Forum Forum finansoweBanki

ING - ostrzeżenie przed niebezpiecznym kontem ZYSK w ING Banku Śląskim

ING - ostrzeżenie przed niebezpiecznym kontem ZYSK w ING Banku Śląskim

giesk / 2007-12-10 08:43
Przez wiele lat miałem konto firmowe w ING - bardzo sobie je chwaliłem. Ostatnio zaś sparalizowali firmę dokumentnie. Odradzam zakładanie i trzymanie tam gotówki - jeśli ktoś nie chce mieć problemów z jej odzyskaniem. Przelewy zwykle robię duże, ostatnio zaś zablokowali możliwość przelewów powyżej 10tys (?), no chyba że wykonam ich kilka to dojdę do 20 000, Mam kilkadziesiąt kontrahentów (przelewów wzorcowych z banku) na które także nie mogę dokonywać płatności więcej niż 20 tys dziennie - to kpina dla firmy która zwykle przelewa dziennie kilkdziesiąt tysięcy. Dla mojego bezpieczeństwa ? Bzdura, w tym samym czasie zrobiłem przelew na kogoś prywatne konto w innym banku (po raz pierwszy - konto wpisane z klawiatury) na 100 tys - i system nawet nie poprosił o dodatkową autoryzację !!!!!!!!!!!!!!!! a blokuje mi możliwość przelewów na ponad 10 tys dla stałych kontrahentów. Wyglądam jak debil wysyłając po kawałku każdą fakturę...
Zabrać pieniędzy tak sobie nie mogę, bo nie przeleję sobie przecież - bo system blokuje a za wzięcie kilkudziesięciu tysięcy gotówką - chcą prowizję koszmarną !
Dzwoniłem na infolinię, do banku - nic nie potrafią powiedzieć, bo algorytm blokowania przelewów jest tajny i to system sam podobno decyduje jaki przelew może wyjść bez dodatkowej autoryzacji (musiałbym udać się do banku) a jaki jest blokowany. Tyle że system jest najwyraźniej skopany - blokuje zwykłe przelewy nawet do firm znajdyjących się w predefiniowanych przelewach, a puszcza przelew na 100tys na nowe, prywatne konto!!!!
Zakładajcie konta wszędzie tylko nie tam, bo kiedyś się obudzicie z ręką w nocniku !

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: