Forum Forum finansoweInne

Jak się bronić przed komornikiem? Prawa i obowiązki dłużnika

Jak się bronić przed komornikiem? Prawa i obowiązki dłużnika

Wyświetlaj:
lista_firm / 2017-11-02 20:21
http://lista-firm.com.pl/publikacje/co-moze-komornik

Co może komornik? Prawa komornika. Pożyczki chwilówki online z komornikiem.
Obiektywnie / 87.205.241.* / 2015-08-20 09:24
Ile już wskazuje na to,że polskie prawo zezwala na bezprawie!!! Takich sytuacji,że komornik krzywdzi ludzi jest coraz więcej. I to wcale nie musi być e-sąd. Ja akurat miałam podobną sprawę w normalnym sądzie ale również odbyła się beze mnie. Do tego wszelkie pisma - zarówno od wierzyciela, sądu i komornika dochodziły na adres, pod którym nie mieszkam od prawie 10 lat, bo taki adres podał wierzyciel!! Jednakże nikt, łącznie z sądem nie pokwapił się żeby to sprawdzić a przecież nie wierzę,że nie mają sposobów na znalezienie nowego adresu zamieszkania. Sprawa dotyczy długu za bilety (prawdopodobnie,bo nie mogę być tego pewna o czym za chwilę), który w pierwotnej wysokości wynosił 250,76 złotych. Obecnie zrobiło się z tego ponad 600 złotych i już komornik ZAJĄŁ oraz ZABRAŁ mi środki w łącznej wysokości prawie 1400 złotych!!! I nadal jest ona zajęta. Nie ważne,że dług mógł się już CAŁKIEM przedawnić, ponieważ jeśli to jest za bilety przedawnia się w ciągu roku (co ciekawe komornik nie chce mi udzielić dokładnych informacji jaki to dług, z którego roku itd., musiałam się zwrócić do sądu o zoabligowanie go do tego, chociaż nie wiem czy to cokolwiek da). A nawet jeśli się nie przedawnił, ja nie wiedząc w ogóle o jego istnieniu,nie mogłam go opłacić w odpowiednim czasie.Więc teraz mogę zaskarżyć kaluzulę wykonalności tytułu wykonawczego i wnieść o ponowne doręczenie nakazu zapłaty. Mogę uniknąć płacenia odsetek i kosztów komorniczych,które stanowią bardzo dużą część żądanej kwoty. Oraz żądać zwrotu zabranych już przez komornika środków od wierzyciela (to ważne,bo wiele osób nawet nie wie o tym,że jest taka możliwość!!!). Ale jakoś nikt się nie kwapi w tym żeby udzielić mi stosownych informacji (czyli sygnatury akt itd.). Dlaczego politycy milczą w tej sprawie? Dlaczego nikt z tym nic jeszcze nie zrobił? Czy dalej będzie się tak żyć w tym "państwie prawa"? Chyba nie zmieni się to dopóki nie przeprowadzi się jakiejś społecznej rebelii. Oni wszyscy sobie nawzajem sprzyjają, ręka, rękę myje,można nawet powiedzieć,że to jedna wielka mafia! Nie ma już niezawisłości w tym kraju. Złodzieje i oprawcy cieszą się pomyslnością a uczciwi ludzie (bo to,że nawet ktoś miał dług nie oznacza,że od razu jest nieuczciwy) muszą płacić ciężko zarobione pieniądze!!! Jednak czy nie możemy się jakoś bronić? Może właśnie w końcu czas wyjść na ulicę?
lalunia1000 / 5.60.26.* / 2013-12-08 02:10
nie wierzcie komornikom! Mąż zawarł ugodę a oni robią i tak co chcą czyszczą konta , oklejają ,naruszają i są bezkarni! Jak się zgubicie w lesie to dzwońcie do komornika on was znajdzie-pomoże!
Kasia92 / 95.160.245.* / 2013-08-01 20:18
Mam pytanie: mój tata wziął kredyt w Getin Noble Banku, uzgodniono na początku, że będzie z jego konta pobierana określona kwota w ramach spłaty, tak też się dzieje od kilku lat. Mimo to ostatnio tata dostał pismo od Getin Noble Banku, w którym zażądano spłaty reszty kredytu i poinformowano o złożeniu wniosku o egzekucję mieszkania u komornika. Tata poszedł z tym do banku, okazało się, że już nie mają papierów tej sprawy, bo przekazali je komornikowi. Był u komornika, papiery są jakimś cudem w Warszawie. Co robić, skoro bank złamał warunki umowy, a sprawa jest już u komornika? ? ?
gruzlinska / 178.182.252.* / 2012-03-21 11:55
na zasadzie art896&1pkt1i2kpc wzywa dluznika do zlozenia oswiadczenia art896&2pkt1i2kpc jakiego zaswiadczenia o co chodzi nie rozumiem z kad mam wziasc to zaswiadczenie?
rompol / 193.25.3.* / 2011-12-12 11:52
czy komornik ma prawo pobierać 150% zasądzonej kwoty?
eastypl5 / 2011-04-27 12:12
jeżeli zobowiązałam się do spłaty komornikowi 500 złoty miesięcznie i on wyraził na to zgodę zaznaczam że płace terminowo może mi zająć dodatkowo nadpłatę z urzędu skarbowego na którą czekałam i czy mogę teraz nie zapłacić dwóch miesięcy z kolei ponieważ taką wysokość kwoty zajął czy uratuje mnie to jedynie że spłacę zadłużenie wcześniej o 2 miesiące proszę o pomoc
Remo / 37.109.33.* / 2017-11-02 01:12
Nie dogadasz się z komornikiem. Weźmie co mu dasz i to co sam da radę wziąć. Komornik to nie tylko zawód, to charakter...
DD2 / 90.156.120.* / 2010-11-12 22:50
A jak z wezwaniem za złe parkowanie przysłanym przez straż miejską po 4 latach ?
53 / 93.105.86.* / 2010-11-11 11:42
Dłużnikami są też pracodawcy zwłaszcza branża budowlana i rolnictwo .Nagminnie nie płacą pracownikom lub bez powodu nie wypłacają całej stawki ,Najczęściej z powodu -braku przelewu.Kiedyś założenie sprawy sadowej wobec pracodawcy było bezpłatne.Od kilku lat oszukany pracownik musi płacić w sądzie za założenie sprawy.
A jak nazwać firmy windykacyjne które nachodzą ludzi i żądają spłaty dawno uregulowanej.Kto nie trzyma dowodów wpłaty to przepadł.Proszę wejść tylko na forum dyskusyjne Money.pl .Ludzie opisują swoje sprawy .Jak się wyłudza pieniądze od starszych ludzi zastraszając ich.Dla jasności dłużników nie cierpię.
Edw / 188.146.255.* / 2010-11-09 22:06
Jestem złodziejskiemu ZUS-owi winny 25tys PLN. Dług z 2002r. Wysyłają wezwania do zapłaty. Nie mogą odzyskać kasy bo wszystko mam na żonę, a mamy rozdzielność majątkową. Czy jeżeli nie ściągną tego do 2013 roku dług się przedawni?
53jaro / 2010-11-09 18:24
Należy pamiętać ;o przedawnieniu zobowiązania zgłosić w sądzie.
EURO STUDENT / 2010-11-09 19:22
dług się nigdy nie przedawnia !!!!!!!! zostaje w spadku ! przedawnia się jego egzekucja ale to też nie do końca....
Praraw / 178.42.20.* / 2012-09-04 01:10
Zanim coś napiszesz poczytaj ustawy i dokonaj odpowiedniej wykładni matole.
akantek / 79.163.165.* / 2010-11-09 17:24
Z uporem maniaka publikowane są artykuły "w obronie dłużników", biednych, niewinnych sierotek, co to niczemu nie są winne.
Od kilkunastu lat obserwuję to zjawisko zawodowo na płaszczyźnie obrotu gospodarczego. Znakomita większość dłużników, stawszy się nimi nierzadko z powodu własnej lekkomyślności (brak wyobraźni biznesowej, częściej - brak zdecydowanych starań o własne roszczenia), w obliczu terminu zapłaty, zaczyna "brać na przetrwanie", na przetrzymanie wierzyciela, na doczołganie się do tego nieszczęsnego przedawnienia. Jak im się uda są dumni, że nie oddali komuś należności (czy to nie kradzież, przywłaszczenie w szerokim rozumieniu?). Jak się nie uda, zaczynają się lamenty na tego wstrętnego komornika.
Kiedy ktoś zajmie się tym, nie tylko w publikacjach, żeby dług był zawsze długiem, żeby złodziej, oszust itp. nie mogli się od niego w żaden sposób uwolnić. Uwolnić się od długu powinien tylko bankrut
Na marginesie: w dzisiejszej rzeczywistości zabezpieczanie roszczenia drogą prawną to w olbrzymiej większości tylko koszty, którymi pożywią się sądy i organy egzekucyjne. Wierzyciel na końcu tej drogi jest w sytuacji gorszej nią na początku: roszczenie nadal niezaspokojone, tylko koszty dodatkowe większe. Za to może wówczas odpisać sumy w koszty przedsiębiorstwa, co jednak nie jest chyba ideą rozwoju biznesu.
danpol / 2010-11-09 21:59
A dlaczego banlrut jest poza egzekucją ? Niech w ramach długu odda narządy za darmo, nawet w drodze eutanazji.
PL(J)acek / 86.11.249.* / 2010-11-09 14:36
Szanowni Pastwo,
Nie rozumiem sensu artykułu. Wydaje mi się, że najlepszą formą obrony przed egzekucją jest terminowe regulowanie należności.
Wierzyciel nie jest wrogiem. Jest osobą lub instytucją, która w dobrej wierze przekazała nam dobra, za które zobowiązaliśmy się zapłacić lub pożyczyła pieniądze, do których zwrotu się zobowiązaliśmy.
W razie trudności najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z wierzycielem i próba wynegocjowania bardziej dogodnego planu spłat lub innej formy uregulowania zobowiązania. Liczenie na przedawnienie daje złudne poczucie bezpieczeństwa i z mojego punktu widzenia jest etycznie wątpliwe.
----Aga / 83.238.68.* / 2010-11-09 12:27
a co, gdy sytuacja wygląda tak, że komornik wysłał zawiadomienie do odpowiedniego urzędu emerytur, że zajmuje konto (płatnik emerytury sam przekazuje 50% emerytury), a pozostała kwota z konta przelewana jest przez bank- jest zajęte konto. czy jest to zgodne z prawem? emerytowi nie pozostaje nic.
ataton / 2010-11-09 16:13
to wtedy emeryt ma prawo wystąpić do sądu z powództwem przeciwegzekucyjnym o zwolnienie rachunku spod zajęcia w zakresie wpływających świadczeń z ZUS/KRUS lub wynagrodzenia. Czasami komornicy sami wystawiają takie ograniczenia gdy dłużnik stawi się u nich z ostatnim wyciągiem z rachunku bankowego.
Polo404 / 94.78.185.* / 2012-03-29 12:36
Od ZUS-u w lutym 2012 roku pisemnie/kopia pisma do Komornika/ dowiedziałem się o zajęciu 25% emerytury.Na początku stycznia 2012 zameldowałem się czasowo na 5-lat w miejscu leczenia poważnej choroby.Komornik nie odpowiada na e-maile i pisma pytające o powód zajęcia mojej emerytury.Nie wiem co mam dalej robić,żeby dowiedzieć się,co było powodem zajęcia.Proszę o pomoc.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: