Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: W oczekiwaniu na mityczne dane z USA

GPW: W oczekiwaniu na mityczne dane z USA

Money.pl / 2010-03-05 06:58
Komentarze do wiadomości: GPW: W oczekiwaniu na mityczne dane z USA.
Wyświetlaj:
barbarossa1941 / 2010-03-07 18:51 / portfel / Tysiącznik na forum
Czytam Wasze dyskusję analizę AT, teorie fal.
Nie chcę być za mądry i oczytany -ani nie chcę analizować bo będę miał więcej watpliwości i nic nie zrobię i nie zarobię.

Przebijemy poziom czy nie??

POMOŻECIE ????
szymon / 2010-03-07 21:04 / Uznany Gracz Giełdowy
AT - moim zdaniem dzialaja tylko najprostsze formacje... i to nie zawsze :)
Linie trendu (srednie kroczace), podwojne dna/szczyty maja sens. Ale juz bollinger czy elliot sa totalnie bez sensu. Przeciez kazdy ruch mozna jakos przypisac teorii elliota...tylko widac to dopiero po fakcie.

Moim zdaniem nastroje to jest to co determinuje ruchy na gieldzie.
topol2 / 2010-03-07 18:59 / Tysiącznik na forum
To poczytaj
http://topol2.blogspot.com/
barbarossa1941 / 2010-03-07 19:10 / portfel / Tysiącznik na forum
To idę po kredyt marzę o domu ?
Miałem ugrać go na giełdzie ale cóż.
topol2 / 2010-03-07 19:57 / Tysiącznik na forum
Inni mogą kupować domy. Ty nie musisz. Możesz dzięki takiej perspektywie zarabiać na giełdzie
------------>>> / 221.130.13.* / 2010-03-07 16:43
Roczny wynik Aviva malych Spolek to okolo + 104 % !
To obowiazkowa lektura kazdego inwestora.Niektore udzialy w miedzyczasie jeszcze sie zwiekszyly,jak chocby Emperii i Elektrobudowy (pisalem nizej )

http://stooq.pl/n/?f=300824

W zasadzie wystarczy isc za nimi,zeby bardzo duzo zarobic.
erwq / 94.40.102.* / 2010-03-07 18:25
RCUKBAOPEN ukraina-kazachstan, +
UCPFTAOPEN ukraina,+
RCWHTAOPEN Pszenica ,++
RCTVBAOPEN Koszyk akcji spółek tureckich ,
UCBLXAOPEN -serbia,++
RCSDXA0412 -niemcy dax na spadki.
OPERA3GR-fundusz małych spółek.++
RCSCRAOPEN-ropa spadki cen.
te z + to polecam
nigdy ! / 221.130.13.* / 2010-03-07 17:02

wystarczy isc za nimi

Ale nigdy nie za glabem kurna-hahaha-lem
Longterm / 2010-03-07 14:39 / Mostek Zwyciężymy!
sprzedaż detaliczna w USA konsensus -0,2%...to gdzie jest to ożywienie?
niestety / 221.130.13.* / 2010-03-07 14:56
Poczytaj sobie tutaj,wyciagnij wnioski i nie pisz bez sensu.
http://money.cnn.com/2010/03/05/news/economy/jobs_february/index.htm

hossa trwa od marca 2009 a jesli ktos tego nie rozumie,to sam sobie jest winien.
jaroslaw74 / 2010-03-07 14:41 / Uwaga! Łamie regulamin forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - out1, out2, out3, out4, out5. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Longterm / 2010-03-07 14:47 / Mostek Zwyciężymy!
to jest koniec marzeń o hossie...
jaroslaw74 / 2010-03-07 14:51 / Uwaga! Łamie regulamin forum
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - out1, out2, out3, out4, out5. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
kutacz / 109.243.11.* / 2010-03-07 13:07
potrzebna mi jakas ksiażka o AF najlepiej w wersji elektronicznej, cos polecacie? z góry dzieki
janlew / 2010-03-07 12:59 / portfel / Tysiącznik na forum
Na naszych kontraktach na wig20 znów ktoś otworzył pozycję opiewającą na od 20 do 25% całego terminowego

http://www.gpw.pl/zrodla/gpw/spws/spws1/LOP_stat.pdf

to na pewno gruby :))

i to na pewno na S-ki :))
amator1122 / 2010-03-07 14:03 / Tysiącznik na forum)
Czesc,chyba sie mylisz koncentracja nastąpiła we wtorek ,to jeszcze przed wzrostami .Uważam , ze otworzył długie ,dodam, że chyba nie rozumiesz ATi przez to jej nie doceniasz .
AT jest pomocna ale nie jednyna w podjęciu decyzji kupna-sprzedarzy.Z moich wyliczeń wynika , że WIG 20 dojdzie do 2520pkt.w najbliższym czasie a gruby w tym pomoże.
pozdro.
janlew / 2010-03-07 14:45 / portfel / Tysiącznik na forum
po pierwsze nie powiedziałem, że ktoś otworzył w piątek te pozycje

po drugie nie napisałem, że s-ki, tam był uśmieszek, jak widzę nie załapałeś ironii

po trzecie, zawsze można powiedzieć, że ktoś "nie rozumie" czegoś tam, więc to coś tak naprawdę niby działa. ale to jest już czysta sofistyka. ja też mogę napisać, że tak samo tego nie rozumiesz i właśnie dlatego wydaje ci się, że działa

mam wiele książek o AT i w niemal każdej ostrzega się, że AT "może ale nie musi się spełniać". Już tylko to oznacza, że jej wiarygodność może być dyskusyjna i otwiera pole do sceptycyzmu wobec tejże. a jeśli ktoś jeszcze próbuje uwiarygadniać jej stuprocentową skuteczność czymś tam (np. statystyką, jak czyni to poniżej pewien niezwrównoważony sofista), to tylko pogrąża się bardziej bo sam pokazuje, że nie zna podstawowego prawa AT: "może ale nie musi się spełniać"

gdyby AT była 100% skuteczna nikt by nie pracował, każdy grałby na giełdzie (z naciskiem na "grał") w oparciu o AT. Zatem nie jest

o micie grubego nie będę się wypowiadał, już była tu o tym swego czasu dyskusja gdzie wyraziłem swoje zdanie

http://www.money.pl/forum/temat,3,2106664,2106664,15,0,gpw;czas;na;odreagowanie;spadkow.html
Bessanova / 2010-03-07 18:11 / Bywalec forum
Macie tu dowod na skutecznosc AT
________________________________
1
2009-12-11 15:16:33 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
rano wkleiłam wykresy kghm i pekao , przełamane linie trendu wzrostowego i dołożyć duże
obroty i umocnienie dolara.

2009-12-11 15:25:31 | 79.184.43.* | PAOLKA
dobrze narysowalas; wielka fala spadkowa rozpoczeta...
____________________________
2
2010-03-07 14:45:13 | janlew [ Tysiącznik na forum ]
to na pewno gruby :))
i to na pewno na S-ki :))
________________________
to ironia jana na wiedze brydzi

I'll be back
amator1122 / 2010-03-07 22:19 / Tysiącznik na forum)
Brydzia nie jest autorytetem już raz rysowała trójkąty ja sprawdzilem a on zamilkła .
Po tym co tutaj wypisuje nie wiem czy umie się podpisać
amator1122 / 2010-03-07 18:16 / Tysiącznik na forum)
W przeciwieństwie do analizy technicznej, analiza fundamentalna zajmuje się badaniem przyczyn, a nie skutków. Wyceniając firmę, analitycy biorą pod uwagę wiele czynników, takich jak: obecna i prognozowana sytuacja makroekonomiczna regionu i kraju, wysokość stóp procentowych, możliwości rozwoju branży, prognozę zysków i dywidend czy przepływy gotówkowe przedsiębiorstwa. Wyceny analizy fundamentalnej opierają się na subiektywnych założeniach autorów, dlatego też nie można ich traktować jako 100% precyzyjnych. Często są one jednak jedynymi wskazówkami dla inwestorów np. w wypadkach gdy niemożliwe jest zastosowanie innych analiz.

Prosze zrób mi AF pko bp.
Bessanova / 2010-03-07 18:20 / Bywalec forum

rosze zrób mi AF pko bp.

za ile ?
na priv Ci podam nr konta

I'll be back
ps popros jana -On robi amatorską AF
amator1122 / 2010-03-07 18:35 / Tysiącznik na forum)
Na taką amatorską to mam wzór według tego wzoru licząc- akcja kgh kosztuje 42 pln:-)))
Odpowiedz na twoj wzor i wartosc AT / 221.130.13.* / 2010-03-07 19:18
Erste podniósł rekomendację dla KGHM do "kupuj" przy cenie docelowej 120 zł
PAP - Biznes
4 Mar 2010, 9:17


04.03. Warszawa (PAP) - Erste podniósł rekomendację dla KGHM do "kupuj" z "trzymaj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 120 zł.
W środę na zamknięciu sesji kurs miedziowej firmy wyniósł 101 zł. (PAP)

morb/ asa/
Bessanova / 2010-03-07 18:39 / Bywalec forum

kosztuje 42 pln:-)))

janlew Ci potłumaczy - ja nie mam cierpliwosci ;-)

I'll be back
amator1122 / 2010-03-07 18:55 / Tysiącznik na forum)
janlew Ci potłumaczy - ja nie mam cierpliwosci ;-)

Nie ma co tłumaczyć ja zarabiam i to dobrze i zycze ci również trafionych inwestycji
pozdro.
amator1122 / 2010-03-07 15:44 / Tysiącznik na forum)
Po pierwsze twój wpis ma dzisiejszą date to jak piszesz o koncentracji dzis to już prehistoria,
a zawsze na to zwracasz uwage.Giełda to przyszłość- zapomniales.
Masz racje nie zwróciłem uwagi na usmieszki ,rozumie twoją ironie.
po trzecie napisalem -" chyba nie rozumiesz" a to jest różnica .
Przecież napisałem jest pomocna w podjeciu decyzji KiS to proste ,przecież nikt kto troche sie interesuje ATbędzie tylko na jej podstawie inwestował.
powiem jeszcze zeby AF była w 100% skuteczna też nikt by nie pracowal.
Gruby jest to nazwa potoczna ,ja też pisałem w tym temacie.
janlew / 2010-03-07 16:44 / portfel / Tysiącznik na forum

Po pierwsze twój wpis ma dzisiejszą date to jak
piszesz o koncentracji dzis to już prehistoria,
a zawsze na to zwracasz uwage.Giełda to przyszłość-
zapomniales.


Nie sprowadzaj moich słów do absurdu. to się tyczyło dyskontowania danych makro a nie koncentracji pozycji w skali tygodnia


powiem jeszcze zeby AF była w 100% skuteczna też nikt
by nie pracowal.


i niejeden dzięki AF już nie pracuje, tylko, że ona sprawdza się długoterminowo i mało kto ma tyle cierpliwości, więc tłum tego masowo nie łyknie (zresztą AF jest trudniejsza od AT i wymaga wiele pracy na jaką wielu nie stać).

A AT po prostu nie sprawdza się i tyle
amator1122 / 2010-03-07 17:40 / Tysiącznik na forum)
Jan w trendzie wzrostowym wszyscy nic nie robiąc zarabiają , oczywiscie na płynnych spółkach do tego nie potrzeba AF,chyba ze jest sie totalnym głupcem .
janlew / 2010-03-07 20:48 / portfel / Tysiącznik na forum
nawet w trendzie wzrostowym są tacy co tracą. AF pozwala zrozumieć co się kupuje, czy jest to w ogóle perspektywiczne jako biznes (a rynek też na to patrzy ustalając cenę danej akcji) i czy tanio, czy już za drogo (wartość). AF to nie jest szklana kula, do jakiej aspiruje AT, ona po prostu pozwala zrozumieć co się robi. nie wycenia spółek idealnie co do wartości, raczej orientacyjnie, ale to juz dużo. w tej chwili w excelu zrobiłem sobie 4 arkusze wyceny spółek - DCF, metoda Grahama Dodda, metoda Ritchiego i metoda Towna. Każda z tych metod wyceny przyjmuje nieco inne założenia więc wartość wyceny spółek za każdym razem wychodzi nieco inaczej, ale wszystkie są w miarę zgodne co do tego czy spółka jest coś warta na przyszłość, czy nie, czy jest już przewartościowana, czy nie. I to jest właśnie zaleta AF
amator1122 / 2010-03-07 22:58 / Tysiącznik na forum)
Podejrzewam ,ze na tym forum jest kilka osób co traci nawet w tak sprzyjajacych do inwestowania warunkach.Jan ja rozumie i tez czytam AF , w inwestowaniu długoterminowym
napewno są niezastąpione ale w krótkim terminie pomaga i jeszcze raz pomaga AT.
AT to nie tylko fale o których tu wszyscy piszą .Dzieki i sory że zająłes sie tematem i poswieciłeś na to duzo czasu.
powodzenia.
amator1122 / 2010-03-07 17:16 / Tysiącznik na forum)
Odpowiem ci co do AT na 10 strzałów jak strzelisz 3 bramki to jestes geniuszem i zarabiasz miliony i w AT jest tak samo.Idąc z trendem jak na 10 wyłapiesz 3 korekty to gra warta swieczki jestes milionerem.
K .... WW.... A... R.... KKK / 87.236.199.* / 2010-03-07 13:35
wez mi wyjasnij jedna rzecz. nie znasz sie na statystyce i nawet nie wiesz co to jest. to jest fakt. to jak mozesz oceniac czy at jest dobrym narzedziem czy zlym?
jak glab za srednia krajowa z TBS'u / 221.130.13.* / 2010-03-07 14:37
Sprawa jest prosta jak drut.
Stosujac AT nie jestes w stanie powiedziec ,co stanie sie za miesiac,tydzien a nawet jutro
Poniewaz to NIE AT sprawia,ze na rynkach dzieje sie to ,co sie dzieje.To sprawiaja konkretni ludzie podejmujacy gdzies tam decyzje.
AT ma dokladnie taka sama wartosc jak przepowiednie wedlug ktorych juz dzis powinno byc 10 ludzi na metr kwadratowy powierzchni Ziemi.Nie tak znowu dawno temu podawane ludziom za pewnik..
Wedlug tejz eAT caly minony tydzien to powinny byc spadki.
Co chwila mowia nam,z ejak spadnie do poziomu tyle to a tyle punktow,to jak mowi kurna. cos tam pionowo w dol.Ale nigdy nic takiego sie nie dzieje.Nie pamietam sytuacji,zeby rynek dotarl do progu podawanego przez zwolennikow AT .
Jelsi mamy sytuacje taka jak teraz,ze mielismy tydzien wzrostow,to kazdy sam dojdzie do wniosku,ze nastapi mala korekta,zeby zabrac zarobiona kase.I zakald,ze znowu nie bedzie tak,jak wieszcza nam tak zwani specjalisci,produkuajcy swoje bzdety za 2000-3000 miesiecznie na posadce.
amator1122 / 2010-03-07 16:02 / Tysiącznik na forum)
Zle piszesz 16 sesji wstecz była według AT zapowiedż zwrotu.Zobacz sobie wykres , czarna długa swieca poparta obrotami oznacza rynek wyprzedany i po tej świecy formacja 2-ch swiec tzn.harani co w AT zapowieda zmiany trendu w krotkoterminowym trendzie spadkowym.
pisze o wig 20
Pozdrawiam / 221.130.13.* / 2010-03-07 16:59
Nie chce mi sie sprawdzac,a nawet jesli cos sie komus udalo,to jak zawsze potwierdza to tylko regule i ponownie potwierdza,ze szkoda na to czasu.
zawsze trzeba miec w pamieci,ze gdy Ty nad tym siedzisz,siedza nad tym samym miliony innych.Nie odkryjesz wiec niczego,czego nie widza inni.
A mimo to przewaznie wszyscy sie myla.Co potwierdza jak wyzej
amator1122 / 2010-03-07 18:48 / Tysiącznik na forum)
Czytając to forum i inne to wlasnie wiekszosc ,te miliony nie podpierają się AT w inwestowaniu.
I ty tym wpisem utwierdzasz mnie w przekonaniu , ze ide pod prąd.
janlew / 2010-03-07 20:36 / portfel / Tysiącznik na forum

Co chwila mowia nam,z ejak spadnie do poziomu tyle to a
tyle punktow,to jak mowi kurna. cos tam pionowo w dol.Ale
nigdy nic takiego sie nie dzieje.Nie pamietam
sytuacji,zeby rynek dotarl do progu podawanego przez
zwolennikow AT .


Otóż to. słynny przykład - w lutym/marcu 2009 SP500 przerwał linię szyi na długoterminowym wykresie i wedle AT miał spaść do 400 pkt. Nigdy to jednak nie nastąpiło

patrz:

"Po czwartkowej sesji indeksy w USA stały nad przepaścią, bo doszły do linii szyi 12. letniej formacji podwójnego szczytu. Poza tym indeks S&P 500 miał już tylko niecałe 5 procent do dna z zeszłego roku. Przełamanie tego poziomu otwierałoby drogę ku 400 pkt"

http://kuczynski.blox.pl/html

Kilka dni później przebił "zeszłoroczne dno" (741 pkt) i spadł mocno poniżej - do 666 pkt. Mimo to nigdy do 400 pkt nie spadł
Skup sie przed sesja,pozdrawiam / 221.130.13.* / 2010-03-07 19:10

2010-03-07 19:07:48 | 221.130.13.* | No i dosyc !
No zajrzalem przypadkiem,bo myslalem ze dzis nikogo juz nie
ma.
Ja jestem duzym inwestorem i NIGDY nie stosuje stopow.Chyba ,ze
ktos przyjedzie z pilna sprawa i musze wyjechac,ale staram sie
nie dopuscic do takiej sytuacji.
Normalny,duzy gracz stara sie nie zostawac z akcjami.Stara sie
obrocic nimi w ciagu dnia ile tylko sie da (razy).
Ja nie zajmuje sie z reguly spolkami z obrotem ponizej
miliona,chyba ze mam ochote na eksperymenty.Ostanio zrobilem
taki na Mieszku.Pisalem tutaj.
nie bawie sie w AT bo szkoda czasu.Nic to nie daje,niczego nie
przewidzisz,a marnujesz wlasny czas.zamiast ustawiac stopy,o
wiele latwiej jest manipulowac kursem i to w bie strony.Prosz
esobie zobaczyc ,co sie dzieje czesto np. na KGHM.Ida duze
zlecenia a potem serei zupelnie malych,czesto nawet po
kilkakilkanascie akcji.A kurs lata jak Zyd po pustym sklepie,a
kazda zmiana kierunku to okazja do zakupu albo sprzedazy.O KGHM
,kupnie i sprzedazy tez niedawno pisalem.
I wracajac do tekstu powyzej,o tych milionach,usiluje Ci
wlasnie pokazac,ze gielda NIE steruje AT.Poniewaz gdyby to ona
sterowala,wszyscy robili by to samo i bardzo szybko byloby po
wszystkim,albo tez gielda poruszalaby sie stale od szczytu do
niskiego dolka i z powrotem.
Sama Aviva w wielu spolkach ma po kilkaset milionow
zlotycjh,w Elbudowie np. to chyba grubo ponad 100 .Z takimi
sumami mozna zrobic absolutnie wszystko i tak wlasnie sie
dzieje.
oczywiscie,przy tak duzym zaangazowaniu stosuje sie stopy,ale
jak pisalem to przypadek szczegolny.W czasie sesji od kompa sie
NIE odchodzi i zadnych stopow nie stawia.
janlew / 2010-03-07 16:46 / portfel / Tysiącznik na forum
po fakcie to się astrologia czasem nawet sprawdza

zobacz ile przepowiedni opartych na AT nie sprawdza się a ile sprawdza się (ułamek tego co nie sprawdza się) to będziesz miał obraz wiarygodności całej tej strategii
amator1122 / 2010-03-07 17:34 / Tysiącznik na forum)
Nie rozumiemy sie, ja jednak w krótkim terminie nie widze nic bardziej pomocnego.Ciekawy jestem dlaczego duzi inwestorzy ustawiają swoje stop loos na liniach opartych naAT.Dlaczego wchodzą na rynek po wyrażnym sygnale AT.
Bessanova / 2010-03-07 17:46 / Bywalec forum

2010-03-07 17:34:29 | amator1122 [ Bywalec forum ]
Nie rozumiemy sie

to normalne -kobieta nie rozumie mezczyzny
twioj styl pisania przypomina Mariolke .....


I'll be back
Bessanova / 2010-03-07 17:54 / Bywalec forum

2010-03-07 17:51:42 | amator1122 [ Bywalec forum ]
twioj

Twój
sorry
:-)

I'll be back
nie jest prawda / 221.130.13.* / 2010-03-07 17:45

.Ciekawy jestem dlaczego duzi inwestorzy ustawiają swoje stop
loos na liniach opartych naAT.
sygnale AT.

To nie jest prawda.

Dlaczego wchodzą na rynek po wyrażnym
sygnale AT.

to takze nie jest
amator1122 / 2010-03-07 18:30 / Tysiącznik na forum)
Myslisz że siedzi tam pułk ludzi i puszcza zlecenia na 500 000 i wiecej akcji i ich sygnałem wejscia na rynek jest wschód słońca a zachód sygnałem wyjscia.Jezeli się nie zgadzasz to napisz swoje tezy a narazie nie podwazaj moich.
No i dosyc ! / 221.130.13.* / 2010-03-07 19:07
No zajrzalem przypadkiem,bo myslalem ze dzis nikogo juz nie ma.
Ja jestem duzym inwestorem i NIGDY nie stosuje stopow.Chyba ,ze ktos przyjedzie z pilna sprawa i musze wyjechac,ale staram sie nie dopuscic do takiej sytuacji.
Normalny,duzy gracz stara sie nie zostawac z akcjami.Stara sie obrocic nimi w ciagu dnia ile tylko sie da (razy).
Ja nie zajmuje sie z reguly spolkami z obrotem ponizej miliona,chyba ze mam ochote na eksperymenty.Ostanio zrobilem taki na Mieszku.Pisalem tutaj.
nie bawie sie w AT bo szkoda czasu.Nic to nie daje,niczego nie przewidzisz,a marnujesz wlasny czas.zamiast ustawiac stopy,o wiele latwiej jest manipulowac kursem i to w bie strony.Prosz esobie zobaczyc ,co sie dzieje czesto np. na KGHM.Ida duze zlecenia a potem serei zupelnie malych,czesto nawet po kilkakilkanascie akcji.A kurs lata jak Zyd po pustym sklepie,a kazda zmiana kierunku to okazja do zakupu albo sprzedazy.O KGHM ,kupnie i sprzedazy tez niedawno pisalem.
I wracajac do tekstu powyzej,o tych milionach,usiluje Ci wlasnie pokazac,ze gielda NIE steruje AT.Poniewaz gdyby to ona sterowala,wszyscy robili by to samo i bardzo szybko byloby po wszystkim,albo tez gielda poruszalaby sie stale od szczytu do niskiego dolka i z powrotem.
Sama Aviva w wielu spolkach ma po kilkaset milionow zlotycjh,w Elbudowie np. to chyba grubo ponad 100 .Z takimi sumami mozna zrobic absolutnie wszystko i tak wlasnie sie dzieje.
oczywiscie,przy tak duzym zaangazowaniu stosuje sie stopy,ale jak pisalem to przypadek szczegolny.W czasie sesji od kompa sie NIE odchodzi i zadnych stopow nie stawia.
Bessanova / 2010-03-07 18:36 / Bywalec forum
Nijak mi nie pasuje tutaj fala 4 w kształcie trójkąta>>> po pierwsze, fala 2 z lipca 2009 była za płytka i za krótka>>> następująca po niej fala 3 od sierpnia 2009 do szczytów stycznia 2010 jest za krótka i zbyt mało dynamiczna, wręcz pełzająca>>> Osobiście skłaniam się do prostej fali 4 abc zakończonej 18 lutego i teraz mamy brakującą piątkę, która powinna przebić poprzedni szczyt>>>wtedy zakończy się duża fala I nowego cyklu a po niej powinna nastąpić właściwa fala II (korekcyjna) znosząca przynajmniej 61% lub nawet 73% fali I>>> w tym roku zobaczymy jeszcze poziom 1700 na Wig 20. Fala 5 powinna mieć zasięg około 450 pkt powyżej dołka fali 4 a wiec do poziomu 2620-50 pkt
autor pesymista

I'll be back
bez sensu / 221.130.13.* / 2010-03-07 19:09

autor pesymista

typowy belkot
w niczym / 221.130.13.* / 2010-03-07 14:41
A najlepszym przykladem na "wartosc" AT jest wlasnie miniona recesja.
FED ,najwazniejsza instytucja najwiekszego mocarstwa ,majacy do dyspozycji najlepszych ludzi,najwieksze komputery i najwieksza baze danych nie zrobil nic,poniewaz tego nie przewidzial.
Co wiec mowic o zwyklym,drobnym graczu.Kazdy z naszych,polskich funduszy moze zwalic GPW w dowolnym momencie,jesli uzna,ze to mu sie oplaci.Moze to zrobic nawet duzy,indywidualny gracz,jak to przy ostatnim spadku pokazal tu czlowiek na forum.I analiza AT nic tu nikomu nie pomoze.
janlew / 2010-03-07 13:52 / portfel / Tysiącznik na forum

nie znasz sie na statystyce i
nawet nie wiesz co to jest


masz jakiegoś pjerdolca z tą statystyką, obsesję, j.ebulca, sprowadzasz do tego już każdy temat, bez względu na to czy gadamy o psychologii czy giełdzie, a więc jesteś bardzo chory. a z człowiekiem chorym dyskusja jest jak wiadomo niemożliwa.

poza tym jeśli AT jest oparta na statystyce, a ta jest jak widać dla ciebie jakimś bogiem, to w tym momencie są albo dwa wyjścia:

1) statystyka jest do dupy, bo AT bardzo często nie sprawdza się, vide choćby urojenia oparte na teorii fal kolesia z globtrexu, omawiane wczoraj (poniżej)

2) statystyka nie jest odpowiedzialna za skuteczność AT, może być jej częścią ale nie musi, a ty znów wciskasz statystykę gdzieś na siłę, jako właśnie człowiek obsesyjnie chory na to zagadnienie i myślący, że wygra każdą dyskusję tylko dlatego, że wmówi komuś, że coś na statystyce się opiera a ten ktoś na statystyce się nie zna

osobiście obstawiam opcję 2

wedle ciebie to pewnie nawet s.ranie jest oparte na statystyce i nawet sam bóg stwarzając świat był od niej uzależniony jak ćpun od heroiny

przepuść moją odpowiedź przez jakiś filtr statystyczny, może dzięki temu znów będziesz miał jakąś wizję
K...... WW.... AA.... R ... KK / 93.220.103.* / 2010-03-07 14:05
1. bog statystycznie nie istnieje
2. cala ekonomia wraz znauka o gieldzie AT i AF oparte sa na statystyce. psychologia tez. wszystkie nauki spoleczne
duza czesc nauk przyrodniczych tez jest oparta na statystyce

mozesz przywolywac anali ktorzy tez nie znaja sie na statystyce. AT to nie analitycy ktorzy zle sie nia posluguja wiec twoje argumenty sa do dupy
Jezus / 2010-03-07 14:31

bog statystycznie nie istnieje

Masz statystycznie przesrane.
janlew / 2010-03-07 14:24 / portfel / Tysiącznik na forum

1. bog statystycznie nie istnieje
2. cala ekonomia wraz znauka o gieldzie AT i AF
oparte sa na statystyce. psychologia tez. wszystkie
nauki spoleczne
duza czesc nauk przyrodniczych tez jest oparta na
statystyce


to są właśnie te twoje chore urojenia, które możesz co najwyżej wciskać jakiemuś gimnazjaliście, co o naukach przyrodniczych nie ma zielonego pojęcia. to, że CZASEM gdzieś się statystykę stosuje w ogóle nie oznacza, że wszystkie te nauki opierają się niby na statystyce. tak samo AT. mylisz jakąś część z całością. to są bajki człowieka chorego i tyle.

nauki przyrodnicze opierają się przede wszystkim na eksperymencie, który potem przepuszcza się przez filtr danej teorii, jakiej twórca w ogóle może nie interesować się jakąś tam statystyką. pomijam kwestię wydarzeń jednorazowych analizowanych przez naukę, do których statystyka w ogóle nie ma zastosowania, bo są to wydarzenia jednorazowe (powstanie życia, formacja danego gatunku, big bang i wiele innych, nie wspomnę o naukach humanistycznych, takich jak historia, archeologia, analizujących jednorazowe wydarzenia jedyne w swoim rodzaju). po prostu bredzisz i tyle.

Co do AT, to twierdząc, że anale się nie znają (pewnie ty jesteś tym jedynym który się zna), uprawiasz erystykę. nie potrzebuję anali ani statystyki aby widzieć, że np. czerwcowy RGR 2009 nie wypełnił się, że przerwanie długoterminowej linii szyi w lutym 2009 na SP500 nie sprowadziło go do 400 pkt, jak wynikało wprost z AT. AT ewidentnie tu nie zadziałała i nie trzeba do tego żadnej statystyki aby to stwierdzić, tak samo jak nie trzeba znać się na teorii obwodów aby stwierdzić, że dany układ na niej oparty jest do dupy bo nie działa. Coś po prostu działa albo nie działa a jeśli AT ponoć na statystyce cała stoi, to w takim razie twoja statystyka też jest do dupy. proste jak drut

jak by tego nie ująć i tak poległeś
janlew / 2010-03-07 13:56 / portfel / Tysiącznik na forum

jak mozesz
oceniac czy at jest dobrym narzedziem czy zlym


a choćby przez wypowiedzi anali twierdzących (teoria fal, globtrex), że w oparciu o AT stanie się to a to, a to mimo to nie następuje. albo choćby przez pewne formacje AT jakie były ewidentne a nie wypełniły się, np. RGR w czerwcu 2009, który nie spowodował spadków. i nie trzeba do tego żadnej g.ównianej statystyki, wpadłeś na ten prosty wniosek? jak widać nie
kutacz / 109.243.11.* / 2010-03-07 13:10
unicredit albo morgan i raczej l-ki
warren buffet / 2010-03-07 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Hungary’s Budget Gap Reaches 40% of Annual Target in February
Share Business ExchangeTwitterFacebook| Email | Print | A A A

March 5 (Bloomberg) -- Hungary’s budget deficit reached 40 percent of the annual target at the end of February, driven by one-time spending, the Finance Ministry said.

kolejni po grecji ? kto dalej ?
brydzia / 2010-03-07 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
patrząc na wykres z ostatniego miesiąca dobitnie widać kiedy będą mega spadki , na razie Benek tylko sprawdził reakcję rynku na podwyżkę stóp i szybciutko musiał się słowami z podwyżek wycofać

jak już kiedyś pisałam cały świat jedzie na kredycie od Benka , gra toczy się o to żeby zwykli obywatele w końcu ruszyli do funduszy i to odebrali przed podwyżkami stóp

zobaczymy , jeżeli pisze Ken że te 210 mld $ obligacji w tym tygodniu to powinien być niezły zjazd i umocnienie dolara , ale ja już bym na osłabienie euro nie grała bo za dużo szumu w gazetach i telewizjach o tym spisku , ale jeżeli dolar ma się osłabić a surowce są na swoich wielomiesięcznych szczytach to aż się boję po ile będzie ropa ,miedź itd . chyba że któryś rynek blefuje albo wyprzedził , tak jak w grudniu i styczniu dolar się umacniał a akcje i surowce rosły , potem nagle przyszło otrzeźwienie
razu / 2010-03-07 13:19 / Bywalec forum

patrząc na wykres z ostatniego miesiąca dobitnie widać kiedy będą mega spadki

to zapakuje sie po uszy, wloz to jeszcze pieniadze ktore sobie odlozylas i czekaj na mega zyski
co ty chcesz sobie niby udowodnic ?
razu / 2010-03-07 13:21 / Bywalec forum
tutaj za spadkami sa ci , ktorzy nie maja nic wspolnego z inwestowaniem
tak poprostu byloby im latwiej na duszy jakby spadalo
brydzia_bankrut_ / 2010-03-07 12:38 / -
ale nie martw się, na rynku amerykańskich od szczytu spadło abc czyli jako A, teraz rośnie na falce B i pewnie 2,3 tygodnie spadnie na na cali C, nie wiele ponizej dołka fali A
tak żebyś pomysla, ze jest podwójny szczyt i nie tylko ty

po czym wróca wzrosty i znów będziemy piać z twoich postów o Benie :)))
acha, jeśli mozesz to nie naganiaj ludzi na S jak spadnie jak wyżej napisałem
miej troche wstydu i daruj sobie rynek terminowy
afdsdfsda / 83.14.173.* / 2010-03-07 12:49
sugerujesz korekte plaska na DJ ?
brydzia_bankrut_ / 2010-03-07 13:06 / -
nie tylko na dj i nie tylko w usa, nic nie sugeruje, przecież widać....
spadek 3 częściowy jest korektą , a nie impulsem 5cz. , więc nie jest to poczatek dłuższych spadków od obecnych szczytów, 4 tygodniowe wzrosty ciężko rozpisać jako impuls,
wiec zapewne korekta sie nie skończyła, myśle, ze 30% zniesienia całego rocznego wzrostu będzie w sam raz
brydzia_bankrut_ / 2010-03-07 12:19 / -

ntuj zgłoś do usunięcia

ty tak długo możesz sapać ?
brydzia_bankrut_ / 2010-03-07 12:22 / -
ja myśle, że tobie chodzi o zadyme na forum, a nie o merytoryczną rozmowę
i pamiętaj, właśnie mija twój jubileusz sapania o spadkach

wiarygodność = 0
afdsdfsda / 83.14.173.* / 2010-03-07 12:18

chyba że

czyli jak zwykle, wzrostnie albo spadnie
dzieki :))
kutacz / 109.243.142.* / 2010-03-07 12:04
podwyżki stóp to dobra wiadomość bo oznacza to że gospodarka zaczyna przyspieszać i podnosi sie stopy aby zapobiec przegrzaniu gospodarki, gorzej będzie jak stopy pozostaną na niskim poziomie dłuższy czas bo to będzie oznaczać że wzrost gospodarczy jest bardzo słaby i możliwy jest powrót recesji, musimy pamiętać o tym że stopy procentowe to jest skutek rozwoju gospodarki a nie przyczyna od której zależą losy gospodarki i jeżeli stopy procentowe pozostaną na obecnych poziomach to niedługo zobaczymy poważną korekte, mocniejszą niż ta ostatnia i dłuższą...
kava / 2010-03-07 12:01
Jak miło poczytać kogos, kto wreszcie ma cos do powiedzenia
Pozdrawiam
Nie dla glaba kurna. cos tam / 221.130.13.* / 2010-03-07 11:32
Citigroup podwyższył rekomendację dla Elektrobudowy do "kupuj"
PAP - Biznes
6 Mar 2010, 8:09

06.03. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy Citigroup podwyższyli rekomendację dla akcji Elektrobudowy do "kupuj" z "trzymaj".
W piatek na zamknięciu za akcje Elektrobudowy płacono 169,70 zł.
Spolka Avivy.
(PAP)

Budimex wejdzie w sklad przyszlego indeksu WIG30 ,bardzo prezna spolka,kupuj.

Emperia dobre perspektywy,Aviva az 111,89 % udzialu.
glabowi i tak wszystko jedno / 221.130.13.* / 2010-03-07 11:33

111,89 %

noo....nieco mniej 11,89 %
Glabow nie wpuszczaja / 221.130.13.* / 2010-03-07 11:00
Szanghaj zaprasza na EXPO.

data dodania: 13.01.2010

SZANGHAJ w 2010 roku ma podwójną moc przyciągania. Chińskie Megalopolis zaprasza turystów na światową wystawę EXPO. Wystawa Światowa Szanghaj Chiny odbędzie się w dniach od 1 maja do 31 października 2010 roku.
Longterm / 2010-03-07 10:55 / Mostek Zwyciężymy!
Prognoza na przyszły tydzień:

http://longterm.bblog.pl/

zapraszam!
zbyś / 2010-03-07 10:35 / Tysiącznik na forum
od dłuższego czasu bankowcy grają ze społeczeństwem w rzut monetą
orzeł wygrywam ja [bankowiec]
reszka przegrywasz ty [społeczeństwo]
na razie mimo szumnych zapowiedzi i prób regulacji nic się w tym wzgledzie nie zmieniło
jaroslaw74 / 2010-03-07 09:26 / Uwaga! Łamie regulamin forum
miło powitać w niedzielny ranek
Glaba kurna. nie zaproslili,ma zakaz wstepu. / 221.130.13.* / 2010-03-07 06:47
W dniach 21-23 kwietnia 2010 w hotelu Grand Hyatt w Kong-Kong'u
odbedzie sie impreza pod nazwa The World MoneyShow.
Wystapia najbardziej znani ludzie ze swiata gield i finansow.

http://www.moneyshow.com/hkms/main.asp?scode=017212

Swoje wystapienia potwierdzili juz
2010 Confirmed Speakers


Steve Forbes
Mark Mobius
Marc Faber
Richard Koo
Deborah Fuhr
Victor Chu
John Bollinger
Alexander Elder

oraz wielu innych.
Motto przewodnie wystapien i calej imprezy :
Recesja sie skonczyla,jak najszybciej i najlepiej odbudowac gospodarki i zapewnic opytymalny rozwoj.
EKONOMISTA INWESTOR / 88.198.56.* / 2010-03-06 22:49
Przytaczany przez Obi-Wan Kenobiego Shiller jest faktycznie autorytetem, więc nie należy ignorować jego słów. Jednak wyrwane z kontekstu mogą być źle rozumiane, a do tego brak podawania źródła źle świadczy o Obi-Wan Kenobim, tzn. o jego amatorszczyźnie.

Anonim 03 pisze na swoim blogu, że ceny surowców spadną pod wpływem restrykcyjnej polityki Chin, która już następuje. Jeśli tak będzie, giełdy będą mieć problem.

Dodatkowo, jeśli ożywienie w USA zacznie przykrywać inflacja, czego można by się spodziewać za parę miesięcy, a władze zareagują tym co Chiny, to giełdy będą mieć duży problem.

Dodatkowo, jeśli wyjdzie nowa odsłona kryzysu (np. kredyty konsumenckie, nieruchomości komercyjne w USA, kolejny kraj niewypłacalny), to giełdy będą mieć nieopisany problem.
TOMOK / 2010-03-06 20:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Ano popijam sobie....czego również Wam zycząc...
Pozdrawiam
romi nie logo / 88.156.57.* / 2010-03-06 23:04
opracowalismy 0.7:))
B e e s s ........ / 83.30.201.* / 2010-03-06 20:52
Co pijesz Tomok ?
:)
TOMOK / 2010-03-06 21:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Co piję? Co to za pytanie...nie znasz mnie?
Co ja mogę pić?
Smucisz mnie...
Pozdrawiam
B e e s s ........ / 83.30.201.* / 2010-03-06 21:23
:)))))))))))
Pzdr.
Obi Wan-Kenobi / 178.36.35.* / 2010-03-06 20:49
Nie przepij wszystkiego, zostaw coś na ciężkie czasy, jakie nadchodzą...
Pozdrawiam.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy