Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie łamiemy kręgosłupów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie łamiemy kręgosłupów.

Wyświetlaj:
czekista / 83.17.92.* / 2006-08-31 10:22
mąż stanu, największy parlamentarzysta wszystkich Rzeczpospolitych-Schetyna wymyślił Hanię tak jak Frasyniuk demokratów.pl a teraz na pasku SLD, tam tez zmierza PO i tak będzie. Haniu kiedy w jakim hospicjum urządza pani briefing, czy będzie szwedzki stół?
musik / 83.23.163.* / 2006-09-05 17:54
do budy pisowski obszczekiwaczu.
ksur / 83.23.135.* / 2006-08-30 19:30
brawo tak trzymać,a kurduplom nie odpuszczać żadnego potknięcia.Ich trzeba zniszczyć.
blazio / 193.138.110.* / 2006-10-12 11:26
a tu z kolei po-wski "obszczekiwacz" (brzydkie słowo)
marcelz / 2006-08-30 14:07
Szkoda Pani , wplatała się Pani w złą politykę, nie wiem jak to się stało że znalazła się Pani w PO ale wydaje mi się że to był przypadek , i chyba najgorszy w Pani życiu. PO podwzględem partyjnym jest partią nieudaną od fundamentów i taka zostanie. Nie musi Pani powielać błedów liderów tej parti, przecież pokazała Pani kiedyś że jest osobą myślącą konkretnie , natomiast teraz zagubiła Pani swoją charyzme., szkoda , no ale powodzenia
inka / 149.156.63.* / 2006-09-08 14:39
marceltz - o jakiej ty charyzmie piszesz? Hania i charyzma? litosci!!! Baba pasuje do PO jak ulał, zreszta PO przez nia przegrywa.
liberau / 83.26.223.* / 2006-08-30 16:44
podobnie na zgniłym oborniku partii Prawicowych Cwaniaków i totalnego nieudacznictwa Kaczyńskich, przerwanego chwilową fazą Wielkiej Insynuacji, wyrosła koalicja hańby narodowej. a pani Waltz faktycznie pasuje do PO jak konwent św. katarzyny do liberalizmu
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-08-30 11:22
a PO robiło wrogą propagandę, a teraz odwracają kota ogonemi mówią, że trzeba lokalne samorządowe organizacje wykorzystac dla własnych celów. TO NIE POWINNO BYĆ TAK TRAKTOWANE. Ordynacja z blokowaniem jest po to by uaktywnic małe lokalne organizacje, by głos na nie nie był z góry skazany na niepowodzenie i by dac im szanse dostanie sie do samorządówch choćby "po plecach" wiekszych partii, zarówno poprzez PO czy poprzez PIS.
zx / 83.16.202.* / 2006-08-30 13:39
Swego czasu toczyliśmy spór na tym forum odnośnie ordynacji. Jak widzę ponownie używa Pan określenia, że coś jest bardziej lub mniej demokratyczne. Zatem ja ponownie poproszę o definicję oraz o kryteria pomiaru stopnia demokratyczności, których się ostatnio nie doczekałem. Spór jest w istocie rzeczy o zupełnie coś innego. Mianowicie o to czy jest jakieś miejsce dla aktywności samorządowej obywateli poza strukturami partii politycznych czy nie ? Nowelizacja ordynacji konsekwentnie idzie w kierunku skanalizowania wszelkiej aktywności przez partie polityczne. Nie zmienia ona jakoś radykalnie istoty rzeczy tylko wykonuje następny krok w kierunku zapoczątkowanym wprowadzeniem do wyborów samorządowych ordynacji proporcjonalnej kilka ładnych lat temu. Dla mnie jest to problem ustrojowy ponieważ całkiem niedawno wydawałoby się wyszliśmy z ustroju, w którym wszelka aktywność była skanalizowana przez partię rządzącą, a wszystko inne było nielegalne. Jest to w jakimś sensie dejavu zawłaszczania przestrzeni publicznej przez partie polityczne oczywiście przy zachowaniu skali bo co by nie mówił wybór w tej chwili jest wiekszy niż pomiędzy PZPR i PZPR. Wpisuje się to w szerszy kontekst poddawania kontroli politycznej wszystkiego co się tylko uda, czego przykładem są pomysły wychodzące z URM poddania fundacji większej kontroli politycznej. Nie jest to bardzo dziwne zważywszy na atomizajcę społeczeństwa. Rzeczywistość nie znosi próżni i zawsze władza polityczna będzie siegać po więcej tak długo, jak długo społeczeństwo nie da jej po łapach. Właśnie, to że nie mam amnezji każe mi z dużą dozą nieufności patrzyć na poczynania każdej władzy niezależnie od tego jaki ma mandat i w jaki sposób weszła w jego posiadanie. Oczywiście można prezentować pogląd przeciwny to znaczy, że jak chce się coś robić to należy określić się politycznie i zapisać się do odpowiedniej partii bo innej drogi nie ma. To taka niemiecka bardzo biurokratyczna demokracja. Mi osobiscie ten model nie odpowiada zwłaszcza, że patrząc na liczby oddanych głosów i frekwencję wyborczą mandat sejmu i w mnieszym stopniu senatu jest bardziej niż wątpliwy będąc bardziej efektem odpowiednio spreparowanej ordynacji opierającej się będę tu konsekwentnie używał tego określenia na instrumentach pochodnych niż rzeczywistego poparacia większości bo w sumie większość została w domu. Na koniec ad vocem do zachowania PO. Jest ono racjonalne z punktu widzenia nowych reguł gry. Takie zostały ustalone i nie ma się co oburzać, że również PO chce, że tutaj użyję cytatu: "...maksymalizować wynik wyborczy...". Zatem wszystko jest jak najbardziej w porządku. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że łzy PO nad nowelizajcą ordynacji są krokodyle bo nie chodzi tu o popieranie aktywności obywateli tylko o arytmetyke wyborczą. W końcu to nie było wcale tak, że to ktoś z zewnątrz wprowadził ordynację proporcjonalną do samorządów, to byli również w dużym stopniu ludzie, którzy dzisiaj leją łzy nad nowelizacją ordynacji. Podobnie było z wpisaniem do Konstytucji ordynacji proporcjonalnej do sejmu. W tym towarzystwie zdecydowanie nie ma żarliwych promotorów wyborów bezpośrednich. Są tylko gracze, którzy obstawiają takie reguły jakie są w danej chwili im wygodne. Nie zmienia to jednak faktu, że nowelizacja według PiS spowoduje tylko, że będzie jeszcze partyjniej, a ludzie, którzy dotychczas skutecznie opierali się jakiemuś przypisaniu będą musieli złożyć hołd lenny albo wylecą z biznesu. Swoją drogą jestem ciekaw jakie barwy polityczne przywdzieją radni w mojej gminie, których dotychczas nikt nie kojarzył z partiami, a raczej ze schrzanioną drogą lub brakiem oświetlenia. Pomimo swojego nicku jest Pan mało spostrzegawczy bo wcale nie chodzi o to, żeby uaktywnić małe lokalne organizacje ale o to, żeby rozbudować struktury terenowe partii ogólnopolskich. A tak w ogóle to chodzi o to, kto położy łapę na największej części funduszy z UE. Ja przynajmniej co do tego nie mam najmniejszych złudzeń.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-08-30 17:05
BARDZIEJ DEMOKRATYCZNIE czyli wiekszy wpływ ludzi, mniejszy parti, oligarchów itd.
Na przykład jeśli osoba głosująca głosuje na tylko partie to bardziej demokratycznie jest jesli osoba wskaże konkretne nazwisko na liście i pośrednio na partię, albo
jeśli osoba głosuje używając tylko jednego "krzyzyka" - czyli wybiera jedną osobę (parię) a miejsc jest kilkanaście to bardziej demokratycznie jest jeśli głosujący ma możliwość wyboru na każde miejsce.( kilkanaście głosów ).
zx / 83.8.171.* / 2006-08-30 20:34
Przykro mi, ale przeczy Pan sam sobie. Proszę przeczytać jeszcze raz uważnie to co Pan napisał, a będzie Pan wiedział o czym mówię.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2006-08-30 16:52
nie zgadzam się, że będzie "bardziej partyjnie" ale wręcz przeciwnie. Wiąże się to z tym, ze nie trzeba likwidowac małej partii, czy komitetu lokalnego i podporządkowac sie silniejszemu, by wpisał na dobre miejsce na liście a wystarczy sie zblokować a cała reszta pozostaje w inicjatywie lokalnej. Radni niezalezni w Pana gminie mogą pozostać - maja poparcie ponad 5% czyli oni mogą zbudowac blok wokół siebie skupiając male organizacje.
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-30 13:51
W pełni się z powyższym (zx) komentarzem zgadzam!
obserwator / 83.20.195.* / 2006-08-30 07:55
Ta Pani bzdury mówi z innego swiata. To nieprawdopodobne, ale wszem i wobec muszę czytać słowa tej Pani z ktorymi się nie zgadzam. Ta Pani powinna sama zrezygnować , gdyz pieniadze które ma, to nie wszystko, polityka to nie zabawa, można duzo zlego uczynić , nie mają wizji sprawiedliwego rzadzenia. Wokół nas walą sie tymczasem jak posagi , niedawne autorytety. Telewizja pokazuje po wielokroć, jak autorytety gorzalkę piją na krotko przed okragłym stolem. Ta Pani jeszcze jest na Platformie, ale jak długo, PSL przyspieszy zatoniecie i tak niech sie stanie. Ma Patforma z PSL ponad 150 posłów, i duzo posłów w Parlamencie Unii Europejskiej, gdzie pensje z dietami miesięcznie wypłaca sie ok. 40000 zl na głowę posła , posłom rodzimym razem z pieniędzmi na biura niewiele mniej. Ta armia statystycznie mało pracujących, zabiera pieniadze podatnikom a dla podników za mało pracuje, asymetria jest zbyt wielka. W nadchodzących wyborach musi zostać wyłoniona partia odnoszaca zdecydowane zwycięstwo, bo tylko odpowiedzialność, zdecydowanie, wizja przyszłości może zmian dokonać. Platforma ma niczym sie nie wyróżniających się przywódców typu kanapowego, dekadenckich utopistow, bez realnej siły twórczej i wyborczej. Gdyby nie publikatory i dziennikarze to milczenie byłoby sprawdzianem mizerii zlych polityków.
hmm / 83.27.97.* / 2006-08-30 15:55
Obserwator znów siejesz propagande jak na wp.pl? demagogia przez ciebie przemawia. ze zarabiaja? PiS-orczyki nie brali by wynagrodzenia? za mało pracuje? dobrze, ze sa bo inaczej (bez opozycjii) PiS niemiał by zadnej przeszkody i dawno mielibyśmy juz PRL BIS a tak jestesmy tylko na dobrej drodze...a czy "ta Pani" ma pieniadze czy nie to wiesz bo zajrzałeś do portwela? Jak Cie czytam na wszystkich forach to mam wrazenie, że słucham starej baby pod kościołem co z zawisci obgaduje wszystkich we wsi.. Jeżeli chcesz sie wypowiadac to rób to merytorycznie a nie na zasadzie jak mi sie nie podoba to opluję, przypisze komuchowatośc, odsądzę od czci i wiary i jeżeli fakty mówią co innego...to tym gorzej dla faktów!
1-szy obserwator / 212.244.73.* / 2006-08-30 11:04
Tak z ciekawości, co oznacza termin "sprawiedliwe rządzenie"? Jak do tej pory nie widzę pośród elit kandydata na taki model zarządzania. O wiele więcej pozytywnych efektów postrzegam w liberalnym podejściu i cedowaniu rozwiązywania problemów na naturlane mechanizmy zachowań społecznych, niż pseudo propaństwowe, centralne sterowanie socjalistów z PiSu.
LP / 83.135.150.* / 2006-08-30 08:30
To nie tylko PO ma posłów w EU którzy zarabiają takie pieniądze- Czy zainteresowałeś się ilu takich jest z Pisu.
Bądzmy obiektywni !! Inną kwestią jest jakie to przynosi bezpośrednie korzyści dla Polski i Obywqateli / w sensie ogólnym- nie jako grupy "biznesmenów" z otoczki/
To jest bardzo ważną rzeczą o której już raz nadmieniałem.Zbyt mało osób docieka znaczenia tego problemu, a przecież jest to nic innego jak tworzenie się Klanów grup "menagerskich" rozstrzygających o standarcie życia przeciętnego obywatela na bardzo długi okres czasu.
Kero / 2006-08-30 08:16 / -
"To nieprawdopodobne, ale
wszem i wobec muszę czytać słowa tej Pani z ktorymi się nie zgadzam."

A kto zmusza do czytania?

Ja poprzestałem na zacytowanym właśnie zdaniu bo jest ono bzdurne więc reszta pewnie też.
kolega / 217.153.41.* / 2006-08-30 11:55
Ta Pani wygra wybory.
Warszawa wolna od PiS!
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-08-30 19:18
oby nie, Piskorskiego i tunele wzdłuż Wisły już mieliśmy a ktoś wcześniej pisał o deja vu.
jest wierle rzeczy które mi sie nadal nie podobajaw Warszawie, ale moją ulicę wyremontowali w dwa weekendy, słownie 4 dni od zerwania do wylania betonu a na to potem asfalt pracowało dzień i noc ze 40 ciężarówek i kilakanaście dziwnych maszyn. Takie obrazki widziałem w kilku miejscach w mieście. Tak to może za mało ale i tak więcej niż zabieranie ogródków działkowych pod luksusowe osiedla gdy wcześniej rozpowszechniałao się ulotki, że w tym miejscu powstanie dzielnica z kinami, teatrami i obiektami sportowymi a nawet akademiki dla studentów i żeby to nie było martwe to będzie tam kilka domów mieszkalnych. Cóż tylko te domy zostały na ul rostafińskich. To tylko takie memento dla innych bpo Panów z PO to i tak nie wzruszy.
maniuś / 83.27.101.* / 2006-08-30 19:06
Mylisz się i to bardzo mylisz "kolega".Ja nie jestem fanem żadnej partii politycznej ale tej baby nie trawię.Działa mi na nerwy tą swoją głupawą i debilną gadką.Co mało jej było kasy w bankowości to pcha się dalej do koryta?Warszawiacy są bardzo mądrym społeczeństwem i nie dadzą się omamić głupawym obiecankom.
yes / 83.21.31.* / 2006-08-30 22:04
Jezeli obiecanki Marcinkiewicza są mądre to chyba ja czegoś nie rozumiem.

Najnowsze wpisy