Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Indyk nie przeszkodził we wzrostach GPW

Indyk nie przeszkodził we wzrostach GPW

Money.pl / 2008-11-27 17:42
Komentarze do wiadomości: Indyk nie przeszkodził we wzrostach GPW.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2008-11-27 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
JP Morgan dostarczał polskim bankom opcje walutowe?

Coraz więcej firm ma kłopot z powodu opcji walutowych. Wśród nich nie brakuje również spółek giełdowych, jak Ciech, Erbud czy PPWK. Kilkadziesiąt z tych firm wynajęło już kancelarie, by uchylić się od skutków tych ryzykownych transakcji. Jednym z banków zagranicznych, który dostarczał opcje walutowe zawierane nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach regionu, jest J.P. Morgan. – podaje Parkiet.
MJK / 2008-11-28 00:32 / Tysiącznik na forum
Chyba jakiś czas temu PB o tym pisał.
wiem, że szmagtaławiec ten PB ale tam była mowa o wielkich lewarach.
inwestor1975 / 2008-11-28 00:49 / Tysiącznik na forum
hm wielkie "lewary"
Mama, tata i synek wybrali się do cyrku. Gdy na arenie pojawił się słoń, tata poszedł kupić słodycze. Nagle chłopiec wstaje i wyciągając rękę, krzyczy:
- Mamo, mamo, co to jest?
Zaskoczona pytaniem mama odpowiada:
- To jest ogon słonia.
Syn jednak wykrzykuje dalej:
- Nie! Pod spodem.
Zakłopotana mama odpowiada:
- Tooo... nic takiego.
Wraca tata, ale zapomniał kupić napojów, wiec idzie po nie mama. Gdy tylko się oddaliła, synek wiesza się ojcu na ramieniu.
- Tato, tato, co to jest?
- To jest ogon, synu.
- Nie, pod spodem.
- To jest siusiak słonia.
Chłopiec chwile się zastanawia, po czym mówi:
- A mama powiedziała, że to nic takiego.
Ojciec z duma rozpiera się na fotelu:
- No cóż, synku. Tatuś trochę mamusię rozpuścił.
warren buffet / 2008-11-27 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak sie współpraca skonczyla to polska - mniej niż zero i lotos na 0
Life / 2008-11-28 00:18 / Tysiącznik na forum
Masz polisę na życie?
Life / 2008-11-28 00:24 / Tysiącznik na forum
Zdajesz sobię sprawę ile Cię przez wszystkie lata będzie kosztowała?
Te opcje to taka polisa.
Inna sprawa czy sprzedawca rzetelnie poinformował ale sens sam w sobie jest zrozumiały
inwestor1975 / 2008-11-28 00:36 / Tysiącznik na forum
OT TO
tylko to powinno byc zabezpieczenie
a coraz czescie jest zarobek (to znaczy miał być)
a nima i bedzie tak jak z baca
Do gór przyjechał reporter z pewnej gazety w celu przeprowadzenia reportażu na temat AIDS. Spotyka bacę i pyta:
- Baco słyszeliście może coś na temat AIDS...??
Na to baca:
- Ano panocku słysołem...
A zabezpieczacie się baco jakoś przed tym AIDS??
- Ano panocku, zabezpieczom się. Nosze prezerwatywę założoną.
Na to zdziwiony reporter: cały czas założoną...? To w ogóle jej nie ściągacie??
- Ano panocku ściągom... do sikanio i do dupczynio...
Life / 2008-11-28 00:38 / Tysiącznik na forum
hehehe.... jesteś nie zastąpiony:)
inwestor1975 / 2008-11-28 00:45 / Tysiącznik na forum
hehe
Siedzi dwóch facetów w knajpie, rozmawiają i piją piwo, w pewnej chwili jeden pyta :
- Powiedz mi Zygmunt, czy ty to robisz z żoną czasami w tą drugą dziurkę ?
- Coś ty, żeby w ciążę zaszła ?!
Life / 2008-11-28 00:50 / Tysiącznik na forum
Tajemnica Raju

Pewnego dnia w rajskim ogrodzie, Ewa zwróciła się do Boga:
- Mam problem.
- O co chodzi Ewo?
- Ja wiem że dzięki Tobie istnieję i mam ten przepiękny ogród, wszystkie zwierzęta, tego zabawnego węża, ale ja po prostu nie jestem szczęśliwa.
- Dlaczego Ewo?
- Jestem samotna i po prostu rzygać mi się chce jabłkami.
- Aha Ewo, w takim wypadku stworzę ci mężczyznę.
- Co to jest "mężczyzna"?
- Mężczyzna będzie wadliwym stworzeniem, mającym wiele złych cech; niezdolny do słuchania i empatii, za to z przerośniętym ego. Agresywny i próżny, będzie kłamał, oszukiwał, tak czy inaczej będziesz miała z nim ciężkie życie. Ale... będzie większy, szybszy i silniejszy, dobry do walki i polowania. Będzie wyglądał głupio, kiedy się obudzi, ale odtąd nie będziesz narzekać. Stworzę go w taki sposób aby dostarczał Ci fizycznej satysfakcji. Trochę jak dziecko: będzie zabawiał się kopaniem piłki. Będzie nierozsądny i niezbyt sprytny, więc będzie również potrzebował twojej rady aby nie wyjść na głupka.
- Brzmi wspaniale - powiedziała Ewa z ironicznym uśmiechem - ale w czym tkwi pułapka?
- Hm... możesz go mieć pod pewnym warunkiem.
- Jakim?
- Będzie on dumny, arogancki, egocentryczny, więc musisz wmówić mu, że został stworzony pierwszy. Pamiętaj, to nasz sekret... Tak między nami kobietami...
inwestor1975 / 2008-11-28 00:55 / Tysiącznik na forum
Bogi () przywołał do siebie Adama i Ewę i pyta się:

- Mam do rozdania 2 rzeczy. Pierwsza z nich to sikanie na stojąco. Kto z Was chce sikać na stojąco?

- Ja! Ja! - wyrywa się pierwszy Adam.

- Dobrze, Ty Adamie będziesz sikał na stojąco. To teraz, Ewo, został mi już do rozdania tylko wielokrotny orgazm.
semeo / 2008-11-27 23:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kota nie ma to myszy harcują
anna. / 2008-11-27 23:07 / Uznany Gracz Giełdowy
"Czarny Piątek" może być fatalny dla amerykańskich detalistów

MD
27.11.2008 20:35
Czytaj komentarze(4)
Zobacz na forum ({PostCount})

Nadchodzi “Czarny Piątek”. Dla wielu amerykańskich detalistów będzie to w tym roku „sądny dzień”.
Od tego, jaki będzie „Czarny Piątek”, czyli pierwszy dzień sezonu zakupów świątecznych, zależy w tym roku dalsze istnienie wielu amerykańskich detalistów. Analitycy ostrzegają tymczasem, że wielu z nich może tym razem nie przetrwać. Powodem jest wzrost niechęci Amerykanów do wydawania pieniędzy w obliczu kryzysu. Część z dużych spółek branży już padła, np. sieć sklepów z elektroniką Circuit City.

- Zła wiadomość jest taka, że to może być najgorszy sezon zakupów świątecznych w historii – powiedział Marshal Cohen, główny analityk branży handlu detalicznego z NPD Group. Prognozuje on, że sprzedaż w okresie listopad-grudzień może spaść o 3 proc.

Czytaj poniżejReklama:


Spadek sprzedaży w sezonie zakupów świątecznych to katastrofalna wiadomość dla branży detalicznej, bo dane wskazują, że w okresie listopad-grudzień wielu z nich zwykle generuje ok. 50 proc. rocznych przychodów i zysków.

Cohen podkreślił, że pierwszy raz zdarzyło mu się prognozować spadek sprzedaży w listopadzie-grudniu. Inni analitycy są jednak jeszcze większymi pesymistami.

Richard Hastings, strateg z Global Hunter Securities, spodziewa się, iż spadnie ona o 6-8 proc. Jego zdaniem zdecyduje o tym spadek wartości majątku Amerykanów, trwający dwa lata wzrost cen energii, a także prognozy wzrostu bezrobocia w USA. Britt Beemer z America's Research Group, zapowiada 1 proc. spadek sprzedaży w sezonie zakupów świątecznych. Podkreśla, że po raz pierwszy od 23 lat jego prognoza jest negatywna.

- Ten rok wygląda tak źle, że nawet pozytywne sygnały dla detalistów, jak wiadomość, że większa liczba Amerykanów zostanie w domu na święta Bożego Narodzenia, nie są w stanie uratować sezonu – powiedział Beemer.

Większym optymizmem wykazuje się Krajowa Federacja Handlu Detalicznego (NRF), największa organizacja branżowa. Według jej prognozy, w sezonie świątecznym sprzedaż wzrośnie o 2,2 proc. Gdyby to się potwierdziło, byłby to najmniejszy jej wzrost o sześciu lat.

MD, Cnn.com
888 / 195.206.112.* / 2008-11-27 23:44
Agencja prasowa Short-NEWS:o)
Przecież już od dawna wszyscy wiedzą, że jest kryzys...
Longterm / 2008-11-27 23:31 / Mostek Zwyciężymy!
w przyszłym tygodniu niedźwiedzie wyciągają ciężką artylerię...czy pomimo tego świadomości szarża będzie kontynuowana? a co będzie jak armaty już odpalą?
tomtay / 2008-11-27 23:35 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nic nie wyciągają, tylko jedziemy na dwa sto, bo tak powiedziała Paulinka i koniec :)
zbig$ / 2008-11-27 23:18 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko co nasz to obchodzi - jak oni kupuja tam chinszczyzne...gdyby to jakies nasze towary kupowali...)))
tomtay / 2008-11-27 23:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ciekawy jestem dnia, kiedy pan chińczyk, który już zdominował produkcję na świecie, pewnego dnia się "obrazi" na jakiś kraj i powie: od dziś nie sprzedam Ci nawet funta kłaków.. co wtedy zrobi ten kraj.. bo gdyby dziś w jakimkolwiek kraju zdjąć z półek towary z Chin to mogło by się okazać, że więcej na nich kurzu nich fantów :)
adrianoo / 2008-11-27 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
rynek nie lubi pustki:)
adrianoo / 2008-11-27 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
bombki kupuja ponoc w sporych ilosciach
adrianoo / 2008-11-27 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecietneo amerykanina to rybka, prezenty kupi, kryzys to my widzimy oni z nim zyja i specjalnie sie nie przejmuja, ale swita to tez zakupy firmowe itp. tu bedzie zdecydowanie oszczednie
keraj08 / 2008-11-27 23:20
NIE MA ZADNEGO PROBLEMU Z KREDYTAMI ZABRALEM W ZLOTOWKACH W PEKAO W 2 DNI ODPOWIEDZ MI DALI POZYTYWNA
adrianoo / 2008-11-27 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
kredyty indywidualne masz na mysli a ja mowie o inwestycyjnych
bollullos / 2008-11-27 22:35 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Syn do matki: Przyprowadzę Ci moją narzeczoną, ale z dwoma koleżankami. Jeśli rozpoznasz która, to się z nią ożenię.
Wchodzą "czy" lachony i siadają na wersalce.
Syn: No? Która?
Matka: Ta ruda w środku.
Syn: Ooo, skąd wiedziałaś?
Matka: Bo już mnie w******!
xtx / 85.89.170.* / 2008-11-27 21:55
Z tymi opcjami to jest wielki przekręt,za chwilę pewnie takich spólek jak Ropczyce będzie mnóstwo.Ludzie potracą majątki całego życia.
gien1 / 2008-11-27 22:01 / portfel / Bywalec forum
Jakieś 1,5 roku temu pracowałem w firmie, która miała duży udział importu.
"Doradcy finansowi" przyłazili i namawiali na opcje, ale w drugą stronę (głównie Citi i Raiffeisen)...
Jak miesiąc temu doradziłem im żeby zabezpieczyli sobie EUR po 3,55 na jeden duży kontrakt, to "doradca finansowy" z banku mówił im, że EUR wraca na 3,40...
adrianoo / 2008-11-27 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
wyjdzie to wszystko, [predzej czy pozniej... straty sa spore i nie da sie tego upchnac
bollullos / 2008-11-27 21:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny

... bo te ich rekomendacje to przypominają rady złodzieja
jak się zabezpieczyć przed włamaniem


a raczej wykład kenobiego nt. jak być optymistą.
bollullos / 2008-11-27 21:43 / portfel / Uznany Muł Pancerny
albo rady Kaczyńskich jak zyskać sympatię mediów i młodzieży
adrianoo / 2008-11-27 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
przeciez to ulubiency mediow... :)
arot / 85.89.170.* / 2008-11-27 21:42
Co dalej z tymi Ropczycami czy to bankrut?
adrianoo / 2008-11-27 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
jeszcze nie
bollullos / 2008-11-27 21:36 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Vox co do tej lokaty bezbelkowej - banki to nie instytucje charytatywne i dobre interesy zatrzymują dla siebie vide:
- dlaczego OFE pobierają 8%?
- co robią TFI z dywidendą że nie mogą WIG-u przebić?
- dlaczego wysłanie przez bank upomnienia kosztuje 50PLN?
vox / 2008-11-27 22:50 / Zaklinacz Deszczu
ale bankowi to rybka,
bo belka idzie dla panstwa
a nie dla banku...
adrianoo / 2008-11-27 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
doklanie, oni tylko musza miec regulacje zgodne z przepisamii sie z nich wywiazywac
Longterm / 2008-11-27 21:24 / Mostek Zwyciężymy!
nudno jakoś dzisiaj bez USA
szymon / 2008-11-27 21:28 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-11-27 19:50:22 | vox [ Zaklinacz Deszczu ]
Re: Indyk nie przeszkodził we wzrostach GPW [17]
S&P500 887.68 +3.53%
MEGA HOSSA!
nieźle jadą!!!


kto sie nudzi ten sie nudzi :)
adrianoo / 2008-11-27 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
bardzo przewidywalna dzis sesja za oceanem:)))
Longterm / 2008-11-27 21:35 / Mostek Zwyciężymy!
przypomnniało mi się jak kiedyś na początku Kenobi chciał przykozaczyć i wkleił Bovespę na minusie a tam było tego dnia święto...strokuś go skompromitował wtedy:)
adrianoo / 2008-11-27 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
teraz juz takich bledow nie popelnia, idzie jak przeciag, z okna do okna...
Mieczyslaw / 2008-11-27 22:37 / Uznany Gracz Giełdowy
jego wklejki sa ok, gorzej z interpretacja
adrianoo / 2008-11-27 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
interpretacja jest ok. tyle ze w jedna strone:)
TOMOK / 2008-11-27 21:17 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Idę do wozu:-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-11-27 21:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
wysłucham jeszcze
http://www.youtube.com/watch?v=kCL5N4blQHc
Pozdawiam
TOMOK / 2008-11-27 21:21 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
albo tak
http://www.youtube.com/watch?v=_HQQH6un7UA&feature=related
Pozdrawiam
max303 / 2008-11-27 21:14 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Bank Millennium: Sprzedaż kredytów hipotecznych w drugim półroczu taka jak w pierwszym
PAP
27.11.2008 20:06
Czytaj komentarze(0)
Zobacz na forum ({PostCount})
Bank Millennium pomimo wycofania z oferty walutowych kredytów hipotecznych, podtrzymuje, że sprzedaż kredytów hipotecznych w II połowie roku będzie zbliżona do wyników z I półrocza, kiedy sprzedano ich za 3,1 mld zł - poinformowała PAP Agnieszka Nachyła z Banku Millennium.

"Mimo wprowadzenia bardziej ostrożnościowej polityki kredytowej i podjęcia decyzji o wycofaniu z oferty kredytów walutowych, całkowita sprzedaż kredytów w II połowie tego roku powinna osiągnąć poziom zbliżony do wyniku I półrocza" - powiedziała PAP Agnieszka Nachyła, Dyrektor Departamentu Marketingu i Rozwoju Bankowości Hipotecznej w Banku Millennium.

W I połowie 2008 roku bank sprzedał kredyty hipoteczne za 3,1 mld zł. W III kwartale sprzedaż wyniosła z kolei 2 mld zł.


http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=4eabb5bc-7e9b-4fac-bec2-d461aac7ce8f&ref=lastadd
Mieczyslaw / 2008-11-27 21:44 / Uznany Gracz Giełdowy
i gdzie ten kryzys ?
adrianoo / 2008-11-27 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak nie ma w millenium to wyjda gdzie indziej, jest niesamowity problem z kredytami ...
semeo / 2008-11-27 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

zyski zainkasowali tylko ci, którzy kupili akcje na początku sesji

raczej Ci, któzy na początku sesji sprzedali
Hades / 2008-11-27 20:46 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
- wycena UniCredit 0 zł dla Lotosu
- teraz jeszcze BNP Paribas z PKB 0,4% w 2009r
------------------------------------------------------
a po chwili AIG w pb.pl:

- Stopa wzrostu w całym 2009 roku z GPW będzie dodatnia - mówi Krzysztof Stupnicki.
Giełda zawsze wyprzedza realną gospodarkę. Zaczyna spadać zanim dane makroekonomiczne zwiastują pogorszenie koniunktury. Wzrosty indeksów wyprzedzają poprawę w gospodarce.
- W drugiej połowie 2009 r. Stany Zjednoczone mają wrócić do wzrostu gospodarczego, giełdy wyprzedzą te dane - prognozuje Krzysztof Stupnicki. W związku z powyższym, TFI zmienia strategię mieszaną AIG subfunduszu AIG Zrównoważonego Nowa Europa na akcyjną. Po decyzji produkt będzie się nazywał AIG subfundusz Akcji Nowa Europa.
---------------------------------
zanim zagranica wejdzie na GPW na long musi wdeptać rynek w dno aby pozbierać za grosze porzucone przez najtwardszych papiery
Longterm / 2008-11-27 21:22 / Mostek Zwyciężymy!
czas powoli kupować...bo widzę że to wszystko nie rusza rynku w ogóle...wniosek z tego taki że GPW dyskontowała już w październiku recesję
z_brzeszczot / 2008-11-27 20:59 / Leszcz uliczny
chciałbym kiedyś przeczytać reko UniCredit dla Unicredit ...
z_brzeszczot / 2008-11-27 21:00 / Leszcz uliczny
... bo te ich rekomendacje to przypominają rady złodzieja jak się zabezpieczyć przed włamaniem
Mieczyslaw / 2008-11-27 20:57 / Uznany Gracz Giełdowy
te rekomendacje nie sa wystawiane bezpodstawnie , dbaja o wlasne interesy wiec hca kupic jak najtaniej
tomtay / 2008-11-27 23:12 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
tak jest Mieci! wszystkie nasze instytucje finansowe nawet Pocztylion czy inny zabawkowy Grosik-opłać rachunki za grosik, w rewanżu za te kocopoły powinny wystawić rekomendacje tym oślim łąkom, które 'są w lesie', czyli bankom amerykańskim, Paribas, Unicredit... że to one są gów..no warte, a nie Lotos czy polska gospodarka! :)
tomtay / 2008-11-27 23:21 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
o! a jako uzasadnienie wkleić im posta tagiego posta i cześć! :)

"za $1000.00 akcji AIG to dzisiaj masz $42.00
za $1000.00 akcji Banku Lehman to dzisiaj masz $6.60
za $1000.00 akcji Fannie albo Freddie dziaj masz ~$5,00
ale jak kupiles piwo za $1000.00 i wszystlko wypiles i zwrociles puste butelki to
dzisiaj masz $214" ;))
Fitter / 2008-11-27 20:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Musimy dokonać wysiłku. Bo jak Niemcy wpadną w recesję, to Polska też będzie miała problem - twierdzi przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso optujac za przyjęciem unijnego pakietu antykryzysowego.
- Kiedyś było takie powiedzenie: Co jest dobre dla General Motors, jest dobre dla USA. A co jest dobre dla USA, jest dobre dla GM. Myślę, że można sparafrazować to powiedzenie dla Niemiec i UE – przypomniał Barroso
Longterm / 2008-11-27 20:58 / Mostek Zwyciężymy!
tyle że GM bankrutuje
Mieczyslaw / 2008-11-27 21:01 / Uznany Gracz Giełdowy
o co zaklad ze przetrwa ?
Longterm / 2008-11-27 21:21 / Mostek Zwyciężymy!
bo państwo nie pozwoli im upaść:) gdyby obowiązywały tam reguły wolnego rynku nawet nie rozmawialibyśmy już teraz o tej firmie....
anonim_03 / 2008-11-27 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
państwo pomaga mu również pozostać niewydajnym, np. poprzez CAFE
Longterm / 2008-11-27 21:33 / Mostek Zwyciężymy!
witam, spojrzałem na wykres VIX...niezły zjazd ostatnio no i podwójny szczyt jakby nie patrzeć...czyżby to już?
_Borys_ / 2008-11-27 20:20 / portfel / Tysiącznik na forum
A tu Panie i Panowie najnowasz analiza WIG20 najprawdopodobniej jedyna:
http://pl.youtube.com/watch?v=PkHZVO29HHo
Krzych / 2008-11-27 20:27 / Płoteczka na forum
myślę że ta jest bardziej trafna
http://tnij.org/cfiq
_Borys_ / 2008-11-27 20:39 / portfel / Tysiącznik na forum
no smisiał się;0
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy