Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Inżynierowie najbardziej poszukiwani

Inżynierowie najbardziej poszukiwani

Money.pl / 2006-11-02 19:30
Komentarze do wiadomości: Inżynierowie najbardziej poszukiwani.
Wyświetlaj:
www.24ehh.com / 91.192.165.* / 2012-09-26 14:24
Witamy,
Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia portalu www.24ehh.com. Jest to serwis przygotowany tylko i wyłącznie dla inżynierów. Zawiera oferty pracy z największych firm polskich i zagranicznych. Tworzymy ciągle rosnącą bazę ogłoszeń, stwarzając tym samym, nowe możliwości dla inżynierów.
Oto kilka ogłoszeń z naszego portalu:
" Dyrektor produkcji
* Konstruktor silników elektrycznych
* Kierownik utrzymania ruchu drogowego
* Specjalista ds. systemów embedded
Więcej ogłoszeń na stronie www.24ehh.com oraz na fan page`u : http://www.facebook.com/24ehh?ref=hl
Zespół www.24ehh.com
ihjighiuh / 77.254.39.* / 2012-02-11 19:09
taki ch ... j . ja mgr inż. budownictwa od ponad pół roku nic nie moge znależć. dosłownie nic. jedynie zagranica i zrywanie jabłek zostąło
dsads / 77.254.39.* / 2012-02-11 18:55
tak qr ,,,wa ja jestem inżynier i od ponad pół roku nie mogę nic znależć. co za qr ...wa pisze te bzdety. mgr inż. budownictwa- moge dupę sobie tym wytrzeć
@@@ / 89.68.238.* / 2012-02-11 19:23

jestem inżynier i od ponad pół roku nie mogę nic znależć

Skoro nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz to co z ciebie za inzynier.
Komentujesz artykul sprzed prawie 6 lat.
Wtedy pewnie tych inzynierow potrzebowali a dzisiaj to juz niekoniecznie.
mariankaa / 89.161.39.* / 2011-09-07 18:28
Trzeba było robić coś na tych studiach a nie tylko prześlizgiwać się z roku na rok... Osoba która na studiach ciężko pracowała nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Nie chodzi tutaj też o prestiż uczelni bo i tak uczymy się z tych samych książek. Zmarnowaliście te lata więc poszukajcie sobie innego zawodu.
aster67 / 95.51.208.* / 2010-07-20 10:41
Jest gorzej niż źle.... "inżynierowie poszukiwani"- przez kogo? jak nie masz ciotki w jakim zakładzie to zapomnij o przyjęciu do niego.... i gdzie te 5tys. - cały ten artykuł to kpina!
Margareth / 2010-12-05 15:23 / Bywalec forum
Niestety ale muszę się zgodzić, strasznie ciężko jest znaleźć pracę w zawodzie, gdy nie ma się żadnych znajomości
rrrrrrr / 193.200.118.* / 2010-06-27 11:17
Witam
Jestem inżynierem Konstruktorem Z 5 letnim stażem w projektowaniu maszyn i urządzeń. Byłem ostatnio na rozmowie o pracę i zaproponowano najniższą krajową. Byłem w szoku, powiedziałem że dla mnie to obraza i wyszedłem.
rodriges mar / 89.161.39.* / 2011-09-07 18:30
Tak trzymać. Po studiach nie zamierzam zarabiać mniej jak 3000 netto z upływem czasu będę żądał więcej ...
GoodBad Boy / 95.41.151.* / 2010-05-15 11:52
pracy nie mogą dosteć niedorajdy i lenie - ja na polibudzie juz pracowalem na studiach, pozniej poszedlem do prostej pracy w dziale marketingu firmy technicznej (asystent). Teraz kieruje działem i nieźle zarabiam, a nie mam mgr inz tylko inz . A jak widzę podejście ludzi do pracy, to się wcale nie dziwie, że pracodawca chce znać przeszłość zawodową pracownika. Zacznijcie traktować pracę jako sposob na życie, poszerzanie horyzontów i trzymanie sie na obrotach, a nie jak zło konieczne, zacznijcie ścieżke kariery od najprostszych staowisk w firmach technicznych bo po studiach g... wiecie (i ja tez tyle wiedzialem) o pracy zawodowej! Wielkie inzyniery swiezo po studiach... "renomowana polibuda" itd. sami zobaczcie co wy o sobie myslicie - bląd! O waszej wartości niech świadczy to co robicie, a nie to co skonczyliscie - "renomowana" polibude.

PS. wiecie jak znalazlem prace - objechalem firmy w okolicy i pozostawialem CV. Ciezko ruszyc tylek? To niech rośnie :P

Polska to zakompleksiony kraj wielkich ludzi...
and3 / 87.206.67.* / 2010-03-10 16:57
Ja, podobnie jak koledzy (i koleżanki), skończyłem renomowaną państwową politechnikę z tradycjami i osiągnięciami, które zajęły wiekopomne miejsca w histroii techniki światowej... Skończyłem ciężki i zdawałoby się nowoczesny kierunek. Średnia 5. Angielski czynny na wysokim poziomie, również techniczny. Mam całkiem spore doświadczenie gdyż pracuję w zawodzie od 3 roku studiów. Roboty nie mogę dostać od pół roku mimo iż codziennie przeglądam około 20 stron interenetowych w Polsce, UK i Skandynawii. Dodatkowo zacząłem przeszukiwać "sieć" i wyłapywać firmy, w których ze względu na kwalifikacje, mogłbym pracować i wysyłam zapytania o rekrutację.

Pieniądze jakie oferują firmy to 1500 - 1800 netto. Czy jeżeli się na to nie godzę to czy oznacza to, że mam wygórowane oczekiwania? Stałych opłat mam 800-1000zł miesięcznie. Do tego doliczmy paliwo, ubezpieczenie, jedzenie... nawet na ciuch nie starczy.

Najbardziej bolesna jest argumentacja: "Pan nic nie umie i wszystkiego będzie Pan się musiał nauczyć". Tak? To jakim cudem spełniłem 15 pozycji w dzile "wymagania". Jakim cudem oni ode mnie chcą studiów, języka, doświadczenia, prawa jazdy... skoro ja nic nie umiem? To niech wezmą lumpa spod Biedronki - też będzie musiał uczyć się od zera bo nic nie umie.
Erf / 89.76.187.* / 2011-08-08 17:03
Niestety dla nas, ale to smutna prawda. Mi proponowali 1600zł netto - inżynier automatyk (też na 5 skończyłem dzienne PW) - dokładnie taka sama argumentacja. Tym co przedstawiałem ofertę na 3000 netto to mnie zlali poprostu...wychodzi na to, że po to się studiuje 6 lat "specjalistyczną wiedzę", żeby potem dostać 2000zł do ręki i być dumnym, że jest się "indżynierem"...
jasne / 87.24.248.* / 2009-12-14 11:50
ta jasne....a świstak siedzi i zawija.......

Kolejny propagandowy, kłamliwy artykluł - majacy na celu przyciagniecie przyszłych studentów.

Prawda jest taka, ze nawqrwiasz sie na polibudzie z tymi popaprancami, nie naucza Cie tam niczego konkretnego co bedziesz mogl wykorzystac w realnym swiecie, a pozniej ZONK - brak pracy.
Pracodawcy maja kosmiczne wymagania, znalezienie pracy w zawodzie to nie lada wyczyn, a zarobki marne.
Dlatego apeluje do młodych ludzi NIE IDZCIE NA POLIBUDE - oszukaja Was tak samo jak oszukali mnie i wielu innych ludzi.
SADAM16 / 194.150.206.* / 2009-12-12 16:48
Ten artykuł nadaje się tylko do "wykop'u"
SADAM16 / 194.150.206.* / 2009-12-12 16:36
Polska myśl techniczna dawno odeszła w zapomnienie. To, co sie teraz produkuje to nic innego, jak przedmioty, które już istnieją. Nastała era kopiowania wszystkiego przez wszystkich. Po co tworzyć coś nowego od podstaw, jsśli można zmienić nieco już isniejącą rzecz (zazwyczaj tylko z wyglądu) i gotowe.
Dlatego pytam: po co komu inżynier po dobrej szkole technicznej? Już odpowiadam: nikomu, bo dobry inzynier jest poprostu za drogi i pracodawcy wolą pierwszą lepszą małpę ze znajomością (najlepiej) dwóch, bądź wiecej języków obcych przyuczyć troche w rysunku technicznym i gotowe. Powstaje inżynier z prawdziwego zdażenia. Tak to niestety jest, że inżynier obowiązkowo ma umieć języki obce, a nie koniecznie wiedzieć do czego służy suwmiarka.
Nie rozumiem również tego człowieka, co ma firme na śląsku od czterech lat i ma problemy ze znalezieniem dobrego specjalisty. Jeśli jednak oferje na stanowisku inżyniera śmieszne pieniądze, za które sam nie chciałby pracować, to dlaczego dobry specjalista miałby się skusić. Dlatego zgłaszaja się do niego ludzie, którzy rzeczywiście mogą mało umieć, bo chca gdzieś się czegoś nauczyć i traktują to jak staż, a nie poważną pracę. Jak to się mówi: jaka płaca, taka praca! Inżynierów jest pełno (tych dobrych i tylko papierowych), wystarczy ręke wyciągnąć. Sam miezkam w Poznaniu i to właśnie w tym mieście jest największy stopień bezrobocia wśród młodych absolwentów. A autor tego tekstu jest źle poiformowany, albo ma lekko przestarzałe informacje z lat 50-tych, kiedy to rzeczywiscie Polska potrzebowała inżynierów. To są poprostu kpiny i wyssane z palca dyrdymały!!!
Jack_ / 87.206.59.* / 2009-12-05 16:06
hehe... elitarna uczelnia techniczna i WAT w jednym zdaniu? To niemożliwe ;)

abs PW ;)
absolwentka / 83.5.6.* / 2009-10-22 22:22
Ja też skończyłam dobrą panśtwowa Politechnikę z niezłym wynikiem i cóż mi pozostało jak narazie bezrobocie :( Inżynierowie najbardziej poszukiwani wielka wielka wielka ściema :( Robicie nagonkę bo nie macie kogo uczyć maskara Zorientujcie się na rynku pracy dla inżynierów ! Sama szukam pracy po całym kraju i nic jestem załamana :( Teraz mgr inż. można wsadzić sobie w kieszeń :( i po co przez 5lat było się męczyć mogłabym skończyć jakaś socjologię i tak byłabym w tym samym miejscu bez pracy i bez nadzieji na pracę :( Wtyki , znajomości i tyle dajcie równe szanse wszystkim :(
mgr inż. dypl. / 80.54.34.* / 2009-08-11 21:18
stek bzdur ukończyłem elitarną uczelnię techniczną (WAT), i jakoś nie mogę znaleść pracy. Polska dla idiotów i znajomych!!!!!!!!!!!!
politech. warszaska stud. / 194.29.137.* / 2009-07-05 00:03
Ciekawe dlaczego jeszcze nie widziałem artykułu o tym, że brakuje redaktorów??? Medialne pajace sobie konkurencji nie chcą robić, tylko robią nagonkę np. na umysły ścisłe typu '' idźcie sobie studiować na politechnikę'', itp.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy