Forum Forum emerytalneInne

Grozi nam emerytalna katastrofa

Grozi nam emerytalna katastrofa

Money.pl / 2006-10-16 11:49
Komentarze do wiadomości: Grozi nam emerytalna katastrofa.
Wyświetlaj:
danka2 / 81.219.36.* / 2006-10-16 20:14
Ciekawa jestem co my, już emeryci mamy robić z tą wiedzą. Trzymać społeczeństwo w wiecznym napięciu i stresie, to jest zadanie mediów? Po co nam to piszecie? Już i tak naród jest wściekły, sąsiad wydziera się do sąsiada, zawiść ogólna panuje, no po co to pisać? Będzie katastrofa, a może nie będzie, może znajdziemy złoto w naszych górach, a może inny skarb, no po co to pisać. Żeby chociaż była jakaś rada, zrób to i to, może wtedy katastrofy nie będzie. A tak, mamy masowe samobójstwo popełnić?
zbigj / 2006-10-17 10:20
Przy PiSie nic innego nie zostaje. Miała być reforma finansów wyszła figa. Kiedy będzie reforma? Jak nie będzie wzrostu gospodarczego, który zawdzięczamy Unii i poprzednim rządom? Bzdura. Ale wiadomo, rząd nie będzie podejmował niepochlebnych działań a za 4 lata albo później kiedy to wszystko gruchnie, to już inni będą przy władzy a PiS będzie się darł: "A nie mówiłem.? "
szposzczegawczy / 80.194.239.* / 2006-10-16 19:46
No przeciez reforma emerytalna byla taka genialna - dlaczego nikt nie pisze, ze emerytury bylyby wyzsze gdyby reformy nie bylo? I ze opisywana katastrofa to glownie zasluga tejze reformy? I ze taki system jeszcze nigdy nigdzie sie nie sprawdzil? W przeciwienstwie do systemow typu ZUS, w ktorych wprawdzie nikt nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale ktore dzialaja bez wzgledu na okres... Pokolenie nabranych przez Balcerowicza i jemu podobnych ekonomistow wytresowanych przez finansjere z Wall Street...
zbigj / 2006-10-17 10:28
Podaj jeden kraj, gdzie są rozwiązania takie jak były u nas i ichni ZUS płaci za wszystko. Wszystkie kraje rozwinięte, chcąc nie chcąc wybierają ten wariant który mamy obecnie, inaczej się nie da, no chyba że mamy ropę, albo złoto i jest z czego pokrywać niedobory.
Jan B / 84.10.103.* / 2006-10-16 21:21
Co Ty piszesz? Skąd wziąłeś to, że emerytury byłyby wyższe gdyby nie reforma? Ten system sprawdzi się po latach, a Tobie radzę dobrze przyjżeć się jemu i coś zrobić dla siebie.
Leoo / 80.55.10.* / 2006-10-16 20:11
Reforma emerytalna zapewne nie była genialna, ale na dłuższą metę jest lepszym rozwiązaniem niż dotychczasowy ZUS. Każdy zatrudniony ma indywidualne konto, na którym zbiera pieniądze i te pieniądze będą mu w przyszłości wypłacone (pod warunkiem, że ZUS i fundusze emerytalne nie zbankrutują). System byłby chyba niezły gdyby nie było emerytur mundurowych, górniczych itp.

Katastrofa zasługą reformy?
Jeśli ktoś tak myśli, to chyba nie wie, że już teraz ZUS-owi brakuje 2 mld zł. miesięcznie!!! czyli 24 mld zł rocznie!!!

Katastrofa emerytalna już jest rzeczywistością, a w przyszłości, ze względu na starzenie się naszego społeczeństwa oraz obecną emigrację, będzie się tylko pogłębiać.
Szposzczegawczy chyba nie jest zbyt spostrzegawczy, skoro tego nie zauważył...
cdd / 84.172.120.* / 2006-10-17 00:31
w wirtual wierzysz jak nie bedzie peiniedzy w calym systemi to nie bedzie ich rowniez na twoim koncie. Naiwny jestes jesli myslisz ze te pieniadze leza i czekaja na ciebie
Leoo / 81.15.160.* / 2006-10-17 11:58
Nie napisałem w co wierzę. Napisałem, że reforma emerytalna jest lepszym rozwiązaniem "pod
warunkiem, że ZUS i fundusze emerytalne nie zbankrutują". Od co najmniej kilku lat widać, że ZUS bankrutuje i może pociągnąć w dół całą gospodarkę. Co będzie z funduszami emerytalnymi? Dopóki giełda jest w górze, jest świetnie, a jak zaczną się spadki może być kiepsko. Dlatego staram się zabezpieczyć inwestując indywidualnie, nie czekam tylko na "państwową" emeryturę.
zby / 83.20.118.* / 2006-10-17 07:50
Nasz system jest lepszy od systemów w wielu bogatych krajach. Potwierdzają to specjaliści z całego swiata. Np.niemieccy z zazdrością gratulują nam odwagi we wprowadzeniu tej reformy. U nich paraliżują wszystko potężne związki zawodowe, spowalniające rozwój tego kraju. Niemcy ogarnął marazm. Mam tam wielu znajomych. Znam niemiecki. Narzekają głośniej niż my. Oni mają w oczach wielce prawdopodobne widmo bankructwa swojego systemu emerytalnego. My - szansę na przetrwanie. I nie ma ucieczki od dodatkowego odkładania w III filarze. Dla nich i dla nas.
andwal22 / 83.26.218.* / 2006-10-16 19:33
Tym bardziej celowe jest zadbanie o swoją faktyczną emeryturę w II i III filarze, a nie tylko narzekanie na nie prawidłowo działający system ubezpieczeń społecznych. Wszyscy jesteśmy podmiotami wchodzącymi w ten system i na razie w tym zakresie gadaniem nic nie zmienimy. Zajmuję się zawodowo tą problematyką, proponuje swoją pomoc po przesłaniu zgłoszeń na mail andwal22@wp.pl
XXXXXX / 80.48.130.* / 2006-10-16 18:07
ZUS - mnie okradł , ale ja skrupulatnie ustaliłem gdzie mieszkają ci decydenci ZUS-u co pobudowali sobie domki kupili dzieciakom studja i posadki - i dla cwaniactwa i przezorności - wycofali się z obiegu -niby bardzo chorzy -a ja kuliłem kałasza - 30 magazynków i czekam jeśli draństwo weźmie górę ja swoje odbiorę -szkoda że ten los biedoty polskiej zaśpiewa znów -MY ZE SPRZEDANYCH WSI I GŁODUJĄCYCH MIAST ZA ZBRODNIE NA POLSKIEJ RODZINIE NIECH S-R-SYN GINIE- AGOŃ BIERY JEWO-
Jan B / 84.10.103.* / 2006-10-16 18:02
Myślę że natychmiast powinno się zlikwidować wcześniejsze emerytury dla wszystkich, oraz likwidacja KRUS-u. Dodatkowo mniej alkoholu, papierosów tylko oszczędzanie. Forumowicz Psumi pisze o szczędzaniu 1000 zł/m-c. Ja też to robię. Nie mam zamiaru po latach wystawać tak jak na fotografii powyżej. Pozdrawiam
krzyhoo / 83.26.109.* / 2006-10-16 17:35
Parę dni temu Komisja Europejska oceniła, że starzejąca się Europa nie jest przygotowana do lawinowego wzrostu liczby ludzi starych/biorców emerytur, a państwa nie robią nic, by temu zapobiec, z chlubnym wyjątkirem POLSKI, Holandii i 2-3 innych krajów. Dla mniej kumatych, młodszych albo ortodoksyjnie ślepych na osiągnięcia IIIRP forumowiczów w naszym przypadku dotyczy to reformy emerytalnej Buzka (tak, tak - tego nieudolnego chemika ze Śląska). A na bieżące i średnioterminowe rosnące potrzeby emerytalne jest jedna rada - won z KRUS i wszyscy do ZUS. Tylko, kto by wtedy powarcholił naszym njawspanialszym chamom
Psumi / 62.87.163.* / 2006-10-16 17:18
To juz było wiadomo w 1999 roku, a może nawet wcześniej, tylko nikt nie chciał i nadal nie chce wierzyć w tę katastrofę, jestem po 50, ale na swoją emeryturę oszczędzam od 5 lat miesięcznie ponad 1000 złotych, czemu tak dużo? jak będę miała 60 to nadal chcę żyć na takiej stopie jak teraz, jestem w tej dobrej sytuacji że mogę aż tyle. Bo na ZUS to już dawno przedstałam liczyć,
mgm / 80.55.114.* / 2006-10-17 15:48
ja też bym chciała oszczędzać chociaż 100 zł miesiecznie
ROZSADNY / 80.194.239.* / 2006-10-16 19:54
Wszystkiego najlepszego :) Ja myslalem, ze tylko naiwni wierza w piramidki finansowe, bo przeciez inaczej nazwac nie mozna ubezpieczen na zycie :)
zby / 83.20.118.* / 2006-10-17 07:33
ROZSĄDNY - w którym zdaniu Psumi napisane jest, że oszczędza przy pomocy ubezpieczenia na życie ? Oczka już szwankują ? Poza tym- towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy emerytalne. Nazywają się "ubezpieczenie", choć z klasycznym ubezpieczeniem na życie nie mają wiele wspólnego. Przestudiuj temat. Teraz. Każdy rok oszczędzania jest na wagę złota. Wykorzystaj oczęta do bystrego spojrzenia na temat.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-10-16 17:05
Może becikowe to nie był taki zły pomysł...
lukavision / 2006-10-16 16:59
Płacąc o wiele niższą składkę w którymś towarzystwie ubezpieczeniowym otrzymam o wiele wyższą emeryturę. I to bez żadnej łaski. Tylko żebym nie musiał płacić tej obowiązkowej w ZUS. Bo na tej w ZUS to trzymają rączkę politycy - więc z niej niewiele wynika dobrego. Ot, żeby klient nie umarł z głodu.
scep / 213.238.94.* / 2006-10-16 14:42
To niech to teraz dotuje Unia. Kazali zlikwidować kopalnie, 40 - letnim górnikom wypłacić emerytury - teraz węgiel po 150 Euro za tonę, do tego emerytury wojskowe, strażackie, policyjne. Sfera produkcyjna ledwo zipie, coraz bardziej ograniczana przepisami Unijnymi. Budżetówka nie wie z czego żyje, opracowując przepisy bardziej restrykcyjne niż Unijne. Petenta w Urzędach dalej traktuje się jak piąte koło u wozu. Elita polityczna na poziomie szkoły podstawowej. Nie ma takiego kraju na świecie gdzie politycy nie chroniliby swoich przedsiębiorców - za wyjątkiem Polski. Płacimy składki do Unii, a ta dotuje w Polsce łąki. Bardziej na razie opłaca się rolnikom nic nie robić - też do czasu. Zieloni w przenośni i doslownie wpadają i co gorsza realizują coraz bardziej idiotyczne pomysły, które pochłaniają niesamowite środki finansowe - dużo pary w gwizdek, a nie w koła. W tej gospodarce nie obowiązuje prawo podaży i popytu. Gospodarka w tym pseudo kapitaliźmie jest bardziej sterowana, niż za komuny. Jak to się ma kręcić ??
ALII / 193.110.99.* / 2006-10-16 13:57
Bankructwo ZUS? - dobrze, że ktoś zaczyna pisać na ten temat. Ale niestety ta wiadomość zginie pomiędzy doraźnymi kłótniami o koalicję, taśmy, kto kogo bardziej upokorzy, kto się ugnie, a kto odniesie zwycięstwo (pyrrusowe).
Mam 32 lata i nie mam złudzeń co do ZUS'owej emerytury. Co więcej uważam, że każdy mój rówieśnik, który nie myśli teraz o zabezpieczeniu na przyszłość (inwestycje długoterminowe, fundusze, itp) jest kretynem.
Jeżeli faktycznie będziemy mieli 40 mld do dopłacenia z budżetu to to będzie katastrofa. Jeżeli dalej będą rządzić populiści (z prawicy czy lewicy wszystko jedno) to zapewne załatają ten deficyt zwiększając podatki albo obciążenia na I i II filar. Uderzy to w pracujących Polaków i wcale nie w tych najbogatszych. Media powinny krzyczeć o tym problemie już dziś bo może warto pomyśleć nad innymi rozwiązaniami.
zapi / 2006-10-16 13:52 / Bywalec forum
Jak to nie wiadomo??!!?? Minister Lepper wydrukuje nam pieniądze
Kero niezwerbowany / 80.55.67.* / 2006-10-16 12:51
To oczywiste, że zabraknie bo rozkradną i to co ludzie sami sobie na emerytury odkładają.
Nic nie zmieni tego stanu rzeczy póki złodzieje z najwyższych szczebli będą poukładani z sądami.
Całe polskie szambo utknęło w sprzeniewierzonych sądach.
Komodo / 2006-10-16 12:10
Pieniędzy na emerytury nie zabraknie. Emerytury zostaną odpowiednio obniżone.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-10-16 12:04
Niech ZUS pier...nie - im szybciej, tym lepiej.

Najnowsze wpisy