Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nie warto inwestować w fundusze akcji?

Nie warto inwestować w fundusze akcji?

cedmon / 2009-10-24 19:16
Znalazłem w internecie poniższy tekst, który odradza inwestowanie w jakiekolwiek fundusze akcji.

Proszę kompetentne osoby o potwierdzenie lub obalenie argumentów przedstawionych w poniższym tekście, ponieważ zastanawiam się nad zainwestowaniem w fundusze akcji. Z góry dziękuję.

Tekst:
"Notowania funduszy podążają za giełdą i nawet najlepsi zarządzający nie podniosą ceny jednostki gdy rynek spada. Po drugie, każdy fundusz pobiera prowizję która dosłownie zżera część twoich zysków, a co ważniejsze pogłębia straty. Kolejnym “przeciw” dla powierzania swoich oszczędności specjalistom jest to że nawet kiedy ich wiedza o sytuacji na rynku mówi im że nadchodzą spadki i należy sprzedawać aktywa, to muszą oni ciągle kupować bo do funduszu wpływają nowe środki od przecież znacznie gorzej orientujących się na rynku klientów. W rezultacie kiedy nadchodzą (przecież przewidziane przez fachowców spadki) – fundusz i tak skazany jest na straty."
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy