Forum Forum pracyDokumenty

jak napisać dobry list motywacyjny

jak napisać dobry list motywacyjny

koccur / 2011-10-27 11:52
Chcę aplikować do firmy na stanowisko kontrolera jakości, CV mam gotowe, jest zwięzłe i na temat, gorzej z listem motywacyjnym, nie wiem czy mam się w nim rozpisywać, czy też ma być konkretnie? co takiego powinno się w nim znaleźć? Czy mam bliżej przedstawić moją osobę, rozwodzić się nad tym co do tej pory robiłem?
Wyświetlaj:
aaaaa1 / 2011-10-27 13:18
według mnie list motywacyjny to tylko formalność, na którą i tak nikt nie zwraca uwagi, więc napisz w nim zupełnie ogólnie skąd dowiedziałeś się o rekrutacji, dlaczego mieliby wybrać właśnie Ciebie, jakie posiadasz doświadczenie, i dlaczego zależy Ci na pracy właśnie w tej firmie,
anteczka / 2011-10-27 12:00 / Bywalec forum
wypisz najwazniejsze rzecyz, gdzie pracowales, zaczynajac od tego najstraszego, ale nie rozpisuj sie za bardzo, bo nikomu nie bedzie sie chcialo tego czytac
Zielona Linia tel. 19524 / 212.244.179.* / 2011-10-31 10:01
W liście motywacyjnym należy przede wszystkim napisać to, czego nie ma w CV. Można oczywiście uwypuklić lub rozszerzyć informacje zawarte w CV, pod kątem danej oferty pracy. Lepiej się nie rozpisywać, tylko napisać konkretne umiejętności, cechy czy doświadczenia. W przypadku pytań związanych z rynkiem pracy, warto zadzwonić na infolinię urzędu pracy, czyli Zieloną Linię, ewentualnie poszukać interesujących informacji na stronie internetowej.

Najnowsze wpisy