Forum Polityka, aktualnościKraj

Grad przed komisją hazardową: Nie wiedziałem o aferze

Grad przed komisją hazardową: Nie wiedziałem o aferze

Wyświetlaj:
andrzej z gdanska / 95.41.171.* / 2010-07-09 11:43
przestan czlowieku klamac,mow prawde,a nie wszyscy mowicie to co wam karze mowic Tusk,cala wasza polityka uprawiana jest na klamstwie
Zagłoba 6 / 83.143.139.* / 2010-07-08 20:48
Bulionerzy którzy głosowali na Komorowskiego myślą że dostali się do wyższej sfery , a ukręcili sobie powróz na szyję. To tak jak z chama zrobić pana. Wychowani na TVN wyśmiewają wszystkich i wszystko nie wiedząc że dają tym świadectwo swojemu chamstwu , które jest genetyczne ,a korzeniami sięga kresów. W Polsce rządzą mniejszości narodowe Niemcy , Żydzi i Przesiedleńcy.
Gdańsk 50 / 83.143.139.* / 2010-07-08 20:36
Zajmijcie się kochani Mniejszościom Niemiecką bo niedługo zostanie z Najjaśniejszej Rzeczypospolitej tylko Księstwo Warszawskie , a Donek będzie kanclerzem.
lodziar / 83.29.13.* / 2010-07-08 19:24
Bo czy ryba wie, że w wodzie pływa
konkretnie z calej Polski / 20.133.40.* / 2010-07-08 16:57
"Nie wzbudza żadnego niepokoju skupienie w jednym ośrodku kontroli nad wszystkimi służbami specjalnymi, oczywiste łamanie przy tym prawa (zmiana szefa CBA z pogardą dla konstytucyjnych procedur), nie budzi sprzeciwu nowa ustawa o tej służbie, dająca jej prawo inwigilowania każdego bez żadnych uzasadnionych podejrzeń i ustanawiająca nad nią kuriozalną "kontrolę" powoływaną przez jej szefa, włączanie się w kampanię wyborczą prokuratur ani nawet tak wyśmiewane u Kaczyńskiego "straszenie Europą" (brytyjskimi torysami) – szkoda wymieniać, lista grzechów PO przeciwko uczciwemu, obywatelskiemu państwu jest coraz dłuższa. Główną ohydą IV RP miało wszak być, w propagandzie salonów, "dzielenie Polaków" i kreowanie poczucia zagrożenia. Czym zaś innym zajmują się one od kilku lat w służbie państwa Tuska, jak nie właśnie dzieleniem Polaków na tych, którzy mają prawo być, i tych, którzy tego prawa nie mają? Czym innym się zajmują niż dialektycznym dowodzeniem, że jakiekolwiek byłyby niedociągnięcia władzy, ona "musi" pozostać władzą, bo zwycięstwo opozycji będzie cywilizacyjną katastrofą, sprowadzi nas do poziomu Burundi, oderwie od Europy, słowem wszystko"
R.Z.
sfera2 / 2010-07-08 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Budowanie IV RP, to budowanie państwa totalitarnego, Możliwe, że młodzi którzy nie żyli w państwie totalitarnym,jakim w pewnym stopniu było PRL, nie rozumieją jak groźne jest to dążenie do stworzenia totalitaryzmu państwowego. Pierwszym krokiem jest rosnąca ilość różnego rodzajów służb o rozszerzających się uprawnieniach inwigilacji obywateli. Takimi uprawnieniami dysponuje CBA, które tak naprawdę zostało przegłosowane przez sejm głosami PO i PiS-u.
Wydawało się, że powołanie dodatkowej służby do kontroli wyższych urzędników i polityków jest dobrym rozwiązaniem. Rzeczywistość jednak pokazała, w jak prosty sposób można stworzyć służbę do inwigilacji przeciwników politycznych oraz kompromitowaniu ludzi niewygodnych, przez fingowaną prowokację. PO jako partia liberalna dąży do stworzenia państwa na wskroś demokratycznego w którym wszyscy mają równe prawa, ale nie rozdziela się na biedniejszych i bogatszych. Każdy musi być kowalem własnego życia. Jedyne co dopuszczają wyrównywanie możliwości pomiędzy regionami mniej rozwiniętymi i bardziej. Najczęściej ubóstwo społeczne nie dotyczy tylko rejonów mniej rozwiniętych ale ludzi o niskim wykształceniu, mniej zaradnych, albo po prostu niezainteresowanych pomnażaniem swojego majątku.
SLD obecna to typowa partia lewicowa, nastawiona głównie na poszerzaniu uprawnień socjalnych, czyli zwiększaniu pomocy państwa na pomoc poszczególnym obywatelom.
Według moich obserwacji, PiS jest partia populistyczną, mówiąca to co obywatele chętnie by usłyszeli. Dla tego znajduje ona duże poparcie u ludzi szukających pomocy lub nastawionych wyłącznie roszczeniowo "nam to się należy i już". Nie tylko populizm trafia do ludu, potrzebuje jeszcze igrzysk i wroga który zagradza mu drogę do chleba. IV RP, dawała wrogów, było pełno wyimaginowanych złodziei i aferzystów, były igrzyska w których dokonywano spektakularnych aresztowań, ale był jeden mankament, niezależne sadownictwo psuło zabawę i wypuszczało pojmanych. Dla tego zawsze będę przeciwko każdej próbie odbudowania państwa totalitarnego.
stajniowy / 77.253.15.* / 2010-07-08 23:16
nie bede komentowal Twojego posta, powiem krotko Ty to gosc wyksztalcony inaczej alko jestes pod wplywem ... ktores z powyszczych zdan musi byc prawdziwe
buc_pucybut / 2010-07-09 02:34 / Tysiącznik na forum
sfera2 mały człowieczku wracaj na onet do swojej ekipy co ty wypisujesz za bzdury CBA złapała złodziejkę Sawicką i cmentarny gabinet cieni dlatego twoim zleceniodawca to nie pasuje ? Zadam tobie pytanie tylko odpowiedz nie jak Pełowiec jesteśmy zielona wyspa bo mamy dodanie PKB ale dług mamy 200% PKB mówi sie tylko o wzroście nie o długach
1,Czy osoby z cmentarza to czołowi POpolitycy ?
2.Czy Sawicka jest nieskorumpowana ?

Proszę o odpowiedzi tak lub nie
sfera2 / 2010-07-09 08:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zacznijmy od małego człowieczka, fizycznie jestem znacznie większy od przeciętnego, mentalnie też nie bardzo czuję się małym człowieczkiem, ale to już moje odczucie subiektywne.
Faktem jest, że nie rozumiem o co chodzi z tą ekipą z Onetu, ale może to uściślisz. Jedno, co rzuca się w twoim linku, to automatyczne dzielenie na my dobrzy oni źli. Ten podział jest bardzo płytki i wywodzi się rodem z PRL, wówczas również dzielono ludzi na my popierający jedyną słuszną drogę PZPR, oraz na tych zaplutych karłów imperializmu.Ja należałem do tych drugich czyli wywrotowców, ponieważ miałem własne zdanie i nie chciałem podporządkować się bez zastrzeżeń przewodniej sile partii. Dla tego już przyzwyczaiłem się do tego, no może teraz łatwiej być tamtym, ponieważ jak na razie jeszcze nie biją za przekonania, tylko obrzucają epitetami.
Druga sprawa to powtarzanie nie sprawdzonych sensacji. Piszesz o długu publicznym który ma wynosić 200% PKB. muszę Cie zmartwić wynosi on jedynie i aż 56,3% PKB. zobacz:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Fitch-polski-dlug-publiczny-w-2010-r-56-3-proc-PKB-2020340.html
Jak widać, jeszcze daleko do 200%. Prawdę mówiąc, taki dług byłby złamaniem prawa polskiego, ponieważ nie możemy zgodnie z ustawą przekroczyć 60% PKB.
Obojętnie co piszą pro-PiS-owskie czasopisma to jednak nasz PKB-e w czasie światowego kryzysu finansów, nigdy nie było ujemne, co bardzo boli partyjniaków z PiS.
Żadnych bzdur też nie piszę o CBA, tylko pokazuje jak można ze służb specjalnych (na podobieństwo SB w PRL) zrobić narzędzie do walki z przeciwnikami politycznymi.
Co do posłanki Sawickiej to nie była ona złodziejką tylko została skorumpowana przez agenta z CBA. Jak na posłankę jest to naganne prawnie została osądzona.
W tym wypadku agent jednak przekroczył swoje uprawnienia, stosując prowokację. Prowokacja policyjna polega na wręczeniu w sposób kontrolowany pieniędzy osobie, co do której zachodzi podejrzenie, że za załatwienie pewnych spraw bierze łapówki. Ale co innego jest takie stosowanie prowokacji, a co innego jest zarzucenie sieci na pewną grupę ludzi na stanowiskach i kuszenie ich, aż któryś da się skusić na wzięcie łapówki. Sawicką najpierw agent rozkochał w sobie zanim udało mu się skorumpować, a trwało to pół roku.
Jak już pisałem ujawnienie prowadzonego śledztwa w aferze hazardowej, było brakiem protekcjonalizmu, ale śledzenie ludzi na cmentarzu, to bardziej mi śmierdzi czasami z PRL i nieinwigilowanie opozycji przez SB, niż prowadzenie śledztwa w państwie demokratycznym.
Nie zmienia to jednak faktu, że politycy biorący udział w aferze postępowali nagannie, ale nieudolnością było niedoprowadzenie śledztwa do końca.
dgen / 2010-07-08 13:53 / Tysiącznik na forum
panie grad ! a jak tam katarczycy, już jadą ?
witek33 / 91.213.255.* / 2010-07-08 15:20
A co tam, Pana Grada nawet Tusk nie może wyrzucić, bo się boi.
buc_pucybut / 2010-07-08 15:47 / Tysiącznik na forum
Tusk to sie boi każdego to całe Peło to wielka lichwa i układ boi sie Paikota Pitery Mira Sobiesiaka (tego z gabinetu cieni )

Najnowsze wpisy