Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Jak legalnie pracować w Niemczech?

Jak legalnie pracować w Niemczech?

PatiM / 83.13.106.* / 2006-09-19 13:47
Proszę o pomoc!!!!!!! Jestem zameldowana na stałe w Niemczech od dwóch lat. Po roku pobytu mogłabym pracować,ale nie mogę otrzymać pracy. Muszę znaleźć pracodawcę, który zatrudniłby mnie przez niemiecki urząd pracy i nie byłoby chętnego do tej pracy Niemca. Spotykam sie z ciągłą odmową niemieckiego urzędu. Proszę o radę jak poszukać takiego pracodawcę, który sprosta wymaganiom urzędników. Może ktoś z Was ma takie doświadczenia!!!! Praca jako pracownik gość nie wchodzi w rachubę już tak pracowałam przed przystąpieniem do Unii.
Wyświetlaj:
pawelsm / 85.181.80.* / 2006-10-15 14:34
Hej

Zobacz na http://www.zuwanderung.de/english/index.html
a jesli masz kolejne pytanie to mozliwe ze znajdziesz odpowiedz na
http://europa.eu.int/citizensrights/signpost/

Ogolnie jesli przebywasz legalnie w niemczach od pieciu lat to masz takie samo prawo jak inni obywatele starej uni. W przypadku dwu lat to nie wiem. Niemcy jak wiesz to legalisci wiec jesli wyszukasz odpowiedni przepis bedziesz to bedziesz w mocy przekonac urzednika o swoich prawach. Moze sie tez okazac ze polska gmina katolica bedzie ci w stanie pomuc wyszukac swoje prawa co do organizacji polonijnych a tym bardziej konsulatu to nigdy nic dobrego o nich nie slyszalem.
Napisz jak ci idzie rozwiazywanie problemu - moze inny naucza sie czegos dzieki Tobie.

pzdr Pawel z Monachium
onyks26 / 2006-09-22 19:46
Witam jednym z popularniejszych sposobów jest samozatrudnienie czyli otworzenie własnej działalności w Niemczech .Najlepiej wszystko załatwić samemu (pośrednicy zdziereaja) jest łatwo ,sam skorzystałem.inny sposób to (pod warunkiem ze znalazłaś pracodawce)wystosowanie prośby do Arbeitsamtu o pozwolenie na prace .oczywście oni że najpierw niemcy itd. nic nie szkodzi twój pracodawca musi odrzucac wszystkich innych pracowników kierowanych na to miejsce uzasadniając że sie nienadaja itd. tylko ty same superlatywy o tobie . moja żona w ten sposób otrzymała pozwolenie w ciagu trzech tygodni .powodzenia

Najnowsze wpisy