Forum Forum inwestycyjneFundusze

INWESTYCJA W AEGONIE CZY PKO/Credit Suisse ?

INWESTYCJA W AEGONIE CZY PKO/Credit Suisse ?

pavel82 / 77.253.113.* / 2007-10-12 23:10
Chciałbym zainwestować okolo 50 tys w fundusze. Zastanawiam sie nad wyborem Aegonu a funduszem stabilnym (ewentualnie zrownoważonym)PKO/Credit Suisse
Spotkałem się doradcą expandera który prawie przekonał mnie do AEGONu ale czytajac opinie na forum mam kilka wątpliwości.
chodzi o ten produkt Multi AEGON Lokata przy 50tys.- 0zł opłat za wejście, zarządzanie i
wyjście płatne. http://aegon.pl/u235/navi/33085
Zakładam przytrzymanie tam pieniędzy min. 2 do 3 lat i ewentualnie dopłacać co 1 miesiące od 500zł do 1000tys zł.
Dopiero zaczynam zgłebiać tajniki inwestowania , licząc oczywiście na zyski, chciałbym w ciagu 3 lat zarobić około 30% na czysto?
Czy może zadziałać na dwa fronty - w AEGON wsadzić 70% - a pozostałe 30% na pko-tfi? A może znacie inny fundusze w ktore warto zainwestować?
czy już inwestować, czy teraz jest dobry okres , a może się wstrzymać do końca roku?
poczatek - 15pazdziernik 2007
Z gory dziękuje za odpowiedzi
pawelpoczta@wp.pl
Wyświetlaj:
new_rejs / 2007-10-13 15:14 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
wpłaciłen do aegon 25000 ponad 4 m-ce temu;
teraz na koncie mam 23000 a jak bym chciał wypłacić to jeszcze 7,5% w plecy

ODARDZAM AEGONA z kilku powodów i nie dlatego że straciłem, bo wiem jaka sytuacja była na giełdach w tym czasie:
- opłaty za zarządzanie - CO MIESIĄC pobierają mi ponad 35zł,
- opłata za ryzyko - też co miesiąc - naszczęście niedużo -0,05-0,40zł
- opłata za przewalutowanie ??? 18zł od 10000zł przy transferze do funduszy w USD
- prowizja przy przeliczaniu USD na zł
- brak dokładnego rozliczenia przy transferze z funduszu do funduszu (nie podane dni i kursy wycen)
- brak notowań historycznych jednostek funduszy na stronie Aegona
- jadyna rada doradcow - wpłacaj pieniądze

Więcej nie wpłacę do Aegon i tym podobnych darmozjadów ani złotówki!

Polecam, mBank lub Millenium.
Sam mam konto w mBanku i część inwestycji w funduszach.
Pełna przejrzystość operacji!
ZERO OPŁAT
Fakt, nie wszystkie fundusze są w ofercie - to minus,
ale dla początkujących zdecydowanie polecam

Nawet jak źle wytypujesz fundusz, zawsze możesz zmienić i nic nie płacisz!
tomashek / 2007-10-14 18:50
widzę, ze nie masz pojęcia jak funkcjonują supermarkety funduszy..żadnych opłat..jasne, że żadnych POZA TYMI ZA ZARZĄDZANIE I TO W PRZYPADKU KAŻDEJ SKLADOWEJ..ale cóż, widze że naiwność Ci na imię..
new_rejs / 2007-10-14 20:10 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
Co to wg Ciebie jest:
Idziesz do sklepu, prosisz o marchewkę i płacisz za marchewkę. A sprzedawca podaje ci pietruszkę. Na uwagę, że nie za to zapłaciłeś mówi, że to jest super sklep, mają największy wybór towarów, i nawet mogą ci je dowieźć do domu albo elegancko zapakować. Wszysko fajnie ale ja chcę moją marchewkę! I nie dam się zbyć bajerami.
jertom / 2007-10-13 17:39 / portfel / Bywalec forum
nie wszystko co napisałeś jest prawdą
opłata za zarządzanie potrz niżej post
opłata za ryzyko pobierana jest tylko w tych miesiącach gdy wartość rachunku jest niższa niż kwota wpłaconego kapitału
dokladne rozliczenie masz w zakładce transfer i wykonane transfery łacznie z dniem wykonania
poświeć trochę czasu na stronę internetową bo tam to co ty piszesz że nie ma to jest
pytanie czy to bezpośredni przedstawiciel aegona czy też jakś firma pośrednicząca
gdyby mój pracownik nie udzielił pomocy nie doradził klientowi i ja bym o tym sie dowiedział na drugi dzień już w firmie nie pracuje
cikawi mnie też twój portfel bo na zień dzisiejszy ktoś kto 4 miesiące temu wpłacił kasę to powinien w najgorszym wypadku być już na 0
najpierw sprawdż wszystko a potem dopiero nazywaj kogoś darmozjadem
new_rejs / 2007-10-13 18:19 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
do 'jertom'
nie zgadzam się z Tobą,
żeby nie być gołosłowny wszystko sprawdzę i odpiszę w wolnym czasie
new_rejs / 2007-10-13 19:55 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
do 'jertom'
odnośnie opłat za zarządzanie - co nazywasz zarządzaniem? prowadzenie rachunku, żaden bank ani DM nie ma takich opłat, a może pomoc doradców - o tym napiszę dalej;
opłata za ryzyko - OK. zgadza się i są to minimalne kwoty
odnośnie dokladnych rozliczeń - żeby się czegokolwiek dowiedzieć trzeba przejrzeć: alokację składki, historię transferów, historię zleceń, historię rachunku i saldo rachunku. A i tak nie ma tam wszystkich danych: dat odkupienia i nabycia, kursów jednostek, kursów walut. Są tylko ostateczne kwoty.

odnośnie strony internetowej aegon.pl - ja nie znalazłem historycznych kursów jednostek funduszy, może Tobie sie udało, podaj adres www

odnośnie przedstawiciela - bezpośredni aegona i to nawet kierownik! - oprócz ogólnej pogadanki i przedstawienia korzyści programu inwestycyjnego aegon cała "doradzanie" to wybranie 3 funduszy: 2 akcyjnych o największych zyskach i 1 bezpiecznego-perspektywicznego na podstawie zestawienia. Takie zestawienia, a nawet lepsze są na każdej stronie o funduszach. Po jakimś czasie jak miałem ponad 3000zł (>12%)straty Pan specjalista pokazał się z informacją, że jest najlepszy czas na kolejną wpłatę i był bardzo ździwiony że się nie chcę zdecydować. Próby rozmowy o mojej stracie ignorował. Dlaczego nie pokazał się wcześniej, żebym dokonał transferu do bezpieczniejszego funduszu? Prosta odpowiedź, bo z tego On nie ma prowizji, a z nowej wpłaty tak.

odnośnie mojego portfela:
2007.05.25 wpływ na rachunek Aegon 25.000zł
2007.05.31 alokacja:
50% 12500zł ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości Plus
25% 6250zł ARKA BZ WBK Akcji
25% 6250zł LEGG MASON Akcji
2007.07.05 transfer
-100% -12155,65zł ING Subfundusz Budownictwa i Nieruchomości Plus
100% 12155,65zł LEGG MASSON Akcji
2007.07.05 transfer
-70% -12004,75zł LEGG MASSON Akcji
50% UFK - Templeton Asian Growth Fund (USD)
50% UFK - Templeton Latin America Fund (USD)

razem pobrane opłaty 668,00zł
saldo rachunku na 10.10.2007 23285,26zł
STRATA 1714,74 zł (-6,8%)

pozdrawiam
jertom / 2007-10-14 17:13 / portfel / Bywalec forum
pojęcie zarządzania i opłata zań jest traktowana w aegon dosc szeroko postaram się przybliżyć w punktach
1.dobór funduszy-zmienny i w tym fundusz gwarantowany
2.platfora po której się poruszasz jako duży skupiający w sobie kilka parasoli parasol o korzyściach parasola sam gdzieś niedawno pisałeś i w tym temacie porównaj sobie jeszcze okresy kiedy jesteś na minusie
3.możliwość przewalutowania i inwestycja w fundusze walutowe
4.pełna opieka ze strony specjalisty
- co miesiąc portfele modelowe
- szybka reakcja na to co się dzieje na rynku
- a nawet podpisanie pełnomocnictwa do prowadzenia rachunku przez specjalistę
oplata za ryzyko ma na celu zabezpieczenie kapitału na wypadek śmierci
obrazowo mówiąc klient wpłaca 10000 i z różnych przyczyn ma 8000 i następuje jego zgon to firma wypłaci nie 8000 ale 10000 oczywiście jest to przykład przesadzony tylko w celu pokazania mechanizmu działania
dokładne rozliczenie z dniem sprzedaży z dniem zakupu ilości zakupionych jednostek i po jakiej cenie masz na swoim koncie w zakładce transfery wykonane
na stronie internetowej aegon masz wykaz wszystkich funduszy klikając na wybrany otwier ci sie pełna informacja o funduszu kiedy powstał kto zarządza jaka jest strategia gdzie inwestyją -oczywiście sektorowo oraz są dane funduszu za 3,6 miesięcy 1 rok 3lata 5 lat
a dokładniejsze dane historyczne z każdego dnia znajdziesz na każdym portalu finansowym
co do przedstawiciela to powiem krótko żle trafiłeś jeżeli wszystko co napisałeś tak wyglądało
co do portfel to tylko transfer w walutę był dobrze czasowo dobrany reszta to milczenie jest złotem
to co ci napisałłem powinieneś egzekwować dzwonić za każdym razem gdy masz jakieś wątpliwości i specjalista jest od tego by udzielić ci odpowiedzi na pytania i pomóc w każdej chwili
z drugiej strony to wszedłeś na górce i to bardzo agresywnie tak twoja strata i tak nie jest duża a inwestycja w fundusze jest inwestycją długoterminową i odrobisz wszystkie początkowe straty i zarobisz też w razie czego zawsze możesz pisać na e-maila zawsze postaram się ci pomóc
new_rejs / 2007-10-14 19:57 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
do 'jertom'
Dziękuję za odpowiedź. Na podstawie mojego doświadczenia i Twoich wypowiedzi jeszcze bardziej utwierdziłem sie w przekonaniu, że Aegon i podobne mu firmy nie są dla mnie.
Szukałem w Aegonie tylko jednej rzeczy - pomocy i wskazówek przy wyborze odpowiednich funduszy i kiedy przeprowadzić transfery. I za to chcę płacić. Nic więcej. A od Aegona otrzymałem same dodatki, bajery które do niczego nie są mi potrzebne.
Żeby być obiektywny to do plusów Aegon zaliczam wybór funduszy, w ktore można inwestować. Jednak reszta jest ubrana w zbędną ideologię. Z jednej strony transfery bez opłat, z drugiej opłaty wstępne, opłaty za zarządzanie i opłaty likwidacyjne.
Na przyszłość wolę już kupować fundusze w bankach lub DM i płacić im prowizje - jeden raz konkretny %. I to wszystko.
Pozdrawiam.
jertom / 2007-10-13 09:24 / portfel / Bywalec forum
istnieje wiele steroptypów związanych z firmami typu aegon,skandia itp
i sterotypów zwiazanych z bankami które nie pobierają opłaty,prowizji itp
jedna i druga forma jest dobra jedna i druga forma będzie miała swoich zwolenników i przeciwników ale żeby znaleść w jednej z tych grup trzeba poznać mechanizm działania
poznać co w zamian tych opłat dostaję
można to porównać do usług warsztatu samochodowego
gdy ci zepsuje sie samochód a nie znasz się na tym jedziesz do warsztatu
gdy wydaje ci sie że się trochę znasz próbujesz naprawić sam w efekcie albo wylądujesz jednak w tym warsztacie albo sprzedaśz zapsuty samochód
jeżeli się na tym znasz naprawiasz sam
tak samo jest z inwestycjami w fundusze czy tez w akcje
firmy i doradcy finansowi to taki warsztat świadczący za określoną opłatą pewne usługi
jak to działa przedstawie na swoim autentycznym choć bardzo drastycznym przykładzie
miałem klienta który po rozmowach został przekonany przez pewną instytucję finansową do bezpośredniego inwestowania na początku czerwca w misie kwota duża bo 5mln zł
w sierponiu dokładnie 17 klient zajrzał na rachunek kasa zmalała do 4mln zł natychmiast zlecił wycofanie środków i niestety w nocy dostał zawału i zmarł
kasa jaką otrzymała rodzina coś pow 4mln.zł
gdydy zainwestował tak jak mu proponowałem i zakładam że to samo by sie działo taki sam spadek taka sama wartość portfela by była w tym czasie i tak samo by zakończyła sprawa czyli zgonem tto kwota którą by otrzymała rodziana po potrąceniu wszelkich opłat byłaby 4,9mln zl
i teraz każdy sam niech sobie odpowie czy to się opłaci czy warto zapłacić trochę więcej by byc np w ten sposób zabezpieczony
przył\kład drastyczny ale autentyczny
na pewno tego typu inwestycje nie są dla wszystkich
ale tez nie przesadzjmy że są tam aż tak duże opłaty zwłaszcza że większość z nich progresywnie maleje z każduym rrokiem inwestowania
przewodnick / 2007-10-12 23:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proszę zdywersyfikować portfel. Zalecam inwestycje poprzez bank, któy nie pobiera prowizji od zakupu, umorzenia czy konwersji jednostek. Dodatkowo wszystko można załatwić przez internet i wybierać spośród kilkudziesięciu funduszy.
Bartosz Milewski / 2007-10-13 12:10 / Bywalec forum
Podstawowym błędem jest utorsamianie AEGONa z Expanderem, ale taka sytułacja ma miejsce na codzień, gdyż ludzie inwestujący w Expanderze oczekują opieki od AEGONA. AEGON sprawuje opiekę, lecz pośrednik Expander tylko sprzedaje, nie doradza niestety. A ludzie po inwestycji w EXpanderze dwonią na infolinie AEGONa i pytają się gdzie jest ich doradca, infolinia odpowiada w Expanderze. To dwie odrębne instytucję, choć jedna ( expander) działa w dużej mierze na niekorzyść drugiej (aegona) nie sprawując opieki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy