Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum prawneCywilne

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej?

Jak odzyskać dług od osoby prywatnej?

skomentuj
Myszka 333 / 2009-01-21 14:59
Osoba prywatna ma w/c mnie zobowiązanie finansowe , chciałam tą sprawę załatwić polubownie ale dłużnik nawet nie odbiera telefonów , proszę o jakieś podpowiedzi w tej kwestii. Nadmienię , że ta osoba nie tylko mnie jest winna sporą sumę pieniędzy jak też domniemam , iż ta osoba oszukała wiele osób i nadal na pewno to robi. Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie od czego mam zacząć ten kłopot?
Wyświetlaj:
Beti28 / 84.193.150.* / 2017-07-04 12:58
A jezeli sa swiadkowie i wiadomosci to co dalej powinnam zrobic. Osoba winna mi jest 50tys pln.
Byly proby splaty ale skonczylo sie zastrazaniach z jej strony.
Johann / 93.238.115.* / 2017-05-19 22:59
Od osoby prywatnej ani spolki nie odzyskasz nigdy pieniedzy.Nie sluchaj adwokatow i bochaterow co obiecuja, za tydzien masz kase.(ale masz tej kasy mniej)hihi.Od 25lat nie moge sciagnac 2mile€ kosztowalo mnie to pare malych samochodow. To jest powazna luka w interesie takie odzyskiwanie kasy.
gostek624 / 37.130.40.* / 2017-04-24 08:24
to nie prawo jest chore, tylko ludzie że są tak naiwni i głupi, znając kogoś jak postepował wcześniej dają się wrobic kolejny raz
J.952 / 2.29.97.* / 2017-04-20 09:32
Witam ja z pytaniem , czy prowadzac firme zakupilam towar wplacilam pieniadze ale nie dostalam rachunku ani towaru, ja sie z tego nie rozliczylam. Czy majac maile oraz rachunek przelewu ale w tytule nie jest napisane za co , moge bez orzeczenia sadu sprzedac niby jako dlug ale prywatny, bo pieniedzy nie odzyskalam? Minelo 5 lat, prosze o pomoc jest tego 6 tysiecy plus odsetki za 5 lat. Posiadm wszystkie dane.
Prakseda1 / 95.160.155.* / 2017-04-12 17:44
Nie napisałam ze sprawę ma komornik sądowy zgłosiłam mu te sytuacje na słupa a on nic z tym nie robi kwota długu do ponad 50 tyś.zł a wraz z kosztami 63 tyś.zł.
Prakseda1 / 95.160.155.* / 2017-04-12 17:32
Mój dłużnik uciekając przed długiem założył konto na słupa /na swoją siostrę/ co mogę zrobić w tej sytuacji gdzie to zgłosić.
Max119 / 31.175.240.* / 2017-01-28 14:38
Witam, szukam kogoś kto odzyska Pożyczone Pieniądze jakieś 16tyś zł, Od osoby która odzyska dług daję 6tyś ,plus bonus ale to ustalenia na tel albo e maila ,,
Jestem ze Śląska okolice Bielska ...
aaagusiaaa / 2017-01-26 14:54
Też się dziwię, bo 3 sprawy im zleciłam. 2 szybko i sprawnie, bo dłużnicy mieli kasę. Jedna sprawa niestety umorzona przez komornika, bo dłużnik "goły i wesoły". Zrezygnowali z połowy swoich kosztów, jakie im sąd przyznał. Każdemu należy się jakieś wynagrodzenie za pracę... przecież nie mają wpływu na stan portfela osoby, którą MY IM ZLECAMY do windykacji... a umorzone postępowania to "zarobek" który pewnie pozwala na to, żeby w ogóle mogli dalej być na rynku.. bo skuteczna windykacja daje im o wiele większy zarobek, a wszystko płaci dłużnik
szklarek / 2016-11-10 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobry pomysł, bo dyscyplinuje. A przecież pojawiająca się w wezwaniu 'groźba' skierowania do sądu nie jest dla wierzyciela wiążąca czy związana z jakimś terminem.

No i uściślijmy- wezwanie przedsądowe jest zapowiedzią wszczęcia postępowania sądowego w razie zlekceważenia wezwania.
marek404 / 37.47.40.* / 2016-11-09 21:21
Witam,
pozyczylem znajomemu w przeciągu roku ponad 10tys wszystko przelewy nie są w tytule opisane pożyczka moze jeden, byl niby w trudnej sytuacji choc mnie oklamywal i wyludzil . Mam wiadomosci sms gdzie przyznaje się ze jest dluzny zwleka ze splata nie odbiera twl tylko odpisuje na sms. Nie przyznam sie do podanej pelnej kwoty ale nie zaprzeczyl. Napisal mi ze będzie mi wysylal 2 razy w tygodniu jakas kwotę , wyslal ostatnio ale to są za Male kwoty i niechce żeby mnie splacal kilka lat. Bo niewierze w jego slowo. Mam ochote wyslac mu pismo przedsadowe do dloznija i poinformować go o podjęciu dzialania przez sad. Co sądzicie ?
grupa[...] / 89.64.22.* / 2016-09-02 18:53
Pierwszym etapem odzyskania powstałej zaległości jest windykacja polubowna-podstawowe działanie, które należy podjąć w pierwszej kolejności gdy dłużnik unika kontaktu lub zbywa nas i przeciąga termin spłaty.Bardzo skuteczna opcja, która w 90 % daje pozytywne rezultaty. Jeśli dłużnik okaże się trudnym klientem należy rozważyć dwa kolejne kroki:sprzedaż długu na giełdzie długów dzięki czemu odzyskamy choć część pieniędzy lub podjąć dalsze działania w postaci skierowania sprawy na drogę sądową i uzyskanie nakazu zapłaty i w dalszej kolejności odzyskanie należności na drodze egzekucji komorniczej.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

H Szatkowski / 2016-08-18 08:44 / Tysiącznik na forum
Nie jest. Ustawa o ochronie danych nie stoi w sprzeczności z dostępem do info. publicznej - o ile ujawnia się dane ściśle związane z funkcją publiczną.

W skrócie- nie można utajniać nazwiska wójta, ale nie można ujawniać np. jego grupy krwi.

Poza tym, bez prawomocnego uznania długu- byłoby to publiczne pomówienie.
Scigacz / 87.99.30.* / 2016-08-17 21:33
Witam.
Osoba która jest winna ok 10k jest osobą publiczną. Czy zastosowanie metody wywieszenia baneru - dużego, na elewacji domu i wymienienie z imienia i nazwiska i info o długu jest legalnym rozwiązaniem ? Czy tutaj już wchodzi w grę ustawa o ochronie danych osobowych ?
Olszewska Mariann / 37.47.7.* / 2016-08-08 16:27
Ma na jego kontom niewilkiego dłuznika bo 40 zl przelałam na jego konto Wojciechowski Paweł Chijnice napisalam list którego na poczcie nie odebrał niewiem co dalej robic z takim dłuznikiem chcialam wysłac telegram o zwrot z wyszczególnieniem w przypadku ni dokonania zwrotu będe liczyła za jazdy dzien zwłoki 10 zł dziennie czy tak mozna zrobic ,Bardzo prosze o rade i dac mi odpowiedz na mojego meila.Będe bardzo wdzięczna za radę.POzdrawiam.
Mirosław1154 / 94.254.192.* / 2016-07-10 18:02
Proszę Pana mnie tak samo komornik potraktował najpierw podałem jemu konto dłużnika .to zajął swoją należność a teraz ściąga ze mnie .Zajmując mi rentę chorobową i co miesiąc mi pobiera, bo na tamtym koncie dłużnika już nic nie ma.I co mam robić
skomentuj

Najnowsze wpisy