Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czy warto jeszcze inwestować w akcje?

Czy warto jeszcze inwestować w akcje?

Money.pl / 2007-01-26 09:13
Komentarze do wiadomości: Czy warto jeszcze inwestować w akcje?.
Wyświetlaj:
tomashi / 83.25.221.* / 2007-01-27 20:00
Witam. Sam inwestuję od 5 lat w CU TFI i posiadam w domu od 12 lat ponad 10 polis na życie w CU. Regularnie sprawdzam stan mojego konta inwestycyjnego tak w CU TFI jak i na funduszach kapitałowych Ubezpieczenia na Zycie. Zyski w CU TFI: Polskich Akcji i Ochrony Kapitału Plus sa publikowane w internecie i są bardziej niż zadowalające a właśnie w nich inwestuję duż pieniadze.. Wiele razy też wypłacałem kasę z CU TFI - bez żadnych problemów! Agenci frim konkurencyjnych!: NIE RÓBCIE WODY Z MUZGÓW INWESTOROM I UBEZPIECZONYM w CU!!! To że CU jest jednym z najlepszych ubezpieczycieli i inwestorow TFI boli was ale czy trzeba zaraz dopuszczać się oszczerstw? Wstyd! Jesli posiadacie lepsze oferty to je reklamujcie a nie plujcie na CU! Nie jestem agentem CU.
elka / 83.19.145.* / 2007-01-30 21:06
Masz chyba "muzg" zamiast mózgu i dlatego tak myślisz
elka / 83.19.145.* / 2007-01-30 20:38
Masz chyba "muzg" zamiast mózgu i dlatego tak myślisz
tomashi / 83.25.246.* / 2007-01-30 21:11
nic innego nie przychodzi do główki niz obelgi z literowki? Biedactwo... argumentacji! W CU zarobiłem już na czysto kilkadziesiąt tysięcy zł i niemądre i niemerytoryczne ataki na CU uznaję za głupie i pozbawione sensu.
klient111 / 87.207.4.* / 2007-01-28 22:38
Idź do lekarza człowieku z CU, CU to najgorszy funduszz na rynku, także jeśli chodiz o 2 filar emerytury, przeciętne wyniki, tylko otoczka ładna i natrętne reklamy, nie wspomnę o akwizytorach którzy za prowizje z CU zrobią dosłownei wszystko
OSTRZEGAM wszystkich przed CU !!!!
tomashi / 83.25.246.* / 2007-01-30 21:14
www.money.pl, fundusze, notowania, zobacz, pomyśl i postaraj się zrozumieć, ale to chyba nie jest możliwe w Twoim przypadku. Myślenie szalenie męczy... Oczywiście obelgi to najgłupszy z argumentów. To taka rada na przyszłość... jeśli nie zrozumiałeś...
gil / 83.11.145.* / 2007-01-28 14:29
Czy przeczytałeś paragraf 12 Ub na życie "Uniwersalne Plus", które z pewnością wśród tych 10 polis posiadasz?
edi / 87.206.48.* / 2007-01-28 00:02
Posiadasz w domu?? ciekawe. A po drugie ilość Twoich polis na życie niestety nie świadczy o Twojej inteligencji, bo zakładając każdą kolejną ponosisz za każdym razem koszty. Wystarczy mieć 1 polisę z większą kwotą a niższymi kosztami.
Zyski są bardziej niż zadowalające? - propaganda, porównaj zyski innych firm to przejżysz na oczy. Pozdr Agenta CU
tomashi / 83.25.233.* / 2007-01-28 20:29
Mieszkasz sam w domu biedaku? Ja place za 10 polis za 5 osób. Przeanalizuj to co napisałeś, pomyśl trochę a zgadniuesz jak marna jest twoja inteligencja. Nigdy nie powinno sie posiadać jednej dużej polisy a wskazanych jest kilka mniejszych. W wypadku kłopotów finansowych zawsze mozna zrezygnować z jednej lub dwóch, pozostawiając pozostałe. Zdrowie sie zmienia i po rezygnacji z jednej dużej polisy może się zdażyć że nikt już Ciebie mądralo nie ubezpieczy. Powodzenia w zarządzaniu swoimi polisami...
Inwestycje w CU - pr / 87.206.48.* / 2007-01-27 23:54
Nie jestem agentem żadnej firmy! tylko klientem CU. Piszesz że wypłacałeś wiele razy kasę z CU TFI - możliwe, jednakże Bonus Vip to nie TFI, więc zasady produktu inne. Przypadek o którym pisałem jest dość specyficzny, nie będę na formu pisał w czym problem bo nie o to chodzi, faktem jest tylko że w stosunku do mnie ich działanie jest ośmieszające, zachowują się jak dzieci we mgle. Nie twierdzę też że ogólnie ta firma jest zła, że oszukuje klientów, jednakże jeśli już popełnili błąd (błąd lub działanie przemyślane - to ocenią eksperci) to należałoby się przyznać do tego i sprawę polubownie zamknąć (działanie przeciwne świadczy jednak o tym że nie jest to błędem tylko działaniem przemyślanym, przygotowanym dla konkretnych osób). Każdemu się zdażają potknięcia. Ale jeśli zmusza się klienta do zwrócenia się do Sądu i KNF żeby odzyskać swoje, to dla mnie dyrektorzy ci pogrążają się i dlatego przestrzegam i jednocześnie zachęcam do walczenia o swoje prawa. W sprawach dużej wagi nie pukajcie do Rzecznika - jest opłacany ze składek Towarzystw, pukajcie do KNF. Są tam osoby kompetentne, które rzetelnie podchodzą do sprawy w przeciwieństwie do Rzecznika U.
tomashi / 83.25.233.* / 2007-01-28 20:39
Bardzo rozsądny post. Jestem zdania, że każda sprawa w ktorej jakakolwiek firma ubezpieczeniowa nie trzyma sie zasad biznesu fair MUSI znaleźć się w sądzie. Drażni mnie tylko, gdy pewne przypadki niedobrych decyzji w CU, ktore mają miejsce w każdej firmie ubezpieczeniowej sa podstawą do nagonki ktora u wielu zadowolonych klientów wzbudza nieufnośc a czasami panikę. Mam sporo znajomych którzy w ciągu 30 dni otrzymali wypłaty odszkodowania z CU bez najmniejszych problemów. Na tym, a nie na propagandzie opieram swoje zaufanie do CU. Każdy ma prawo do swojego wyboru firmy ubezpieczeniowej. Spotkałem sie u znajomej z przypadkiem braku wypłaty z polisy zmarłego męża. Straszna awantura się wywiązała. Po czasie okazało się, że mąż skłamał w ankiecie medycznej przy zawieraniu ubezpieczenia. I sprawa sie wyjaśniła....
Inwestycje w CU - przestrzegam! / 194.181.245.* / 2007-01-26 16:03
Commercial Union wydaje setki tysięcy na reklamę w telewizji a traktuje swoich klientów przedmiotowo i olewająco. Wpłaciłem do nich sporą kasę na Bonus Vip, pomnażałem poprzez konwersję jednostek pomiędzy funduszami, a jak zażądałem wypłaty dowiedziałem się że nic nie zarobiłem - po prostu nie ma kasy, brak jakichkolwiek wyjaśnień (pomimo wielu pism), ewidentnie zmuszają mnie do zwrócenia się do sądu, co też już zrobiłem. Co więcej mają gdzieś zdanie Komisji Nadzoru Finansowego! Dopuszczają się przekrętów wyprowadzając kasę z firmy na co mam liczne dowody. Ojj bekną cwaniaki
tomashi / 83.25.221.* / 2007-01-27 20:14
Konwersje nie służą pomnażaniu inwestycji a zmianie strategii inwestowania. Wykonywane często mogą doprowadzić do strat, gdyz są związane z prowizjami dla CU od 1-4% wartosci kapitału. Trzeba posiadać podstawową wiedzę z zakresu inwestowania w TFI a nie bawić sie inwestycjami jak dziecko! I zarabiać konwersjami!!!??? Koń by się uśmiał! Sam posiadam Bonus VIP na dużą kasę i od września 2006 zarobiłem już 12% w Funduszu Dynamicznym.
Edi / 87.206.48.* / 2007-01-28 00:07
Jeśli posiadasz Bonusa Vip to nie pisałbyś takich bzdur o prowizjach 1-4%. Tam jest tylko opłata 20 zł za konwersję. A po 2, to produkt ten nie jest TFI tylko ub. na życie matole!
Redakcja forum / 2007-01-28 20:39 / Administracja forum
Prosimy o inny język na forum.
tomashi / 83.25.233.* / 2007-01-28 20:22
Posiadam i Bonusa VIP i dużo większą kwote na TFI. Tylko w TFI istnieje pojęcie konwersji a w Bonusach i polisach pojęcie to zastąpione jest po prostu zmianą funduszy. Jesli więc piszesz o konwersji to znaczy że o TFI. Oplata wynosi kilkadziesiąt złotych jeśli robi sie zmiany funduszu wiecej niz raz w roku. Jedna zamiana rocznie jest za darmo. Jesli dopuszczasz sie obelg w postach to nie mam przyjemności daszej dyskusji na forum na poziomie który reprezentujesz.
Igor22 / 83.3.115.* / 2008-02-20 11:37
A co bys zrobił w moim przypadku mam polisę uniwersalna plus z OK ok. 90 tys reszta inwestycja na przyszłośc. Jestem w CU od 8 lat - składki ok 200 zł/m-c a uzbierałem wartośc polisy raptem 12 tys zł przy trwającej kilka lat hossie. Zastanawiam sie czy nie wycofac sie lub inne Wasze propozycje. Mam 40 lat.
606673271 / 83.11.197.* / 2007-01-27 00:35
Potwierdzam przestrogę dotyczącą CU, chociaż po wysokości wydatków na reklamę nie osądzałbym żadnej firmy. Sposób traktowania natomiast klientów jest karygodny. Uwagę należy też zwrócić na tajemniczy paragraf 12 Ubezpieczenia na życie "Uniwersalne Plus". Nikt z CU nie potrafi go logicznie wytłumaczyć, a jego treść grozi utratą pieniędzy (nawet wszystkich) wpłacanych przez wiele lat. Dla posiadaczy takiego "ubezpieczenia-bubla" pozostaje szybka decyzja o wypłacie wartości odkupu i pogodzenie się z ewentualną częściową stratą. Można ją jednak skompensować w szybkim czasie.
mar007 / 83.31.13.* / 2007-01-26 16:26
Człowieku!!! Za takie rzeczy - pomówienia - można do sądu trafić!!! A gdzie te dowody?? Przecież w takim ubezpieczeniu unwestycyjnym to ty decydujesz jak inwestować - a odpowiedzialności oczekujesz od kogoś innego?? Ciekawe... A soją drogą Komisja Nadzoru Finansowego żadnych zastrzeżeń do inwestowania CU nie miała... Gdyby miala byłyby kary - można to sprawdzic na stronach www. Urzędu. Pozdrawiam.
Inwestycje w CU - pr / 87.206.48.* / 2007-01-27 12:19
To nie są pomówienia, tak jak napisałem mam wiele dowodów których nadawcą jest CU. Jak nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać krótkiego tekstu to się nie wypowiadaj. Pieniądze były (potwierdzenie o stanie konta) a jak chcę wypłacić to okazuje się że nie ma! Odnośnie KNF - spokojnie kara będzie, takich spraw nie załatwia się w tydzień, tym bardziej że od września do stycznia była reorganizacja urzędu z KNUiFE na KNF, zmiany kardowe itd.
pchelek / 2007-01-27 18:29 / Tysiącznik na forum
mnie ci zlodzieje [i moge to publicznie oswaidczyc] oddawali moja kase przez pol roku - po trzech latach inwestowania w ich genialne produkty mialem mniej niz na pooczatku - jak zazadalem zwrotu kasy to sie zaczely schody i trudnosci - dopiero jak sie zwrocilem z problemem do rzecznika praw obywatelskich i do komisji nadzoru finansowego z odpisami pism do CU] to sie szybko kasa znalazla - i to zwrocili mi WSZYSTKO !!!!!
Inwestycje w CU - pr / 87.206.48.* / 2007-01-28 00:12
Proszę Cię o jakikolwiek kontakt, bo widzę że sprawa jest szersza. Podaj maila, tel. co kolwiek. Skontaktuję się. Trzeba ludzi uświadamiać bo dymają ich ile wejdzie, a niektórzy sobie odpuszczają uważając że z dużą firmą nie wygrają. Niesłusznie!!!
tomashi / 83.25.221.* / 2007-01-27 20:21
No i kolejny kwiatek nieuctwa inwestycyjno-ubezpieczeniowego. Jeśli pchełku posiadałeś ubezpieczenie z funduszem kapitałowym i np. inwestowałeś w Funduszu Gwarantowanym CU to po 3 latach powinieneś wciąż ponosić straty. Fundusz Gwarantowany przynosi ok. 5% zysku rocznie a uruchomienie polisy kosztuje w pierwszym roku ubezpieczenia aż 75% wpłat. (w polisach nie ma karencji odpowiedzialności towarzystwa). Czyli MUSIALES mieć straty. Gybyś poświęcił 5 minut na analizę swojej polisy i funduszu to wiedziałbyś jak ona działa. A jeśli móżdżek nie tęgi to zapytać agenta i on wyjaśni. Gdybyś zadysponował Fundusz Dynamiczny lub akcyjny to byłbyś na małym plusie. A tak poza tym, to kto ubezpiecza sie na 3 lata???!!!
emnq / 86.63.129.* / 2007-01-27 11:41
Moja matka byla zapisana do CU, ale na szczescie zrezygnowala, choc ze strata. Z miesiaca na miesiac kwota, ktora teoretycznie powinna rosnac (w ostatecznosci nie zmieniac sie), topniala z miesiaca na miesiac.

Ludzie sami potrafia przepuszczac pieniadze, nie trzeba do tego zatrudniac zewnetrznych firm. Odradzam ta firme.
ama / 83.24.13.* / 2007-01-26 09:13
zainwestowałem sporo w fundusz japońskie Merill Lynch-a. Mimo że od czasu inwestycji Nikkei 225 wzrósł z 15.300 punktów do 17.400 punktów , jeden z funduszy wykazuje 15 % straty a drugi około 5%. Na prośby o wyjasnienie całej sytuacji jestem zbywany . Ani Centrum w luksemburgu ani przedstawiciel we Frankfurcie czy w Paryżu nie raczy wyjaśnić mi zaistniałej absurdalnej straty. Rozumiem że osłabił się jpy do euro ale tylko o 5% a reszta? DLATEGO też OSTRZEGAM przed funduszami MERILL LYNCHA. Takiego braku informacji i IGNOROWANIA klienta nie doświadczyłem nigdy. A skoro fundusz nie potrafi zarabiać w czasie pozytywnego zachowania indeksu to co będzie zarabiał podczas spadków?
Krugern / 62.69.200.* / 2007-01-27 11:06
Bo na tych funduszach zarabia sie krocie po 10 latach, a nie 2 tygodniach. Na indeksie +13,7%. Wez pod uwage benchmark, ktory moze wynosic np: 50%, plus prowizje 3-4%, plus cena za zarzadzanie 3-4%, plus wzmocnienie ryzyko walutowe w jenach. Czlowieku pojecia nie masz o inwestycjach w fundusze. Zreszta kupuje sie tak fundusze, aby inwestowac na minimum 15 rynkach. ML to jeden z najlepszych funduszy.
pchelek / 2007-01-27 18:32 / Tysiącznik na forum
ja tez mam fundusze w MLim obecnie Blackrock - i nie narzekam - trzeba bylo przed zakupem funduszu sprawdzic wzrosty - tak sie sklada ze ten fundusz japonski nie jest najlepszy - lepsze sa gold, mining, emerging europe, asian dragon czy latin america
k.chodowicz / 2007-01-26 12:42 / portfel
a polskie fundusze wciąż zarabiają wiele. Po co zatem cudować z obcymi?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy