Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW wreszcie na plusach

GPW wreszcie na plusach

Money.pl / 2008-07-25 18:02
Komentarze do wiadomości: GPW wreszcie na plusach.
Wyświetlaj:
bebe / 2008-07-28 02:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Dobrej Nocy....
kiepski / 2008-07-28 01:21 / portfel / Tysiącznik na forum
miłejnocy wszystkim
barakuda / 2008-07-28 01:34 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
jeden za wszystkich,wszyscy za jednego : dobrej nocy....:-))
kiepski / 2008-07-28 00:48 / portfel / Tysiącznik na forum
witam po ostatnim długim urlopie w te wakacje..
bebe / 2008-07-28 01:08 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj wypoczęty....
kiepski / 2008-07-28 01:13 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz to dopiero muszę w pracy odpocząć po urlopie... :-) zostawiłem sobie w spokoju portfel... i po 5 dniach jak zobaczyłem to sie zdziwiłem pozytywnie..:-) jaks drobrna korekta była chyba:-)
bebe / 2008-07-28 00:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witam...
przeżyłam coś niesamowitego....do tej pory nie mogę się zdystansować....;-(
dzisiaj odwiedzilam swoją córcie na wywczasach...ale wczoraj dowiedziałam sie kogo tam spotkam........nie spałam wogóle.....;-(
po przywitaniu się z dzieckiem.....- wzrok szukał........;-(
spotkaliśmy się......głaskał mnie chwile po policzku.........a ja chyba się uśmiechałam....;-)...na więcej nie było czasu....;-(
jednakże, jak znów sie natknelismy na siebie, zaprosiłam do naszego stolika...;-)
to był ten gest....jak bardxo potrzebny....i poszło....facet ze łzami w oczach chciał mi dużo powiedzieć....a ja powiedziałam, ze wiem......że ogladałam w tv......i że chciałabym aby wiedział, ze nie mam najmniejszego,....najmniejszego zarzutu...żadnego, a wręcz odwrotnie trzymam za niego kciuki, aby mógł bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia żyć...i wysoko głowę nosić....- miał łzy w oczach...ja tez......wstałam przytuliłam go.....- nie musiałam nic wybaczać...
- otóż : w tak wymuszony sposób , ....w tak szczególnych okolicznościach, .... tak dramatycznych...., bezwzględnych i bez wyjścia.../a był ważny w tym czasie/....- był zmuszony podpisać lojalkę....- do wyznania tego - dzień w dzień "umierał"....;-((((
po publicznym przyznaniu się, które to słyszałam......następna jego schiza.......;-((((
żałuję, że wczesniej nie podałam Mu reki.....tzn nie zadbałam o kontakt......kurde do tej pory się telepię....;-(
ale.........już po chaotycznej naszej rozmowie..., kiedy się uspokoił.../ a właściwie mąż nas uspakajał, o ile mozna było/...powiedział, że teraz będzie, albo toczy sie proces...-/ nie usłyszałam dokładnie/.......nad sb-kiem, który min. jego zmusił do lojalki....ech...- cholera...............- przyszedł czas....
wybaczcie....musiałam puścić w eter.........
barakuda / 2008-07-28 00:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
bejbi, przeżyłaś coś nareszcie...
nie w tv... nie w opowieściach...
masz w ręku LOS człowieka...i nie Ty będziesz go sądzić , j nie Ty go uniewinnisz...
wystarczy ,że to wiesz...
pamiętam niektóre wpisy...Twoje wpisy...
były ...trochę ...jakby bezkompromisowe...
sorry, myślałem Wtedy o Tobie inaczej... niż teraz..
teraz chyba wiesz.
W pewnym wieku (sorry), w pewnym dystansie emocjonalnym widać wszystko inaczej...
radykalizm (z mojej perspektywy) przysługuje młodości- nie przystoi dojrzałości...
barakuda / 2008-07-28 00:49 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ps.
jeśli "teoria względności" miałaby mieć jakikolwiek sens, to jej zasadność mogłaby być potwierdzona w Polsce A.D. 1989...
barakuda / 2008-07-28 00:59 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...i jeszcze coś , co w Polsce jest przekleństwem.: ofiary sprzed lat bronią się do dziś, oprawcy sprzed lat śmieją się do dziś...:-(
bebe / 2008-07-28 01:12 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
;-(((
dlatego boli....
barakuda / 2008-07-28 01:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...a rzeczywistość skrzeczy...
prawo i sprawiedliwość pięknie wygląda... na sztandarach wyborczych...
nieco mniej okazale w realu...
bebe / 2008-07-28 01:36 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
szukam środka....ale z pewnymi sprawami się nie pogodzę...to tak jakbym zdradziła siebie...
barakuda / 2008-07-28 01:41 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
czasem można " wyprostować siebie" nie zdradzając siebie....
przykłady?... nawet w w naszej literaturze klasycznej....
bebe / 2008-07-28 01:55 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
barakudo.........."moje prostowanie" to odnaleźć odpowiedzi....albo dać sobie odpowiedź...wtedy dokonuję wyboru....
ale już dziś nie gadajmy na ten temat.........nie mam głowy, a myśli nakładaja się...chciałabym dobrze zrozumieć....a mogę nie iść Twoim tokiem myślenia...;-)
warren buffet / 2008-07-28 01:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sie nie wypowiem bom gowniarz
barakuda / 2008-07-28 01:24 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...i dlatego powinieneś się wypowiadać !!!
za 20 lat , Ty i Twoi rówieśnicy będą kształtować tu rzeczywistość ...
bebe / 2008-07-28 01:21 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
ale Ci zazdroszczę warrenie.........................;-))))))))))))))))))))))))))0
GrzechO / 2008-07-28 00:19 / Bywalec forum
Nie wartało miła o tym pisać... przecież kazdy normalny wie że to nieistotne....
IPN to pionek w tej "wielkiej grze" taki sam jak " Pani S"
bebe / 2008-07-28 00:24 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Grzech0.....ale te życiorysy, strach......................ech...;-(
- z perspektywy czasu..../ - tu nastepuje klniecie za klnięciem...- pod nosem....kurna
GrzechO / 2008-07-28 00:40 / Bywalec forum
Bebe.( wybacz bezpośredniośc)..... to wszystko to... horendalna mistyfikacja....... Jeśli coś Ci media (TV, radio, gazety, ksiązki, profesorowie, księża ) mówią to weź lustro i spokojnie spróbuj to w nim odczytać....Naprawdę pomaga. I wdedy wszystko wyglada inaczej....niestety znacznie gorzej.... Pozdrawiam
bebe / 2008-07-28 01:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobra....
Grzech0 , barakudo.........odnieśliście się do mojego postu....czuję , że tak powiem
pomoc w moim pomyślunku....dziękuję.....;-)
rozprawię sie ze swoimi myślami.....wybaczcie, ale musiałam sie podzielić...chciałam...lubie to forum......ludzi tu...;-)
ale jak widzicie, powtórzę : przeszłość ma długie cienie..........
nie mam teraz siły dyskutować, może być, że znów niejasno do końca sie wyraziłam...może czegos nie dopowiedziałam,....lub zbyt ogólnikowo powiedziałam,...nie wiem....- ale dziękuję....czuje się jak wśród swoich...;-)
GrzechO / 2008-07-28 01:17 / Bywalec forum
To "Oni" Ci tylko wmówili, że przeszłość ma długie cienie.....bo tak im jest wygodniej..
Nie oceniaj ludzi wg tego co zrobili... tylko jacy są.....I kochaj ich za to... ..

Drobna uwaga....Niech Twoja perspektywa będzie ponad 10 lat. Nie powtarzajmy treści medialnych i poprawnych politycznie..../..Odwróćmy je i odczytajmy je od tyłu... Wtedy zobaczymy to czego nam nie pokazują.
bebe / 2008-07-28 01:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kurde uciekł mi wpis...
Grzech0.....ale to właśnie ja "walczę" z tv , "Onymi", prasą....aby nie manipulowali ludźmi, szczególnie młodymi.,....którzy potrzebni dla głosów...
barakuda / 2008-07-28 00:01 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie lubię chwalić się za innych, ale to szczególna sytuacja...
mój syn w ciągu ostatnich 2 tyg. wyciągnął 3 sumy :101cm/6,40kg,157cm/26,20kg (sr.medal-nie zgłoszony) i dziś 116cm/11,40kg...
tak na marginesie...
ps. nie wspomniałem o sandałku 59cm- mój syn , oraz 64cm -ja !!!
GrzechO / 2008-07-28 00:00 / Bywalec forum
Pytanie do prześwietnych znawców AT .... w Lotto.
Lepiej wysłać 33 zakłady w systemie "8" za 56 pln każdy , czy 1 w systemie "12" za 1848 pln.... kasa ta sama. Na "Chybił Trafił". oczywiście.

Teraz możecie się naprawdę wykazać.....
barakuda / 2008-07-28 00:02 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...tu mnie masz !
wygrałeś...
barakuda / 2008-07-27 23:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Problem nr 1 tego forum : kto wygra ? cząstka elementarna + siła nieczysta (666)...czy forum?????
nieśmiało opowiadam się za forum...
ps,
a jeszcze rok temu było tak miło....
pawciomerc / 2008-07-27 23:16 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
niech sie uklepie denko na kghm to pare zł sie zaroni naarazie wielkie ryzyko
pawciomerc / 2008-07-27 23:16 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zarobi oczywiscie
Amigo11 / 2008-07-27 22:39 / SAMA PRAWDA
TYLKO BYTOM
SIORBAĆ PEKACEM

BYTOM TO POTĘGA .!!!!!!!!!!!!!!!!!
szymon / 2008-07-27 22:25 / Uznany Gracz Giełdowy
27.7.Warszawa(PAP) - Niebezpieczny osobnik zbiegł z zakładu psychiatrycznego w Tworkach. Biega nago po ulicach, a jedyny przedmiot jaki posiada to komputer. Świadkowie twierdzą, że ma dostęp do internetu i ciągle przegląda strony portalu money.pl. Aktywnie uczestniczy też na forum podpisując sie proton.
barakuda / 2008-07-27 22:55 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...o qrna... widziałem, miał wygląd szympansa, skakał na dolnych kończynach i wydawało mi się , że ma coś w przednich..
nie dam głowy , że laptop. ale cóś na podób....
Cheed / 2008-07-27 22:18 / Byczek
W ostatnich wypowiedziach naszych polityków z ich ust usłyszałem, że już można odczuć poprawę w służbie zdrowia - przekonam się jutro, bo prawdopodobnie skręciłem kostkę i czeka mnie wyprawa do ortopedy.
Amigo11 / 2008-07-27 22:34 / SAMA PRAWDA
Ręka to pryszcz ja miałem kiedyś nastawiany nos , to jest dopiero jazda.
Cheed / 2008-07-27 22:41 / Byczek
tutaj chodzi o noge :P
Amigo11 / 2008-07-27 22:43 / SAMA PRAWDA
no noga troche gorzyj o kulach popitalać to niewesoło
szymon / 2008-07-27 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
idz juz dzis :)
kiedys jak polamalem nagdarstek w kolejce czekalem chyba 6 godzin !! lekarz jak mnie zobaczyl to zlapal sie za glowe i opier**** wszystkich ze pozwolili na to abym czekal. a doprosic sie o wejscei poza kolejka sie nie dalo.... i to byla moja ostatnia wizyta w publicznym szpitalu....
Krzych / 2008-07-27 22:12 / Płoteczka na forum
2008-07-27 21:48:49 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
Trzy lata temu KGHM kosztował ok. 30 zł. O ile od tego czasu spadł dolar, a o ile
wzrosła cena miedzi? O ile ostatnio spadł import Chin, a o ile wzrosła ich własna
produkcja miedzi? To był jedyny kraj gdzie jeszcze liczyli, że wchłonie nadwyżkę,
której z powodu kryzysu nie odbierają kraje rozwinięte. Jednocześnie spada tempo
wzrostu gospodarczego w Chinach - ostatnie dane najgorsze od 2005 r.
skomentuj zgłoś do usunięcia

2008-07-27 21:57:59 | *.*.*.* | Kenobi [ "Uznany malkontent giełdowy" ]
O ile w tym okresie wzrosły koszty związane z wyczerpywaniem się złóż, rosnącymi
kosztami płac, energii itd. Jak duży procent przerabianego materiału KGHM musi
kupować za granicą po mocno wyśrubowanych przez spekulantów cenach, żeby
wykorzystać posiadane moce i pokryć zwiększający się niedobór ze złóż własnych?
O ile ostatnio wzrosły stopy procentowe, a tym samym podrożał kredyt?
skomentuj zgłoś do usunięcia

po pierwsze trzy lata temu umowy długoterminowe nie pozwalały uwolnić kursu
po drugie Chiny na okres olimpiady zwolnią i to dziecko o tym wie , i ponownie wszystko wróci do normy a w tym czasie Korea zwiększy zapasy zdając sobie z tego sprawę
po trzecie nie tylko Azja będzie potrzebowała ale i Afryka i niebawem produkcja KGH może nie nadążyć z produkcją krajową przed Euro 2012 a mamy dużo do zrobienia i z każdym miesiącem będzie coraz więcej.
Co ja Tobie mam tłumaczyć skoro Ty spekulant jesteś.
Wiadomo jest że spekuła uwolni ceny ropy - pobudzając gospodarkę , żywność zbijając inflację a domy wykupią co lepsze 30% taniej +30% tańszy grunt.
Pieniądz rządził światem robi i będzie robił co chce a Ty tylko to możesz komentować po swojemu.
Pozd.
Kenobi / 2008-07-27 23:02 / Uznany malkontent giełdowy
Blablanie na poziomie magla i pobożnych życzeń. Pieniądz nie powstaje z powietrza - władze mają tylko tyle pieniędzy ile pozyskają z podatków, więc każde dodatkowe wydatki to koszt dla społeczeństwa i za ratowanie jednych zapłacą drudzy, wiec nic od tego nie przybywa, poza inflacją, bo nie stoją za tym żadne aktywa. Do tego jest to sprzeczne z gospodarką rynkową - każdy powinien ponosić skutki swoich inwestycji, a nie że jak większość traci, to sama, a jak wybrani - to reszta sie składa i ich spłaca.
Krzych / 2008-07-27 22:22 / Płoteczka na forum
W ustawie nie określono limitu na kredytowanie wspomnianych banków i podniesiono nawet próg dozwolonego długu publicznego rządu federalnego z 9,8 do 10,6 biliona dolarów - a więc o 1,1 biliona powyżej obecnego poziomu tego długu: 9,5 biliona dolarów. Optymistycznie Kongres przewiduje, że konieczne awaryjne kredyty dla Fannie Mae i Freddie Mac nie przekroczą 25 miliardów dolarów.
Członkowie Kongresu, którzy głosowali za ustawą utrzymują, że pozytywnie wpłynie ona na rynek nieruchomości i na całą gospodarkę. "Ustawa poprawi sytuację niemal natychmiast" - powiedział demokratyczny senator Christopher Dodd.

powstają nowe fundusze - po co?
Kenobi / 2008-07-27 22:53 / Uznany malkontent giełdowy
25 mld. to śmieszna kwota, przy wielkości spodziewanych strat t z tytułu kredytów ocenianych obecnie skromnie na 1 bilion dolarów. Oczekuje się pełnego przejęcia przez państwo portfela kredytów hipotecznych w przyszłości, bo ma to uchronić banki przed upaństwowieniem, bo odpisy powinny zlikwidować ich kapitał w całości, a dokapitalizowanie, które udało się pozyskać jesienią, kiedy niektóre fundusze z Azji uwierzyły, że robią dobry interes (początkowo mówiono, że straty banków z tytułu kryzysu kredytów wyniosą 2 mld. $), straciły już na nim 30 - 50% i nie jest to jeszcze koniec. Ceny domów będą nadal spadały i to jest największą tragedią (w kryzysie na początku lat 1990-tych spadły tylko o 3 -4%, obecnie już 18%), i są już poniżej wartości kredytu, tak że ludzie po prostu porzucają domy wraz z niespłacaniem kredytu. Dno cen spodziewane jest gdzieś w 2010 roku. Do tego dochodzi kryzys w całym sektorze finansowym, bo złe kredyty to już nie tylko subprime, a doszły do tego kredyty samochodowe, studenckie, na kartach płatniczych czy spółek. Kryzys rozpoczyna się w sektorze nieruchomości komercyjnych
Krzych / 2008-07-27 22:58 / Płoteczka na forum
Ty wiesz swoje ja mam inną strategię - s-ki są przegrane.
kończę dyskusję z Tobą bo bez sensu - pozd:)))
Krzych / 2008-07-27 22:47 / Płoteczka na forum
W 2008 roku Audi chce sprzedać, po raz pierwszy w historii, 1 milion aut.
Rekordowa sprzedaż Audi ("CNBC")
Niemiecki motoproducent należący do Volkswagena, największego gracza na europejskim rynku, zarobił w pierwszej połowie roku o 37% więcej niż w 2007 roku.
To wynik zmniejszenia kosztów (-0,6%) oraz rosnącego popytu na nowe modele, m.in. A5 Coupe oraz A4. Koncern zarobił na czysto 930 milionów euro wobec 679 milionów euro przed rokiem. Sprzedaż zwiększyła się o 0,1%, do 17,4 miliona euro. Audi nie ma jednak zamiaru spoczywać na laurach.
Do końca roku sprzedamy, po raz pierwszy w historii, 1 milion aut. To o 3,7% więcej niż w ubiegłym roku - prognozuje Rupert Stadler, szef koncernu z Ingolstadt.
W ubiegłym roku niemiecki koncern sprzedał ponad 964 tysięcy aut marki Audi. Do 2015 roku Audi zamierza mieć w ofercie aż 40 modeli (25 obecnie) oraz znaleźć nabywców na 1,5 mln samochodów.

tytuł jest najlepszy
PRASA ZAGRANICZNA: Jaki kryzys? Rekordowa sprzedaż Audi
Krzych / 2008-07-27 22:52 / Płoteczka na forum
Nadwyżka zapasów cynku może być niższa niż przewidywano
Teck Cominco przewiduje, że 2008 i 2009 roku cynkowe nadwyżki w na rynku metali nieżelaznych będą prawdopodobnie niższe od aktualnych prognoz. Wynika to z niskich cen surowca, co może zmusić kopalnie do zmniejszenia wydobycia a nawet ich zamknięcia - twierdzi dyrektor naczelny Teck Cominco Don Lindsay.
12 miesięcy ceny cynku są w trendzie spadkowym, tak też firma Teck i jego partner Xstrata zapowiedział zamknięcie kopani Pillar w Australii. Zawirowania na rynku metali nieżelaznych oraz umacnianie się australijskiej waluty stanowi poważny problem dla eksporterów cynku

dla mnie to oznacza wzrost ceny cynku i kursu spółek zajmujących się - na myśli mam Fam bo mam.
czyli jak miedz poleci to australia pierwsza zamknie kopalnie?
amigo2 / 2008-07-27 21:35 / Regulamin forum!
SIORBAC PEREŁKE))))))))
vox / 2008-07-27 21:25 / Zaklinacz Deszczu
jutro luka hossy,
zamknięcie minimum +3% a moze nawet +5%
HOSSA :-)
:-} uśmiech szatana / 83.30.25.* / 2008-07-27 21:44
hosanna na wysokości :]
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-27 21:17
szok
zeppelin / 2008-07-27 22:30 / Tysiącznik na forum
warren b. co tak ostatnio bez logowania? :)
wyczuwam w tym jakieś takie nieśmiałe podejście do giełdy ;)

pzdr :)
barakuda / 2008-07-27 21:45 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
to nie wystarczy, zaapeluj i Ty...
jeśli nie , musimy poszukać innego sposobu na komunikowanie się...
warren b. / 195.205.143.* / 2008-07-27 22:22
co ja moge, tu redakcja powinna dac komus moderke
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy