I co teraz ???

wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-13 14:47
Po w miarę dobrych danych z usa sam już zgłupiałem . Wracać w akcje czy czekać dalej na spadki . W mordę jeża nietoperza
Wyświetlaj:
KoP / 2008-02-14 20:48 / Bywalec forum
to nie ma szans, zauważyłeś, że anale po reprymendzie Sobolewskiego jakoś mniej agresywni i spokojniejsi. To tylko usypia naszą czujność. Spadki jeszcze nadejdą, spoko.
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-14 10:28
Taaak . Maxiu ma wiele racji . Ale krótkoterminową okazję do zarobienia paru groszy jednak diabli wzieli . Ale naprawdę nie spodziewałem się takich danych z usa . Oczywiście teraz nie ma co płakać nad wylanym mlekiem tylko spokojnie poczekać na jakąś zwałę . A ona nadchodzi wielkimi krokami . Bo jak nie to kto kupi abonament u Pana Pagacza ?
max1224 / 2008-02-14 18:55 / Tysiącznik na forum
no i się doczekałeś jakiś czas temu zrobiłem numer na krótko dokładnie go kiedyś opisalem zarobiłem 3% ale kosztowało mnie to dużo nerwów wystarczyło wtedy nie wracać i ustrzeliłbym idealnie ten lokalny dołek wczoraj mój kolega w ten sam sposób zarobił ponad dwa ale pomyśl co może być jutro jak się dzisiaj zamnką stany zamkną się na minusie
zibi GO / 2008-02-14 15:45 / Bywalec forum
A ja wskoczyłem z małą got co prawda tydz temu i dobrze zrobiłem.Ale tak naprawdę to chyba na króciutko.Mój zasrany Fortis odrobił juz 20 zł na jednostce i chyba tez trzeba będzie go wziąć na krótkie przeczekanie za kilka dni.Dajecie wiarę ,że sprzęgnąłem się z nim przez neta .Te pacany nawet nie wiedziały że tak można.Teraz nie muszę latac po oddziałach.Ale dziad fima.Ale może sie go pomalutku odkuje.pozdr.
Bartosz Milewski / 2008-02-14 12:03 / Bywalec forum
Ze względu na dzisiejszy dzień postanowiłem się ustosunkować z lekko nutą fantazji do pytania "I co teraz?" .
Powiedzmy, że giełda to pustynia przez którą idziemy.....Idziemy.... Idziemy.....
W pewnym momencie na swojej drodze po złocistym piasku napotykamy możliwość wejścia na drogę z czarnej ziemi, która to jednak sprawia wrażenie grząskiego gruntu widać jednak na niej ślady ludzi.( ta czarna ziemia to obecna sytuacja na rynku,a ślady to ludzie którzy teraz w ten rynek wchodzą)
My jednak mamy za cel przejść przez pustynie, a więc zastanawiamy się czy lepiej jest iść tym złocistym piaskiem, czy iść za nielicznymi śladami przez grunty niepewne?
(złocisty piasek to w odzwierciedleniu sytuacji rynkowej przebywanie w bezpiecznym miejscu np. obligacje)
Moim zdaniem jeżeli chcemy fakycznie przejść przez pustynie, nie powiniśmy przechodzić przez grunty niepewne, lecz iść złocistym pisakiem, choć przez czarną ziemię mogliśmy sobie skrócić drogę do celu to nie mielismy pewności że nie stracimy czasu na wydostanie się z grząskiego gruntu.
( Skrócić droge, czyli szybiej dojść do celu np. zysku 100% , natomiast mówiąc stracić czas miałem na myśli stracić 10% i wydłuzyć sobie dojście do celu)
krystynaw1 / 2008-02-13 21:58
No to co teraz am kupic ? czy wracac do funduszy ?
jacekk_85 / 2008-02-13 14:53 / Bywalec forum
Ja tak samo zgłupiałem. Za bardzo patrzyłem na analizy funduszowe.pl a tzreba było kupować akcje. Teraz to już chyba trzeba być konsekwentnym i stać z boku bo takie skakanie w trakcie zawsze gorzej wychodzi.
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-02-13 15:03
Raczej masz racje . Ale jest teraz pole do odbicia na 3200-3300 na wigu20 i szkoda okazji bo można było troche grosza zarobić . A tak okazję diabli wzieli . Nauczka na przyszłość - nie wierzyć do końca guru i robić swoje . Hossa to na pewno jeszcze nie jest i myśle że będzie jeszcze okazja kupić w promocji . Pzdr
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-14 17:00
Gdzieś tam wcześniej Cię popierałem, a teraz widzę, że zwątpiłeś w swoje wcześniejsze analizy. Trend jest down. To co widzisz to tylko korekta. Ostra, ale już z wolna powinna dobiegać końca. Myślę, że po niej czeka nas jeszcze jedna duża fala spadkowa.
max1224 / 2008-02-13 15:47 / Tysiącznik na forum
równie dobrze do piątku może zlecieć na łeb na szyję nie sugeruję się niczym poza własnymi przemyśleniami i czekam pamiętajcie że te wzrosty szybko mogą się w niwecz obrócić bo tak jak teraz jedne dane dają impuls wzrostowy tak inne mogą wszystkich sprowadzić na ziemię skoro wszyscy kupują i taki optymizm to trzeba się akcji pozbywać a oodkupić się będzie można w czasie jak znowu będą jęki i piski a czas ten jest bliski a o tym że mam rację przekonuje mnie wasze zwątpienie
;-) / 87.207.90.* / 2008-02-14 17:03
I o to chodzi. Robią wszystko, żeby utrzymać rynek wysoko, a ludzi w niepewności. Ktoś musi odebrać akcje, a czasu coraz mniej. Przyczyny zwały już działają, a skutki są tylko odsuwane w czasie na ile się tylko da. Przyczyny całej sytuacji nie zniknęły i już nie znikną. W związku z tym, skutki muszą nadejść. "Praw fizyki Pan nie zmienisz."
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-02-14 18:38
Święta racja . Nie ma nic gorszego niż takie podpalanie się . Ale czasami trudno wysiedzieć . Od dzisiaj zacząłem ćwiczyć jogę żeby nerwowe ruchy ograniczyć . Pzdr
hannibal / 2008-02-13 17:43 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja na ten przykład od poniedziałku kupiłem 10 naszych blue chip-ów....trzeci dzień rośnie.....w razie czego wezmę "S" -kę na spadek w ramach zabezpieczenia....można kupić od dziś "indeks WIG 20" w formie certyfikatu na gpw jeśli ktoś nie lubi kupować na raz kilku spółek.....reszta dojrzewa w Investors.....ja zarabiam....nie narzekam
max1224 / 2008-02-13 20:45 / Tysiącznik na forum
można i tak ale akcje i szorty nie dla mnie ... póki co
never say never
;-)))
pchelek / 2008-02-14 11:12 / Tysiącznik na forum
ja juz jedna noga w tym noym pospiesznym jade - jeszcze druga noga bedzie wstawiona chyba w przyszlym tygodniu - na Blackrock.. najbardziej optymistycznie wyglada i sie sprawuje Nev energy - surowce spadac raczej beda i zloto tez. I oczekuje na fundy Blackrocka zywnosciowe - maja byc.
miki3d / 2008-02-14 13:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
New energy jest bardzo mocno skorelowany z ropą. Jak ropa rośnie, to opłaca się inwestować w alternatywne źródła energii.
pchelek / 2008-02-15 20:14 / Tysiącznik na forum
tia - z moich obserwacji ostatnich to widac ze on jednak jest najlepszy - ale z tym wsiadaniem to poczekam jeszcze [fakt ze po raz PIERWSZY udalo mi sie kupic jakies akcje w kompletnym dolku - no chyba ze ten dolek sie poglebi]
jacekk_85 / 2008-02-15 20:26 / Bywalec forum
Pisaleś coś niedawno na forum, ze ft czy blackrock ma wypuscić jakiś fundusz oparty na żywności czy surowcach rolnych. Możesz coś o tym napisać więcej albo dać jakiegoś linka?

pozdarwiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy