internet

loko_fb / 178.42.147.* / 2010-06-14 16:44
czy mogę odliczyć internet od podatku (pit 37) jeżeli jestem zameldowany w miejscu A a mieszkam de vacto w miejscu B i na to miejsce na mnie wystawiane są faktury??
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-06-14 18:32 / Tysiącznik profesjonalny
Internet odliczasz jeśli go masz w miejscu zamieszkania... a US jest właściwy dla podatnika właśnie wg miejsca zamieszkania (i na FV powinien być adres zamieszkania), wiec tutaj sprawa jest prosta :-)
loko_fb / 83.10.109.* / 2010-06-14 19:26
US jest właściwy wg miejsca zameldowania a nie zamieszkania stąd moje pytanie
belladonna / 2010-06-14 21:45 / Tysiącznik profesjonalny
Ordynacja podatkowa:
Art. 17 § 1. Jeżeli ustawy podatkowe nie stanowią inaczej, właściwość miejscową organów podatkowych ustala się według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika, płatnika, inkasenta lub podmiotu wymienionego w art. 133 § 2.

Czyli US jest właściwy wg adresu stałego zameldowania jeśli ten pokrywa się z adresem zamieszkania. Jeśli się nie pokrywa, to US jest właściwy wg adresu zamieszkania... bo PIT składa się w US wg miejsca zamieszkania na dzień 31 grudnia rozliczanego roku, a Internet ma być wykorzystywany w miejscu zamieszkania. Poza tym osoba fizyczna wszelkie zmiany objęte zgłoszeniem identyfikacyjnym (np NIP-3) powinna aktualizować do 30 dni (a adres zamieszkania znajduje się też w zgłoszeniu NIP-3).... i w zasadzie to wszystko :-))

A na jakiej podstawie twierdzisz, że US jest właściwy wg miejsca zameldowania, to ja nie wiem :-)

Najnowsze wpisy