Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Trzy wiedźmy zamieszają na parkiecie?

GPW: Trzy wiedźmy zamieszają na parkiecie?

Money.pl / 2010-06-18 07:18
Komentarze do wiadomości: GPW: Trzy wiedźmy zamieszają na parkiecie?.
Wyświetlaj:
rafcio55 / 2010-06-19 14:51 / Tysiącznik na forum
Giga hossa nie dla leszcza! Tylko tłuściutkie L na full lewar mogą was z biedy wyrwać! :)
K W A R K / 77.41.78.* / 2010-06-19 14:13
janlewku rozegralem z toba kolejna gre. rzucalem toba jak klockiem. podsumujmy:

- uzywasz wskaznikow ktorych nie pojmujesz
- nie mozesz przyjac do wiadomosci ze ktos ma od ciebie szersze spojrzenie
- nienawidzisz przekonan ludzi innych od twoich

jestes glupcem gdyz nawet nie masz sily poddac w watpliwosc jakiegokolwiek swojego pogladu

mowiac ktotko jestes cieniutki twoje efekty mierne a twoje pryncypialstwo konczy sie drastycznie

z szacunkiem
janlew / 2010-06-19 14:23 / portfel / Tysiącznik na forum

rzucalem toba jak
klockiem.


megalomanii i urojonego poczucia wielkości ciąg dalszy


- uzywasz wskaznikow ktorych nie pojmujesz


nigdy nic takiego nie udowodniłeś


nie mozesz przyjac do wiadomosci ze ktos ma od ciebie szersze
spojrzenie
- nienawidzisz przekonan ludzi innych od twoich


nonsens, regularnie podziwiam poglądy innych skuteczych ludzi i korzystam z tego garściami, czytając choćby pisane przez nich książki


jestes glupcem gdyz nawet nie masz sily poddac w watpliwosc
jakiegokolwiek swojego pogladu


kolejny nonsens, rok temu chocby zmieniłem tu swoje poglądy i z niedźwiedzia stałem się bykiem, poddając totalnej krytyce swoje wszystkie wcześniejsze poglądy na temat trendów giełdowych, koniunktury i radzenia sobie ludzkości z kryzysami gospodarczymi. jak ty niewiele wiesz dziecko


mowiac ktotko jestes cieniutki twoje efekty mierne a twoje
pryncypialstwo konczy sie drastycznie


mówiąc krótko wypisujesz po raz kolejny nonsensy co w prosty sposób wykazałem wyżej. a mówiąc ciut dłużej jesteś sfrustrowanym socjopatą wykorzystującym to forum do odreagowywania swych kompleksów co jest męczące dla otoczenia. dobrze, że twoja psychopatia nie przyjęła tej skali co psychopatia niejakiego kenobiego. jak widać masz mniej czasu, na szczęście

nie bój się, świat i ludzie nie są tacy źli jak podpowiada ci twoje chore ego. uśmiechnij się czasem do kogoś a naprawdę cię nie pogryzie. boisz się ludzi, co?
K W A R K / 192.251.226.* / 2010-06-19 14:40
"nigdy nic takiego nie udowodniłeś"

zabawny jestes. podalem szczegolowo rozumienie wskanika czego ty nie rzecz oczywista uchwyciles bo nie bylo wielkimi literami. zas ty nie potrafisz objasnic o co prosze po raz 20 raz dlaczego dany wskanik ma byc dobry i dlaczego jest tanio gdy jest taki a nie inny

ja ci nie bede tlumaczyl jaki z ciebie ignorant bo sam bym sobie zaprzeczal. w koncu jak mozna mowic ignorantowi ze jest ignorantem. to jest dopiero nonsens

"nie bój się, świat i ludzie nie są tacy źli jak podpowiada ci twoje chore ego.
uśmiechnij się czasem do kogoś a naprawdę cię nie pogryzie. boisz się ludzi, co? "

nawet nie wiesz ile mam smiechu z tych twoich wypocin. rzecz jasna nie zroumiales slowa powtarzam ze wlasnie ludzie staja dla mnie o wiele milsi i fajniejsi gdy sie od nich nie uzalezniam i gdy patrze na nich z dystansu. niczego bowiem od nich nie chce tak jak ty ciagle chcesz zeby sie do ciebie usmiechali. janlewku! ja cie lubie i niczego od ciebie nie oczekuje... nie mam zamiaru nikogo do siebie przyciagac po to tylko zeby ubic na chwile interes. a jesli mam zamiar to nie wynika to z potrzeb tylko preferencji

twoja lepetynka nie przyjmuje nowosci

...a zapomnialbym ze przyjmuje... z polrocznym opoznieniem :)
janlew / 2010-06-19 14:50 / portfel / Tysiącznik na forum

zabawny jestes. podalem szczegolowo rozumienie wskanika
czego ty nie rzecz oczywista uchwyciles bo nie bylo
wielkimi literami. zas ty nie potrafisz objasnic o co
prosze po raz 20 raz dlaczego dany wskanik ma byc dobry i
dlaczego jest tanio gdy jest taki a nie inny


znów jakieś bzdury. dyskusja z tobą o tym dlaczego p/e jest jakimś tam benchmarkiem czegoś i tak nie miała sensu, gdyż i tak wszystko sprowadziłbyś do zagadnień statystyki, którą rozumiesz tu najlepiej z wszystkich. jak ten żul, który udowadnia wszystkim, że najlepiej opanował pewien chwyt dżudo i dlatego jest najmądrzejszy na wsi. dyskusja z tobą byłaby stratą czasu, nie dla psa kiełbasa. bądź sobie najmądrzjeszy we własnej wsi


ze wlasnie
ludzie staja dla mnie o wiele milsi i fajniejsi gdy sie
od nich nie uzalezniam i gdy patrze na nich z dystansu.
niczego bowiem od nich nie chce tak jak ty ciagle chcesz
zeby sie do ciebie usmiechali. [...] a jesli mam zamiar to nie wynika to z potrzeb
tylko preferencji


akurat, tłumaczą się winni :-) na kilometr czuje się tu negowanie jaichś niespełnionych potrzeb w zakresie relacji międzyludzkich, ile byś się nie tłumaczył

a ja wcale nie potrzebuję aby ktoś się do mnie usmiechał. albo znajduję bratnią duszę, albo nie. nic na siłę, musi być ten feeling i wtedy nie muszę tworzyć sobie jakichś bzdurnych filozofii o uniezależnianiu się. tam gdzie jest komplementarne wzajemne uzupełnianie się ludzi o tożsamych potrzebach duchowych nikt żadnego uzależnienia się nie boi. jak widać nie umiałeś stworzyć zdrowych relacji międzyludzkich skoro potrzebujesz takich dziwacznych buforów. to się czuje na kilometr
K W A R K / 173.244.197.* / 2010-06-19 14:58
"znów jakieś bzdury. dyskusja z tobą o tym dlaczego p/e jest jakimś tam
benchmarkiem czegoś i tak nie miała sensu"

odpowiedz ignoranta oczywiscie. nie pitol tylko do rzeczy. uzywajmy logiki jesli masz jej resztki. nie bede mowil o statystyce tylko uzywal logicznych argumentow. wiec podaj kilku zdaniach jesli potrafisz dlaczego wskazniki sa wazne i dlaczego gdy jest 11 to jest tanio. wszyscy czekaja na odpowiedz zaczerwienieni
janlew / 2010-06-19 15:05 / portfel / Tysiącznik na forum
naprawdę nie wiesz, dlaczego jeśli c/z jest 11 to jest tanio? jeśli tego nie wiesz to dyskusja z kimś kto jest na tak niskim poziomie nir ma dla mnie sensu

a jeśli wiesz dlaczego uważa się, że c/z 11 to tanio lecz się z tym nie zgadzasz to po prostu napisz

masz obsesję na punkcie nihilistycznego podważania wszystkiego bo jak pisałem niżej odreagowywujesz tak swoje kompleksy. żadna dyskusja z tobą nie doprowadziła do niczego konstruktywnego, ale może tym razem się pomylę (nie sądzę) i usłyszę coś kreatywnego w temacie niewiarygodności niskiego c/z

i żeby nie było, sam nie uważam, że c/z jest idealnym wskaźnikiem ale w ciemności trzeba czymś świecić choćby po to, żeby znaleźć jakiś następny kierunkowskaz
K W A R K / 24.166.50.* / 2010-06-19 15:11
"naprawdę nie wiesz, dlaczego jeśli c/z jest 11 to jest tanio? jeśli tego
nie wiesz to dyskusja z kimś kto jest na tak niskim poziomie nir ma dla
mnie sensu"

nie nie wiem. wiec wytlumacz nam wszystkim. nie kompromituj sie. znowu unikasz najwazniejszego. wszyscy sa ciekawi. mysle ze teraz co najmniej 100 osob z ciekawoscia przeglada forum. wiec po raz enty:
powiedz jaka logika stoi za twoim rozumowaniem ze p/e = 11 to jest tanio. konkretnie co stoi za tym pogladem (czy wnioskiem)?
janlew / 2010-06-19 15:12 / portfel / Tysiącznik na forum

nie nie wiem


darujmy sobie tę dyskusję
K W A R K / 24.166.50.* / 2010-06-19 15:18
nie kompromituj sie. nie uzywam statystyki wiec nie wiem. wiec jak to jest? nie chcesz? nie umiesz odpowiedziec na najbardziej elementarne pytanie inwestora:

DLACZEGO P/E = 11 TO TATNIO ???

wszyscy czekamy
janlew / 2010-06-19 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum

nie kompromituj sie


to jest właśnie kompromitacja:
naprawdę nie wiesz, dlaczego jeśli c/z jest
11 to jest tanio?


nie nie wiem


a tak na marginesie, to cała kwestia zasadza się nie na tym, czy ja uważam, że c/z 11 to tanio, ale od kiedy rynek umownie uważa, że c/z na określonym poziomie to jeszcze tanio lub już nie. tylko, że jak ktoś również i tego nie wie to tym bardziej szkoda z nim gadać

pewnie ty jesteś jak zwykle najmądrzejszy na świecie i najlepiej wiesz od kiedy c/z jest tanie a od kiedy nie i czy w ogóle. tylko, że twój wpływ na rynek jest mniej więcej taki jak wpływ wici plemnika na kierunek wody w kanalizacji, do której został spuszczony
K W A R K / 61.32.46.* / 2010-06-19 15:29
co ty k**** p********* :)))))))))))))))))))

jezu prsote pytanie i gmatwanie w nieskonczonosc. zniszczylem janlewku cie nawet nie wiedzialem ze to bedzie tak proste. myslalem ze znadziejsz konkretny powod jakas wewnetrzna logike uzywania p/e jako miernika taniosci i drogosci. nie potrafisz odpowiedziec bo nie wiesz. dlaczego sie nie przyznasz i nie powiesz ze nie masz pojecia dlaczego uzywasz tego wskaznika. bo by sie okazalo ze od poczatku mialem racje. i juz teraz wszyscy widza ze tak jest. totalna porazka...

ignorant do kwadratu ja p*******.....
janlew / 2010-06-19 15:38 / portfel / Tysiącznik na forum

co ty k**** p*********


no ja wiem, znów czegoś nie rozumiesz, sfrustrowany psycholku


nie potrafisz
odpowiedziec bo nie wiesz


nie, NIE CHCĘ odpowiedzieć, bo rozmawiam psychopatą. jest różnica

po pierwsze pisałem tu wielokrotnie dlaczego uważam, że c/z od określonego poziomu jest tanie. pisałem to przy analizie raportów spółek i regularnie czytający wiedzą jakie mam poglądy na ten temat

czemu nie napiszę tego teraz? bo poyebku szukałbyś w tym dziury w całym za wszelką cenę aby znów odreagować swe kompleksy a więc szkoda gadać, szkoda na ciebie czasu, nie dla psa kiełbasa. zresztą sam znalazłbym te dziury jakbym chciał ale nie o to chodzi, bo wieczne szukanie dziury w całym kończy się tak jak np. z tobą, że spjerdalasz z rynku w maju przed krachem, którego nie było. takiś mądry tylko jakoś rynek ma cię w dupie

i podtrzymuję co napisałem

2010-06-19 15:22:51 | janlew [ Tysiącznik na forum ]
cała
kwestia zasadza się nie na tym,
czy ja uważam, że c/z 11 to tanio,
ale od kiedy rynek umownie uważa,
że c/z na określonym poziomie to
jeszcze tanio lub już nie

twój wpływ na
rynek jest mniej więcej taki jak
wpływ wici plemnika na kierunek
wody w kanalizacji, do której
został spuszczony
janlew / 2010-06-19 15:50 / portfel / Tysiącznik na forum

nie potrafisz
odpowiedziec bo nie wiesz


ps

ale bęcwał :-) przecież nawet jak bym tego nie wiedział wystraczyłoby włączyć google i dowiedzieć się tego, bo to tzw. wiedza potoczna. jak się zagina to nie takich prostych rzeczach


zniszczylem
janlewku cie nawet nie
wiedzialem ze to bedzie tak
proste.


jesteś dziecko głupi jak but

na mój gust jesteś sfriustrowanym pryszczatym gimnazjalistą odtrącanym regularnie przez dziewczyny i więcej ci nie daję
K W A R K / 173.244.197.* / 2010-06-19 15:49
zostawmy inwektywy bo do niczego dobrego one nie prowadza. fakty sa nastepujace: ja i wszyscy forumowicze cie prosza zebys powiedzial dlaczego p/e = 11 oznacza tatniosc a ty nie potrafisz odpowiedziec w sposob precyzyjny

"po pierwsze pisałem tu wielokrotnie dlaczego uważam, że
c/z od określonego poziomu jest tanie. pisałem to przy
analizie raportów spółek i regularnie czytający wiedzą
jakie mam poglądy na ten temat"

prosze abys powtorzyl tamto rozumowanie w kilku zdaniach tak bysmy mogli razem to przeanalizowac

"cała kwestia zasadza się nie na tym, czy ja uważam, że c/z 11 to tanio, ale od kiedy rynek umownie uważa, że c/z na określonym poziomie to jeszcze tanio lub już nie"

odpowiedz niezrozumiala. skad wiesz ze rynek uwaza ze gdy c/z wynosi tyle to tanio? na jakiej podstawie? skad rynek ma to wiedziec? i skad ty znasz mysli rynku? odpowiedz precyzyjnie na pte pytania a nie bleblaj
janlew / 2010-06-19 16:12 / portfel / Tysiącznik na forum
no dobra

zarówno van tharp jak i ritchie przytaczają różne szerzej znane badania i chyba zresztą jedyne, z których wynika, że akcje z c/z kupowanym powyżej 17 dawały rocznie zysk na poziomie 0,3% a kupowane poniżej 15 dawały zysk powyżej 10%

wzór na tzw. rentowność akcji (odwrotność c/z) daje przy c/z 15 rentowność na poziomie 6% i jest to mniej więcej rentowność obligacji. a więc im niżej od tego punktu tym wyższa rentowność inwestycji

dlatego c/z w obszarze 15-17 uważa się za granicę między tanio/drogo. graham też uważał, że c/z na poziomie 17 to granica tanio/drogo

czy rynek tak samo uważa? powyższe granice często definiuje się jako umowne na rynku a powyższe badania są szeroko przytaczane, więc można umownie przyjąć, że to pewna powszechna konwencja

czy ja uważam, że np. c/z 11 to tanio? jak pisałem, szukam jakiejś umownej konwencji na rynku i ta wygląda jak przyjęta. dla mnie c/z 4 może być lepsze niż c/z 8 ale nie ma to większego znaczenia bo liczy się konwencja obiegająca rynek. najlepsze byłoby rzecz jasna c/z 1, ale to ideał

oczywiście c/z nie jest wskaźnikiem doskonałym. zmienia się w zależności od różnych czynników. licznik tego wskaźnika patrzy w przyszłość a mianownik w przeszłość i to jest jego największy mankament. poza tym jest liczony z zysków netto a to słaby parametr

a więc wskaźnik ten nie jest doskonały, jednak pewne umowne konwencje w tej kwestii mówią nam wstępnie, kiedy jest już tanio a kiedy jest mniej tanio. jak nie ma się nic, to jest to już całkiem dużo

często zamiast c/z wolę c/wk ale ten drugi wskaźnik też nie jest idealny. najlepiej poszukiwać dodatkowych wskazań a te traktować jako wstępne

taki jest mój całokształt poglądów w tej kwestii i uważam, że jest to do przyjęcia

ostatnio sam podawałeś c/z dla nikkei na poziomie 60 a więc sam się tym wskaźnikiem posługujesz jako parametrem przewartościowania
K W A R K / 74.83.32.* / 2010-06-19 16:26
to nie ja nigdy nikogo nie nazwalem gownem

do rzeczy. wreszcie cos konkretnego ale jest maly problem. nie mozesz tego pojac ze te badania opieraja sie na danych statystycznych. srednio wyle wyszlo. ciagle ci mowie o tym ale jak do slupa. a myslisz skad sie wziely te ich liczby? jesli nie wierzysz to sie przyjrzyj tym wszystkim badaniom

wyobraz sobie ze pisalem kiedys prace magisterska na temat anomalii rynku kap w tym na temat p/e. dokladnie studiowalem ten problem :))) fama i french badali wnikliwie nyse amex i nasdaq. i wyszlo im ze im mniejsze p/e oraz p/bv tym lepiej

to sa wyniki statystyczne

takze janlewku sam sie zmiazdzyles :)
Troll logo / 2010-06-19 16:49 / Bywalec forum
Kenobi jak nie ma nic do powiedzenia to sie przynajmniej zamyka a ten zaczyna pjerdolić o statystyce :-)
janlew / 2010-06-19 17:48 / portfel / Tysiącznik na forum
problem polega na tym, że jak on już wciągnie cię do dyskusji o statystyce to uważa, że wygrał w każdym możliwym temacie tylko dlatego, że zna się ponoć na statystyce. i nie ważne czy dyskutujesz z nim o giełdzie czy o pojęciu szczęścia. zawsze 'wygrał' przez statystykę

groteskowy to obraz ale co zrobić, kolo tego nawet nie widzi, a tak jest z każdym obłąkanym na jakimś jednym punkcie
Redakcjo do boju ! / 218.69.96.* / 2010-06-19 13:17

2010-06-19 06:41:23 | 119.167.219.* | !
Redakcjo badz konsekwentna [0]

2010-06-18 16:49:00 | 178.36.50.* | Obi-Wan Kenobi
Re: GPW: Trzy wiedźmy zamieszają na parkiecie? [3]
Proszę Redakcję Forum o odpowiednie reagowanie na obelżywe i agresywne zachowania
niektórych niezrównoważonych osobników, i nie dopuszczanie do notorycznego łamania zasad
Regulaminu Forum.

-------------------------
Skoro wprowadziliscie ranking to prosze o zliczenie czerwonych punktow osobnika Obiego i
wykorzystanie narzedzia,ktore sami wprowadziliscie.I zlikwidowanie go wreszcie raz na
zawsze.
Chyba chocby dzis widzicie jakie szkody powoduje jego dzialanosc.Chyba widzicie jakie
szkody poniesli chocby dzis ludzie,ktorzy uwierzyli w jego belkot o spadkach i stratach i
zajeli krotkie pozycje.
Nie moze byc przeciez tak,zeby idiota (nie bojmy sie tego slowa) bez rachunku
maklerskiego,nie grajacy i nie majacy pojecia o realnym swiecie wykorzystywal to miejsc
e dla propagowania oblakanych pogladow radia Maryja.Tylko dlatego,ze w innych portalach
zostal juz zablokowany a Wy nie reagujecie.
K W A R K / 173.193.202.* / 2010-06-19 11:40
2010-06-19 11:26:56 | 83.4.105.* | ebal
W większości się z Tobą zgadzam , aczkolwiek tak się zastanawiam
czy wierność partnera to szczęście ?

malutki mozdzek janlewka nie jest w stanie przyjac do wiadomosci ze mozna miec szczescie bez innych ludzi

lampki ostrzegawawcze:
- co 5 minut mowi o swojej wiernej kobiecie - pewnie boi sie ze go zdradza i ciagle patrzy czy jest ciagle wierna. zaloze sie ze daje dupeczki koledze z pracy....
- co 5 min o swoim wiernym przyjacielu - pwnie boi sie ze odejdzie i znajdzie innego. ciagl patrzy czy ciagle jest tak samo przyjacielski. na pewno przyjaciel ma juz go dosc i znalazl innego

janlewek nalezy do wiekszosci warcholstwa zwanego spoleczenstwem. ciagle uzalezniaja swoje zycie od innych ludzi. a jak ich nie dostaja to staja sie sfrustrowani i nieszczesliwi

"Myślę , że raczej rezultat
współpracy, szacunku, uczucia i zainteresowania sobą nawzajem"

dziewuszko nic z tych rzeczy. szacunek i uczucie zainteresowania mozesz szybko stracic. i bedziesz ciagle probowac z calych sil utrzymac je zeby zachowac tzw satysfakcje zyciowa. szczescie jest zupelnie czyms innym
janlew / 2010-06-19 11:59 / portfel / Tysiącznik na forum
jak zwykle wypisujesz brednie i z postu na post coraz bardziej dowodzisz, że jesteś w coraz cięższym stanie psychicznym a ten post już bez reszty utwierdza mnie w przekonaniu, że jesteś jakimś wyalienowanym socjopatą, psychopatą i frustratem

szczęście bez innych ludzi to taki sam mit jak ten, że cokolwiek znasz się na giełdzie. świadomość ssaków jest stricte stadna a jedyne znane mi stworzenie mające psychikę samotnika to kot. człowiek na pewno jest stadny a pisząc tu regularnie sam dajesz temu wyraz, mimo, że jesteś ewidentnie nienormalnym czubkiem to nawet ty masz pozostałości resztek bycia stadnym

jak jesteś takim twardzielem to do końca życie prowadź życie rozbitka na jakiejś wyspie. wymiękłbyś dużo szybciej niż ci się wydaje


lampki ostrzegawawcze:


twoja psychoanaliza tak samo się nadaje do kibla jak twoja statystyka się nadaje do zarabiania na giełdzie
janlew / 2010-06-19 13:24 / portfel / Tysiącznik na forum

lampki ostrzegawawcze


zróbmy więc może twoją psychoanalizę, która jak sądzę będzie dużo trafniejsza

- piszesz tu tylko w celu ostentacyjnego przyj.ebywania się do innych. to zdradza ewidentną nienawiść do rodzaju ludzkiego. byłeś wykorzystany przez pedofila ojca w dzieciństwie i stąd ten uraz do całej populacji

- ateizm, to sugeruje, że byłeś dodatkowo wykorzystany seksualnie w dzieciństwie przez jakiegoś klechę. no cóż, taka p******* raz się dała wykorzystać to potem i klecha miał łatwo

- przeogromna frustracja i nienawiść do innych ludzi implikuje, że jesteś sam. socjopatia wyrażająca się w lansowaniu antyspołecznych zachowań jest formą negacji tego czego się nie osiągnęło w swym pragnieniu, czyli dobrych relacji z innymi ludźmi

- antyspołeczne zachowania powodują, że swoje potrzeby seksualne musisz zaspokajać przez onanizm a nie z pomocą drugiego człowieka. załóżcie z jb razem klub, ale nie, przecież jeden i drugi jest socjopatą. musicie się więc jechać w samotności

- antyspołecznym zachowaniom sprzyjało to, że byłeś regularnie bity przez kolegów w dzieciństwie

- antyspołeczne zachowania są dodatkowo wzmocnione tym, że jesteś odpychający fizycznie i byłeś odrzucony przez otoczenie. masz 130 kilo nadwagi, brzuch przelewa ci się na lewo i prawo, ociekasz tłuszczem. poza tym masz chore zęby i odpychający oddech

i już mamy pełen obraz genezy twej socjopatii, jak na talerzu
janlew / 2010-06-19 13:41 / portfel / Tysiącznik na forum
a i jeszcze dorzućmy ostatni ale bardzo ważny punkt

- musisz za wszelką cenę udowadniać innym swą rzekomą wyższość intelektualną najczęściej za pomocą idiotycznych chwytów w stylu "jestem najlepeij rozumiejącym tu zagadnienie statystyki, która rządzi całym światem"

to z kolei pokazuje, że byłeś strasznym głąbem w szkole, byłeś bity przez nauczycieli i wyśmiewany przez rówieśników i teraz odreagowujesz ten kompleks obsesyjnie na tym forum. była to przy okazji kolejna cegiełka w procesie twej socjopatii

wielu traktuje dorosłe życie jako autoterapię. kenobi musi za wszelką cenę nie pozwolić rynkowi urosnąć, bo oddał resztki majątku na dnie bessy w 2002 i każde odbicie giełd jest zaprzeczeniem tego co zrobił (sprzedał bo uwierzył, że już nigdy nie odbije), ty zaś odreagowujesz w ten i nie inny sposób swoje powyższe kompleksy
K W A R K / 192.251.226.* / 2010-06-19 13:38
jak widac te lampki zabolaly. a wiec trafilem w sedno
janlew / 2010-06-19 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum
trafiać to ty możesz co najwyżej do własnego kibla, a i tu mam watpliwości

robią z ciebie pośmiewisko a ty matole wierzysz, że to cokolwiek potwierdza twe 'psychoanalizy'

megalomański cymbałek
ebal / 83.4.105.* / 2010-06-19 11:55
Nie zrozumiałeś mnie,
"Myślę , że raczej rezultat
współpracy, szacunku, uczucia i zainteresowania sobą nawzajem"
to tyczyło się zdrady a nie szczęścia :)
! / 119.167.219.* / 2010-06-19 11:44

nie jest w stanie przyjac do wiadomosci ze mozna miec szczescie
bez innych ludzi

nie mozna.Jesli jestes szczesliwy bez innych ludzi,to znaczy,ze mozesz zyc samotnie na bezludnej wyspie a to z kolei swiadczy,ze masz po prostu defekt mozgu i nie jestes w pelni czlowiekiem.Szczescie to miedzy innymi moznosc brania ale zwlaszcza dawania innym i im tez pomagania.jesli nie masz takich potrzeb,nie jestes w pelni czlowiekiem.
K W A R K / 93.219.185.* / 2010-06-19 11:54
miluski jestes taki typowy warcholek ktorym mozna bardzo latwo manipulowac ze "CZEGOS NIE MOZNA". zastanow sie przez chwile od poczatku urodzenia do dzis jestes indokrynowany i ow poglad ze nie mozna bez innych ludzi miec szczescica jest tak zakorzeniony ze nawet nie jestes w stanie poddac go w watpliwosc

jestem szczesliwy niezaleznie od innych ludzi bo szczescie to wolnosc. jak sa to ok jak nie ma to ok. nikogo nie zatrzytmuje bo zycie plynie wszystko sie zmienia ludzie przychodza i odchodza rodza sie i umieraja widze swoja starosc i swoja smiersc a nawet widze jak malo istotne jest to co pisze jak malo bedzie to istotne za 100 lat

mowiac ze musisz miec potrzeby zyc dla innych ludzi sam sie oszukujesz bo to znaczy ze jestes kukielka ktora mozna machac jak sie chce. jak odejda to nie mozesz sie czuc dobrze bo nie masz sensu zyc. jak sa nieprzychylni to sie czujesz fatalnie bo nie spelniaz ich oczekiwan i tak do konca miernego twojego zywotka :)
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 12:02
Zrozum obywatelu,ze ja nie napisalem z ety nie mozesz byc szczesliwy bez ludzi.Napisalem ze jesli tak jest,to po prostu nie ejstes w pelni czlowiekiem.Albo jestes,ale z defektem,zajrzyj sobie do wikipedii jak nazywa sie czlowiek nienawidzacy innych ludzi.
Jestes szczesliwy bez ludzi,ale non stop pchasz sie tam,gdzie mozesz z nimi dyskutowac.Nie widzisz sprzecznosci ?
I wciaz piszesz nie na temat i nie rozumiesz,o czym ja pisze.kukielka jestes ,jesli musisz robic co ci kaza.Ale nikt nie kaze nikomu pomagac z wlasnej woli.Jesli pomagasz sam i sprawia ci przyjemnosc niesienie innym pomocy BEZINTERESOWNIE,nawet zupelnie anonimowow,to z pewnoscia jestes kims wiecej niz szara masa.Szarej masie wystarczy zarcie,picie i pare innych rzeczy.
jednak czlowiek nie urodzil sie tylko do zarcia,spania ,i rozmnazania.gdyby tak bylo,do dzis siedzialby w jaskini.Wbudowano mu jednak inne potrzeby a jesli ich nie odczuwasz,po prostu jestes egzemplarzem wybrakowanym.
Lub tez poczatkiem innego gatunku,co nie jest wykluczone.Tyle ze ja nie chcialbym zyc wsrod podobnych tobie.I zaczekaj az sie zestazejesz ,bedziesz stary,chory i bezradny i zdany na laske innych ludzi.Inaczej wtedy zaspiewasz.No chyba z enie doczekasz bzsilnej starosci,czego przy takich pogladach ci zycze.
K W A R K / 87.118.103.* / 2010-06-19 12:17
"Jesli pomagasz sam i sprawia ci przyjemnosc niesienie innym pomocy
BEZINTERESOWNIE

malenki moj kochany znajdz choc jedna osobe ktora robi cos bezintereownie. nie znajdziesz :) w sposob ukryty bedzie zawsze czegos chciala. chocby zbawienia. ma zawsze interes

"Zrozum obywatelu,ze ja nie napisalem z ety nie mozesz byc szczesliwy bez
ludzi.Napisalem ze jesli tak jest,to po prostu nie ejstes w pelni
czlowiekiem."

ja ci nie powiem zrozum bo nie jestes w stanie. ale powiem o co chodzi. czy ja mam 100 razy powtarzac bo nie dociera? dla ciebie ludzkie jest bycie z innymi ludzmi po co? zeby im pomagac? cos chcesz od nich uzyskac chcesz miec cos - wlasnie szacunek pieniadze jaki s w kazdym razie interes. i nikomu tak logicznie rozumujacemu jak ja nie wmowisz ze nie ma interesu. a jak wykazalem wyzej te interesy sa krotkotrwale i mozesz je szybko stracic. niczego w dlugim terminie nie masz. ciagle bedzie jak zebrak zebral o resztki szacunku i innych interesow. tak niestety jest i jak pomyslisz dostrzezesz w tym gleboka prawde

"Jestes szczesliwy bez ludzi,ale non stop pchasz sie tam,gdzie mozesz z nimi
dyskutowac.Nie widzisz sprzecznosci ?"

ewidentnie masz problemy z logicznym mysleniem. bo nie ma mowy o ninawisci. jest wrecz przeciwnie. dzieki nieuzaleznianiu (nie znaczy to wcale wyrzeczenie) mozesz prawdziwie ludzi kochac i szanowac. bo niczego od niech nie chcesz uzyskac i widzisz ich takich jacy w rzeczywistosci

"Wbudowano mu jednak inne potrzeby a jesli ich
nie odczuwasz,po prostu jestes egzemplarzem wybrakowanym."

patrzysz malenki ze swojej perspektywy. nie rozmiesz co to sa potrzeby. nie rozumiesz roznicy pomiedzy potrzeba a preferencja. ja po prostu wyzej od ciebie stoje i mysle superlogicznie a istotkom ziemskim ktorymi targaja ciagle emocje nie jst latwo zobaczyc nowy wymiar rzeczywistosci

"Tyle ze ja nie chcialbym zyc wsrod podobnych tobie"

wrecz przeciwnie bo ja niczego od ciebie nie chce i widze cie takim jakim jestes obecnie i moge cie prawdziwie szanowac bo nie uzalezniam swoich intersow od przyjazni
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 12:24

malenki moj kochany znajdz choc jedna osobe ktora robi cos bezintereownie.
nie znajdziesz

to juz ostatni wpis,bo szkoda czasu.Milo byloby,gdybys nie mowil o sprawach,o ktorych nie mas zpojecia.ja wydalem i wydaje mnostwo pieniedzy,calkowicie anonimowo zasilajac poszczegolnych ludzi i rozne instytucje i nieczego nie oczekujac w zamian.Wystarczy mi wyobrazenie sobie miny czlowieka,ktory nie mial np. na czynsz,dobregoo ,uczciwego,na widok czeku wyjetego z koperty.I nie licze na zbawienie,bo jestem ateista.
Co do stania wyzej drobny robaczku,to dyzkusja jest bezcelowa.Dla mnie ejstes egzemplarzem wybrakowanym,choc w przeciwienstwie do Korwina nie domagam sie,zeby cie zlikwidowano.
Na tym koniec,o.k. ?? Nie pisalem do Ciebie wiec mnie nie komentuj,bo nie doskoczysz.
K W A R K / 95.143.193.* / 2010-06-19 12:34
nie dorownujesz mi o cal wiec mozesz mi jedynie podziekowac ze cie uswiadomilem jakim jestes egoista. wydaje ci ze czegos dokonales czegos dobrego dla spoleczenstwa i beda cie chwalic za dobre uczynki. miales w tym interes ale tak jest ukryte w tobie ze sie boisz spjrzec prawdzie w oczy. ale widze ze sie zdenerwowales i zaczynasz byc w stosunku do mnie agresywny wiec cos jest na rzeczy. i nie mysl ze kogos bedziesz zwoodzisz ateizmem ja tez jeste i co z tego.

pomodl sie do swojego nieistniejacego boga i zobacz swoj egoizm - pragnienie czegos w zamian - gleboko obrzydliwie ukryte uczucie. jestes o wiele gorszy od jawnych egoistow bo nieswiadomy swojego egoizmu
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 12:56
Przyjacielu,jestes durniem,mowie to z prawdziwa przykroscia.Ale na tym forum jako duren nie zrozbisz kariery,durniow tutaj dostatek,taki Pawel Jus tuz obok chocby.
Chcialbys byc kims nadzwyczajmnym,ale w ten sposob tego nie osiagniesz.
I zmien sobie login,kwark to przeciez sama zwyczajnosc,nie mozna byc juz bardziej zwyczajnym niz kwark.Co innego,gdybys byl czastka Higgsa,ale to nie dla ciebie.
Powodzenia i koniec,mnie od jutra tez juz tu nie ma,przyjechalem tylko dac odpor kretynom z PiS i przystawek idac osobiscie na glosowanie.I zaraz wyjezdzam.
janlew / 2010-06-19 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum

Albo
jestes,ale z defektem,zajrzyj sobie do wikipedii jak
nazywa sie czlowiek nienawidzacy innych ludzi


dokładnie, to ewidentny socjopata i psychopata. nie potrafi się tu odezwać bez ataku na innych, to taki potencjalny hitler, stalin, mao. to urodzony morderca

rzadko tu banują forever ale on kiedyś się tego doczekał
janlew / 2010-06-19 12:20 / portfel / Tysiącznik na forum

ja po prostu wyzej
od ciebie stoje i mysle superlogicznie a istotkom
ziemskim ktorymi targaja ciagle emocje nie jst
latwo zobaczyc nowy wymiar rzeczywistosci


no ewidentny czub po prostu :-)
ZygZac / 2010-06-19 11:34

2010-06-19 07:52:59 | 188.33.62.* | thebest2010
nie rozumiesz czym jest SL (stop loss)?

oczywiscie ze rozumiem,za to Ty nie rozumiesz,ze sie z Ciebie nabijam !
Poza tym nikt normalnie grajacy stopw NIE uzywa.
A jesli ich uzywasz,to znaczy,ze grasz z doskoku,a to z kolei swiadczy,ze NIE jestes prawdziwym inwestorem i w zyciu NIE widziales prawdziwych pieniedzy .
max303 / 2010-06-19 12:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to zagraj na kontraktach albo forexie bez stopów,rynek cię bardzo szybko nauczy pokory
ZygZac / 2010-06-19 12:14
no jakos jestem w grze od samego pczatku i jakos mnie nie nauczyl.
Po prostu gdy gram to NIE odchodze bez zamkniecia wszystkiego .A gdy jade na wakacje,zostawiam puste konto.Nie lubie tracic ani sie blokowac i wole poswiecic duzo czasu ale nieustannie kontrolowac sytuacje.I nie ryzykuje bez potrzeby,zasada jest taka,zeby zarabiac nawet niewiele ale stale.Sprawdzila sie
ebal / 83.4.105.* / 2010-06-19 09:34
Praca w soboty jest niemoralna :)
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 11:37
Praca w ogole jest niemoralna.
Koniecznosc pracy jest ewidentnym dowodem na bezsilnosc stworcy,ktory nie potrafil znalezc innego rozwiazania,o ile ktos w ogole wierzy w jego istnienie
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 08:25
Nie zapisales sie,dobrowolnie zrezygnowales z zarobku.Uwierzyles durniowi Obiemu-miej pretensje do samego siebie

http://wyborcza.pl/1,75248,8034811,Goraczka_zapisow_na_akcje_Tauronu.html
K W A R K / 173.244.197.* / 2010-06-19 10:59
i po co to piszesz szerej masie. kto madry to sie zapisal a kto tylko skrzecze jaki z niego superinwestor a nie rozumie slowa statystyka to nie
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 08:43
I jeszcze do durnia Obiego bezposrednio i do jego mocodawcow z Torunia :

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8031096,_FAZ___Polska_gospodarka_jest_w_dobrej_kondycji.html
K W A R K / 193.138.216.* / 2010-06-19 11:03
wysilasz sie strasznie jak widac tylko zeby zaspokoic swoje marne ego

to ze obi to duren to wie kazde dziecko a to ze gosp sie pnie to to tez kazdy dawno juz przeczytal. nie masz wizji przyszlosci jak wiekszosc szerej masy
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 07:41
nazwa kontr. 17.6.10 18.6.10 % wartosc LOP
---------------------------------------------------------------------------
FW20H11......2389............2390.......+0,04......928..... .1136
FW20M10......2356............2349.......-0,30.....1550.....41362
FW20U10......2361............2366.......+0,21....2070.....84476
FW20Z10......2372............2373.......+0,04.......944.......1254
____________________________________________
KGHM10.......92,150......92,65.........+0,54......122.........544
KGHU10.......92,400......93,95.........+1,68......186.........466
KGHZ10........93,300......93,50.........+0,21......187...........82

I bardzo prosze nie pisac bzdur ( to do niektorych oszolomow z tego forum)
-Frontline- / 94.75.121.* / 2010-06-19 08:02
A tu lektura na weekend,najprostsza jaka znalazlem,bardziej lopatologicznie juz nie mozna.
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=105
! / 119.167.219.* / 2010-06-19 06:50

2010-06-18 16:28:27 | 178.36.50.* | Obi-Wan Kenobi
Idiotą to sam jesteś. Do tego chamem. Za nim są ludzie, żadna partia bez ludzi nic
nie znazcy, tak samo PiS bez Ojca Dra Rydzyka.

Jacy ludzie kretynie sa za Rydzykiem ??? juz ci podawalem statystyke : 1,6 % a radio Tok FM 24 % a PiS 35 %.
Rydzyk jest skonczony,zostal odciety od swiata,zalega ze wszystkimi platnosciami,scigaja go banki,komornicy i skarbowka,a ludzi ejuz nie placa.Koniec dranstwa pod opieka Kaczynskich i czesci Episkopatu.Koniec plucia i siania nienawisci ,klamstwa i obelg.Nie pomoze juz zaden Kobylanski i nawet Polonia,ktora juz przejrzala na oczy i glosuje za Komorowskim.Jestes zalosnym reliktem odchodzacym w zapomnienie.Wkrotce wyciagniesz nogi i po dwoch dnaich nikt juz nie bedzie pamietac ze istnailes.A gdy ktos zapyta kto to byl Obi...odpowiedza; a to taki oblakaniec,cztery lata non stop wybieral tylko zle infa,w dodatku zmanipulowane.Klamal ,oszukiwal,manipulowal i obrazal ludzi.
! / 119.167.219.* / 2010-06-19 06:41

2010-06-18 16:49:00 | 178.36.50.* | Obi-Wan Kenobi
Re: GPW: Trzy wiedźmy zamieszają na parkiecie? [3]
Proszę Redakcję Forum o odpowiednie reagowanie na obelżywe i agresywne zachowania
niektórych niezrównoważonych osobników, i nie dopuszczanie do notorycznego łamania zasad
Regulaminu Forum.


-------------------------
Skoro wprowadziliscie rankong to prosze o zliczenie czerwonych punktow osobnika OBiego i wykorzystanie narzedzia,ktore sami wprowadziliscie.I zlikwidowanie go wreszcie raz na zawsze.
Chyba chocby dzis widzicie jakie szkody powoduje jego dzialanosc.Chyba widzicie jakie szkody poniesli chocby dzis ludzie,ktorzy uwierzyli w jego belkot o spadkach i stratach i zajeli krotkie pozycje.
Nie moz ebyc przeciez tak,zeby idiota (nie bojmy sie tego slowa) bez rachunku maklerskiego,nie grajacy i nie majacy pojecia o realnym swiecie wykorzystywal to miejsc edla propagowania oblakanych pogladow radia Maryja.Tylko dlatego,ze w innych portalach zostal juz zablokowany a Wy nie reagujecie.
TOMOK / 2010-06-18 23:53 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Spokojnej nocy
http://tnij.org/g922
Nie głosuję...i nie obchodzi mnie na kogo głosujecie.

Myślę, że umrę...i mój syn Kacper umrze...i jego dzieci i wnuki Kacpra...a będzie jak jest.
Nie dokładam do tego ręki.
Ufffffffffffffffff...
Pozdrawiam
K W A R K / 173.244.197.* / 2010-06-18 23:51
janlewku zostales przeze mnie zniszczony tam na dole. zastanow sie nad tym pare minut (dla ciebie to powinno byc pare dni) i nie blaznuj wiecej

po prostu pamietaj ze swoje wskazniki uzywane w madrych ksiazkach sa produktem statystyki. srednia w usa p/e to od 17-20 i tyle tylko one znacza. i nic wiecej. jesli wiec wynosi 11 to tylko ze statystycznego punktu widzenia jest tanio. twoi mistrzowie jesli uzywali tych wskanizkow to zarobili fortune dzieki statystyce ktora ty wysmiewasz. a wiec wysmiewasz techniki swoich mistrzow ktorych ty uzywasz a wiec wysmiewasz sam siebie. i tak udowodnilem ze jestes malutkim sprzecznym stworzonkiem jakich pelno na swiecie

i tak nie pojmiesz co napisalem ale mam nadzieje ze znajdzie sie pare madrzejszych osob ktore sie czegos naucza
janlew / 2010-06-19 00:07 / portfel / Tysiącznik na forum

zostales przeze mnie zniszczony tam na dole


jak każdy mitoman masz urojone poczucie własnej wartości


dzieki statystyce


zrozum wiejski prymitywny bucu, że twoja fiksacja na punkcie statystyki w żadnym wypadku nie dowodzi, że masz we wszystkim racje. bo właśnie prymitywny wiejski buc udowadnia wszystkim, że jest najmądrzejszy na świecie, bo opanował na przykład jeden chwyt judo. do obliczania p/e wystarczy prosta algebra

nawet jeśli cokolwiek znasz się na statystyce to gówno ci to dało jak zwiałeś z rynku w maju wieszcząc krach, skoro krachu nie było. twoja wiedza to zatem gowniana wiedza, która w niczym ci nie pomaga, choćbyś nie wiem ile pitoilł jaki to niby wszechmądry statystycznie jesteś
K W A R K / 209.151.236.* / 2010-06-19 00:52
"choćbyś nie wiem ile pitoilł jaki to niby wszechmądry statystycznie jesteś "

bo jak mowilem nic nie pojales a uprawiasz filozofie pyszalka. jestes cieniutki a sadzisz sie na pierwsze miejsca. kiedy juz skonczysz swoj skrzek jezykowy mozesz mi jedynie czyscic buty na koncu szeregu jak zawsze
kaszfili / 83.14.173.* / 2010-06-19 00:42
ale z ciebie prostak, jak z brydzi i jaroslawa
takie głąby zyciowe, co cale dnie siedza na forach i musza sie dowartosciowac
tylko nie pisz, ze siedzisz tu dla picu, bo widac jak sie wysilas przy kazdym poscie wmawiajac ludziom ze PRAWDE GLOSISZ TYLKO TY !
a reszta to barany bez rozumu
K W A R K / 81.169.183.* / 2010-06-19 00:15
sprzeczne stworzonko intelektualna dziewica
janlew / 2010-06-19 00:56 / portfel / Tysiącznik na forum

2010-06-19 00:42:25 | 83.14.173.* | kaszfili


nic dodać nic ująć, trafiłeś w dziesiątkę

kolo regularnie legnie tu w dyskusjach i nie umiejąc dyskutować w temacie zasadniczym odwraca korta ogonem na tematy zastępcze typu 'a czy w ogóle wiesz jak jest to liczone, to statystyka' itp.

pajac do kwadratu, dałn jakich nawet tutaj mało
K W A R K / 204.45.71.* / 2010-06-19 01:17
milutki jestes nawet o grubosc zdzbla slomy ktora ci wystaje nie mozesz sie rownac z adwersarzem
yuio / 79.184.86.* / 2010-06-18 23:43
"W 2007 roku głosowałem na PO.
Przez 3 lata na własnej skórze przekonałem się o dbaniu o RP wg PO .
Można głosować na J. Kaczyńskiego, bo jest LEPSZY od B. Komorowskiego.
Kaczyńskich też nigdy nie lubiłem, ale to co robi PO , Tusk, Komorowski jest wielokrotnie gorsze od tego co robiła partia PIS.
Chcę, by tacy jak Ty, to zauważyli. Obłuda PO jest gorsza od obłudy PISu.
Wiem , co mówię, piszę…
Powiem więcej, Komorowski jest najgorszym kandydatem na prezydenta RP w 2010 roku."


Wyborco! Wierzysz w program Platformy? Uważaj! Kaczyński też uwierzył i skończył w sądzie.
K W A R K / 62.212.67.* / 2010-06-18 22:20
do bessiarzy i tylko do was (reszta nawet nie czytajcie i tak wam nie odpowiem bo zrozumialem ostatnio ze nie ma sensu gadac z wami i tak i nic nie dociera mozecie krzyczec wysmiewac nawet tego nie przeczytam)

perspektywa wiecie. od lat 30-tych jest trend liniowy na DJIA. obecnie indeks dociera do linii trendu od gory. oznacza to zaczyna zjazd cos na zasadzie lat 70. to naturalny cykl ktory musi wystapic aby w naturalny sposb nastapil pozniej nowy cykl hossy

w koncu liczy sie tylko statystyka

wiec spokojnie. niech tamci sie slinia
Bes.... / 83.30.196.* / 2010-06-18 22:53
Ach to tylko stąpa krach !

:)))
bream / 2010-06-18 22:33 / Tysiącznik na forum

zrozumialem ostatnio ze nie ma sensu gadac z wami i tak i nic nie dociera mozecie
krzyczec wysmiewac nawet tego nie przeczytam

KWARKU-w tych spostrzezeniach nie jestes sam
czuję podobnie i dlatego juz tu nie piszę -ani do bessiarzy , ani do hossiarzy
mam ich tam , gdzie oni mnie mają
powodzenia na straganie

ps. proton jest szczery do bólu i łez
K W A R K / 219.173.248.* / 2010-06-18 22:40
po prostu dotarlo to ostatnio. wczesniej chcialem udowadniac ze nie ma racji ale i tak widze ze to po prostu bez sensu bo tak obroci zeby wyszlo na jego. mowie sobie zostaw zostaw nie ucz swini spiewac. tylko czas zmarnujesz i swinie zdenerwujesz
K W A R K / 85.225.146.* / 2010-06-18 22:22
jasne ze chodzi o trend liniowy
MoretaCvetans / 2010-06-18 22:25 / _
Jasne że o liniowy.
Do jakiego czasu/symptomu,objawu,paraleli,dysonansu/ należy zajmowac krótkie pozycje?
K W A R K / 219.173.248.* / 2010-06-18 22:35
tak naprawde nic nie jest jasne bo nie jest liniowy tylko logliniowy. djia to funkcja logperiodyczna ktora czasami sie zalamuje ale generalnie utrzymuje sie pewnych falach ktore nie musza by wcale okresowe (moga byc quasiokresowe). to co jednak mowi co bedzi to przegiecie. a wlasnie przegiecie ma teraz miejsce co widzisz na wykresie

to jest odzwierciedlenie fundamentalnego punktu widzenia bo zyski tez przchodza takie cykle. i teraz beda stopiniowo spadac. bedzie to podktowane kryzysem fiskalnym dluznym w europie ktory sie przelozy na gosp usa i chin. a chiny niedluga wpadna w recesje i jak widac ich gieldy to silnie dyskonyja juz teraz czego oczywiscie zaslepnie hossiarze nie biora w ogole pod uwage bo po prostu sa slepi
janlew / 2010-06-18 23:47 / portfel / Tysiącznik na forum

a chiny niedluga wpadna w recesje


???? kto ci naopowiadał takich bredni?


ich gieldy to silnie dyskonyja juz teraz czego
oczywiscie zaslepnie hossiarze nie biora w ogole pod
uwage bo po prostu sa slepi


ślepi to jesteście wy miesiącami bezmyślnie powtarzając tą jedną już nudną mantrę o chińskiej bessie, która pociągnie za sobą cały świat. bo dlaczego niby miałoby tak być? japońska gospodarka większa wciąż niż chińska od 20 lat tkwi w recesji a ich giełda w bessie a mimo to nie przeszkodziło to usa i światu zrobić hossę lat 90-tych, więc czemu miałyby w tym przeszkodzić tym razem i chiny?

po drugie giełda chińska jest dużo bardziej przewartościowana niż amerykańska. nawet w kulminacyjnym z punktu widzenia kryzysu 2008 roku była to najbardziej przewartościowana giełda na świecie i c/z wynosił tam aż 27. w hossie 2007 mieli c/z aż 50. nic dziwnego, że tak silnie przegrzana giełda się teraz korekci, wpadliście na to, rozważaliście to od tej strony? nie, tylko powtarzacie jedną mantrę bez wnikania w szczegóły

dla porówania c/z dla sp500 wynosił w 2007 roku ok. 27 a w 2008 roku ok. 15 a więc były to poziomy dużo mniejsze. teraz c/z dla sp500 wynosi 20. ta giełda nie musi się więc korkecić razem z chińską i iść jej śladem, akcje w usa są najtańsze od 1990 roku, jak niedawno obliczył bloomberg, a zyski spółek gwałtownie rosną więc żadna zwała ani silna korekta nie jest tam potrzebna
K W A R K / 192.251.226.* / 2010-06-19 00:00
nie laczysz niestety twoje iq nie pozwala na to. wiec powiem wielkimi literami i powtorze. zyski spadna a wtedy p/e wzrosnie. wiem ze tego nie pojmujesz nadal trudno

a to ze spadna tez powiedzialem dlaczego. wynika z wykresu i cyklu dlugookresowego. po raz 10 mam powtorzyc? niewazne to nie dotrze. a ze nie wierzysz to trudno bos glab. bo wierzysz w swoje. a wlascie w co? tez tylko w trend i sam sie placzesz jak widac. bo trend to tez tylko kreska. a ja widze bardziej szczegolowa kreske. skoro w moja kreske nie wierzysz to dlaczego w swoja. a moja jest tak samo dobra i bardziej szczegolowa. niestety sprzeczna istotka z ciebie taki los intelektualnej dziewicy
janlew / 2010-06-19 00:12 / portfel / Tysiącznik na forum

zyski spadna


tylko, że to są twoje urojenia


z wykresu i cyklu dlugookresowego


a ten wynika z twoich statystycznych fiksacji? ale pjerdolisz, błędne koło absurdu


a moja jest tak samo dobra i
bardziej szczegolowa


jest tak świetna, że spjerdalałeś z rynku w maju przed krachem jakiego nie było

c*** jesteś i tyle a twe poczucie wiedzy jest zwykłym urojeniem

moja kreska jakoś nie kazała mi się wyleszczyć. liczą się efekty a efekty są takie, że rynek zrobił nie to czego się spodziewałeś tylk to czego ja się spodziewałem, więc ile byś nie pisał jaki to mądry ty jesteś a jaki ja głupi to efekty rozstrzygają kto miał rację a kto nie. a z punktu widzenia czasu ty tej racji nie miałeś. proste. a reszta to tylko twoja socjotechnika i mania urojonej wielkości, którą widzisz tylko ty sam
K W A R K / 217.148.84.* / 2010-06-19 00:30
"z punktu widzenia czasu ty tej racji nie miałeś"

bo twoja perspektywa czasu to 2 tygodnie

jak brakuje rozumku to sie nadrabia slowami. i jeszcze znasz nawet slowo "algebra" fiu fiu
janlew / 2010-06-19 00:58 / portfel / Tysiącznik na forum

bo twoja perspektywa czasu to 2 tygodnie


tylko ciekawe czemu w takim razie nie czekałeś jeszcze tych 2 tygodni

a teraz jeszcze kręcisz wiejski filozofku z dyplomem z kabalistyki
MoretaCvetans / 2010-06-18 22:43 / _
Ale,wyalienowanie związane z historyczno-fiskalną projekcją prowadzi do aberracji.
Wszyscy chcemy zarabiać niezaleznie od fazy cyklu. Podział na bessiarzy/hossiarzy nie ma najmniejszego sensu. IMHO najważniejszym jest zrozumienie logiki przepływów kapitału.
Tego spekulacyjnego,oczywiście.
janlew / 2010-06-18 23:04 / portfel / Tysiącznik na forum
ale po co mu cokolwiek tłumaczyć

wyleszczył się w maju bo speniał i teraz dołączył do tłumu tych co błagają o zwałę i tworzą w związku z tym na maksa zakręcone teoryjki o wielkich dołach przed nami. może pjerdolić tu bez końca o statystyce, logarytmach, logliniach, quasiokresach i bóg wie czym jeszcze i pomoże mu to jak umarłemu kadzidło bo rynek ma takie bleblanie w dupie. nie tacy szarlatani próbowali go zamknąć w swych zawiłych paranojach i bezskutecznie

tak się kończy wyskakiwanie z rynku jak z pedzącego pociągu, potem już niemal nie da się z powrotem do niego wskoczyć. albo się w tym jest albo nie ma się do tego jaj i tyle

eliottowcy też czekają na mega dół od 16 miesięcy bezskutecznie. a rynek jak zwykle zrobi swoje wbrew masie
K W A R K / 222.107.34.* / 2010-06-18 23:39
odpowiem ci z niechecia ale mam dzien dobroci dla malo rozgarnietych ludzi(kow)

odpowiedz na pytania:
dlaczego stosujesz wskaznik P/E?
dlaczego twierdzisz ze P/E = 11 to tanio?
dlaczego to samo z innymi wskaznikami? (P/BV ROE ROA zadluzenie plynnosc itp)

odpowiedz brzmi: statystyka

i tak tego nie zrozumiesz bo po prostu masz iq na poziomie pudzianowskiego i malo wiedzy. uzywasz liczb srednich statystycznych masz je w glowie i nawet nie rozumiesz tego dlaczego co one znacza

idz w pokoju odpowiedz mi jedynie: dziekuje bylem idiota nawrociles mnie teraz sie zaczne zastanawiac wiecej
janlew / 2010-06-18 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum

dlaczego stosujesz wskaznik P/E?
dlaczego twierdzisz ze P/E = 11 to tanio?
dlaczego to samo z innymi wskaznikami? (P/BV
ROE ROA zadluzenie plynnosc itp)


samo to, że w ogóle zadałeś te pytania kwalifikuje twą wiedzę jako bliską zeru


odpowiedz brzmi: statystyka


masz obsesję i fiksacje na tym punkcie, to już wiadomo od dawna, a z człowiekiem sfiksowanym na jakimś punkcie się nie gada, bo szkoda czasu. nie trzeba żadnej statystyki aby stosować c/z bo to są zagadnienia z zakresu elementarnej algebry, no ale ty wszędzie widzisz statystykę, jak pedofil w każdym dziecku widzi obiekt do ciupciania, ty masz identico obsesję. dla ciebie nawet 2 plus 2 to jest statystyka

a poza tym znów zboczyłeś z tematu jak na zboczeńca przystało, bo ja pisałem o tym, że rynek ma w dupie twoją statystykę, nawet jeśli do czegokolwiek to służy
janlew / 2010-06-18 23:57 / portfel / Tysiącznik na forum

statystyka


a i jeszcze jedno, powiedz czubku czy również i statystyka powiedziała ci, że w maju będzie wielka zwała, skoro zwiałeś z rynku aż się kurzyło? tylko, że zwały nie było, tak ci pomogła statystyka?

a co do pudziana, to przynajmniej coś osiągnął (nie żebym był jakimś jego fanem), a ty jesteś tylko wirtualnym anonimowym śmieciem w zaścianku internetu
K W A R K / 217.148.84.* / 2010-06-19 00:36
masz racje przesadzilem pudzian jest o 10 razy bystrzejszy od ciebie i no w koncu cos osiagnal
janlew / 2010-06-19 00:59 / portfel / Tysiącznik na forum
szczyt erudycji wiejskiego filozofka
K W A R K / 192.251.226.* / 2010-06-18 22:59
"Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"

nie martw sie jest sens. to wybierasz czy chcesz byc kwiatem czy chwastem. jak w zyciu. czy chcesz miec dobre zycie czy beznadziejne. zalezy od swiadomosci
TOMOK / 2010-06-18 23:06 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
No...
Mądrości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca...
eee to chyba nie tak...sooory
Pozdrawiam
K W A R K / 95.143.193.* / 2010-06-18 23:04
zastanow sie nad tym przyslowiem bardzo dlugo a potem powiedz dziekuje to zmienilo moje zycie
rynki-winki / 82.210.151.* / 2010-06-18 23:15
Fajnie, że ktoś "stawia na wiedzę" i tyle rozumie.
Czuję przynajmniej, że można dłużej porozmawiac :)
Z drugiej strony, jeśli ktoś jest dobrym analitykiem i wie mniej więcej jaki będzie obsuw, czemu miałby nie wejśc na kilka eS ?

Jeśli jest jakiś podział na byki i niedźwiedzie, to jego "typologia" wskazuje że określa on poprostu prognozę którą ktoś uznaje w stosunku dla najbliższego okresu t za najbardziej prawdopodobną.
Natomiast jeśli większości tutejszym fakt bycia bessiarzem kojarzy się z czyms innym... to szkoda ze maja do czynienia z takim psychospolecznym zjawiskiem.

W stosunku do najblizszych 3 tygodni jestem niedźwiedziem. Dalej zobaczy się co należy myślec.
ebal / 212.87.244.* / 2010-06-18 22:42
Kurcze , ale to mądrze brzmi, pozdrawiam :)
MoretaCvetans / 2010-06-18 22:13 / _
Ken nie jest głąbem. Jest czasem troszeczkę zagubiony.
Bolesne doświadczenia,zdobyta wiedza no i związane z wiekiem przypadłości robią swoje.
Należy być wyrozumiałym,Panowie.

A nie znęcać się o byle gówno.
janlew / 2010-06-18 22:28 / portfel / Tysiącznik na forum
a czemu nie bierzesz w obronę tych nad którymi on się znęca? a mamy tu do czynienia z większością sterrozryzowaną przez obsesyjną mniejszość
TOMOK / 2010-06-18 22:28 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Rób po przecinkach spację-jakoś ładniej to wygląda wtedy....i mądrzej?
Znęcać można się nad kimś...o byle gówno to można się raczej spierać.
Takie tam...
Pozdrawiam
MoretaCvetans / 2010-06-18 22:35 / _
oj,oj . Przecież każdy musi jakoś zarabiać na swój ZUS .

Robienie spacji po przecinkach świadczy o mądrości? Ciekawa teza.

A gdzie jest kolo co miał ksywkę warren buffet? Występuje tutaj jeszcze czasem?
amator1122 / 2010-06-18 22:39 / Tysiącznik na forum)
był wczoraj popitilił i zniknął:)
TOMOK / 2010-06-18 22:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Robienie spacji po przecinkach świadczy o mądrości?
Nie...świadczy o elementarnej znajmości języka polskiego.
Warren się jasno i świadomie wycofał na jakiś czas...pisał o tym jasno i dość często by mu uwierzyć.
Pozdrawiam
MoretaCvetans / 2010-06-18 22:46 / _
świadczy o elementarnej znajmości języka polskiego???

Nie pij więcej,prześpij się proszę. Odpocznij,zrelaksuj się.
TOMOK / 2010-06-18 22:54 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Oczywiście, że o tym świadczy.
Jak piszesz długopisem to też po przecinku piszesz bez odstępu kolejne słowo?
Masz dwóję z polskiego!!! :-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2010-06-18 22:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aaa i to czy piję a może już nie piję...to moja sprawa.
Pozdrawiam
MoretaCvetans / 2010-06-18 23:06 / _
Dwója z polskiego.Dramat.Długopisem piszę tak samo.
Tutaj stukam na klawiaturze. Moje teksty przez brak spacji po jakiś tam zasranych przecinkach wyglądają nie po polsku?
Trudno,mnie zawsze wydawało się i wydawać się pewnie będzie że zrozumiałość jest prawdziwym kryterium.
A co do uwag o popijaniu-masz rację. To nie moja sprawa.
Chociaż,co oczywiste,życzę Ci najlepiej.
TOMOK / 2010-06-18 23:11 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Szczerze to mam wobec Ciebie ambiwalentne odczucia...odkąd Cię znam
/ a raczej nie znam /
Kliknij na spację po przecinku...bo nie wygląda to dobrze.
Ot co.
Pozdrawiam
TOMOK / 2010-06-18 23:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
:-)
Pozdrawiam ciepło
TOMOK / 2010-06-18 23:22 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
aaa...może posłuchasz?
http://tnij.org/gu7d
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy