Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING środkowoeuropejski sektora finansowego..

ING środkowoeuropejski sektora finansowego..

cezmen / 2007-08-06 22:27
jest taki nowy fundusz w parasolu ING.
czy warto w niego inwestować?
czy jako nowy fundusz na rynku powinien mieć dobre wzrosty?

mam część portfela w ING i zacząłem wkładać w ten fundusz , ale nie wiem do końca czy o najlepszy pomysł...

poprosze o opinie i rady
pozdrawiam
Wyświetlaj:
cezmen / 2007-08-07 19:46
czy ktoś może wylać tu swoja opinię na temat tego funda?
z góry dzieki...
sebastian.drutowski / 2007-08-07 20:43 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Fundusz fajny, bo sektorowy i dobrze zarządzany, ale tylko jako dywersyfikacja portfela i to w niewielkim stopniu. Jest to niestety dość ryzykowny fundusz i do tego akcyjny. A wygląda na to, że w najbliższych tygodniach, a może i miesiącach raczej trzeba się trzymać z daleka od wszystkiego co akcyjne.
cezmen / 2007-08-07 20:46
czyli uważasz by przenieść sie teraz pod parasolem w fundy bezpieczniejsze, np. obligacji lub pieniężne?
czy jednak go trzymać?
sebastian.drutowski / 2007-08-07 23:03 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Nie, raczej myślałem o tym żeby nie dokupować na razie akcyjnych, bo nie wiadomo jak sytuacja się rozwinie. Jeśli redukować, to tylko pozycje najbardziej ryzykowne, czyli Miśki. Sytuacja na indeksach małych spółek nie wygląda dobrze. Obawiam się dalszych spadków i to konkretnych. Parasol ma sens, ale przy większym kapitale kiedy trzeba bronić portfela przed korektami lub bessą. Skakanie z akcyjnych w obligacyjne nie ma większego sensu (no chyba tylko takie żeby minimalizować straty). Naprawdę lepiej jest zbudować portfel zrównoważony, wtedy nie trzeba robić jakiś gwałtownych ruchów, a tylko niewielkie korekty. W takiej niepewności jak jest teraz preferuję fundusze mieszane. W pierwszym rzędzie aktywna alokacja (niezłe szczególnie są np. skarbiec i cu ochrony kapitału), ewentualnie fundy stabilnego wzrostu lub coś nietypowego (np. ING Selektywny). ING Sektora finansowego jeszcze tak dużo nie stracił. Ale jest to nowy fund, więc obserwacja jest jak najbardziej wskazana.
Aras851 / 87.206.171.* / 2007-08-07 23:20

(niezłe szczególnie są np. skarbiec i cu ochrony
kapitału)

mowisz tu o fundzie stabilnego wzrostu???
sebastian.drutowski / 2007-08-08 10:09 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Tak, jak najbardziej. Chociaż Skarbiec Ochrony Kapitału i CU Ochrony Kapitału Plus są aktywną alokacją zaliczane są do grupy funduszy stabilnego wzrostu. Aktywna alokacja jest funduszem dużo nowocześniejszym od typowego f.stabilnego wzrostu, bo w czasie hossy inwestuje w akcje, a w sytuacji odwrócenia trendu i długotrwałych spadków może całkowicie wyjść z akcji i zachowuje się wtedy jak typowy fundusz obligacyjny. Takie skakanie pomiędzy częścią akcyjną, a dłużna odbija się zwykle na stopie zwrotu, która jest minimalnie niższa od stopy zwrotu typowego funduszu stabilnego wzrostu. Dlatego też rozsądnym rozwiązaniem jest połączenie w portfelu dwóch funduszy stabilnego wzrostu: aktywnej alokacji i typowego funduszu stabilnego wzrostu (taki fundusz będzie tracił więcej od aktywnej alokacji w czasie spadków, bo nie może pozbyć się ze swojego portfela wszystkich akcji, ale z reguły będzie szybciej reagował na wzrosty). Z typowych funduszy stabilnego wzrostu polecam Skarbca Top Funduszy Stabilnych, CU stabilnego inwestowania, Lukasa Stabilnego wzrostu, AIG Stabilnego wzrostu, także Arkę, choć przerażają mnie trochę jej aktywa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy