Forum Forum Eksperckie - Twoje InwestycjeInwestycje

Inwestycyjna Lokata Ubezpieczeniowa

Inwestycyjna Lokata Ubezpieczeniowa

aggie / 2007-10-25 18:21
Pojawiła się nowa oferta ING, która polega na zainwestowaniu co najmniej 3 tys zł na 3 lata z gwarancją wpłaconych środków, brakiem "podatku Belki" oraz zyskiem do 30 %. Zysk jednak zależy od tego, czy średni kurs euro w NBP w "Dniach Obserwacji" będzie niższy o więcej niż 10 groszy od kursu w dniu startu (13 listopada 2007). Jak sama ulotka mówi propozycja jest nie do odrzucenia. Ale czy na pewno? Czy możliwe jest ciągłe umacnianie się zł aby ten zysk był rzeczywiście taki jaki przewiduje "program" ?
Wyświetlaj:
ellla / 2010-04-03 01:32
właśnie zakończył się termin mojej iInwestycyjnej Lokaty Ubezpieczeniowej.
Założonej 3 lata temu.
Wynik- zysk 0 zł.słownie: zero.
Dziś pewnie można wytłumaczyć, dlaczego taki - więco poproszę o komentarz.
Grzegorz Świetlik / 2007-10-25 20:31 / Ekspert Fortis Bank
Kazda oferta moze byc odrzucona :)
A na powaznie - nie znam produktu, ale jezeli obserwacje sa czynione co miesiac, to jest to juz dobry poczatek. Zloty nie musi sie caly czas umacniac. Wystarczy jezeli utrzyma sie na podobnym poziomie. Roznica 10gr to nie jest duzo - wystarczy zeby zloty oslabil sie o nieco ponad 2.5% zeby nie zarobic 30%.
Potrzebowalbym wiecej inforacji o produkcie - czy zyski jakos sie akumuluja? Co sie dzieje jezeli zloty sie oslabi po 2,5 roku od uruchomienia? Do kiedy sa zapisy? Jezeli mozna podjac decyzje do 12 listopada, to mamy mozliwosc podjecia bardziej swiadomej decyzji. Zloty sie umacnia po wyborach i gryby sie okazalo, ze nastepuje lekkie odreagowanie, mozemy nie zarobic.
Zeus52 / 2007-10-26 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tego co wiem przyszły rząd stanie na głowie,aby jak najefektywniej osłabić złotego,a z tego wynika,że możemy zapomnieć o jakichkolwiek zyskach!!!
monat50 / 2007-10-28 12:04
Jeżeli wiesz to podziel się z innymi ta wiedzą. Ja nie za bardzo widzę powody dla których polski rząd miałby walczyć ze złotówką. Zwłaszcza że władza wykonawcza nie ma zbyt wielu instrumentów oddziaływania na kurs walutowy ,prędzej władza monetarna . To właśnie dochodzący rząd próbował działań zmierzających do zachamowania aprecjacji złotówki ( przecież na posiedzeniu kiedy dokonano ostatniej podwyżki stóp procentowych jedynym członkiem RPP który głosował przeciw podwyżce był jej szef a tajemnica poliszynela jest, że objął on to stanowisko z nadania politycznego gdyż żadnym fachowcem w zakresie polityki monetarnej nie jest).
Może się okazać ,zupełnie wbrew temu co piszesz ,że polska waluta dalej będzie się umacniać. Ba, jest to wysoce prawdopodobne. Układ polityczny który wyłonił się w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych jest znacznie lepiej postrzegany przez rynki.Ponadto daje on szansę na wyłonienie stabilnej koalicji rządowej. To może i powinno spowodowac napływ kapitału do Polski a co za tym idzie aprecjacyjną presję na złotego. Kolejne czynniki sprzyjające temu zjawisku to Euro2012 i związane z tym inwestycje, określenie drogi dojścia do wspólnej waluty oraz rzeczywiste reformy gospodarcze naprawiające budżet, usprawniające wydawanie środków unijnych , wspomagające przedsiębiorczość itd.
aggie / 2007-10-26 19:37
Dziękuję za odp.
"Dni Obserwacji" kursu to rocznice startu programu: 13.11.2008; 13.11.2009 oraz 09.11.2010 Zysk na poziomie 10% zainwestowanego kapitału zależy od spełnienia warunku czyli śr. kurs euro niższy o 10 gr od kursu w dniu startu (13.11.2007). Jeśli natomiast w kolejnym DO warunek ten nie będzie spełniony, to wcześniejsze zyski nie są tracone. A gdy w każdym roku spełniony to zysk 30 % inwestycji. Nie jest wspomniane co się stanie jeśli złoty się osłabi. Oferta dostępna do 9 listopada 2007.
mechu / 2007-10-28 18:46 / portfel
Ja mam cos z podobnej beczki, chyba... czy mam tu doszukiwac sie jakichs kruczków??
Z góry zaznaczam, że jestem laikiem...
Grzegorz Świetlik / 2007-10-29 11:37 / Ekspert Fortis Bank
Na stronie WBK znajduje sie oferta struktury ktora porownuje stope zwrotu 2 instrumentow (fundusz i indeks) i wyplaca 50% roznicy pomiedzy nimi. Jezeli w ciagu 3.5 roku fundusz wzrosnie o 200%, a indeks o 150% to klient otrzyma 25%, jezeli fundusz spadnie o 30% a indesk spadnie o 50%, to wtedy otrzymamy 10% po 3.5 roku.
Na stronie jest skrocona informacja i nie wiedze tam zadnych kruczkow, ale nalzey przeczytac pelen opis produktu, zeby sprawdzic czy sa jakies inne koszty.

Wracajac do produktu ING - roczne punkty odniesienia sa uczciwe (nie ryzykujemy ze po drodze w wyniku krotkiego kryzysu przepadnie nam zysk). Z drugiej strony lepsze byloby chyba usrednianie z ostatniego tygodnia. A nuz 13.11.2009 bedziemy mieli przesilenie rzadowe. Produkt wyglada ciekawie - mozna go sprobowac polaczyc z innym funduszem/struktura, gdzie jest ekspozycja na EUR. Jezeli zloty sie umocni to zarobimy w ING, jezeli sie oslabi to zarobimy gdzies indziej

Najnowsze wpisy