Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Irlandia głosuje nad Traktatem z Lizbony

Irlandia głosuje nad Traktatem z Lizbony

Money.pl / 2008-06-12 10:25
Komentarze do wiadomości: Irlandia głosuje nad Traktatem z Lizbony.
Wyświetlaj:
Ireland, be reliable, brave and honour !!! / 87.205.199.* / 2008-06-12 13:51
I hope Irish people will be reliable and won't let for destroy european societies by European Union. Ireland, I keep fingers for YOU !!!
dryg / 79.185.166.* / 2008-06-12 13:48
Polacy nie znają traktatu lesbońskiego więc są za. A biurokratyczny moloch chichocze. Leziemy mu prosto w paszczę, a właściwie jesteśmy mu do paszczy wpychani. Jestem przeciw. Unia jako luźny związek państw narodowych o wolnej konkurencji gospodarczej i do pewnego stopnia wspólnej polityce pozagospodarczej jest do przyjęcia. Dalej ani kroku.
rty / 83.7.72.* / 2008-06-12 13:26
IRISH!
VOTE NNNOOOO!!!
seven / 83.27.75.* / 2008-06-12 13:05
IRISH PEOPLE, VOTE FOR FREEDOM!
VOTE FOR YOUR INDEPENDENCE!!

VOTE YEEES!!!!!
rty / 83.7.72.* / 2008-06-12 12:28
IRISH PEOPLE, VOTE FOR FREEDOM!
VOTE FOR YOUR INDEPENDENCE!!

VOTE NOOOO!!!
astron / 83.24.175.* / 2008-06-12 12:23
I odrzucą prawo odbierające 60% suwerenności narodom Europy i przekazujące je socjalizującym eurokratom z Brukseli!
prawnik :) / 83.6.109.* / 2008-06-12 12:06
jeżeli nie chcą integracji niech wystąpią z unii nikt ich nie trzyma a dopiero teraz beda mogli po ratyfikacji tego traktatu , ale jako przedstawiciel inteligencji prawnik :) uwazam ze powinno sie go ratyfikowac, nie ma alternatywy inaczej za 20 lat unia sie rozleci bo jak dlugo Niemcy i Francuzi beda dotowac Rumunie Bułgarie i Polske i nie piszcie ze niemcy i francuzi na tym korzystaj itd naiwnoscia jest twierdzenie ze by sobie bez uni radzili jakos znacznie gorzej
dryf / 79.185.166.* / 2008-06-12 13:52
Poproś proszę o przekierowanie niemiecko-francuskiego dotowania unijnego na dotowanie Ciebie, a nam daj spokój. Pieprzenie głodnych kawałków zostaw na długie jesienne wieczory przy świecach.
astron / 83.24.175.* / 2008-06-12 12:25
Chyba raczej ętelygencji przedstawiciel...
~Nie prawnik / 213.158.196.* / 2008-06-12 12:08
Jako polski prawnik jesteś przedstawicielem pseudointeligencji
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-06-12 10:56
Proszę jaki zręcznie propagandowo popełniony artykuł.Sugeruje się w nim że na "nie" głosują tylko sprzątaczki i kucharze ,czyli najgorzej wykształceni a na "tak" inżynierowie i prawnicy czyli tzw. inteligencja.
Wybiórczo dobrani rozmówcy w stylu GW.Brawo "liberalny" portalu.Jestem przekonany że Irlandczycy wrzucą do kosza te brednie o euro kołchozie.
astron / 83.24.175.* / 2008-06-12 12:26
Absolutna racja!
zuzia0707 / 83.16.8.* / 2008-06-12 12:09
Choć nie jestem ani sprzataczką ani osobą ubogą, wcale nie dziwie się takim reakcją ludzi. Na prawde niezwykle trudno przeciętnemu obywatelowi zagłebić się w takiej lekturze. Czy w naszym kraju ktoś pokusił się o to aby w skrócie pokazać obywatelom argumenty za i przeciw. Ludzie tak naprawde nie wiedzą od jakiego dokumentu zależą pewne decyzje i zdarzenia. Ale słyszy się komentarze niezadowolonych ludzi, z jednej strony otrzymujemy duże środki od Unii ale cena jaką za to płacimy jest bardzo wysoka. Niestety dla przeciętnego obywatela jest zbyt duża ingerencja w wewnętrzne sprawy kraju, a to nie jest ani normalne ani naturalne. Zaczyna się od takich drobiazgów jak określanie wielkości jajka, ilości produkcji, ingerowanie w oscypki a kończy na zamykaniu Stoczni. Nie wszystkie kraje, które weszyły do Unii, były do tego gotowe. Nie wierzę w to, że najbogatsze kraje unijne, które też borykają się z bezrobociem i innymi znanymi u nas problemami będą chciały pomagać innym, biedniejszym. To nie jest instytucja charytatywna i to nie jest naturalne i przytomnie myślący człowiek w to nie uwierzy. Gdyby tak było nie byłoby głodu na świecie. Bogaci nie dzielą się z biednymi, lecz zaspakajają coraz bardziej wyrafinowane potrzeby. Aż strach pomyśleć co stanie się z naszymi majbiedniejszymi obywatelami jak wejdziemy do unii walutowej, wszystko zdrożeje razy kur Euro, a pensja się obniży podzielona przez kurs EURO. Narzekali na to nawet bogaci Niemcy, dostali nieźle w kość, a co dopiero nasi emeryci. Niestety jesteśmy ciągle krajem ubogim, bogaci stanowią 7 - 10 %. A wracając od referendum w Irlandii, czy przeciętny obywatel naszego czy innego kraju wie czy nie jest to następstwo Traktatu Lizbońskiego czy innego dokumentu, oczywiście nie, bo nie przeczyta paruset stron zapisanych maczkiem.
Trudno się dziwić, że na wszelki wypadek byc może powie "Nie".
wezyzyr / 148.81.129.* / 2008-06-12 12:26
Masz rację, ja głosowałem na TAK w naszym referendum, ale nie przypominam sobie aby w jakiejkolwiek informacji była wzmianka, że zobowiązuję się do przyjęcia Euro. Miałem kilka broszurek ośrodka informacji europejskiej, było tylko o autostradach, podróżach i studiowaniu za granicą nic więcej. Warunków traktatu akcesyjnego nie znałem, tak jak nie znam warunków traktatu libońskiego. Raz oszukany dla zasady zagłosowałbym na NIE, żeby następnym razem decydenci się przyłozyli, albo żeby mnie olali i robili wszystko bez mojej zgody wtedy i ja moge ich spokojnie olewać i wykkorzystywać wszystkie dozwolone i niedozwolone środki do unikania strat z tytułu akcesji itp.
leiho / 2008-06-12 11:37 / "Tu Ne Cede Malis"
dokladnie :)) Maniupła w stylu koszernej - na NIE tylko debile, ciemniaki i matoły, a na TAK wykształceni, inzynier, hoohoh.. Jestem prawnikiem, z aplikacją, mam wykształcenie leszpe niz 95 % Polaków i mam to gdzies, bo to zadna zaleta - i zagłosowałbym na NIE, gdyby tylko łajdackie partyjki w Sejmie mi na to pozwoliły.

trzymam kciuki za Irlandie i za głosne NIE temu choremu projektowi superpanstwa.
rty / 83.7.72.* / 2008-06-12 10:25
IRISH PEOPLE, VOTE FOR FREEDOM!
VOTE FOR YOUR INDEPENDENCE!!

VOTE NOOOO!!!

Najnowsze wpisy