tydzień z taką ilością danych będzie przełomem. Jeżeli założyć ,że 30% z nich to złe dane to będzie drugi dołek na WIG 20 poniżej 2600 .A potem kolejnych dołków będzie ze 300 conajmniej. Ratuj się kto może =sprzedaj na 2 dołku a nie na 299.Ocal resztki -przyjdz na GPW za 3 lata.Nie bądz kretynem ,nie trzymaj długoterminowo- ludzie tak długo nie żyją.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-09 14:12
kupuj i nie p******!

http://biznes.onet.pl/0,1689160,wiadomosci.html
adrianoo / 2008-02-09 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
"G7 ostrzegła też przed niepożądanymi skutkami podejmowania "bezładnych działań" w dziedzinie kursów walut."
Pan Kozinski powienien jeszcze raz przemyslec decyzje
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-09 14:27
taaa- gdyby Kozka nie skakała to by nóżki nie złamała:((
adrianoo / 2008-02-09 14:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
"nozka" nasza jest a "Kozka" sobie zniknie i tyle :(
zbig$ / 2008-02-09 13:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
ewidentnie po w20fut widac, ze zmierzamy co najmniej do podw. dna...
flavio25 / 2008-02-09 13:27 / portfel / Tysiącznik na forum

Ratuj się kto może =sprzedaj na 2 dołku a nie na 299.Ocal resztki -przyjdz
na GPW za 3 lata

tak kup na gorce
ogolniki zero faktu
~ / 2008-02-09 13:19 / Tysiącznik na forum

Nie bądz kretynem


no to nie badz
adrianoo / 2008-02-09 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowy wiceprezes NBP in spe Witold Koziński nim jeszcze jego kandydaturę zatwierdził premier już zdążył zaskoczyć rynek. W piątek w Radiu PiN powiedział, że NBP nie wyklucza interwencji walutowych, by utrzymać w dobrej kondycji eksporterów.

Byłaby to istotna zmiana w podejściu banku do rynku. Narodowy Bank Polski interwencji walutowych, czyli kupna lub sprzedaży walut w celu zmiany ich kursu, nie przeprowadzał od 10 lat.

Po radiowej wypowiedzi wiceprezesa złoty osłabił się wobec euro o mniej więcej 2 gr, za europejską walutę już po godz. 10 trzeba było płacić ponad 3,62 zł.

Czy rzeczywiście złoty może się tak szybko umocnić i uderzyć w eksport? Ekonomiści są zgodni, że polska waluta będzie coraz mocniejsza, ale szybkie dojście do poziomu 3,4 zł za euro jest mało prawdopodobne - informuje "Rzeczpospolita".

Wiele prognoz wskazuje, że docelowym poziomem w tym roku jest 3,5 zł za euro.
zbig$ / 2008-02-09 14:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
A co Amerykanie znaleźli nowych frajerów do kupna lecących $$$???
ten frajer to NBP???
adrianoo / 2008-02-09 14:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
ano, znani jestesmy ze sponsoringu wyrobow zza Oceanu...
wyspiarzDK / 2008-02-09 12:52 / Leszcz na dnie
słuszna decyzja, szczególnie w aspekcie zmniejszania się popytu u naszych głównych partnerów. wyspiarz też się nie obrazi jak złotówa trochę osłabnie
flavio25 / 2008-02-09 13:04 / portfel / Tysiącznik na forum
wyspiasz sztuczne regulacje nie pomoga, albo tylko doraznie na chwile
szybciej znajdziesz innych odbiorcow,
po co pchac sie na slaby rynek na ktorym zanika popyt(waluta to pokazuje)

pamietajcie, ze zabawa z waluta to zagrywki dobre dla nielicznych, przewaznie znajomych
flavio25 / 2008-02-09 13:08 / portfel / Tysiącznik na forum
przyklad-czysta abstrakcja
handlujesz w miescie A
w miescie A ludzie utrzymuja sie glownie z pracy w sektorze panstwowym
w wyniku czynnikow X zmuszony jestes odniesc cene
ludzi nie stac na kupno po takich cenach,
dobry wladca mowi dam Wam wiecej pieniedzy,
rynek kwitnie Ty nadal handlujesz, jednak po chwili w budzecie miasta A nie ma pieniedzy dla ludzi, przestaja kupowac
w rezultacie Ty zwijasz interes i szukasz innego rynku
flavio25 / 2008-02-09 12:51 / portfel / Tysiącznik na forum
niech lepiej nie kombinuje
jakikolwiek interwencjonizm sluzy tylko nielicznym grupom,
a jak przesadzi w druga strone, zlotowka znaczaco sie oslabi zbiegnie sie to z np z wzrostem cen ropy, gospodarka zacznie zamierac, co wtedy?
zaczna doplacac, zeby przedsiebiorstwa mogly taniej produkowac? cofna akcyze z paliwa?
smieszne, a tego Pana juz nie bedzie zostanie tylko smrod.

Rynek w czystej postaci jest najlebszym regulatorem
flavio25 / 2008-02-09 12:59 / portfel / Tysiącznik na forum
2
eksporterzy sami sobie poradza, znajda inne rynki, zabezpiecza sie przed ryzykim itd
jesli tego nie zrobia, bedzie to oznaczalo, ze byli zbyt slabi a w ich miejsce pojawia sie inne podmioty,
rynek nie znosi pustki
wyspiarzDK / 2008-02-09 12:55 / Leszcz na dnie
70% ceny paliw na stacjach to podatki i inne daniny m.in wymuszane przez UE
adrianoo / 2008-02-09 12:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
byly, sa i ... beda...
adrianoo / 2008-02-09 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
otoz to, kolejny kandydat z parciem na "zaistnienie"
zbig$ / 2008-02-09 11:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
Chcecie miec spokój teraz i spore zyski w niedalekiej przyszłości????
http://gielda.onet.pl/1,59,8,40261181,109448981,4524444,0,forum2.html

Leszczu przestań naciągać na syf. Zapamiętaj sobie jedno żadnej ropy nie będzie a spółki panów Krauzego, Karkosika czy Czarneckiego są na giełdzie tylko w jednym celu - wydusić od leszczy jak najwięcej kasy poprzez emisję, emisję i jeszcze raz emisję akcji. A po ile p. Krauze sprzedawał akcje chociażby biotonu? a czy wiesz ile jest na rynku akcji biotonu? dwa razy tyle co chinczyków. Te spadki na giełdzie powstrzymały Petroinvest od emisji akcji a przecież dopiero co weszła na giełdę a po udanym debiucie zarząd obdarował się dodadkową wielką pulą akcji za udany debiut czyli ???. Puknij się jeszcze w czółko jakie 800 mln. usd zainwestował, czytaj komunikaty a nie wprowadzasz następnych leszczy w błąd. Oj jak ci panowie muszą się z was śmiać i to głośno i tylko czytam w gazetach że majątek tego pana już wynosi 8 mld. a następnego 10 mld. i tak to w kółko poprzez emisję akcji się prześcigają kto jest najbogatszym polakiem. Już mi się tu nie chce pisać chociażby o przewale spółki Czarneckiego Lc corp. to dopiero przewał. A tak jeszcze na marginesie na koniec po co kupowac spółki które nigdy nie wypłacą żadnej dywidendy !!!



~banan , 09.02.2008 11:37
ayk1 bez logo / 83.25.198.* / 2008-02-09 12:03
A ktoś inny pisze na onecie, że Orlen planuje przejęcie Petrola. Do pierwszego kwietnia jeszcze trochę brakuje.
blueberg / 2008-02-09 13:45 / Tysiącznik na forum
orlen poszukuje spółek na szelfie łotewskim i w kazachstanie - ale takich, co juz wydobywają, a nie poszukują - "ktoś" sobie źle skojarzył
Wodnik Szuwarek / 2008-02-09 11:21 / portfel / Łapacz spadających noży
Jak dla mnie KNF mogłaby zabronić takich splitów. Co to za spółka po 4 grosze za akcję? Ile ona jest warta? Raz 25% więcej za chwilę 20% mniej. No bez jaj.
zbig$ / 2008-02-09 11:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
MASZ racje split ktory "przecenia " spolke ponizej 1zl to nosnsens
blueberg / 2008-02-09 13:46 / Tysiącznik na forum
mają sie tym na GPW zająć, zobaczymy..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy