Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Inwestycje Polskie. Premier zapowiada termin rejestracji spółki

Inwestycje Polskie. Premier zapowiada termin rejestracji spółki

Wyświetlaj:
retrovirus / 94.42.140.* / 2013-01-07 15:28
facebook.com/InwestycjePolskie
peskors / 164.126.188.* / 2013-01-04 11:28
analizuje ten cały projekt - na tyle na ile mogę, nie wieszczę jego końca na samym początku drogi, wiem natomiast, że np. sprzedawanie ciechu w momencie kiedy wychodzi na swoje i zaczyna przynosić zyski, nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem
pola989930 / 62.152.139.* / 2013-01-04 05:58
Pomóżcie mi zrozumieć,jak w szkole /co autor miał na myśli/.Rząd zbywa akcje spółek Skarbu Państwa i wnosi je co CSI i BGK.Jeżeli ma to działać na zasadzie funduszy typu private equity,to daje to niemal nieograniczone możliwości spółce,a nie przedsiębiorcy,który chyba lepiej orientuje się na rynku,jak urzędnik CSI.Działanie CSI,to organizacja know-how,marketing,wskazanie rynku zbytu,bez tłumacznia sie przedsiębiorcy z wyboru.Przedsiębiorca działa więc,jak dziecko we mgle i ma tylko przekazać zysk CSI.Ta w tym momencie może się wycofać i szukać następnego jelenia.Racjonalniej wygląda to w przypadku kredytu bankowego.Tutaj przedsiebiorca spłaca dług wobec banku,może wystąpić o nowy kredyt,ale musi sie przed bankiem wykazać,że jego program gwarantuje zysk.Jest to zdrowy układ,bo bank dysponuje taką kadrą,że łatwo prześwietli opłacalność inwestycji.Zastanawia mnie tylko,kto będzie dla banku gwarantem bezpieczeństwa udzielenia kredytu.Chyba,że jako gwarant wystąpi właśnie CSI.
pola989930 / 62.152.139.* / 2013-01-04 05:20
Nie wiem co robi i na czym zna się MSP.Sądząc po kokosach,jakie zyskał na akcjach PKO BP,nie może pochwalić się znajomością giełdy.A może pokusi sie o wykup akcji PKO SA,bo lepszego momentu nie znajdzie.UNI KREDIT cieniutko przędzie,więc okazja sama pcha się w ręce.Jeżeli te 2 przykłady rozważyć,to CSI wtopi kasę jak nic,bo to świadczy o kompetencjach tego resortu.Jeżeli LOT dostał 400mld i dociagnie darowiznę jeszcze o 600,to ktoś powinien za to odpowiedzieć.LOT dostał kasę bez przedstawienia programu naprawczego i bez zgody KE.I proszę nie mydlić nikomu oczu,że to pożyczka,bo są to wyrzucone pieniądze.I to powinno wystarczyć,by zajął się tym Sejm RP i policja skarbowa,bo jak dotąd wiemy o niej tyle,że istnieje.
Bożydar / 178.42.79.* / 2013-01-04 03:10
Dobrze zbudowac jedną zaporę drogowa na ścianie wschodniej na tyle utwardzoną aby haubnice nie robiły szkody.
Dla Intercity Warszawa Kraków dobudowac bezkolizyjne dwupasmowe magistrale kolejowe i rozjazdy od istniejacej magistrali w Psarach przez pamięć dla ofiar zaniedbań na Śląsku. Wszystkie połaczenaia regionalne od Częstochowy do Kielc musza byc bezkolizyjne z Intercity
Nomen / 89.161.3.* / 2013-01-04 00:41
Czy to nie czasem potrzeba nowych stołków dla wasali z NFI który traci podstawę prawną z dniem 1/01/2013

Swoja drogą 0dmalować szyld NFI i dalej można kroić kasę.

Narodowy Fundusz Inwestycyjny
Skocz do: nawigacji, szukaj

Narodowy Fundusz Inwestycyjny – fundusz inwestycyjny typu zamkniętego, w formie spółki akcyjnej założonej przez Skarb Państwa, działający na podstawie ustawy o NFI (Dz. U. z 1993 r. Nr 44, poz. 202), która utraci moc 1 stycznia 2013 roku[1], oraz Kodeksu Spółek Handlowych[2][3].

W 1995 utworzono 15 Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Stanowiły one element Programu Powszechnej Prywatyzacji. Skarb państwa wniósł do nich akcje sprywatyzowanych byłych przedsiębiorstw państwowych. Każdy pełnoletni obywatel polski był uprawniony do nabycia Powszechnego Świadectwa Udziałowego, które mógł następnie zbyć albo wymienić na akcje NFI[3].

NFI miały prawo sprzedawać posiadane przez siebie akcje lub udziały w przedsiębiorstwach państwowych. Zajmowały się także restrukturyzacją spółek, racjonalizacją zatrudnienia i pozbywaniem się nieprodukcyjnego majątku.

NFI nie płaci podatku od dywidend oraz od zysków z transakcji sprzedaży akcji, które ma w posiadaniu.
Maix3000 / 89.73.91.* / 2013-01-04 00:28
Pomysł może i ciekawy ale jak mam obstawiać to na 90% skończy się aferą - zostaniemy bez dróg i bez akcji firm.
Naprawdę chciałbym abym za kilka lat powiedział "myliłem się", ale chyba tego nie dożyje jak w tym kraju rządy zrobią coś porządnie.
edeq / 188.33.227.* / 2013-01-04 00:19
To miło, że kolesie królika porządnie się nakradną.

Najnowsze wpisy