Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Za wcześnie na ratowanie Traktatu z Lizbony

Za wcześnie na ratowanie Traktatu z Lizbony

Money.pl / 2008-06-16 12:32
Komentarze do wiadomości: Za wcześnie na ratowanie Traktatu z Lizbony.
Wyświetlaj:
Divi / 84.201.216.* / 2008-06-18 10:15
Po co przeprowadzać referenda w poszczególnych krajach, skoro gdy obywatele odrzucają ideę to jest straszny problem i mówi się o wykluczeniu kraju z UE. Może Komisja Europejska od razu nakaże, co obowiązuje a co nie i po co tracić pieniądze na referendum. Czy to nie jest dalej swoisty PRL, kiedy wybory były jedynie dla polepszenia nastrojów rządzących albo dla potwierdzenia i tak z góry ustalonych decyzji.
Jeśli to według tzw. "Europejczyków" jest demokracja - to gratuluje im samopoczucia.

Właśnie wpadłem na nowe określenie -

"demokracja europejska" - def.: system ustroju państwowego w krajach Europy (głównie członków UE), który objawia się przyjmowaniem akceptowaniem i wszystkich decyzji podejmowanych przez organy ponadnarodowe (Komisja Europejska, Parlament Europejski) oraz implementacją ich w danym kraju bez możliwości zmiany czy też negocjacji.
System, który organy ponadnarodowe nie znoszą sprzeciwu i podejmowania decyzji innych niż oficjalnie ogłoszonych, por. demokracja
konserwa1 / 158.75.30.* / 2008-06-16 14:05
Oprócz wyświechtanych sloganów o usprawnieniu działania UE nikt nie próbował mnie przekonać do tego traktatu. Czy widzieliście Państwo rzeczową dyskusję na temat traktatu. Wreszcie czy Ci co za nas zdecydowali w ogóle znają treść traktatu albo choćby jego streszczenie. A może wreszcie ktoś Powie głośno, że głosowanie na nie jest dla dobra UE, bo nasi wspólni przywódcy w końcu napiszą coś wspólnego zwięzłego i zrozumiałego a nie knot, który wraca nieco jak kotlet odgrzewany (Francuzi już to odrzucili). Czas zastanowić się nad zlikwidowaniem nadmiernej biurokratyzacji w UE, nad zagrożeniem swobód do samostanowienia krajów. Czy po to Irlandczycy odzyskali niepodległość, żeby teraz im ktoś kazał coś robić wbrew ich woli (proces o sposobie przyjmowania do szkół katolickich). Czasami kiedy patrzę na instytucje UE i ludzi mieszkających w niej przypomina mi to jako żywo "Folwark zwierzęcy" a miało być tak demokratycznie i dobrze. Myślę, że w nowej konstytucji trzeba oddzielić sferę ekonomiczną od sfery wolności osobistych i praw jednostki. Jako wspólnota Węgla i Stali UE była jednością gospodarczą a nie zunifikowaną wspólnotą republik, bo w końcu czym będziemy sie różnić od Chin czy byłego ZSRR.
man13 / 2008-06-16 13:06 / Tysiącznik na forum
Wydaje się że Irlandia powinna wystąpić o czasowe zawieszenie jej w członkostwie. Jak się powiedziało A trzeba powiedzieć i B.
dwwdwdwd / 83.31.235.* / 2008-06-16 12:32
Przypominam że tylko Irlandia wprowadziła referendum (patrz Wikipedia). Gdyby cała unia tak zrobiła to o traktacie lizbońskim zapomnielibyśmy tak samo jak o tej eurodupokonstytucji która miała 1.000.000 stron (Konstytucja USA ma jedną stronę, a nasz 40 wersja A5).

Najnowsze wpisy