Forum Forum prawnePracy

Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

Jak odzyskać zaległe wynagrodzenie ?

mirekzag / 2017-07-13 18:41
Zakład w którym pracowałem ogłosił upadłość nie wypłacając mi zaległych poborów za okres kilku miesięcy. Moja sprawa trafiła do sądu. Syndyk masy upadłościowej uznał moją wierzytelność. Niestety dostałem od syndyka tylko niewielką część mojego roszczenia(syndyk zakończył sprawę). Co powinienem zrobić aby odzyskać całość mojej należności?.
Bardzo proszę o radę.
Wyświetlaj:
Wiki08 / 2018-02-25 18:31
Moim zdaniem warto poradzić się jakiegoś dobrego prawnika, od siebie mogę polecić Pana Tomasza Tomaszczyk z JST,bardzo doświadczony i skuteczny, więc jeśli istnieje jakaś szansa na odzyskanie należności to na pewno w tym pomoże.
szklarek / 2017-07-13 20:02
Wniosek o wypłatę do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Oddziały działają przy Wojewódzkich Urzędach Pracy.

Więcej:

http://www.fgsp.gov.pl/
mirekzag / 2017-07-17 19:24
Niestety FGŚP powiedziano mi ,że minął termin wyegzekwowania mojego roszczenia. Współpracę z moim poprzednim pracodawcą zakończyłem 16.06.2011.Zakład ogłosił upadłość 20.06.2012. Proszę o radę jak wyjść z tego impasu?.
Będę wdzięczny za każdą sugestie.
szklarek / 2017-07-18 07:54
O to strasznie stara sprawa. Na pierwszy rzut oka przedawniona- należności ze stosunku pracy mają tu okres trzyletni.

Ale już orzeczenie sądu pracy w tej sprawie- po 10 latach.
Jeśli pracodawca był spółką z o.o. to można pozywać byłych członków zarządu.
mirekzag / 2017-07-20 18:17
TO BYŁA SP.J, A DOPIERO SYNDYK ZAKOŃCZYŁ JUŻ NA DOBRE.
CZY MOGĘ NAPISAĆ DO SĄDU O WYDANIE LISTY WIEŻYTELNOŚCI ORAZ KLAUZURE WYKONANIA.
PROSZĘ ODPOWIEDZ.
szklarek / 2017-07-20 20:50
KlauzuLę WykonaLNOŚCI. Tak, jeśli wyrok się już uprawomocnił.

Wspólnicy Sp. j. szczęśliwie odpowiadają majątkiem osobistym za długi spółki, niekoniecznie nawet dopiero wtedy, gdy majątek spółki jest zbyt mały na ich zaspokojenie- to z art. 21 i 31 KSH
mirekzag / 2017-07-26 19:55
Kiedy uprawomocnia się wyrok? Syndyk przelał mi część kwoty, a w tytule napisał [ ostateczny plan podziału funduszów masy upadłości ]
Obecnie pracuję na umowę o pracę od czerwca 2016 do chwili obecnej. Jaki okres wypowiedzenia dotyczy w/w. umowy? Czy w okresie wypowiedzenia pracodawca ma prawo nie udzielić planowanego urlopu wypoczynkowego? Czy jako pracownik mogę wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę na urlopie wypoczynkowym lub zwolnieniu lekarskim?
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
szklarek / 2017-07-26 21:58
Nie można było w osobnym wątku ?

Okres 1-nomiesięczny, no chyba że były u tego pracodawcy w historii inne zatrudnienia dające staż 3 lat.

Ma prawo nie udzielić w zakresie takim, w jakim urlop planowany przerasta wymiar należny po przeliczeniu związanym z rozwiązaniem umowy.

Ma prawo wysłać też w tym okresie na resztkę urlopu należnego, a nieplanowanego wcześniej.

Tak, pracownik może wypowiedzieć umowę w tych okresach.
mirekzag / 2017-07-27 17:45
Przepraszam za wątek dodany nie na temat.
Kiedy uprawomocnia się wyrok? Syndyk przelał mi część kwoty, a w tytule napisał [ ostateczny plan podziału funduszów masy upadłości ]. Czy mam rozumieć że wyrok jest już uprawomocniony.

Najnowsze wpisy