Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Inwestycje zagraniczne: nie jest tak źle

Inwestycje zagraniczne: nie jest tak źle

s.k / .* / 2005-05-16 07:58
Komentarze do wiadomości: Inwestycje zagraniczne: nie jest tak źle.
Wyświetlaj:
logo / .* / 2005-05-17 17:39
Inwestycje zagraniczne dla kogo to jest BIZNES?Dla naiwnego krótkowidza to:tworzenie miejsc pracy i duma że na nasz rynek wtargneła nowa technologia. Ale czy to jest właściwy FRKTOR widzenia rozwązań tych problemów.Popaczmy na To przez ZWIERCIADŁO:Konkretny przykład z Legnicy.Niemiecki INWESTOR Winkelmann Paliss buduje Filiaje swojiej Firmy z Ahlen. Otrzymał od EU 10 mil EU na tą Inwestycje.Ma być zatrudnionych docelowo 1500 Pracowników.Są przyjmowani na wszystkie stanowskach za najniższe płace/1360zł-netto około 800zł = nie całe 200€/ +Umowa obejmuje 10 lat zwolnienia z podatku.Płace zamrożone na pare lat/bo by się to nie opłacało Inwestorowi/Likwiduje swoje zakłady w niemczech ponieważ średnia płaca pracownika wynosi 3000€ brutto.Konto zadłużenia EU jest rozłożone na raty z przesunięciem na Polske.Przweidywany czas egsystencj tej Filiali na okres 4-lat, ponieważ już równolegle podjęte są próby budowania Tych zakładów w Chinach jako na nie opłacalnożci dalszej produkcji przy wzroście płac w Polsce.Pytanie jest kto na tym zarabia?Ponieważ ceny tych wyrobów nie ulegną obniżeniu przez ten czas/konkretny przykład :telefony komórkowe produkowane w Azji czy Chinach a nawet Samochód Porsche gdzie 80% podzespołów produkowanych w Czechosłowacji spowodował podwyżke Ceny tego samochodu o 100% dające zyski w Fonsach/papierach wartościowych/za rok 2004:34,5%/ Jakie zyski mieli Niemieccy Menagerowie ?Co będzie po tym okresie w polsce czy ktoń może odpowiedzieć?Jeszcze jedno pytanie :dlaczego w polsce nie rozwija się sodzimego przemysłu klasy B a tylko go likwiduje gdzie można./np.Huta częstochowa /Wprowadza się Banki zagraniczne aby miały całkowitą kontrole nad rozwojem gospodarczym naszego kraju, tworzący całkowity system uzależnienia.Albo jest to realizacja polityki BISMARKA który powiedział : Polska nie jest krajem do rządzenia jest aby nim rządzić.
Mkim / .* / 2005-05-18 10:30
Dobra refleksja : jakie perespektywy stwerza się polskim obywatelom przy prowadzeniutak niskiej Płacy nominalnej.Czy nie lepiej już wprowadzać podwójne Ceny / w zł i €/ abyśmy nie zatracili wartości naszej pracy i łatwiej przeszli okres przejścia ze złoty na euro.Jeżeli kraje EU podjeły uchwałe że firmy zagraniczne mogą u nich wykonywać usługi ale w rozliczeniu ceny minimalnej płacy ,to dlaczego Polski Rząd nie podejmuje podobnych kroków ochrony naszej Gospodarki i naszych interesów?Polska jako partner ma prawo korzystać z podobnych praw.To nie jest monopol tylko dla Niemiec!!!!!!!.
KM / .* / 2005-05-18 10:02
Czy dobrze zrozumiałem 1500 pracowników z czego oszczędności funduszu Płac miesięcznie od pracownika wynoszą 2600€ razem stanowi to 3.9 miliona €.W tym wypadku w trzy miesiące kredyt jest zpłacony.Następne miesiące to czysty zysk NETTO dla Firmy od którego nie płaci podatku.Teraz rozumiem co to jest BIZNESS i inwestycje zagraniczne.
Misiek / .* / 2005-05-17 02:56
Jestem studentem II roku - zalozylem swoja firme - jeszcze nie mam zyskow bo biznes sie rozkreca a juz ponosze horrendalne wydatki w wysokosci 650zl miesiecznie - oczywiscie chodzi o ZUS. To jeste chyba jedyna i glowna bariera uniemozliwiajaca nam rozwoj - nam czyli mlodym przedsiebiorcom z pomyslem ktorych w Polsce nie brakuje!!! Prosze czy ktos wie kiedy sie to zmieni - 3 miesiace wakacji ZUS'owskich dla zaczynajacych swoj biznes i mysle ze wzrost zakladach firm zrekompenosowalby w dluzyszm okresie czasu "straty" czy brak wplywow z tych 3m do budżetu panstwa. Czy ktos to w koncu zmieni???
Gonzor / .* / 2005-05-16 13:52
Mbewe na ministra finansow :DMowie powaznie.Ja bym zaglosowal na partie z jego kandydatura.
jliber / .* / 2005-05-17 19:38
Juz za duzo mielismy ministrow finansow ktorzy powtarzali ze "nie jest tak zle". Dziekuje bardzo. Wole Balcerowicza ktory mial odwage mowic ze jest beznadziejnie.
s.k / .* / 2005-05-16 07:58
Nie powinnismy plakac nad rozlanym mlekiem. Piec czy dziesiec podobnych inwestycji nie uzdrowi polskiej gospodarki. Zamiast konkurowac o inwestycje,,duze" do których,, ma doplacac kazdy Polak" poprzez wspólfinansowanie ich z budzetu panstwa,powinismy poprawic warunki dla prowadzenia kazdego biznesu. Nalezy dazyc do tego aby prowadzenie biznesu w Polsce dawalo jak najwiecej satysfakcji kazdemu inwestorowi. Pomaganie wybiorcze -reczne jest nieuczciwe w stosunku do reszty biznesu. Uczmy sie od TYGRYSÓW.
czapior / .* / 2005-05-16 13:28
Tylko takie inwestycje mogą napędzić k0niunkture a nie drobne sklepy czy zakładziki. Powstanie jednej prężnej ogromnej firmy pomimo że podatków może brak ale o ile bezrobocia mniej i pieniędzy więcej na rynku.
darson / .* / 2005-05-16 14:39
Pojęcie "duża firma" jest względne. Nawet wiele małych firm inwestujących w naszych miastach 5-10tys mieszkancow może być istotniejsze niż duża inwestycja na obszarze 100-300tys. Zależy też czy inwestująca firma będzie generowała powstawanie mniejszych firm czy też nie. Sprawa jest złożona. Każda inwestycja to zatrudnienie, a zatrudnienie to zdjęcie obciążeń z budżetu. Inwestycja inwestycja nierówna (wiem, że banał). Dla Polski istotniejsza może być nie wielkość poszczególnych inwestycji, ale ich ilość. Zwłaszcza w obszarach o strukturalnym bezrobociu.

Najnowsze wpisy