Forum Forum prawneCywilne

Wymeldowanie w drodze postępowania administracyjnego - sprawa w sądzie?

Wymeldowanie w drodze postępowania administracyjnego - sprawa w sądzie?

Boewolf / 2009-01-20 15:29
Witam!
Mam pewien problem. Od sierpnie ubiegłego roku nie mieszkam w miejscu swojego zameldowania. Powodem, dla którego zmuszony byłem je opuścić były nieustanne kłótnie prowokowane przez matkę oraz uniemożliwianie mi korzystania z podstawowych mediów (łazienka zamknięta na klucz), pozbawienie dostępu ciepłej do wody(zakręcony gaz). Matka w drodze postępowania administracyjnego złożyła wniosek do urzędu gminy o wymeldowanie mnie. Po wstępnej rozprawie administracyjnej, na której stwierdziłem, że mieszkania nie opuściłem dobrowolnie tylko pod wpływem działań matki dano mi dwutygodniowy termin do złożenia wniosku w sądzie, który ma uznać, że faktycznie zdarzenia przeze mnie opisywane miały miejsce i nie opuściłem mieszkania dobrowolnie. Nie stać mnie na prawnika dlatego mam pytanie z jakim wnioskiem zwrócić się do sądu i na jakiej podstawie prawnej?
Wyświetlaj:
Baś / 83.17.103.* / 2009-02-26 12:48
Po prostu idź do prokuratury i zgłoś,ze chcesz odzyskać prawo do korzystania z mieszkania
Baś / 83.17.103.* / 2009-02-26 13:00
Możesz skorzystać ze środków prawnych umożliwiających powrót do mieszkania (przysługuje ono właśnie w takich przypadkach). Należy złożyć do Prokuratury Rej. zawiadomienie o utrudnianiu dostępu do lokalu. KC art.344 stronie przysługuje roszczenie ochrony jeżeli nie minął rok od tego zdarzenia. Bez tego nie będzie brane pod uwagę to,że ktoś zmusił do opuszczenia mieszkania i zostanie uznane jako dobrowolne. Wystarczy napisać wniosek ..proszę o przywrócenie stanu posiadania dotyczy lokalu w ...ul..... i opis okoliczności,które zmusiły do opuszczenia. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy