Staż

Kamil173 / 37.47.237.* / 2017-07-10 21:04
Witam chciałem się zapytać czy dostanę staż bo sprawa wygląda tak. Dwa lata temu zarejestrowałem się w pup i w tedy znalazłem sobię u nich pracę to mi wypisali skierowanie żeby się zgłosić do tej pracy. Poszedłem do pracy zatrudnili mnie i robiłem do końca maja czyli przepracowalem u niego prawie dwa lata. Na początku czerwca wyjechałem do Niemiec i wracam za 3 tygodnie do Polski. I moje pytanie brzmi następujące czy dostanę staż u tego samego pracodawcy bez problemu? Z góry dziękuję za pomoc
Wyświetlaj:
Kamil173 / 37.47.160.* / 2017-07-11 13:07
Nie byłem na stażu tylko to było z urzędu pracy i pracodawca dostawał przez 7 miesiący pieniądze za to że mnie przyjął i od niego dostawałem pensję (i to była umowa o pracę na czas określony) a po tych 7 miesiącach dał mi na czas nieokreślony
szklarek / 2017-07-11 13:24
Staż - czyli ta forma ze stypendium stażowym nie będzie u niego możliwy- co wynika z par. 1, ust. 3 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 r. w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych.

Co prawda mówi on o wcześniejszym przygotowaniu
zawodowym w miejscu pracy lub przygotowanie
zawodowym dorosłych u tego pracodawcy, ale regulamin organizacji stażu większości PUP-ów zapis ten uogólnia na wszelkie formy pracy ze skierowania PUP.
szklarek / 2017-07-11 07:48
Jeśli dwa lata, to nie był to staż. No chyba, że forma zatrudnienia w międzyczasie się zmieniła. Więc jak było ?

Najnowsze wpisy