Gry analityczne

Money.pl / 2006-07-25 08:56
Komentarze do wiadomości: Gry analityczne.
Wyświetlaj:
boma / 2006-07-25 11:16 / Bywalec forum
Ja tutaj nie widzę żadnego komentarza. Dziwne.
boma / 2006-07-25 11:17 / Bywalec forum
O ! Już się pojawiły :o
slaw / 2006-07-25 11:15 / Uznany Gracz Giełdowy
Na biotoni po 2,09 600 000 papierów jest wystawione - ładna liczba
tatko / 2006-07-25 11:36 / Tysiącznik na forum
Liczba ładna,ale ja czekam na 2,30. Nie wydaje mi się,żebym mągł opchnąć po tyle w tym miesiącu,a przydałoby się...
slaw / 2006-07-25 11:12 / Uznany Gracz Giełdowy
nalkeży sie wspołczucie akcjonariuszom Ciechu - w sumie dobry papier ok firma a najbardziej pokarana przez PIS ze wszystkich na giełdzie
A2 / 2006-07-25 11:06 / Spekulantka
wczoraj napisalam , ze mozemy testowac 3100))
A2 / 2006-07-25 11:08 / Spekulantka
zmniejszyl sie LOP)) czyzby zadzialaly stopy?).Kiepska jestem z kontraktow, moze sie jakis znawca wypowie.
slaw / 2006-07-25 11:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Ktoś tutaj miał DrozaPOL POZA MNĄ - TRZYMACIE JESZCZE?
mila2 / 2006-07-25 11:41 / Tysiącznik na forum
0rzeł i analizował go chyba dżeju.
jędrzej / 2006-07-25 10:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tak przy okazji:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
gabrik / 2006-07-25 10:34 / portfel / Wierny Forumowicz
dziś na TP SA trendy zlecenia to 5226szt lub 5szt
P.S. czy macie akcje z wig20?
gabrik / 2006-07-25 10:48 / portfel / Wierny Forumowicz
jeśli masz naprawdę to mam prośbę daj znać gdy podejmiesz decyzję o sprzedaży
Blondynka / 2006-07-25 11:03
Potrzymam jeszcze trochę, jestem na delikatnym plusie, mam nadzieję na więcej.
brydzia / 2006-07-25 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ossesku - ale boryszew szaleje od 3 dni , nieźle się odkujesz
rocoman / 2006-07-25 10:16 / Tysiącznik na forum
witam dopiero teraz się zbudziłem po nocnej zmianie i chce już zawsze się tak budzić wie ktoś czemu TIM tak ładnie poszedł ? bo to jakieś 22% mojego portfela.
slaw / 2006-07-25 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
wynik
Znacznik / 2006-07-25 10:07 / Niestały i niewierny forumowicz
Wie ktos co z tym prospektem dla Lubawy?
lojka / 83.24.160.* / 2006-07-25 13:59
jeszcze nie ma i nie wiedzą kiedy będzie

Mnie też to wk...

pozdrawiam
Znacznik / 2006-07-25 10:47 / Niestały i niewierny forumowicz
cd. lubawy - troche ruszyla do gory.
gabrik / 2006-07-25 10:04 / portfel / Wierny Forumowicz
wczoraj na KGHM stało na sprzedaży ponad 60000 papierków na TP SA po obu stronach było grubo ponad 200 000 dziś te volumeny póki co sporo niższe choć obroty większe,po wczorajszym skoku w USA dzisjejsza luka powinna być obroniona bez problemu a tu wcale łatwo nie idzie,sytuacja arcy ciekawa ale jak tak dalej pójdzie to będę miał poważne kłopoty z sercem
mari / 2006-07-25 09:56 / Achi
gratulacje dla wszystkich posiadaczy SWZ do których się nie zaliczam #$@%&*$!!!!!!
jl / 83.7.11.* / 2006-07-25 11:20
Dzięki.Mam nadzieję ,ze to nie koniec tego ruchu!!!!!!!!!!!
mari / 2006-07-25 09:59 / Achi
w zamian mogę sobie na ACT popatrzeć:-)
littlephobos / 2006-07-25 10:04 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
hehe nawet dzeju dołaczył do tych "posiadaczy" - patrz wczorajszy wątek :)
kanton1 / 87.96.71.* / 2006-07-25 09:46
ktos moze cos wie dlaczego Computerland tak spada?
brydzia / 2006-07-25 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
kiepskie wyniki od wczoraj wszędzie piszą
kanton1 / 87.96.71.* / 2006-07-25 10:01
kurs i tak był dosyć niski
slaw / 2006-07-25 09:45 / Uznany Gracz Giełdowy
Dlaczego ktos porzytłacza mijego Drozda inie moze on wzlecieć tyler i le powinien czyli w okolicze 4,80 - 5,00
Mundek / 195.85.227.* / 2006-07-25 09:33
Witam!

Nie odzywałem się, bo obserwowałem na spokojnie rozwój wydarzeń. Czytając ubiegłotygodniowe dyskusje, a także wpisy wczorajsze, uśmiechałem się czasem. Mieliśmy (i mamy) bowiem bardzo dziwną sytuację. Rośnie i spada nie wiadomo dlaczego, albo wiadomo, ale wszyscy twierdzą to już po fakcie :) Jest sporo zaskoczenia, zdziwienia, nerwów, wątpliwości i innych skrajnych odczuć. Rynek bowiem stoi na rozstaju. Najpierw USA spada gwałtownie, żeby potem jeszcze gwałtowniej wzrosnąć, potem nagle znów spada, a wczoraj ponownie urosło. U nas z kolei na przemian zastanawiamy się czy przebijemy szczyty, a potem czy aby przypadkiem nie idziemy w kierunku dna. Obecnie oczywiście większość myśli o szczytach.

Ja swojego zdania nie zmieniam. Spodziewam się głębszych spadków, ba czekam na nie – bo od dłuższego czasu nie mam akcji, a tylko gotówkę, w oczekiwaniu na korzystniejsze (niższe) ceny. Nie gram DT lub kilkudniowo, bo nie mam na to czasu, ochoty i nerwów, choć przyznaję, że są okazje i winszuję tym, którzy odnoszą na tym polu sukcesy. A ponieważ nie gram, to i często się nie odzywam. Staram się jednak w miarę na bieżąco Was czytać.

Uśmiech o którym pisałem na wstępie dotyczy postawy tych osób, które bardzo racjonalnie chcą sobie pewne rzeczy wytłumaczyć. Tymczasem rynek nie jest racjonalny, nie ma złotej recepty, a żadna z metod nie wystarczy do prognozy. A nad tym wszystkim wiszą jeszcze tajemniczy „ONI” – zagranica, fundusze, grube ryby, tajemnicze siły. Słowem KTOŚ tym wszystkim kręci. No ale o tym innym razem, a teraz słów parę o analizie fundamentalnej i technicznej, czyli o tym co racjonalne i o tym co tajemnicze...

Analiza fundamentalna wymaga znajomości ekonomii i przetwarzania ogromnej ilości informacji w celu przewidzenia ruchów cen. W ludzkiej naturze tkwi bowiem potrzeba tłumaczenia sobie zdarzeń. Wykształciła się nawet w latach 60 XX wielu „teoria rynków efektywnych” mówiąca, że rynek uwzględnia wszystkie publicznie dostępne informacje szybko i efektywnie właśnie. Kluczem do sukcesu jest więc zdobycie informacji. Jeśli jest ich wiele (a same wyniki spółek to sporo danych) należy je analizować, zestawiać, segregować, stopniować, a następnie w oparciu o wnioski z tychże działań podejmować decyzje rynkowe. Fundamentaliści wierzą więc głęboko, że rynek to przede wszystkim gra popytu i podaży, a ceny oddają rzeczywistą wartość spółki. Jednocześnie częstokroć zagadnienia techniczne postrzegają z przymrużeniem oka, traktują je jedynie jako słupki, kreski i falki.

Tymczasem technicy poddają w wątpliwość prymat fundamentów, gdyż zakładają, iż nawet jeśli odpowie się na wszystkie postawione pytania, to nie znaczy, że wszystkie zostały postawione. Kurs jest bowiem nie tyle odzwierciedleniem informacji, ale reakcją na nią, bowiem z tej samej informacji można wyciągnąć odmienne wnioski, a także ta sama informacja w innym czasie może wywołać odmienną reakcję. Reakcje rynku są bowiem częstokroć przesadzone i działają na zasadzie tłumu. A tłum wiadomo - „Tłum ma wiele głów, ale nie ma mózgu” :) Giełda nie tyle bazuje na informacji, ale na psychologii tłumu kierującego się emocjami. Analiza techniczna jest zatem próbą ujęcia w formie wykresów wahań nastrojów tłumu. Na podstawie modeli korzystających z danych statystycznych o cenach, obrotach, otwartych pozycjach, technicy próbują zidentyfikować wzór odpowiadający aktualnemu zachowaniu tłumu, by móc porównać go ze wzorami zarejestrowanymi w przeszłości i w ten sposób prognozować przyszłe ruchy. Analiza techniczna jest więc zagadnieniem dość skomplikowanym i wymagającym wszechstronności.

Po co ja to wszystko piszę? A no po to, żebyśmy nie lekceważyli niczego, co może dać odpowiedź na to jak zachowa się rynek. A on, jak wiadomo, zawsze będzie mądrzejszy niż my wszyscy razem wzięci :) I pamiętajmy – rynkiem nikt nie steruje. Rynkiem sterują emocje! A teraz cieszcie się wczorajszymi wzrostami w USA i zastanawiajcie się jak wysoko dzięki temu zajedziemy :) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia – Mundek.

PS. Uważam, że jesteśmy w fali B, po której nastąpi spadkowa fala C. Wiem jestem nudny, ale jak dla mnie rynek wyraźnie kreśli falę płaską (zresztą nie tylko u nas).
jędrzej / 2006-07-25 10:40 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mundek, komentarze zostaw panu Danielowi (jednym słowem: krócej).

Nic nie wnosisz do dyskusji - piszesz że "Mieliśmy (i mamy) bowiem bardzo dziwną sytuację. Rośnie i spada nie wiadomo dlaczego", a potem walisz tekst o fali C.

Ja rozumiem, że niektórzy nie mogą się uwolnić od AT, ale nie pożna się jej trzymać kurczowo nie zważając na podstawowe zasady stochastyki (ilość prób).

Napisz po prostu, że masz nadal nieczym nie uzasadnione przeczucie, że poleci do 2300.

Poza tym wiecej argumentacji a mniej dywagacji.

Pozdrawiam
EDiS / 83.11.77.* / 2006-07-25 10:36
Próchnik budzi się z zimowego snu. Czy są jakieś pozytywne informacje? A może Pani Ela wraca do gry?
Mundek / 195.85.227.* / 2006-07-25 09:43
Dodam jeszcze od siebie, że za daleko to nie zajedziemy. Podobnie zresztą jak cała Europa...
A2 / 2006-07-25 09:54 / Spekulantka
Mundek spozniles sie o jeden dzien. W Europie wzrosty byly wczoraj))
Mundek / 195.85.227.* / 2006-07-25 10:04
no właśnie to napisałem - daleko nie zajedziemy. Wzrosty były wczoraj w końcówce dnia w reakcji na USA, a dziś będzie refleksja :)
Znacznik / 2006-07-25 10:14 / Niestały i niewierny forumowicz
Jak nie dzis to jutro, jak nie jutro to za tydzien a jak nie za tydzien to... ale kiedys napewno.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy