Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ukraińcy będą pracować w Polsce legalnie

Ukraińcy będą pracować w Polsce legalnie

Money.pl / 2006-08-01 08:28
Komentarze do wiadomości: Ukraińcy będą pracować w Polsce legalnie.
Wyświetlaj:
szkoła158 / 195.117.224.* / 2010-09-19 10:23
Szkoła szuka nauczycieli języka ukraińskiego. Praca w każdą sobotę. Wymagania: znajomość języka ukraińskiego, odpowiednie wykształcenie. Dyrektor szkoły ukraińskiej Ludmyła Bubłyk. Szkoła Podstawowa nr 158 im. Jana KilińskiegoAdres: Ciasna 13, 00-232 WARSZAWA Telefon: 22-8311327
Kateryna / 37.108.165.* / 2014-08-01 13:12
Witam
Jestem z Ukrainy, ale mieszkam w Krakowie.
Mam wyksztalcenie ukraińskie-psycholog.
Dziękuje.Kateryna.
rutek63534 / 83.27.237.* / 2007-04-08 00:53
http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5149387
czater / 2006-08-01 15:00 / Tysiącznik na forum
Fakt jak sie chce 2 zł na godzine placic prcownikowi to trudno znalesc chetnych do pracy..
vic / 83.21.74.* / 2006-08-01 13:14
Bardzo dobrze. Może nasi rodacy docenią pracę . Myślę że zatrudnianie Ukraińskich lub/i Rosyjskich lekarzy i pielęgniarki ( na ogół znacznie lepiej kwalifikowanch i o niebo bardziej pracowitych niż nasi ) dobrze zrobiłoby słuzbie zdrowia . I niech sobie nasze naburmuszone i pełne roszczeń łapiduchy emigrują do pracy w Wlk.Brytanii .Wielu z nich szybko i z płaczem wróci do Polski poniważ za granicą płacą za pracę a nie udawanie ...
Goryk / 83.14.188.* / 2007-06-08 01:00
Czy zdaje sobie Pan sprawę że taki Ukraiński czy Rosyjski lekaż będzie musiał za te 1000-1400 zł netto wynając mieszkanie i utrzymać siebie (rodzinę).Czy może Pan to sobie wyobrazić?Każdy kto zdecyduje się i przyjedzie w krótkim czasie stanie po stronie Polskich lekarzy,nieestety,nie spewni Pana oczekiwań.Z szacunkiem Ukraiński lekarz.
lusi55 / 88.199.19.* / 2007-04-07 23:58
nie jestem pewna, ze ukrainskie lekarze tak chetnie przyjada, chyba im nie jest tak zle na Ukrainie.
saul / 2006-08-01 11:27 / portfel / Pan Owca
Hmm biorąc pod uwagę duży stopień bezrobocia oraz bardzo niskie zarobki w kraju dla naszych obywateli, uważam iż jest to kolejny chybiony pomysł.
Szwagier / 2006-08-01 12:35
Niskie bezrobocie, ciekawe...Ja od miesiąca szukam pracownika. Niestety, znaleźć takiego, który do pracy przychodzi pracować, a nie zbijać bąki, albo takiego, ktory po wypłacie nie będzie pił 4 dni, znaleźć nie mogę.
Kero / 2006-08-01 12:53 / -
Oboje macie rację a problem tkwi gdzie indziej.
Problem tkwi w nieudacznikach z Wiejeskiej, którzy nie mają namniejszych kwalifikacji by tam przebywać i stanowić o naszym prawie, gospodarce i wszystkim co jest związane z kierowaniem państwem.
Prymitywizm jakim popisują się obecni tam przekracza wszelkie normy Parlamentaryzmu i stąd nasze kłopoty.
irol / 89.100.136.* / 2006-08-01 12:49
A ile im płacisz Panie Biznesmenie - 2 zł / h ? Moze czas zainwestowac w dobrych pracownikow za wieksze pieniadze.
-a- / 195.205.81.* / 2006-08-01 11:22
Jest to karygodne. Jest brak poszanowania dla nas Polaków. Ci to wprowadzą, winni również wprowadzić kary dla zatrudniających ludzi ze wschodu i innych rejonów . np. w wysokości 1-mln. PLN , o ile się okaże ,że było wielu chętnych polaków na daną pracę, w tym rejonie.
Szwagier / 2006-08-01 12:45
Powiedzmy, że mogę zapłacić pracownikowi tylko 1000zł. Dopiero rozpocząłem działalność, sam robię od miesiąca po 14-16 godzin na dobe (a bywa, że więcej), wolną mam tylko niedzielę. Sam więcej jak 1000zł nie biorę - tyle minimalnie potrzebuję na przeżycie. Dobrego pracownika - niepijącego, pracowitego (taki, który pracuje, a nie podpiera ścianę), nad którym nie trzeba stać 8 godzin i patrzeć mu na ręce, bo inaczej spieprzy robotę - znaleźć nie mogę. Był jeden - pracował 2 tygodnie, dostał wraz z "pięćdziesiątkami" za nadgodziny za ten okres 750zł i po wypłacie nie przyszedł (bez słowa) więcej do pracy. Od jego szwagra dowiedziałem się, że u mnie praca za ciężka (ślusarstwo) i pieniądze za małe i będzie teraz pracował jako kierowca...Jakiś jeszcze komentarz??
Absolwent po studiach fizycznie pracować nie chce, po szkole średniej woli wyjechać i dorabiać się za granicą, uczeń szkoły średniej może pracować tylko w wakacje. W mojej miejscowości, tacy, którzy "na robocie się znają" - piją. I kogo mam zatrudnić, jak nie Ukraińca, Białorusina, czy innego obcokrajowca? Który za taką stawkę w dodatku będzie robił z wielką chęcią. Aha, zapomniałem dodać, że u mnie pracownik ma oprócz pieniędzy dostaje także solidny, dwudaniowy, smaczny obiad, i ma pod dostatkiem napoje do picia.
marta84866 / 62.87.230.* / 2007-06-18 14:32
Hej. Mam straszny problem z pracownikami. Firma,która mi ich ,,załatwiała" oczywiście polska firma- pobrała opłatę a białorusinów...... nie ma. Polacy za 1000 zł. marudzą, w końcu można wyjechac do Irlandii i zarobić x razy więcej, oczywiście jak tam sie klepie biedę (przy wykonywaniu prostego zawodu) a tu sie zgrywa bogacza, grunt,że sytuacja z ludźmi do pracy jest bynajmniej w opłakanym stanie.
Masz jakąś radę?? Gdzie szukac osób chcących popracować chociaż z 2 tygodnie przy owocach miękkich?
marta84866 / 62.87.230.* / 2007-06-18 14:31
Hej. Mam straszny problem z pracownikami. Firma,która mi ich ,,załatwiała" oczywiście polska firma- pobrała opłatę a białorusinów...... nie ma. Polacy za 1000 zł. marudzą, w końcu można wyjechac do Irlandii i zarobić x razy więcej, oczywiście jak tam sie klepie biedę (przy wykonywaniu prostego zawodu) a tu sie zgrywa bogacza, grunt,że sytuacja z ludźmi do pracy jest bynajmniej w opłakanym stanie.
Masz jakąś radę?? Gdzie szukac osób chcących popracować chociaż z 2 tygodnie przy owocach miękkich?
nata1ua / 2010-02-12 17:16
Rozumiem, ze to dosyc dawny problem, ale jezeli Pani, jeszcze zatrudnia Ukraincow do swoich prac, to chetnie bym pomogla ze znalezieniem pracowitych i odpowiedzialnych pracownikow . Prosze o kontakt. Pozdrawiam
alek441 / 83.238.68.* / 2006-08-04 22:32
TY szwager.Cwaniaku pracujesz 16 godzin i pracownik ma tez tyle pracować za 700zł...........Szukaj sobie frajerów I nie kłam ze dajesz obiad. Pewnie dajesz jak te 750 zł za 16 godzin.Jaka myslisz ze 16 godzin ktoś bedzie bez jedzenia.Chwale polaków ,że wrescie mają was w dupie , bo byście chcieli aby pracownik, robił wszystko - sprzatał malował.szlifował, spawał.i przewijał pieluchy. TYLKO jest róznica, ZE ZA GRANICA ROBI SIE jedną pracę.Nareście POLACY ZMĄDZELI> Pozdrawiam wszystkich cwaniaków bizmesenów.
p†Lib / 83.27.9.* / 2006-08-01 13:04
Można by o tym pomyśleć, dodatkowo zlikwidować wszelakie socjale to może jakby nie mieli za co pić, konkurencja by była, to do roboty by poszli.
Wapniak / 83.28.139.* / 2006-08-01 11:02
Ok! ....a Polacy za granicą! Na razie... Pomysł iście przedni, akurat na drugą Japonię... Co na to nasz genialny Noblista!?....
Kero / 2006-08-01 08:28 / -
Tak, trzeba nam Ci Ukraińców także z wyższym wykształceniem bo wielu Lepperów ma kombajny i traktory tak nowoczesne, że niewykształcony wyżej nie będzie wiedział jak na niego wsiąść. Kombajniści i traktorzyści zasiedli w Sejmie więc trzeba wykształconych Ukraińców ściągać bo polscy już dawno opuścili to bagno.
Denys / 81.15.156.* / 2008-08-07 12:09
Ja jestem Ukraincem. Mieszkam tu juz od 12 lat... Ucze sie od 3 klasy podstawowki. Obecnie skonczylem Technikum Ekonomiczne. Osobiscie chcialbym isc do jakiejs pracy ale nie moge. Dlaczego?? Poniewaz te przepisy sa bardzo skomplikowane. W moim miescie jest mnustwo ofert pracy na stanowisko pracownika biurowego czyli w moim zawodzie. Niestety wydaje mi sie, ze przez to, ze jestem Ukraincem a przepisy sa takie jakie sa to nikt nie bedzie chcial mnie zatrudnic. Jestem w szoku, ze po 12 latach mialbym wyjechac z Polski tylko dlatego, ze nie mam obywatelstwa a znalezienie pracy to szereg komplikacji. Moze czas nareszcie przyotworzyc troche granice dla ludzi, ktorzy chca pracowac a nie "zbijac bąki". Z reszta z ich pracy i z ich podatkow bedzie utrzymywana chocby infrastruktura w Polsce nie na Ukrainie czy na Bialorusi. Skoro nie ma chetnych Polakow do pracy to czemu nie mieliby pracowac ukraincy.

Najnowsze wpisy