Forum Forum prawneKarne

Jak pozwać serwis internetowy znajdujący się za granicą?

Jak pozwać serwis internetowy znajdujący się za granicą?

Sfrustrowany / 213.158.199.* / 2009-05-20 12:48
Chciałem dowiedzieć się co mogę zrobić w następującej sytuacji:

Kilka miesięcy temu zaczałem sprowadzać sobie ubrania z pewnego szwedzkiego serwisu internetowego, współpraca układała się dobrze do czasu gdy moje konto na owym serwisie nie zdało egzaminu bezpieczeństwa ktory zakładał że nie można wykonywać transakcji więcej niż 2 kartami kredytowymi, o czym dowiedziałem sie stosunkowo pózno. Po dwóch udanych zakupach, zdecydowałem sie na kolejny(inną kartą) lecz tym razem przelew został anulowany, spróbowałem więc jeszcze 2 razy, przekonany, że gotówka, jak to w zagraniczym, cieszącym się popularnością, poważnym sklepie internetowym, zostanie niezwłocznie zwrócona (byłem także przekonany, że płacę kartą ktorą użyłem do 1-szego przelewu). Przelewy zostały dokonane na przełomie marca i kwietnia. Po wielu e-mailach wywalczyłem pierwszy zwrot przelewu. Dalsze żądania zwrotu pieniędzy nie zostały spełnione, tak więc brakuje kilku tys. zł z jeszcze 2 niezwroconych przelewów.


Gdzie ewentualnie mógłbym skierować cała sprawę (moim zdaniem moze byc to interpretowane jako pewien rodzaj kradziezy), czym ich postraszyć by bezboleśnie oddali pieniądze? Jezeli nie podejme radykalnych działań, sądze że nie nigdy nieotrzymam zwrotu gotówki. Z góry dzięki za pomoc.

Najnowsze wpisy