Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

inwestowanie w akcje o niskiej wartości

inwestowanie w akcje o niskiej wartości

mcjacob / 213.17.163.* / 2008-09-24 08:54
Chciałbym spróbowac gry na giełdzie, w tej chwili próbuje swoich sił w grze symulującej gięłdę na onet.pl. Zastanawiam się czy taka gra na pewno dobrze odzwierciedla rzeczywistość. Zainwestowałem w niej w akcje spółki Elkop. Kupiłem po daną ilość akcji po 0,02 PLN, a za kilka dni sprzedałem po 0,03 PLN. Zysk w takim przypadku to 50 % na akcji nie wliczając prowizji. Czy w normalnych warunkach również znaleźli by się chętni na zakup tych akcji? Czy udało mi się skorzystać ponieważ w grze znalazł się również ktoś niedoświadczony i kupił je licząc na kolejne wzrosty?
Trade / 2008-09-24 12:05 / Bywalec forum
Witam

Już ponad 4 lata inwestuje na giełdzie i oczywiście z początku też szukałem gry wirtualnej na giełdzie i muszę ci powiedzieć że to jest całkiem inna bajka.
Kiedy grasz na giełdzie wirtualnej nie czujesz tych emocji i ryzyka jakie ponosisz , po drugie jeżeli grał byś na gpw i chciał bys kupić akcje Elkop to większym problemem by było kupić te akcje po 0.02 PLN niż sprzedać.
Pamiętaj tylko o jednym giełda to nie maszynka do robienia pieniędzy, każde pieniądze jakie zainwestujesz uważaj za stracone.


Pozdrawiam Trade (Analityk)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy