Forum Forum prawneKarne

grozba przez sms

grozba przez sms

molendzior / 2012-06-13 09:27
Dostałam smsa od znajomej w którym nie było żadnych obraźliwych słów lecz:"pamiętaj że i tak cię za to dorwe" Dla mnie to jednoznacznie groźba. Nie moge w to uwierzyć bo parę lat się kolegowałyśmy a boję się jej bo w przeszłości miała już sprawy o pobicia, boje się jej odpisywać, na policję tez nie pojdę Co mam zrobic?
Wyświetlaj:
ajadjaj / 2012-06-14 11:44 / Bywalec forum
mialam kiedys podobna sytuacje i policja ja zbagatelizowala...
zztop / 82.177.118.* / 2012-06-14 09:33
Z takimi rzeczami można iść do sądu ale tylko do roku od zdarzenia ,najprościej złóż w sądzie prywatny akt oskarżenia , wpłać 300zł (ten który ci wysłał tego sms-a i tak zwróci ci pieniądze za rozprawę ) ale musisz mieć świadka lub najlepiej zgłoś na policji oni ustalą właściciela numeru dołącz ten protokół do prywatnego aktu oskarżenia jako dowód , to jest tylko jedna rozprawa i temat załatwiony
njvdsa / 31.178.126.* / 2012-06-13 14:31
Tak zaczyna się stalking poczytaj w internecie. Zgłaszasz na najbliższym dla Ciebie posterunku policji, okazujesz sms, precyzujesz od kogo to jest. Czasem wystarczy wezwanie delikwenta do komisariatu celem złożenia wyjaśnień czasem finał jest w Sądzie.
nie daj się tylko zwieźć debilnym komentarzom policjanta " że powinnaś się cieszyć , że Cię kocha" albo " że to pewnie głupi żart" idź na całość
loepzka293 / 2012-06-13 11:43 / -
idz z tym na policje jak najszybciej, bo pozniej moze byc za pozno...

Najnowsze wpisy