Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Iwanicka: Rozmownym do pociągu wstęp wzbroniony

Iwanicka: Rozmownym do pociągu wstęp wzbroniony

Wyświetlaj:
szaren / 213.108.114.* / 2010-02-28 19:25
Ale macie posłów , no no.
Stare powiedzenie , jaki poseł taka świadomość .. a moze odwrotnie , jaka swiadomość taki poseł ?
Ktoś w postach napisał , że za komuny było wiecej swobody obywatelskiej, cos w tym musi być, skoro coraz wiecej moich znajomych to mówi.
Widocznie swiadomośc posła a może posłów jest taka,. ze społeczeństwem obywatelskim najlepiej steruje sie metoda nakazów i zakazów. Oczywiscie te nakazy i zakazy sa demokratyczne a nie dyktatorskie.
Ale nie powinno to nikogo dziwic, skprp poseł prawdopodobnie ksztautował swój społeczny światopogląd w tak ciemnych czasach jak okres PRL-u (choć niektóre staruchy smią twierdzic , że jednak wtedy było wiecej swobody) to czego oczekiwać?
Jak to ładnie ujmuje polskie powiedzonko "czym skorupka za młodu nasiąknie , tym na starośc trąci".
jjaa / 78.30.71.* / 2010-02-28 10:38
Zgłaszam propozycję ustawy : Do pociągu mają wstęp tylko ludzie w krawatach, przyzwoicie ubrani, o blond włosach i niebieskoocy, powyżej 1,80 m wzrostu. Ponieważ to, żeby byli małomówni zaproponował już ktoś inny, ten szczegół pominę.
jan-ru / 87.116.214.* / 2010-02-28 13:32
A jeździsz pociągami ,że od razu deprecjonujesz wprowadzenie kultury do przedziału.Żadną przyjemnością jest jechać z kimś kto za wszelką cenę chce udowodnić że prowadzi firmę wrzeszcząc do telefonu,lub grupką młodych rozwrzeszczanych klientów którzy oprócz słowa"daj" używają tylko przekleństw.Na pewno rozmowy ciche nikomu nie przeszkadzają.
jjaa / 78.30.79.* / 2010-02-28 16:29
kultury nie wprowadza się ustawami. mi też niekiedy przeszkadza to i owo, ale wolałbym raczej żeby politycy zajęli się sprawami ważnymi, a nie marnowali czasu na bzdety. Jeżdżę ICC PR itd, prawie zawsze rozmawiam z ludźmi w przedziale, często przez telefon, choć staram się korzystać z telefonu na korytarzu. czasem muszę odebrać, po prostu pracuję. Nie chcę desperować, ale w sytuacji gdy, np, ludzie po 50 latach pracy czekają na wizytę u lekarza pół roku, nic mnie nie obchodzi wygoda podróżowania PANA POSŁA !
jjaa / 78.30.71.* / 2010-02-28 10:32
ok, czy wprowadzenie takiego przepisu oznaczać będzie, że jak ktoś kichnie w przedziale, a ja powiem "na zdrowie", to dostanę grzywnę czy mandat? Może za kratki ? Tęsknię czasem za " nocnym do Zakopca" . Nogi nie było gdzie postawić, a jaka radość z podróżowania. Teraz to już chyba tylko samochodem... Oczywiście w rozmownym towarzystwie :)
ściereczka / 79.186.29.* / 2010-02-28 10:19
w antysalonie ziemkiewicza spotkały się cztery brudne szmaty i z luboćcią
raczą się odmianami brudów którymi ociekają.
ykasiula / 82.177.124.* / 2010-02-27 19:38
dla mnie pomysl jest beznadziejny!!! przeciez pociag to miejsce w ktorym sa tez inni ludzie tak jak i w autobusie czy w sklepie! a przeciez i tak slychac jak pociag jedzie to ciszy nie bedzie!! jezdzi za darmo i jeszcze ma problem a co maja inni powiedziec co placa i jakos nie domagaja sie bo rozumieja ze to nie fotel w domu gdzie moze wylaczyc wszystko i siedziec w ciszy!! jak mu sie cos nie podoba niech jezdzi sobie samochodem zaplaci szoferowi czy dla taksowkarza i tez go zawiezie wtedy bedzie mogl jechac sobie w ciszy albo niech sobie jakis wozek doczepi do tylu pociagu i w nim jedzie wtedy ludzie mu nie beda przeszkadzac!!! jesli jedzie ktos sam to wiadomo ze lepiej porozmawiac czy tez posluchac muzyki!! np matka z dzieckiem kilku lub kilkunasto miesiecznym nie jest w stanie wytlumaczyc dziecku ze ma byc cicho nie moze bawic sie grajaca zabawka itp
sql / 83.22.242.* / 2010-02-27 17:07
Jak komuś przeszkadza głośne mówienie, to niech sobie do uszu kupi stopery.
Co za kretyńskie pomysły.
niewierzący ateusz / 83.10.136.* / 2010-02-27 17:26
POmysły
Rydzu_i / 87.105.61.* / 2010-02-27 09:18
Proponuje inny przepis: Ludzi którzy proponują takie debilne rozwiązania należy z automatu odsuwać od władzy.
Coraz więcej symptomów do udowodnienia tezy, że za komuny były wieksze swobody obywatelskie. Wiem, co mówię, zylem także wtedy, mam porównanie
niewierzący ateusz / 83.10.136.* / 2010-02-27 14:34
POpieram !! POzostaje nam tylko wybrać rodzaj automatu

- glauberyt dla patriotów wspierających rodzimy przemysł
- suomi lub pepesza dla miłośników broni historycznej
- Daewoo K7 dla miłośników egzotyki
- HK UMP dla ceniących niemiecką skuteczność i niezawodność
I posel MA RACJE !!!! / 220.255.7.* / 2010-02-27 08:51
Elementarna kultura wymaga,zeby wlasne sprawy i problemy zachowac dla siebie.
naprawde lubi pani sluchac,co w szpitalu robili pani X albo jaki to ku.... ch....jest z tego pi..... kowalskiego???
Albo nieustannego pii.....,lup..... brzdek......... z gry w telefonie ????
To wedlug Pani jest stan normalny???
Jesli tak,to NIE jest Pani normalna.

liczyć na to, że jest kulturalny, że nas posłucha?

I uslyszec " Co ci sie nie podoba stara ruro???" albo "Czego sie ch*** w********** ? "
Takie wlasnie sa odpowiedzi,i nie ma co liczyc na zadna kulture.Mozna natomiast liczyc na niewybredne komentarze a nawet mordobicie w pociagu a potem poza nim.
Nigdzie na swiecie nikt nie moze sobie robic,co mu sie podoba.
I tak wlasnie jest dobrze.

Najnowsze wpisy