Forum W wolnym czasieLifestyle

Jak osiagnąć sukces?

Jak osiagnąć sukces?

nikita12 / 2010-04-21 09:05
Zastanawiam się czy istnieje jakiś sposób na osiągniecie sukcesu, który nie będzie wymagał zbyt wielu wyrzeczeń i pracy? W sumie wiele książek już na ten temat przeczytałam, ale żadna nie trafia do mnie całkowicie, pomysły w nich zamieszczone wydaja mi się trochę nierealne do spełnienia. Słyszałam, że coś na temat szczęścia, sukcesu napisał jakiś Vitale w "Sekrecie", czy może mi to ktoś przybliżyć. Jak mi się spodoba, to może kupię książkę.
Wyświetlaj:
Autor1 / 193.200.83.* / 2010-04-30 09:52
Jak osiagnąć sukces?
Na to pytanie długo można by szukać odpowiedzi. Brak wiary w lepsze jutro, ogólne zniechęcenie i nieumiejętność docenienia własnych umiejętności i zawodowego doświadczenia znacznie utrudniają myślenie o możliwości osiągnięcia sukcesu. Tak naprawdę to wszystko byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby ludzie zmienili nastawienie i ukierunkowali się tylko i wyłącznie na powodzenie i sukces. Cała tajemnica polega na tym, aby zmienić swoje myślenie. Bo wszystko zaczyna się od pozytywnej myśli. Jeśli z góry do czegoś już nastawiamy się w sposób pozytywny to już podświadomie wchodzimy na odpowiednią drogę, której finałem w niedalekiej przyszłości będzie właśnie osiągnięcie sukcesu. Zatem gwarantem powodzenia jest już sam proces myślenia.
To jak myślimy, przeradza się w działanie. Proces myślenia, który w nas dojrzewa staje się kierunkowskazem na przyszłość. Myślenie nieświadomie i powoli wprowadzamy w życie, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Jest to proces, który dojrzewa w nas stopniowo. To jak myślimy, to, co sobie wyobrażamy prowadzi w przyszłości do urzeczywistnienia. Nawet nie zdążymy się zorientować, że nasze plany, marzenia, które funkcjonowały tylko w naszej wyobraźni, zwyczajnie się spełniają. Tajemnica sukcesu polega zatem na pozytywnym myśleniu i na pielęgnowaniu tych myśli, które tworzą obraz, z którym na co dzień się nie rozstajemy.

To jak interpretujemy pojęcie sukcesu zależy od tego, co chcemy w życiu osiągnąć i co jest dla nas priorytetem. Cele mamy różne i zupełnie odmienne oczekiwania. Celem też może być wejście na drogę rentierstwa, bo na tym temacie przecież przede wszystkim miałam się skupić. Zostanie rentierem to już osiągnięcie dużego sukcesu. Cała jednak tajemnica polega na tym, aby podążać w odpowiednim kierunku i aby nie zabłądzić i nie zboczyć z drogi, która ma nas doprowadzić do sukcesu. Należy zatem nieustannie podążać w wytyczonym przez siebie kierunku, bo tylko w ten sposób dojdziemy do celu.
Więcej na ten temat na moim grandblog.pl
Zapraszam do dyskusji.
jeszczeniemilioner / 2010-04-22 15:17
Dużo słyszałem o tej książce, ale nie czytałem (jeszcze). Mam nadzieję, że niedługo to nadrobię. Powstał też film "Sekret", który mówi o prawie przyciągania, czyli to co Cie w życiu spotka zależy od Ciebie. To ty swoimi myślami kształtujesz rzeczywistość. Każdego w życiu spotyka to na co zasługuje. Sam Joe Vitale, o którym wspomniałaś, to bardzo ciekawy człowiek. Poczytaj sobie jego historię - warto.
smerficzek / 2010-04-21 09:27
Kupuj, kupuj:) a jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej to radzę ci udać sie na szkolenie Joe Vitale, które odbędzie się 26 czerwca w Warszawie w hotelu hilton. W dużym skrócie chodzi o to, by kontrolować swoje mysi, bo to one kształtują naszą rzeczywistość.

Najnowsze wpisy