Forum Forum prawneCywilne

Jak pozbyć się uciążliwego najemcy z lokalu użytkowego?

Jak pozbyć się uciążliwego najemcy z lokalu użytkowego?

eleonora77 / 83.9.147.* / 2009-10-17 19:16
Mam problem. Prowadzę salon kosmetyczny w wynajmowanym przeze mnie lokalu (jestem głównym najemcą) i od sierpnia 2008 podnajmuję część lokalu fryzjerce. Od jakiegoś czasu współpraca stała się bardzo uciążliwa. Z powodu braku kompetencji tej Pani, braku wyszkolonej kadry od ponad pół roku coraz częściej klienci salonu fryzjerskiego robią dosłownie awantury we wspólnym salonie.
Tracę wypracowaną przez lata renomę, mam dość świecenia oczami przed niezadowolonymi klientami tej Pani, którzy notabene nie rozgraniczają tego że salon kosmetyczny, z którego usług są zadowoleni a salon fryzjerski to dwie oddzielne firmy. Co za tym idzie obroty w firmie spadają.
Od miesiąca sytuacja stała się nie do zniesienia-kolejny pracownik tej Pani odstrasza klientów w zastraszającym tempie.

Chciałabym wypowiedzieć jej umowę, obowiązuje mnie jednak trzymiesięczny okres wypowiedzenia, na który w obecnej sytuacji nie mogę sobie pozwolić.
Czy w związku z tym, że w umowie mam zapis, że jako wynajmujący oddaję najemcy część lokalu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej nie uciążliwej dla wynajmującego, mogę wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym, bez zachowania w/w okresu.
Na to,że działalność tej Pani jest dla mnie uciążliwa ze względu na głośne wyrażanie niezadowolenia przez jej klientów, łącznie z płaczem i odmową zapłaty, noszące znamiona awantury, mam świadków w postaci własnych pracowników.

Jak sformuować wypowiedzenie, na jaki paragraf KC się powołać. A może wystarczy odnieść się właśnie do w/w punktu w zawartej umowie

Najnowsze wpisy