Forum Forum prawneCywilne

Jak doręczyć wymówienie najmu mieszkania.

Jak doręczyć wymówienie najmu mieszkania.

Deodata / 77.254.130.* / 2009-01-29 14:13
Wynajęłam mieszkanie na czas określony z możliwością jednomiesięcznego wypowiedzenia .Chcę je jak najszybciej wymówić. W jaki sposób doręczyć wymówienie najmuj aby było ono obowiązujące. Właściciel mieszkania teoretycznie jest zameldowany w tym samym budynku jednak praktycznie mieszka w innym mieście i nie zamierza się w tej sprawie spotkać. Obecni są jedynie jego rodzicie. Jak liczony jest czas doręczenia wymówienia w przypadku wysłania listem polecony ( zwłaszcza gdy wiem, że nie zostanie on odebrany przez niego ). Czy muszę wypowiedzieć umowę przed końcem stycznia aby umowa przestała mnie obowiązywać do końca lutego?
Wyświetlaj:
jml13060 / 83.238.160.* / 2009-01-30 12:17
Pismo z wypowiedzeniem umowy najmu winno być wysłane w formie pocztowej przesyłki poleconej ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (ZPO) skierowane na wskazany adres właściciela (adres zameldowania). Sądy uznają tę formę doręczenia za skuteczną nawet w przypadku nie odebrania przesyłki z poczty przez adresata. Musisz zachować dowód nadania i zwrot przesyłki z poczty (w zaklejonej kopercie na dowód). To, że właściciel mieszka gdzie indziej jest jego problemem, a nie Twoim. Równolegle możesz przesłać kopię tego pisma na inny znany Ci adres własciciela ... no ale to jest wyłącznie Twoja dobra wola (też ma znaczenie w przypadku rozprawy sądowej).
mgdak / 94.42.35.* / 2009-02-12 14:39
Witam, a czy liczy się data nadania czy otrzymania do rąk własnych takiego wypowiedzenia?

Najnowsze wpisy