Forum Forum dla firmKadry

Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?

Money.pl / 2010-08-19 20:36
Komentarze do wiadomości: Jak prowadzić ewidencję czasu pracy?.
Wyświetlaj:
Kajma / 212.122.215.* / 2012-07-11 10:45
Przełożona w moim miejscu pracy doszła do wniosku, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie kart ewidencji dla blisko 40 pracowników (chociaż mamy do dyspozycji sekretarkę - owszem to jej ostatnie lata przed emeryturą, ale etat zajmuje), w związku z czym wymyśliła abyśmy my (pracownicy) każdego dnia pracy wraz z podpisem na tzw liście obecności sami sobie uzupełniali swoje karty ewidencji. Czy ktoś byłby w stanie podsunąć mi kilka paragrafów w tej sprawie?
sZ / 83.5.42.* / 2011-09-29 19:51
ja jestem zwykłym pracownikiem biurowym. Dostałam kilka miesięcy tumu obowiązek ewidencjonowania czasu pracy. Makabra! w ogóle się na tym nie znam. Jak się na początku myliłam to dostałam taki op...l od szefowej kadrówki że łzy stały mi w oczach, wyzywała mnie od idiotek i kretynek a nikt się nawet mnie nie zapytał czy wiem co gdzie wpisać! żadnego kursu, żadnych informacji. Po kilku m-cach błędów kadry tego nie sprawdzają. Nie wiem czy dalej robię błędy czy nie. Jak będzie kontrola to ja jeszcze oberwę za fałszerstwo albo poświadczenie nieprawdy! mój szef i jego żona ledwo 29 podpisują się na liście obecności i nawet nie wiedzą kiedy na urlopie byli!
agaigrzegorz / 77.253.173.* / 2010-08-19 20:36
Najczęściej jednak PIP spokojnie śpi, a szef dokłada obowiązków i - o wiele rzadziej - dodatkowy grosz. Z czasem te obowiązki narastają do takich rozmiarów, że dziecko rozpoznałoby, iż nie ma możliwości wywiązania się z nich w czasie 8 godzin. Tymczasem kadrowa, nie patrząc na stosowanie mobingu, wprost gnoi pracownika przy każdej okazji wpisania przez niego rzeczywistych godzin pracy. Przy alternatywie albo praca, albo zasiłek, każdy pracownik jak pokorne cielę wpisuje 8 godzin pracy dzień w dzień. Skutek komiczny, bo lista obecności codziennie błyszczy tą samą godziną rozpoczęcia i tą samą godziną zakończenia pracy przez ponad 80 pracowników. Wszyscy podpisują ten chłam w jednym momencie, jednym długopisem, przy ogólnym spokoju ze strony kadrówki i - mającego takie duperele gdzieś - prezesa.
W praktyce można byłoby posłużyć się pieczątką o treści, mieszczącej godzinę przyjścia, wyjścia i dwa podpisy pracownika. Chociaż tyle byłoby wygodniej pracownikowi. Dale mógłby przychodzić godzinę wcześniej i wychodzić nawet cztery godziny później. Najważniejsze - spokój przed uwagami kadrówki typu: tylko dureń, ma pan jakieś wykształcenie?, jak można?, my (chyba (kadrowa i - nieświadom tych szczegółów - szef) tu jesteśmy załogą, a nie indywidualnymi zbieraczami śmieci, jak PIP zobaczy te godziny, to nas pozamykają na parę lat itp.. A PIP nawet nie przejedzie obok samochodem, telefony pozostają już po pierwszych słowach gadżetem zniewalającym. Podam namiary, to będzie to mój ostatni dzień pracy.
pracodawca / 79.186.19.* / 2010-08-20 20:51
To zarejestruj sobie działalność gospodarczą , zostań przedsiębiorca i jednocześnie kadrowcem , a później możesz wypowiadać się na ten temat. W firmie się pracuje a nie wypoczywa. Pracownicy chcą opieki ze strony pracodawcy, a kto opiekuję się pracodawcami????
E...a / 193.243.146.* / 2010-09-24 08:16
Pracodawco, jak będzie wszystko zgodnie z Kodeksem Pracy, nikt do Was nie będzie miał pretensji. Masz rację w firmie się pracuje, ale nie za darmo.
realista / 31.175.160.* / 2012-02-12 12:45
Jesteście jacyś nierozgarnięci jeśli dajecie się szczuć pracownicy przeciw pracodawcom i na odwrót. Oto właśnie im chodzi, żeby prawodawca był kryty i wprowadzał głupie prawo nie do zrealizowania. Większość pracodawców jest OK tak jak i większość pracowników. Mamy tylko nieżyciowy system z ogromną daniną ZUS z której prawie nic nie mamy (pracodawcy i pracownicy), który krępuje gospodarkę i zatrudnienie i nie pozwala firmom na akumulację i inwestycje, które doprowadzić by mogły do wzrostu zatrudnienia i do "głosowania nogami" na pracodawcę, czyli idziemy tam gdzie lepiej. Głupia jest argumentacja typu to zamknij firmę, albo to zmień pracę, albo załóż firmę. Każdy robi to co wybrał i to co umie i powinny być jasne i przejżyste zasady gry. W tej chwili mamy kwadraturę koła i musimy płacić olbrzymi ZUS oraz konkurować z Chińczykami wprowadzając jednocześnie coraz większy socjalizm w Europie. Tego n9ie da się zrobić, ale można poukładać w miarę przejżyście i w sposób prosty zasady zatrudniania i zmiejszyć obciążenia firm. Jest to wina parlamentu (komisji parlamentarnej) i rządu, że jest jak jest a nie pracodawców albo pracowników, chociaż nie neguję że są wyjątki.
vc / 83.13.73.* / 2010-08-23 07:36
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]

W pracy się pracuje ale 8h każde dodatkowe godziny to nadgodziny płatne 50% lub 100% więcej niż normalna stawka godzinowa i max do 48 tyg i 150 w roku, więc niech się wam nie wydaje że pracownik ma tylko pracę i żyje tylko żeby na was robić, ma jeszcze rodzinę której też powinien poświęcić trochę czasu.
Skoro tak ciężko być pracodawcą to zamknij działalność i zostań pracownikiem zobaczymy jak długo popracujesz w takich warunkach.
kun / 83.11.40.* / 2011-02-09 15:34
to poszukaj sobie takiej pracy cwaniaku... Gdzie każdy wyliczy Ci wszystko tak jak należy. Pracodawca nie ma racji bytu. PIP nas gnoi ITD tak samo. Za żle wypełnioną tarczke (wina pracownika) obrywa pracodawca. Dlaczego?? Bo nie poprowadził za rączke kierowcy(po kursach) i nie pokazał jak nalezy wypełnić tarczke. POLSKA

Najnowsze wpisy