Forum Forum inwestycyjneFundusze

Investor FIZ - 130 proc. w 19 miesięcy

Investor FIZ - 130 proc. w 19 miesięcy

Money.pl / 2007-04-04 13:56
Komentarze do wiadomości: Investor FIZ - 130 proc. w 19 miesięcy.
Wyświetlaj:
Maciej M / 159.205.139.* / 2012-05-07 22:53
Jestem właścicielem kilku certyfikatów Inwestor FIZ od kilku lat.
Są naprawdę beznadziejni. Często tłumaczą się, że stawiają na zyski w długofalowej perspektywie czasu - nie wierzcie w to. Od kilku lat - niezależnie czy są wzrosty, czy spadki (niezależnie od tego na których rynkach - w które inwestują) - oni są na minus. Banda nierobów... by nie użyć mocniejszych słów.
Jeśli ktoś to kiedykolwiek przeczyta niech ma świadomość, że nie jest to tekst zdesperowanego pseudo inwestora - ale osoby, która dywersyfikuje swoje inwestycje... nigdy tak bardzo nie pomyliłem się w stosunku do funduszu inwestycyjnego jak do nich.
Cały czas chwalili się, że potrafią zarabiać na spadkach i wzrostach - bla,bla,bla - nie umieją ani tego ani tego. Raz, na początku udało im się i tyle - żadni z nich specjaliści. Szczerze odradzam każdemu! Współpraca z nimi to niesamowicie wielkie ryzyko.
gpawel / 88.156.27.* / 2007-04-05 20:19
Wybierając fundusz polecam analizowac okresy zwrotu minimum za ostatnie pieć lat. W fundusze akcyjne inwestuje sie długoterminowo wiec nalezy oceniać fundusz również długotermionowo...
marek1 / 2007-04-07 16:37
Bzdura analizuje się kilka ostatnich miesiecy. To funduszą zalezy na tym, aby klient nie odfrunął mimo słabych wyników i przekonują do trzymania środków mimo że fundusz ma słabe wyniki i nie zanosi się na lepsze.
. / 2007-04-04 13:56 / ................
niestety dobre wyniki to nie wszystko:
- wycena jest tylko raz w miesiacu
- mozna sprzedac swoje certyfikaty rowniez tylko raz
w miesiacu.
Uniemozliwia to biezaca kontrole i jakakolwiek reakcje na zle wydarzenia.I nie nadaje sie dla tych,ktorzy moga nagle potrzebowac gotowki.
pomijam fakt,ze fundusz ma znikomy majatek wlasny i w razie "wpadki" wszyscy zostana na lodzie.
Cos dla ludzi z nadmiarem gotowki i lubiacych ryzyko.
mol / 2007-04-20 22:47
Nic co napisałeś nie jest zgodne z prawdą. Zanim zainwestowałem pare złotych w tem fundusz, przynajmniej sprawdziłem jak on działa!
Tak, to jest fundusz o duzym stopniu ryzyka. Lecz działa na zasadach TFI, jest bank-depozytariusz itd.
Ponadto certyfikaty są codziennie notowane na giełdzie, i nie dość że każedgo dnia mozna sprawdzić notowania jednostek (certyfikatów), tak samo mozna je na GPW w każdej chwili "upłynnić"! Znacznie szybciej niz jakikolwiek TFI.
mol / 81.219.10.* / 2007-04-20 22:44
Nic co napisałeś nie jest zgodne z prawdą. Zanim zainwestowałem pare złotych w tem fundusz, przynajmniej sprawdziłem jak on działa!
Tak, to jest fundusz o duzym stopniu ryzyka. Lecz działa na zasadach TFI, jest bank-depozytariusz itd.
Ponadto certyfikaty są codziennie notowane na giełdzie, i nie dość że każedgo dnia mozna sprawdzić notowania jednostek (certyfikatów), tak samo mozna je na GPW w każdej chwili "upłynnić"! Znacznie szybciej niz jakikolwiek TFI.
iks / 80.48.142.* / 2007-04-09 13:24
"piszesz o kontroli i reagowaniu na biezaca sytuacje" - certyfikaty mozesz sprzedac na giledzie kiedy chcesz, a jak zlozyc zlecenie konwersji w funduszu otwartym to mozesz je miec wycenione nastepnego dnia lub za 2 dni-jesli to nazywasz mozliwoscia reakcji na zmieniajaca sie sytuacje na rynku to chyle czola przed Toba;)
Twój doradca finanso / 89.76.114.* / 2007-04-05 15:04
"Cos dla ludzi z nadmiarem gotowki i lubiacych ryzyko."
- Zgadzam się na pewno co do tego, że jest to inwestycja dla osób lubiących ryzyko, tak samo zresztą jak fundusze małych i średnich spółek oraz w ogóle fundusze akcyjne. - Nie należy jednak traktować tego funduszu jako wybryku dla osób, które nie mają co zrobić z swoimi pieniędzmi. Moim skromnym zdaniem jest on ciekawą alternatywa dla kogoś poszukującego wysokich zysków i MOGĄCEGO POZWOLIĆ SOBIE NA RYZYKO INWESTYCJI W PAPIERY WARTOŚCIOWE O TAK MAŁEJ PŁYNNOŚCI. Jest on ciekawym UZUPEŁNIENIEM fajnego portfela inwestycyjnego.
mruwa / 213.158.196.* / 2007-04-08 13:36
Mam pytanie - co to znaczy "fajny portfel" w inwestowaniu ??? ryzykowny, o durzej stopie zwrotu, mało ryzykowny - ale fajny ?!?!? Pozdrawiam i smacznego jajka życze forumowiczom.
tom1231 / 83.11.8.* / 2007-04-21 15:09
co proponujecie zainwestować w investors czy operę?
wog / 83.16.127.* / 2007-04-22 12:30
ja wybrałem investors i polecam innym
tompot / 83.14.11.* / 2007-04-22 14:30
Ja już złożyłem zapis w środę, nie wiem tylko czy będzie redukcja czy nie? Może ktoś wie czy przy dotychczasowych emisjach była redukcja?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy