Forum Forum inwestycyjneForex

Inwestorzy kupują coraz mniej obligacji

Inwestorzy kupują coraz mniej obligacji

Money.pl / 2007-01-23 22:09
Komentarze do wiadomości: Inwestorzy kupują coraz mniej obligacji.
Wyświetlaj:
DA-old / 195.225.71.* / 2007-01-23 22:09
Osoba, która przygotowała nagłówek tej informacji celowo wprowadza Poństwo w błąd!!!
Żeczywiście inwestorzy kupują mniej obligacji, bo rząd mniej ich sprzedaje. A to oznacza zaciąganie mniejszego długu u inwestorów i jest jak najbardziej zjawiskiem pozytywnym.
A zainteresowanie inwestorów wcale nie słabnie. Na ostatnim przetargu SP popyt (inwestorzy) przewyższał PIĘCIOKROTNIE podaż (SP - sprzedający obligacje).
niedźwiedź / 85.128.14.* / 2007-01-24 11:00
"Kupują mniej, bo rząd mniej sprzedaje?" - bardzo ciekawe zdanie.
A poza tym chyba sie Panu/Pani pomyliły obligacje detaliczne z tymi oferowanymi dla inwestorow instytucjonalnych, gdyż obligacje detaliczne nie są sprzedawane poprzez PRZETARGI. W przypadku tych drugich popyt zgłaszany nie oznacza, że faktycznie tyle inwestorzy chcą kupić. Na podstawie zgloszen w przetargu resort dokonuje redukcji i przydziela odpowiednio obligacje zachowując pewne proporcje. To tyle. Pozdrawiam i życze wielu sukcesów inwestycyjnych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy