Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

krzysiek29 / 2008-02-14 08:44
mam ubezpieczenie na zycie z ING ze strategią lwa 4lata i chcialbym zrezygnowac z tego. tylko agen mi mowi jak zrezygnuje to strace czesc srodkow jak ktos ma pojecie o tym produkcie prosze o pomoc
Wyświetlaj:
Shane / 77.253.7.* / 2010-12-07 23:29
Witam wszystkich forumowiczów. Niestety ja również znalazłem się w gronie osób, które popełniły ten błąd i skorzystały z tej cudownej formy ochrony swoich bliskich i kapitału na przyszłość jakim miała być strategia lwa.. Oczywiście już po kilkunastu miesiącach zorientowałem się jaki to wileki kant wciskany jest ludziom.. Nie chciałem jednak rezygnować przed upływem 24 miesięcy, licząc na to, że odzyskam cześć wpłaconych pieniędzy.. Kilka tygodni temu tj. po 24 miesiącach płacenia 100 zł miesięcznie otrzymałem zwrot zgromadzonego kapitału w zawrotnej kwocie 960 zł! Jednoznacznie mogę stwierdzić, że zostałem oszukany. Agent, który wystawiał moją polisę wyraźnie mi powiedział, że po 24 miesiącach na moim rachunku będzie zgromadzone prznajmniej 1400-1500 zł. Kwota ta została wyliczona na podstawie programiku (taryfikatora - myślę, że mozna to tak nazwać), który agent miał zainstalowany na swoim laptopie. Uprzedzając pytania - zdając sobie sprawę z tego, że zbliża się kryzys (polise podpisywałem pod koniec 2008 r) nie przekazałem moich środków na fundusze akcyjne tylko na najbezpieczniejsze tj. fundusze pieniężne, w których stopa zwrotu oscyluje w granicach 4-5 % rocznie.. Taka właśnie stopa zwrotu była obliczana we ww. taryfikatorze.. Jedyne co mogę stiwerdzić to fakt, że grupa ING oszukuje ludzi i tyle. Wydaje mi się, że nawet agenci (często młode osby, wziętę albo z łapanki albo nie wiedzące co ze sobą zrobić) nie mają do konca pojęcia ile klient tak naprawdę otrzyma z powrotem pieniędzy. Wielkie "managiery" mydlą oczy młodym agentą wciskając im kit, a Ci następnie podobny kit wciskają klientom, którzy tak naprawdę mogliby znacznie lepiej ulokować swoje "uciułane" w niepewnych czasach złotówki. Dobrze radzę wszystkim.. Jeśli chcecie oszczędzić albo zadbać o przyszłość swoich bliskich zainwestujcie w coś innego.. Nie w strategie lwa.. Pozdrawiam
Kaka158 / 83.29.157.* / 2011-02-02 13:54
Witam wszystkich.Ja wlaśnie złożyłam wymówienie po5 latach płacenia doING składka moja wynosiła 123zł. Po tych 5 latach latach dostałam 3860,00zł Pytam się gdzie jest reszta pieniędzy.Teraz uważam że nie było warto wogóle tam inwestować.
Marius Ubezpieczenia / 2011-07-07 23:45
To nie była polisa inwestycyjna a ochronno-inwestycyjna.
Większość składki idzie na ochronę a nie inwestycję w związku z tym nie należy tu liczyć na zysk a jedynie na możliwość odzyskania po latach części poniesionych kosztów ubezpieczenia.
tak sie maja jelonki / 79.185.99.* / 2011-06-03 20:56
no i w koło jest wesoło
irish_754 / 89.75.166.* / 2011-02-11 08:56
Obstawiam że "brakująca" kwota trafiła na składkę na ubezpieczenie, która dawała pewność, ze w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego zostanie wypłacona określona suma ubezpieczenia. Jeżeli komuś zależy jedynie na gromadzeniu kapitału a nie na ochronie to polecam fundusze inwestycyjne
pozew_ING1 / 217.168.142.* / 2011-01-11 14:00
Rozważam wniesienie pozwu zbiorowego przeciw ING. Uważam, że oferowane polisy to oczywiste mydlenie oczu. Zupełnie co innego obiecują niż faktycznie się dzieje.
Osoby zainteresowane udziałem w postępowaniu sądowym i ewentualnym odzyskaniem swoich pieniędzy proszę o kontakt powez_ing@onet.pl
frychu / 83.26.242.* / 2012-01-16 20:36
moj kontakt to tfrychu@yahoo.co.uk
ciezko to bedzie udowodnic i jestesmy pewnie ofiarami swojej wiary w uczciwosc agenta ale przy podpisywaniu umowy zostalem poinformowany ze po 24 miesiacach moge wybrac calosc wkladu a tu lipa placilem 200 na miesian do wybrania mam 2300 pomijajac ze wartosc rachunku calkowita to jest 3600 wiec sporo mniej niz bym to w szufladzie trzymal
iwona / 193.227.116.* / 2011-11-12 23:18
Czytam to forum i jakoś nie przekonują mnie wypowiedzi a raczej usprawiedliwienia ze strony pojawiających się tutaj ubezpieczycieli.Ja również dałam się nabrać na Strategię Lwa.Jak to możliwe ze tyle osób źle zrozumiało swoich,skądinąd różnych,agentów.Nasuwa się wniosek,że taka jest właśnie polityka ING,polityka świadomego wprowadzania w błąd.
Marius Ubezpieczenia / 2011-07-07 23:48
No cóż, proponuję czytać co się podpisuje.
Zawarcie ubezpieczenia wiąże się z akceptacją Ogólnych warunków ubezpieczenia !
Ubezpieczenie jest dobrowolne !!!
okarek / 79.186.22.* / 2010-11-16 14:19
Witam,ja właśnie napisałam pismo o rezygnacji ze Strategii Lwa,czy nie wiecie panśtwo przypadkiem jak długo trzeba czekać na jakiś odzew z ich strony i na wypłatę pieniędzy
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-11-16 22:24
Zgodnie z OWU mają na to max 30 dni od chwili zarejesrtrowania twojego pisma w ING.
wow1111 / 89.191.131.* / 2011-07-21 16:58
Nieprawda. Najpierw 30 dni, bo złożyłam 17 maja, a liczy się od 15; potem 30 dni od rozwiązania umowy, na wypłatę. Paranoja!!!!!!!
oborowy / 79.185.88.* / 2011-08-26 14:19
Przeczytaj sobie OWU. maX 30 dni.
Bosy / 79.162.172.* / 2010-11-12 23:21
Witam. 29 grudnia br. miną 2 lata od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej z opcją gromadzenia kapitału Strategia Lwa w ING. Podjąłem decyzję, że chcę się z tego wycofać, bo zainteresowałem się innym sposobem gromadzenia pieniędzy na przyszłość. Dzisiaj (12.11.10) otrzymałem list od ING, że od 29 grudnia br. będzie obowiązywała mnie nowa składka powiększona o inflację. List został nadany 5 listopada br. i mam 30 dni na jakąś reakcję z mojej strony, bo w przeciwnym wypadku nowe warunki wejdą w życie. I teraz moje pytanie, kiedy mam wysłać pismo rezygnujące do ING, aby otrzymać jakiekolwiek pieniądze, które wpłacałem przez te 2 lata. Czy z dniem drugiej rocznicy, czyli 29 grudnia br., czy już w ciągu tych najbliższych 30 dni, czyli do 5 grudnia br. Aha i czy ważniejsza jest data stempla pocztowego, czy data otrzymania listu przez ING. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi:) Pozdrawiam.
Marius Ubezpieczenia / 2011-07-07 23:51
Po 2 rocznicy Polisy, w innym przypadku zgodnie z OWU nie ma wypłaty (kosztu wykupu) polisy.
adamich1 / 62.21.9.* / 2010-11-26 19:31
Witam tak się składa, że jestem doradcą finansowym, więc wiem coś na ten temat. Większość III-filarowych produktów typu ubezpieczenie + inwestycja oferowanych przez banki jest tzw. bublem. Banki zarabiają mnóstwo pieniędzy na takich produktach, które tak naprawdę nie są w stanie zgromadzić kapitału na przyszłą emeryturę czy jakieś wydatki klienta. W tym przypadku czas działa na niekorzyść osoby posiadającej takowy produkt, szczególnie w przypadku Strategii Lwa. Gwarancja Lwa również oferowana przez ING jest ciut lepsza, ale w życiu bym jej nikomu nie polecał.

Do Bosy: Możesz się wycofać w każdym momencie jeżeli płacisz co miesiąc. Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej możesz się ze mną skontaktować e-mailowo, później telefonicznie.

Dotyczy to również innych zainteresowanych, więcej informacji można uzyskać e-mailowo.

Pozdrawiam, Adam
adamich1@wp.pl
bananqq / 2011-06-20 23:23 / Bywalec forum
ludzie to zwykle ubezpieczenie, jak chcecie odkladac np na emeryture polecam IKE w posatci funduszy inwestycyjnych ing lub konta maklerskiego np bz wbk.
Czytajcie owu!!
pozdrwiam
akne99 / 83.238.13.* / 2010-11-08 17:00
A ja chciałbym mieć pożądne ubezpieczenie. Czy jakaś fajna agentka z pomorskiego mi doradzi? Darek - 663832636
michal0887 / 2010-10-13 12:07
Witam posiadam Strategie Lwa od czerwca 2008r,mam 23 lata.Czy warto dalej w to brnac? czytam tu tyle niegatywnych opini ze sam niewiem.Pomóżcie co dalej robic.Pozdrawiam Mchal
lezdrub@interia.pl / 79.185.105.* / 2010-11-04 14:05
Uciekać jak najszybciej.
Zadzwoń i podam co zrobić dalej. 600 942 367.
eme / 213.238.85.* / 2010-11-05 07:25
Józek vel Lezdrub vel Oborowy. Czy weźmiesz na siebie finansową odpowiedzialność w przypadku gdy klient umrze lub zginie po twojej namowie o rezygnacji z polisy?? Jaką mu dajesz gwarancję że po podpisaniu nowej umowy świadczenie zostanie wypłacone?
lezdrub@interia.pl / 79.185.82.* / 2010-11-05 15:32
A czego niby ma być nie wypłacone z nowej Polisy ??
Bedzie miał jeszcze dużo szerszą ochronę.
eme / 87.205.178.* / 2010-11-05 20:57
A skad ty wiesz że towarzystwo wystawi mu polise? Wiek, zawod, stan zdrowia nie ma znaczenia? A skąd ty wiesz na jakich zasadach i byc moze zmienionych warunkach klient ma obecna polisę? I ty sie nazywasz agentem?? Jestes mniej warty niz akwizytor, z gory wszystko wiesz i gwarantujesz. Cienki Bolek jestes w tej branży.
lezdrub@interia.pl / 79.185.84.* / 2010-11-06 22:38
Eme. To ty jesteś cienki Bolek.
Jezeli ten klient miałby juz jakieś problemy zdrowotne, to raczej by nie wyslał o porzuceniu ubezpieczenia, które ma obecnie.

Ja ęme w takich warunkach robię klientowi nową polisę, a pózniej rezygnuje ze starej.
Nie zauważyeś, ze kazałem mu zadzwonić, to mu wytłumaczę, jak nalezy to zrobić??

Widzisz Eme, jak by firmy bubli nie sprzedawały, to i klienci nie musieli by rezygnować.

Moi klienci nie porzucają polis, które za moim pośrednictwem mają, bo maja polisy Perfect. Już im nikt nie jest wstanie nic lepszego zaproponować.
eme / 213.238.85.* / 2010-11-07 11:21
Jozek i cóż z tego ze mu robisz nowa a później likwidujesz starą polisę. Napisz mi jaki jest okres po którym towarzystwo nie może odmówić wypłaty świadczenia w przypadku śmierci.

ezeli ten klient miałby juz jakieś problemy zdrowotne, to raczej by nie wyslał o
porzuceniu ubezpieczenia, które ma obecnie.



Przeczysz samemu sobie.



Ja ęme w takich warunkach robię klientowi nową polisę, a pózniej rezygnuje ze starej


I masz tylko we wnioskach 100% klientów bez problemów zdrowotnych. Śmiech na sali
lezdrub@interia.pl / 79.185.96.* / 2010-11-07 19:12
Osoba , która ma juz mocne problemy zdrowotne musi kontynuować strą polisę, bo nowej nie otrzyma. Te fakty Eme wychodzą z ankiety medycznej.

Jeszce nie miaem takiego przypadku, abym zmienił komuś polisę i nie było pózniej wypłaty odszkodowania.

Ja nie pracuje tylko dla prowizji.

Ja dopasowuje klientom polisy dla ich dobra.
michal0887 / 2010-11-04 12:16
Witam wie ktos moze jak napisac pismo rezygnacji z polisy
michal0887 / 2010-12-13 12:18
Witam.Wysłałem pismo z rezygnacja z polisy gdzies ok miesiaca temu i czekam na przelew, a tu przychodzi pismo ze mam uregulowac ostatnia składke do 24 grudnia.Czy musze to ostatnia składke zapłacic,czy dopiero przeleja mi moj kapital jak ureguluje ta sume.Pozdrawiam i prosze o pomoc Michał
lezdrubinter / 79.185.104.* / 2010-12-13 13:24
Miałeś skladke miesieczną ?? Widocznie nie wpłaciłeś ostatniej składki, aby mieć ich 24.
Wówczas nie byłoby zadnego zwrotu. Zgodnie z OWU.
michal0887 / 2010-12-14 11:32
Tak miałem składke miesieczna wysokosci 150zł, a umowe mam juz z nimi powyzej 24 miesiecy.Przelac te pieniadze na ich konto czy to poprostu olac i czekac na kase z kapitału
lezdrubinter / 79.185.87.* / 2010-12-14 12:21
Umowę może masz ponad 24 miesiące. Kwestia czy wpłat masz 24.

Jezeli oba te czynniki sa spełnione masz Prawo pisać o zwrot wartości polisy.
lezdrub@interia.pl / 79.185.84.* / 2010-11-06 22:42
Michał piszesz swoje dane. Dane polisy. I piszesz jedno zdanie. Prosze o rozwiazanie polisy nr. i kapitał prosze przesłać na konto bankowe i podajesz swój numer konta bankowego. Podpis. data.
Jarycho / 188.121.0.* / 2010-10-20 13:52
Oczywiście ,ze warto :)
Trzeba być ... zeby mysleć jak większość tu piszących ... LUDZIE ZROZUMCIE WRESZCIE ZE NIE MA NIC ZA DARMO, NAWET W MORDE JUŻ NIE DOSTANIECIE ZA NIC :) Dla mnie logiczne jest ze jak mam ubezpieczenie połaczona z odkłdaniem kapitału to CZĘŚĆ WPŁACANYCH PIENIĘDZY IDZIE NA UBEZPIECZENIE A CZĘŚĆ NA ODKŁADANIE KAPITAŁU!!!!!! Nigdy i nigdzie ŻADNA FIRMA UBEZPIECZENIOWA NIE ZWRÓCI WAM TYLE CO WPŁACILIŚCIE W 2 LATA NA TAKICH UMOWACH(chyba ze gromadzony kapitał inwestujecie np. dynamicznie i nie przez 2 lata bo w 2 lata to nic sie osiągnie, NA ZYSKI TRZEBA CZEKAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE NIE ZACHOWUJCIE SIE JAK BANDA OGRANICZONYCH UMYSŁOWO! Poza tym jak unika was któryś agent to jaki problem skontaktować sie z jego szefem :/ no jaki ???? WYSTARCZY MYŚLEĆ, UMIEĆ PYTAĆ I NIE BAĆ SIE :) A pierniczenie "PRACUJE W KONKURENCJI I POLECAM WSZYSTKO TYLKO NIE ING" JEST ŻAŁOSNE :/
lezdrub@interia.pl / 79.185.87.* / 2010-10-26 22:47
Jachyro. Trzeba być ograniczony umysłowo, aby takie produkty kupować. Tyle w temacie do twojego komentaża.
jarycho / 188.121.26.* / 2010-11-08 14:50
masz rację ... lepiej być "IMPOTENTEM UMYSŁOWYM" i odkładać do skarpery
Na głupote nie ma lekarstwa. Jak sie na tym nie znasz chociaż odrobinke to lepiej sie zamknij i nie doradzaj nikomu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
frychu / 83.26.242.* / 2012-01-16 20:55
jakbym odkladal do skarpety to mialbym juz znacznie wiecej niz w tym pier... ing strategia lwa
ciule w prze dwa lata inwestowali chyba we wszystko po kolei co przynosi straty
a tak debilna obrona zalosna agencino ing to wola o pomste do nieba
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2010-11-13 01:05
jachyro. Ty naprawde jestes ograniczony umysłowo.

Uważasz, ze nie ma lepszych sposobów na inwestowanie pieniedzy tylko trzeba to robić w ING w strategi Lwa ?? To jest Lwia Strategia ING jak wykorzystać niekumatych klientów, którzy suchaja opowieśći bajkowych doradców ING.
eme / 83.5.97.* / 2010-10-27 07:39
Józek mój komentarz to twojego "komentaża" to brak komentarza.

Trzeba być ograniczony umysłowo, aby takie produkty kupować


Właśnie trzeba być ograniczonym wypowiadając się na forum bez znajomości podstaw ortografii.
lezdrub@interia.pl / 79.185.106.* / 2010-10-27 12:55
Eme. Jeszcze raz powtarzam. Trzeba być ograniczony umysłowo, aby wykupić sobie ubezpieczenie, które teoretycznie kosztuje część skladki,a praktycznie kosztuje całą składkę. Jezeli ty uważasz inaczej, to twoja sprawa i pewno masz w tym cel, aby uważać ten problem inaczej.

Jak sądzisz ??/ Dlaczego firmy ubezpieczeniowe tak wlaśnie skonstruowały te produkty??
Dla dobra klienta ????

Dla dobra klienta.teoria nie pokrywa się z praktyką ???
KRZYSZTOF 123 / 79.162.151.* / 2010-12-30 19:25
świetnie a swoich klientów poszukujesz na forum z odzysku. ;-) Też jestem Agentem i to co ja mogę zaproponować to jeżeli nie odbiera Agent z którym podpisywałeś umowę to raczej Efect czyli zaczepienia ludzi na przystanku autobusowym aby coś sprzedać to nie jest tylko ING Życie nie słyszeliście o czymś takim jak oddziały w każdym mieście. Warto chyba porozmawiać z osobą która się na tym zna i ma pojęcie co masz podpisane i jak najlepiej zrezygnować. Ja jestem Agentem ING i nie piszę tego by kogoś obrażać po prostu udaj się do placówki ING jeżeli będziesz chciał zrezygnować to powtarzam to wszystkim przez całe życie jaki byście interes nie robili możecie powiedzieć NIE to wy decydujecie jako klienci i to wasza wielka moc słowo NIE. Co do lezdrub@interia.pl to bez komentarza mało masz ludzi w Polsce że szukasz takich osób. Sam jako Agent ING dużo nie powiem może jako druga strona medalu mojej firmy to Szeroko pojęty webmastering i na takich forum to jedyną osobą prawdziwą jest osoba pytająca potem to tylko różni Agenci manipulują rozmową w skutek czego osoba pytająca była poszkodowana i będzie jeszcze bardziej.
frychu / 83.26.242.* / 2012-01-16 20:56
taaaa
szkoda ze agent ing z piekna wizytowka
telefonem do oddzialu wprowadzil mnie w blad przy podpisywaniu umowy
i jak widze nie jestem jedyny bo to nagminne
lezdrub@interia.pl / 79.185.109.* / 2010-12-30 22:12
Niektórzy klienci do placówki ING maja kilkadziesiat kilometrów. Po drugie. czy tam dostaną na pewno rzetelne informację ???

Otóz chce Ci powiedzieć, ze na stronie internetowej ING jeszcze w 2009 r Strategia Lwa była opisywana w ten sposób, że jest podział składki na część ochronna i inwestycyjną.

Dałem im tydzień czasu na zmiane tego opisu, a jezeli tego nie zrobią to zawiadomię KNF
Chyba juz po trzech dniach opis zostal zmieniony..

Zaoszczedziem im pieniedzy, bo KNF zapewne dołozył by im karę.

To jezeli na stronie głównej była podana nieprawda, to w odziałach klient dowie sie prawdy??

Ja mu na 100% podam prawdę. Wiele razy tu opisywałem jak działaja takie programy jak strategia Lwa.

Teraz tego załuję. Teraz jak widze nieprawości na stronach internetowych albo w opisach OWU automatycznie powiadamiam KNF.
eme / 77.254.6.* / 2010-12-30 22:33
Lezdrub vel Oborowy vel Papier wartościowy etc.etc specjalista od OC i innych ubezpieczeń.
Powiadom KNF o moich wpisach.

Teraz jak widze nieprawości

Nigdy nie widziałem nieprawości.
Chwaliłeś sie kiedys ze byłeś budowlańcem elektrowni atomowej w ZSRR. Myślę że tam byłby większy z ciebie pożytek.
lezdrub@interia.pl / 79.185.109.* / 2010-12-30 23:56
Eme. Przeczytaj sobie dokładnie strone internetowa Avivy. Ja tam juz dopatrzyem sie nieprawości. I zapewniam Cię,że nie bedę ich informował, tylko zgłosze do KNF.

Pózniej przeczytasz. Ile dostali od KNF.

Jak tam Eme. Perspektywy bardzo padają??
eme / 77.254.6.* / 2010-12-31 08:27
Burdzek Józef vel Oorowy vel specjalista od papierów wartościowych vel specjalista OC komunikacyjnego vel budowniczy PRL i elektrowni atomowej w ZSRR etc.etc.

Przeczytaj sobie dokładnie strone internetowa Avivy. Ja tam juz dopatrzyem sie
nieprawości. I zapewniam Cię,że nie bedę ich informował, tylko zgłosze do KNF.


Zgłaszaj "nieprawości" do KNF i zgłoś ta "nieprawość" dlaczego Perfect Multiochrona nie jest papierem wartościowym a na money.pl tylko traktowany jako toaletowy.

ak tam Eme. Perspektywy bardzo padają?


Jakie perspektywy?? Człowieku od poczatku mylisz mnie z kims innym czego tutaj dałes dowód, podając jego imie nazwisko i numer telefonu.
Idz i wypij sobie jeszcze.
lezdrub@interia.pl / 79.185.89.* / 2010-12-31 17:34
POczytałeś juz strone Avivy. I co POdoba się.

Taki jestes chojrak, to POdpisz swoim e-mailem.

Wstydzisz się. Przecież uwazasz sie za Fachowca.

Ty jesteś fachowcym do obrazania forowiczów, którzy tu pisza prawdę na temat poszczególnych produktów ubezpieczeniowych. Ale jaki masz w tym interes,aby ich obrazać. Dawniej taka funkcję pełniło SB , UB i ORMO i TW-bolki.
eme / 77.254.6.* / 2010-12-31 17:41
Lezdrub vel Oborowy vel Burdzel z Kębłowa czy inne Padwii
Świadectwo prawdy dałes w ostatnim tygodniu swoimi wpisami dot..zasad działania OC komunikacyjnego i papierów wartościowych. Tę swoją prawde możesz glosić w Wojkowie i w Kebłowie. Tutaj na money.pl jestes tylko błaznem.
oborowy / 79.185.72.* / 2011-01-02 00:05
Suchaj Zimowski. Żarty sie skonjczyły. Mam dość twoich POpisów.
eme / 77.255.68.* / 2011-01-02 21:25
Józek vel Burdzel vel Oborowy vel cos tam etc etc.

Suchaj Zimowski


Juz ci niejednokrotnie pisałem że logika, kojarzenie faktów i osób to dla ciebie zbyt trudne. Nie jestem tym Panem za ktorego mnie uważasz. Panjał??


Żarty sie skonjczyły.


Zgadza się.Teraz możesz mnie podać do sądu niekwestionowany specjalisto od sprzedaży w Kębłowie i Wojkowie polis jako papierów wartościowych oraz ekspercie od wykładni prawnej OC komunikacyjnego i czegoś tam jeszcze terefere.
audi43 / 2011-01-02 20:39 / portfel / Bywalec forum
...pisz oborowy dalej te brednie...przynajmniej jest śmiesznie
lezdrub@interia.pl / 79.185.74.* / 2010-10-13 13:22
A jaki był cel założenia tego ubezpieczenia???
Proszę zdzwonić 600 942 367
biedak33 / 94.42.38.* / 2010-09-14 19:17
Drodzy przyszli klienci ING:
ściągać majtki, nowa fala agentów ING nadchodzi...
wchodzą bez wazeliny, po paru latach dopiero boli... ;)

także pomyślcie, zanim umowę podpiszecie, ale zrezygnować można nawet po podpisaniu... myślenie nie boli, tylko tyłek później!
romanrumcajs / 86.45.138.* / 2010-09-05 07:15
dobra decyzja o wycofaniu sie. z zona wplacilismy w sumie ok 20 tys zl.i stracilismy prawie polowe, bo taka byla wartosc wykupu. agent nas oszukal, opowiadajac jakie cuda niewidy to ubezpieczenie obejmuje. gdy zaczelismy drazyc temat opieki szpitalnej, okazalo sie ze owszem - jest, ale przy umowie dodatkowej, ktorej nie mielismy (agent dziwnym trafem zapomnial o dodatkowej umowie wspomniec). uciekac od nich, byle szybko! teraz sam sobie odkladam kase na rachunek oszczednosciowy z codzienna kapitalizacja odsetek (bez podaku belki) i jest git. przynajmniej wiem ile mam kasy i widze jak rosnie. a ubezpieczenie trzeba wykupic sobie osobno i nie dac sie robic w balona.

gdy dzwonilem na infolinie, to (niemile) panie za kazdym razem podawaly inne kwoty ubezpieczenia, inne wartoci wykupu, inne terminy. czy tam kazdy plecie co mu slina na jezyk przyniesie, czy jest tez moze system ktory jest klarowny przede wszystkim dziala? odpowiedz jest jasna.

agent zaczal sie nami interesowac dopiero, gdy postanowilismy zrezygnowac. wczesniej byl nieosiagalny. na odpowiedz mailem czekalem wieki.

wyslalem list do centrali i nie otrzymalem odpowiedzi. gdy zadzwonilem, powiedzieli ze zadnego listu nie dostali. dopiero gdy zaznaczylem (w tej samej rozmowie) ze list poszedl poczta rejestrowana, to nagle jakis cudem sie znalazl. na odpowiedz (niekonkretna) czekalem miesiac.

kosztowala mnie cala akca ze SL sporo pieniedzy i jeszcze wiecej nerwow. NIGDY juz nie zaufam agentom i doradcom. niesolidni kretacze.

pozdrawiam
romek
AGENT 150 / 79.162.151.* / 2010-12-30 19:37
Moim zdaniem także przyznam że mówienie uciekajcie od ING bo nie przeczytałeś tego co powinieneś a ochrona szpitala zawsze mogłeś dokupić ale kto nie pyta ten błądzi lepiej poruszać to na forum niż u agenta. A ty czym się zajmujesz na pewno poznałem kogoś z twojej branży lub słyszałem że w tej branży ktoś kogoś oszukał to znaczy że jesteś krętaczem ;-) najpierw się zastanów co mówisz. Nie każdy Agent jest oszustem.
onaona / 188.121.0.* / 2010-10-20 14:02
Nie chciałabym cię obrazić (jesli poczujesz sie urazony moja wypowiedza to PRZEPRASZAM)
jestes głupi wiec cierpisz ...
Głupota ludzka nie zna granic ... mnie to martwi :(
kopidosko / 188.33.47.* / 2010-08-03 15:21
zobacz tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com/
doradca finansowy FT / 94.254.234.* / 2010-06-08 19:39
Witam wszystkich zawiedzionych produktem ING strategia lwa już wam tłumaczę jak to się stało że potraciliście swoje pieniądze. Otóż moi drodzy jest to produkt tzw 2w1 ubezpieczenie+inwestycja ( fundusze inwestycyjne) sprawa ma się następująco jeżeli przeciętny kowalski płacił powiedzmy 200 zł co m-c to ok 100zł z tej kwoty było przeznaczone na ubezpieczenie a jak wiadomo to jest taki koszt który sie nie zwraca a druga 100 lądowała na rachunku tzw lokacyjnym(kwoty orientacyjne +/- parę zł ) więc jeżeli wpłaciliśmy 2400 zł w rok to możemy się spodziewać na naszym rachunku kwoty ok 1200 zł. Ale to jeszcze nic w przypadku kiedy coś stanie się ubezpieczonemu, rodzinie zostanie wypłacona suma ubezpieczenia a to co się nazbierało z tak zwanej inwestycji przepada:) 2 scenariusz, kończy nam się umowa dostajemy kwotę która się uzbierała na naszej inwestycji a ubezpieczenie zgadnijcie co?:) przepada. Jak z tego zrezygnować już mówię należy wysłać do tej instytucji pismo rezygnacyjne z nr polisy swoimi danymi oraz nr konta w ciągu 30 dni pieniądze znajdą sie na waszych rachunkach bankowych:) alternatywą dla tego typu produktów jest zakupienie czystego ubezpieczenia w instytucji X i czystej inwestycji w instytucji Y i wtedy jeśli coś się stanie z obu źródeł dostajecie pieniądze:) ps pozdrawiam wszystkich agentów ING
postronny doradzca / 188.146.215.* / 2010-10-18 14:56
Drogi Panie agencie jak pan zna OWU to powinien pan wiedzieć ,ze z tej polisy dostanie się pieniądze tylko i litylko w razie śmierci nat. lub n/w pozostałe jest pod dużym znakiem ?Więc skłaniał bym się do określenia że to polisa sensostrikto na życie niż inwestycyjna ,porównaj koszty ...
grabozzo / 109.231.38.* / 2010-06-10 18:47
a czy można na tej polisie pozostawić ubezpieczenie a zrezygnować z IKE?bo jakoś słabo OWU to określa.....dzienx
Oborowy / 79.185.94.* / 2010-08-23 12:29
IKE nie powinno być PoŁaczone z ubezpieczeniem. Wówczas nie ma problemów.
Kosher / 89.73.247.* / 2010-05-15 22:22
lezdrub - bez względu na to co oferujesz, jesteś ostatnią osobą do której bym z czymkolwiek się zwrócił. Sam fakt jak się reklamujesz i ile razy widziałem w tym wątku twój nr telefonu świadczy o tym że masz bardzo dużo czasu, czyli bardzo mało klientów a to o czymś świadczy...
lezdrub@interia.pl / 79.185.100.* / 2010-05-16 19:17
Kocher. Ty nie wiesz,że sprzedawanie przez internet ma coraz większy udział w rynku.

Po prostu jesteś spóźniony w rozwoju.

Ja nie marnuje czasu w podróżach.
Jezeli sprzedaje sie produkty, które można obsługiwać przez internet to ma sie dużo czasu.

Czasami klienta widzę tylko raz, kiedy sporządzam umowe, a obsługuję poprzez internet.
Niekiedy klienta znam tylko z fotografi. Umowę piszę po uzgodnieniu przez internet i wysyłam na adres do podpisania i również obsługuje poprzez internet.
Nawet odszkodowania. dzwonie do klienta kieruje go na daną strone internetową w celu pobrania druku do zgłoszenia.
Pózniej które rubryki ma wypełnić . Jakie dokumenty ma dołączyć. I na jaki adres wysłać.

Moi klienci nie są spóznieni w rozwoju.


Nie wolno marnować czasu.Po to jest właśnie internet.
Kosher / 89.73.247.* / 2010-05-18 08:37
Internet - internetem, czas - czasem ale nachalna reklama jaką stosujesz aż razi.

Nie obrażaj tych, którzy z jakiegoś powodu (ot choćby niechęć do umów przez internet) nie podpisali z Tobą umowy!
refi / 82.177.212.* / 2010-04-27 19:32
To w takim razie czy ktoś potrafi ocenic po ilu latach jeżeli wogóle zarobią na siebie składane pieniądze
Raf
Edi3 / 89.72.191.* / 2010-05-10 16:44
po 10 latach jest na koncie więcej niż Pan wpłacił, ale nie w ING, pracuje w konkurencji ale naprawdę u nich nie warto....wszędzie tylko nie w ING
jendrju / 89.174.79.* / 2010-04-06 22:01
czytaj umowę bałwanie
oborowy / 83.5.178.* / 2010-04-17 02:58
Bałwany juz stopniały. Mamy wiosnę.A po drugie ta umowa jest tak napisana,ze nawet agenci ING co sprzedaja te umowy nie wiedza całkowicie o co tam chodzi.

Oni tylko wiedza,ze prowizje maja dobrą z takiej umowy.
RobertC. / 85.178.215.* / 2010-02-15 17:24
witam, ja mam rowniez strategie lwa od okolo 5 lat i tez sie zastanawiam nad wycofaniem. Od niedawna pojawil mi sie problem zdrowotny bo wykryto u mnie nadcisnienie tetnicze i bede musial brac tabletki przez reszte zywota:( Stad moje pytanie bo jeszcze o tym nie zglaszalem mojemu agentowi. Czy to zawazy na wyplacie mojej polisy? A moze uda mi sie skorzystac z owego ubezpieczenia? Co robic? Moze ktos zna odpowiedzi na moje pytania?
P.S. Skladka mies. to okolo 200 PLN. Z gory dziekuje.
Waldixc / 212.244.160.* / 2010-09-27 13:22
witam,
może zamiast szukać zludnych odpowiedzi w internecie, zapytasz swojego agenta , co masz w polisie, bo nie widząć jej , a przede wszystkim nie wiedząc ,jakii jest jej zakres można tylko gdybać.Strategia Lwa może działać wielotorowo, jeżeli się to mądrze zrobi.
A jak nie agent, to jego przełożony.
ZC / 89.167.46.* / 2010-02-25 11:09
Ja wycofałam pieniądze po 2 latach -aby nie stracić więcej .Razem z mężem wpłacaliśmy 250 zł ( ja 120 , mąż 130 zł ) przez dwa lata .Dostaliśmy zwroty- włąściwie czekamy jeszcze na zwrot ok.2500 zł razem .Łatwo policzyć że wpłaciliśmy 6000 zł - a dostaliśmy ok. 42 % wpłaconych pieniędzy - to nawet mniej niż połowa wpłaconych pieniędzy.
pola136 / 79.191.181.* / 2010-10-18 12:55
Witam ludzie a Wy nie wiecie że takie długoterminowe polisy po 2 latach sie na bank nie zwrócą?? Filozofia jest taka że przez pierwsze 3 lata polisa pracuje na agenta; na jego prowizje itd.... z funduszem jest tak że trzeba mieć świadomość że możemy stracić kasę lub zyskać naprawdę dużo!! ale nie po 2 latach... przecież to jest oczywiste.... wszystko jest napisane w umowach, mi np agent powiedział ze jak bede chciała wyjąć kasę w przeciagu 2 lat to nie mam co liczyc na całość... Fundusz założyłam sobie z myślą o przyszłości...
be-ata / 95.49.104.* / 2010-11-25 11:13
Do pola136. Owszem agenci informują aby nie likwidować polis przez minimum dwa lata, po tym okresie fundusz inwestując zarabia już dla nas. Gó... prawda! Miałam polisę prawie 6 lat w Strategii Lwa. Kiedy zadzwoniłam do swojej agentki z prośbą, aby podała mi kwotę środków, jeśli zdecydowałabym się na wycofanie polisy, dowiedziałam się, że wypłacą mi mniej niż połowę tego co wpłaciłam!!! Powód: Kryzys gospodarczy. Śmieszne! Oczywiście rozwiązałam umowę. A wykupując polisę, myślałam tak jak Ty, zabezpieczyć rodzinę... Są na to inne sposoby. A zarobić tu się nie da.
Waldixc / 212.244.160.* / 2010-09-27 13:26
w warunkach ubezpieczenia jest tak napisane, i klient powinien przeczytac, zresztą nie różni się o od innych programów rynkowych pod tym względem.
Oborowy / 83.5.178.* / 2010-04-17 03:11
To i tak dobrze. z Awiwy z ubezpieczenia Nowa Perspektywa wyplata po dwuch latach wynosi O. Czyli ING strategia lwa lepsza od Nowej perspektywy Awiwa.

A obydwa te produkty sa do wszystkiego i do niczego
Edi67 / 89.72.191.* / 2010-05-17 17:14
Zależy co rozumiemy przez lepsza:) niech Pan przeczyta regulamin OWU ING i Avivy. W ING aby dostać świadczenie za cokolwiek trzeba mieć szczęście jak w lotka:) tyle jest wykluczeń. Z tego co się orientuje a dobrze się orientuje w firmie Aviva takich problemów niema. Kasę dostaje sie za każdą chorobę od zapalenia ucha po operacje, złamania, itd. Sama miałam w obu firmach ubezpieczenia więc wiem kto mnie oszukał
Oborowy / 79.185.106.* / 2010-05-17 18:07
Edi67 Czytałem dokładnie tabele wypłat Na zdrowie- aviva.
Niektore pzycje wypłat sa tak małe,że aż śmieszne.
Amptacja członka cos około 1300 zł.

To naprawdę bardzo wiele za utratę męskośći.To jest śmiechu warte.
Pozycji chorób to tam jest bardzo wiele,ąle wypłaty smieszne.
A składka w wieku 55lat taka,ze w innej firmie mozna kupić polise na zycie z cała gamą dodatkowej ochrony.NNw pobyty szpitalne, grozne zachorowania.
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-02-15 18:43
Panie Robercie. Prosze podać e-mail. i wyśle Panu skuteczne rozwiązania w dziedzinie ubezpieczenia i inwestowania kapitału.
Zapewniam,ze będzie Pan zadowolony jak wszyscy moi klienci.
Można też zadzwonić tel 600 942 367.
tinka / 77.253.243.* / 2010-02-07 16:29
Brat ma takie ubezpieczenie 5 lat. FIR1+CIR1+HRI1. Po zaznajomieniu sie z opiniami o tym produkcie, decyduje sie na wykupienie polisy. Czas zakonczyc te przygode, saldo z nią wyjdzie ujemne napewno, straci duzo? . czy ktos wie ile dostaje sie po 5 latach? Kwartalnie płaci niecałe 800zł!!!
Waldixc / 212.244.160.* / 2010-09-27 13:28
dziwne jest to forum, jeżeli tak dalej pójdzie o tym jak leczyć raka będziemy pytać mechanika samochodowego. Pytaj przdstawiciela i firmę, poza tym co roku dostajesz dokumenty rocznicowe, tam jest napisane ile dostaniesz w danym roku.
pozdrawiam
Były Agent ING / 91.94.238.* / 2010-02-08 23:19
jakies 2000 tysiące jeśli nie było konwersji na funduszach, chyba że agent zadbal o klienta i przed korekta przerzucił klientowi wszystko na obligacje, ale pewnie nie, ludzie to polisa na życie a nie program oszczędnościowy, to że cos tam jest, jakiś fundusz to poprostu jakiś częściwoy zwrot kosztów ubezpieczenia a nie inwestycja!!!!!!!!!!!!!!!!!
lezdrub@interia.pl / 79.185.92.* / 2010-02-09 00:31
Byly agencie.To jest złodzziejstwo w białych rekawiczkach.
Ubezpieczenie ma być ubezpieczeniem.
Inwestycja ma byc inwestycją. Koniec kropka.
ironlord / 217.113.226.* / 2011-07-28 15:42
Kiepski z ciebie doradca skoro pleciesz takie banialuki. Nie wiesz że polisy inwestycyjne są w istocie ubezpieczeniami na życie ?
botak / 213.238.72.* / 2010-02-02 23:55
ja place juz 5 rok prawie 150 zl. co mies. 100 zl. na inwestycje, reszta na ubezpieczenie. Kazdy chce zarobic to prawda, ale nie chcemy tez stracic tego co wplacamy. Podpisujac umowe, agentka mowila mi, ze zyski sa po kilkunastu latach, ze wczesniej nie oplaca sie wyplacac bo sie straci. Od samego poczatku wiadomo, ze jest to inwestycja na lata. Trzeba placic np.30 lat i oby mowila prawde ze nie starce. Dodam jeszcze jedno : ubezpieczenie. Dzisiaj wiadomo jestesmy zdrowi, fajnie i niech tak zostanie, ale co jesli nagle zachorujemy ? Czy stac nas bedzie na leczenie ? Mnie to spotkalo, zawsze zdrowa, co rok na badanie do ginekologa, na cytologie. Rok temu wyniki wyszly zle :( dodatkowe badania, pobyt w szpitalu, operacja. Dzeki temu ,ze jestem ubezpieczona w ING i mam Strategie Lwa dostalam pieniazki za pobyt w szpitalu 300 zl i za operacje 2500 zl. Niech kazdy sobie sam wyciagnie wnioski. Pozdrawiam serdecznie :)
lessi / 89.234.211.* / 2010-10-14 12:07
a to ciekawe że za pobyt w szpitalu dostała pani całe 300 zł bo za każdy dzień pobytu w szpitalu płacą 200 zł za okres od 1 dnia do 14 dnia potem od 15 do 180 tylko 100 zł
a i ta wypłata za operację to też niska kwota
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-02-07 19:44
botek. Piszesz glupoty. W strategi Lwa nie ma rozdziału składki na ochrone i inwestycję.
Ty chba nawet nie wiesz,jak to ubezpieczenie jest skonstruowane.
Tam skladka idzie do jednego wora.
Jest jedenie oddzielony koszt ochrony dodatkowej.
kaszele5 / 193.105.122.* / 2010-05-24 09:37
Witam.Niezle mamipulujesz,a mianowicie wybierasz z tyej umowy to co wg.Ciebie jest negatywne,a pewnych okolicznosciach jest to pozytyw.Fakt,składka jest łączna(ochrona +inwestycja razem)ale czy zawsze jest to wada.Nie bo przy przejęciu opłacania składek z powodu całkowitej niezdolnosci do pracy ,firma opłaca klientowi całą składkę(a miałem takie przypadki),nie ma tego przy TFI i jest to niewątpliwie zaleta programów tego typu,a jesli dołożysz np.IKE i co roku będziesz tylko tą częsc inwestować(IKE)to okaze się ,ze programy tego typu można całjkiem sensownie poprowadzić od strony inwestycyjnej nie zapominając o ich charakterze ochronnym.No i są wygodne dla klienta(za za to się płaci-fakt tanio nie jest)Są to programy moze nie wybitne ale nie tak złe jak opisujesz.Spójrz szerzej na tego typu produkty a unikniesz uproszczeń i nie wprowadzaj ludzi w błąd .Mam wrażenie ze nie do konca masz czyste intencje w ocenie tych produktów,lub nie masz wystarczającej wiedzy i umiejętnosci elastycznego myslenia, w skrócie ,jesteś mało wiarygodny,a chcesz stworzyc wrażenie ,że jesteś fachowcem w branży.Sorry,ale u Ciebie nic bym nie kupił.Pozdrawiam forumowiczów i uważajcie na pseudo fachowców.
lezdrub@interia.pl / 79.185.80.* / 2010-06-02 01:24
kaszele 5.
Ty u mnie nic nie musisz kupować.
U mnie kupują Ci . którzy dbaja o swoje finanse.

Ty uwazasz,że jak klient jest niezdolny do pracy, to to ze firma przejmie za niego placaenie skladki to uwazasz za rewelacje???
Jezeli jest niezdolny do pracy, to on powinien uzyskiwać świadczenia- wypłate, bo jemu wówczas są potrzebne pieniadze na życie i na leczenie.

Ja sprzedaje takie polisy, kiedy w takich sytuacjach wupłacaja świadczenia- odszkodowania.

Co klientowi z tego ze firma przejmie placenie składki. I co ma czekać na śmierć, az firma wyplaci świadczenia??

Ty chcesz głabie kapuściany dyskutować o moich złych intencjach.

Twoja wiedzę na temat ubezpieczeń oceniam na zerową i szkodliwa dla klientów.

Takie programy jak Strategia Lwa , to prgramy szkodliwe dla klientów pod kazdym względem.
kaszele5 / 188.146.204.* / 2010-06-02 19:47
Człowieku,przeczytaj co napisałeś i stuknij sie w łepetynę.Takich jak ty "fachowców"na różnych forach jest pełno.Ja dbam o swoje finanse i właśnie dlatego u ciebie bym NIC nie kupił.Od tych którzy negują wszystko,bo sami wszystko najlepsze i są nieomylni ,trzeba się trzymać z daleka.A moja wiedza jest szkodliwa tylko i wyłącznie dla ciebie bo 10 lat jestem w ubezpieczeniach na zycie,i z daleka wyczuwam takich jak ty,kreujących się na autorytet w temacie.Nie jestes autorytetem a tylko kimś kto ma o sobie takie mniemanie,i swoimi pseudo fachowymi opiniami ,wprowadza klientów w błąd...Powtarzam.Uwazajcie na niego.
lezdrub@interia.pl / 79.185.105.* / 2010-06-02 21:48
kaszele 5. Każdy klient, który u mnie kupuje jakieś ubezpieczenie wszystkie koszty zna co do grosza.
Ja nie sprzedaję takich badziwi, jak Strategia Lwa.
Widziałes tu na money , aby jakis klient skarżył sie na te produkty, które polecam???

A poczytaj tylko co klienci którzy tą strategię lwa mają. Co oni tu piszą.
Jescze nie spotkałem tu żadnej pozytywnej opini o strategi lwa, oprócz agentów ING.

dziesieć lat sprzedajesz to badziwie???

Mi jeszce dobrą wódke stawiaja klienci po wyplatach odszkodowań.
Tak są zadowoleni.z obsługi i wypłaty. Bo ja im sprzedaje konkretne ubezpieczenia, a nie badziwia.
iivoni / 188.147.161.* / 2010-02-22 18:20
To Ty lezdrub@interia.pl piszesz głupoty. Sprawdź sobie tabele limitów i opłat. Wyraźnie jest tam napisane, że max. składka pobierana na ubezpieczenie na wypadek śmierci to 25% składki całkowitej, a więc botak ma rację, że inwestuje się Jej nie całe 150 zł a 100 zł z kawałkiem. Jest wyraźny rozdział na składki ochronne i składkę inwestycyjną.
lezdrub@interia.pl / 83.28.219.* / 2010-02-22 23:53
iivoni.Gdy by był rozdzial skladki na część ochronna i częsć inwestycyjną.
To w przypadku smierci klienta wypłacana byłaby suma ubezpieczenia + zgromadzony kapitał , a przecież tak nie jest.

ING na swojej stronie internetowej jeszcze w tamtem roku miał tak ten produkt opisany, że jest dzieloana skladka na częsć ochronna i inwestycyjną.

Zadzwoniłem i dałem im tydzień czasu na zmiane tego opisu, bo był nie zgodny z OWU.

Chyba za 3 dni już był inny opis zgodny z OWU.To znaczy taki że nie ma podziału składki.

Ivini. Strategia Lwa jest takim ubezpieczeniem, gdzie teoretycznie ubezpieczenie kosztuje część skladki,a praktycznie kosztuje cała składkę. Złodziejstwo w białych rekawiczkach.
pilsner / 79.185.83.* / 2010-02-03 23:05
Jesteś jedyna osoba na tym forum która jest zadowolona z tego ubezpieczenia.
Gratuluję

Najnowsze wpisy