Forum Forum finansoweInne

Skarga na komornika - jakie prawa ma dłużnik?

Skarga na komornika - jakie prawa ma dłużnik?

Wyświetlaj:
Marcin 607 / 91.223.175.* / 2017-05-13 17:33
czy komornik po splaceniu wszystkich naleznosci i placeniu regulanie nie może wycofać zmianki która sam zamiescil w księdze wieczystej na nieruchomosci twierdzac ze takiej wzmianki nie może wycofać.
Kaśka 75 / 193.200.133.* / 2017-05-23 21:00
Może wykreślić wzmiankę w księdze wieczystej dopiero po całkowitej spłacie zadłużenia.Wtedy składa do wydziału ksiąg wieczystych papiery i oni wykreślają. Dostaje się na to osobne postanowienie sądu.Wiem bo sama tak miałam.
H Szatkowski / 2017-05-24 10:07
Fakt. Przegapiłem nowelizację KPC, która weszła w życie 3.05.2012 r. nakładającą nawet obowiązek na komornika składanie wniosku o wykreślenie z KW wzmianki o wszczęciu egzekucji w razie umorzenia postępowania windykacyjnego.
H Szatkowski / 2017-05-14 10:31
NIE. Wykreślenia zabezpieczenia w KW dokonuje sąd na wniosek właściciela nieruchomości, co wynika wprost z art. 99, ust. 2 Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece.

Komornik ma obowiązek (art. 100) umożliwić właścicielowi, który przestał być dłużnikiem złożenie skutecznego wniosku o wykreślenie tj. wydać postanowienie o zakończeniu egzekucji, które będzie podstawą wniosku o wykreślenie.
joanna645 / 95.40.76.* / 2015-01-20 12:50
czy komornik ma prawo zablokowac rachunek bankowy na ktory wplywaja dochody oraz alimenty i zasilek rodzinny?
SŁAWEK812 / 94.223.13.* / 2014-02-25 19:16
czy komornik może przyjść pod adres zameldowania i zabrać wszystkie sprzęty RTViAGD które należą do siostry , matki lub ojca .Proszę o szybką odpowiedz na mojego e-mail
Damian553 / 81.163.15.* / 2014-01-07 23:07
czy komornik może przyjść pod adres zameldowania i zabrać wszystkie sprzęty RTViAGD które należą do siostry , matki lub ojca .Proszę o szybką odpowiedz na mojego e-mail
matkapolka / 2013-02-13 14:10
a nie jest przypadkiem tak ze komornik nie moze ruszyc minimum krajwego ktore jest w kwicei cos okolo 1500zl?
KKK325 / 89.67.143.* / 2013-02-13 13:38
Pytanie, mi komornik zajął konto bankowe na którym miałam 0 zł, zwykle i oszczednosciowe, zrobił mi debet w sumie na 1200zł, o dziwo pozniej ta sama kwota która została mi zabrana z konta ponownie przychodziła mi do płacenia z kruka i ponownie trafiła do komornika... jakim prawem domaga sie odemnie po raz drugi tego samego długu powiekszonego jeszcze o koszty komornicze skoro juz te pieniadz emi zabrał, drugie pytanie tak łatwo komornik zdebetował mi konto na ponad 1000zł a mojemu byłemu posiadajacego 3 konta w banku nie potrafi zajac pieniedzy winnych mi za alimenty? co to za kraj! co ja mam robic ? nie mam na życie
frandre / 2013-02-01 11:42
zień dobry,
Komornik zabiera mi pensje dowiedziałam się ze mam dług w dniu kiedy potrońcono mi 60 % mojej wypłaty . W jednym dniu dowiedziałam się że jestem dłuzna mojemu byłemu pracodawcy nie wiadomo za co plus koszty komornika sądu itd o których tez nie byłam poinformowana i tez w tym samym dniu zostałam bez środków do życia. Co ja mogę w takiej sytuacji zrobici. Czy są może wzoru skargi jaka mogę wysłać do sądu na tego komornika?
frandre / 2013-02-01 11:40
zień dobry,
Komornik zabiera mi pensje dowiedziałam się ze mam dług w dniu kiedy potrońcono mi 60 % mojej wypłaty . W jednym dniu dowiedziałam się że jestem dłuzna mojemu byłemu pracodawcy nie wiadomo za co plus koszty komornika sądu itd o których tez nie byłam poinformowana i tez w tym samym dniu zostałam bez środków do życia. Co ja mogę w takiej sytuacji zrobici. Czy są może wzoru skargi jaka mogę wysłać do sądu na tego komornika?
Andrzej211172 / 37.247.242.* / 2013-01-15 13:13
Mam zajęte konto bankowe na które wpływa mi tylko i wyłącznie wypłata już po potrąceniu 60% ( alimenty + zajęcia bankowe ). I co sie okazało, wpłyneła wypłata 10 stycznia i została zablokowana przez bank. 14 stycznia pobiegłem do Kancelarii komorniczej i napisałem podanie o odblokowanie wpływów z firmy jako jedynego już potraconego dochodu. Obiecano mi odblokowanie. Lecz jeszcze 14 stycznia spogladając wieczorem na konto ujrzałem, że te pieniadze zostały już przekazane do owego Komornika. Dziś, tj. 15 stycznia zadzwoniłem do Kancelarii i usłyszałem odpowiedź, że tych pieniedzy już nie odzyskam.
Pytam więc wszystkich jak to mozliwe?????Zabrał mi 60% a teraz resztę? Nie pozostawiając nic na życie????????
kasia8003 / 93.154.171.* / 2012-10-06 12:36
Witam, mój ojciec ma następujący problem z komornikiem.
dnia 21 lipca 2011 uprawomocniło się postanowienie sądu w sprawie spłaty spadku ( do spłaty jest 5 osób ) na spłatę określił czas rok! ale również na sprawie sądowej został pouczony iż może on wnioskować o przedłużenie spłaty
i tak dnia 11.07 2012r został złożony wniosek o przedłużenie spłaty, na który otrzymaliśmy odpowiedz, iż mamy wpłacić opłatę 30 zł i usunąć tzw błędy formalne ( czyli podać listę spadkobierców) w określonym terminie zostało do sądu wniesione pismo a potem kolej ( ostatnie 24.08.2012 tyczące się owych błędów formalnych), na które jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. natomiast dnia 18,09,2012 r dostaliśmy pismo od komornika sądowego ( tzn trzy w jednym, wezwanie do zapłaty, zawiadomienie o wszczęciu egzekucji wezwanie do potrąceń z renty mojego ojca, która wynosi nie całe 500 zł),w tym piśmie dowiedzieliśmy się,że owe postanowienie z dnia 21.07.2011 r zostało zaopatrzone w klauzurę wykonalności( o czym nie byliśmy poinformowani), na to pismo wnieśliśmy zażalenie do sądu w sumie na nadanie egzekucyjnemu klauzuli wykonalności dnia 21,09,2012 ( na to pismo również jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi). dnia wczorajszego był u nas komornik i natychmiast chciał wejść do domu ( groził policją i kosztami 800 zł, był niemiły itp).....
proszę o pomoc w tej sytuacji.. jesteśmy teraz w trudnej sytuacji a spłatę chcemy wykonać ale w późniejszym terminie.
jeszcze jedno czy mimo, iż zostało złożenie zażalenie to komornik można nas nadal nachodzić?
czekam na pomoc prawną pozdrawiam
kasioa
Małgorzata Dudek / 109.243.78.* / 2012-01-11 19:36
Komornicy na dywaniku u Rzecznika Praw Obywatelskich

Przypadki zabierania całego dochodu, odbierania zabawek dzieciom, straszenia rodzin – to dla komorników chleb powszedni.

Jakże kłóci się to z cywilizowaną formą egzekucji. Szczególnie, że większość dłużników nie planowała znaleźć się w tej wyjątkowo trudnej życiowej sytuacji. I jak najszybciej chciałaby wywiązać ze zobowiązań. Chciałaby - krótko mówiąc - osiągnąć to, co komornicy poprzez starannie przygotowane akcje egzekucyjne skutecznie im uniemożliwiają. To jest sprzeczne nie tylko z polskim, ale również europejskim prawem.
To początek naszych działań w sprawie ucywilizowania tej najbardziej fundamentalnej części polskiej gospodarki, czyli życia zwykłych obywateli.

Skarga na Krajową Radę Komorniczą i komorników sądowych przekazana została do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz w październiku 2011 roku.

Na podstawie Art. 80 Konstytucji RP zwracam się do Rzecznika Praw Obywatelskich ze skargą na działanie organu Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie, będącej ustawowym samorządem komorniczym oraz ze skargą na komorników sądowych: Marka Bidzińskiego (apelacja warszawska), Roberta Kapicę (apelacja wrocławska), Łukasza Dykiela (apelacja poznańska), Jerzego Zająca (apelacja katowicka), Krzysztofa Dolnego, rzecznika prasowego i wiceprezesa Krajowej Rady Komorniczej oraz Rafała Fronczka, prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

UZASADNIENIE

Komornicy sądowi działając na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej działają de facto i de iure wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać wszystkie informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej. Prowadzi do do sytuacji, w który przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego 
I tak:
Marek Bidziński, komornik Komornik Sądowy dla Warszawy Pragi-Północ pozbawiwszy majątku dłużnika, w 2011 roku podstępnie nachodził jego najbliższą rodzinę, w tym dzieci próbując odebrać im ich prywatną własność, mówiąc, że musi zabrać zabawki „za długi tatusia”. Nachodził również przyjaciół rzekomego dłużnika rozpowszechniając pogłoski, jakoby dłużnik, znany w lokalnym środowisku polonijny działacz społeczny i biznesmen był człowiekiem pozbawionym czynności honorowych oraz zupełnym bankrutem.
DOWÓD: dokumenty kancelarii komorniczej Komornika Marka Bidzińskiego, zeznania poszkodowanych
W 2007 roku Robert Kapica, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Śródmieście mimo zakazu sądowego windykował...

czytaj więcej http://pietkun.nowyekran.pl/post/30591,skarga-na-komornikow-jest-w-biurze-rpo

Po skardze na komorników działających w Polsce, która 19 października trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, biuro rzecznika pyta samorząd komorniczy: czy wiecie o tym co się u was dzieje? I co zrobiliście w tej sprawie?

Czy wezwanie RPO, które trafiło do samorządu komorniczego ukróci bezkarność tej korporacji? Z pewnością zmusi komorników do tego, żeby to właśnie oni pokazali gdzie i jak często łamią prawo.

Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich z 9 stycznia 2012 roku:

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał skargę na działania Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie oraz na wskazanych komorników sądowych. Kopię skargi uprzejmie przesyłam w załączeniu.
Skarżący wskazał na nieprawidłowości, jakich mieli dopuścić się komornicy: Marek Bidziński z apelacji warszawskiej, Robert Kapica z apelacji wrocławskiej, Łukasz Dykiel z apelacji poznańskiej, Jerzy Zając z apelacji katowickiej, oraz Krzysztof Dolny, rzecznik prasowy i Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej oraz Prezesa Krajowej Rady Komorniczej. W ocenie Skarżącego komornicy sądowi działają wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej.
Prowadzi to do sytuacji, w której przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego.
Skarżący zarzucił także, że Krajowa Rada Komornicza...

czytaj więcej: http://pietkun.nowyekran.pl/post/47405,komornicy-wezwani-do-rpo

Komornicy występują w imieniu Rzeczpospolitej. W imieniu Mojej i Waszej Ojczyzny stwarzając niebezpieczny dla całego narodu precedens, kiedy obywatele muszą bronić się przed własnym państwem. Dlatego należy uczynić wszystko by bezkarność bezwzględnych i nie kontrolowanych przez nikogo komorników, często działających z zamiarem doprowadzenia do upadku całych rodzin i prawidłowo funkcjonujących firm została ostatecznie ucięta.

Małgorzata Dudek, koordynator Akcji Windykacj
antos78 / 164.126.180.* / 2012-01-07 12:50
Nie zapłaciłem za mandat 100zł po jakimś czasie dostałem pismo z Urzędu Skarbowego cyt: wzywa się bank aby bez zgody organu egzekucyjnego nie dokonywał wypłat z rachunków bankowych lecz bezzwłocznie przekazał zajętą kwotę organowi egzekucyjnemu na pokrycie dochodzonych należności. Kwota po naliczeniu kosztów egzekucyjnych 117,80 zł . Konto zostało zablokowane pieniądze nie potrącone wiec dokonałem przelewu z innego konta. czy wniesiona wpłata spowoduje odblokowanie konta ??
Kamil_Perfekt / 31.175.204.* / 2011-10-12 13:22
Gówno dłużnik może tak naprawdę. Ja złożyłem skargę bo komornik zajął rzeczy żony mimo rozdzielności od kilku lat, wpisał wartość zmywarki 400 zł którą kupiłem pare dni wcześniej za 1600 zł !! Sąd oddalił skargę. Ludzie w naszym kraju komornik zawsze ma racje a jak nie ma racji to i tak ma racje
Wierzyciel / 79.189.230.* / 2012-09-10 08:44
na zmywarkę miałeś, ale żeby zapłacić wierzycielowi to już nie. I bardzo dobrze komornik zrobił. I jeszcze bezczelnie piszesz, że zmywarka żony, ale to Ty ją kupiłeś... Takich dłużników jak Ty trzeba właśnie w ten sposób zmuszać do płacenia, bo bezczelność takiego postępowania nie zasługuje na nic innego.
Eryk22 / 2011-10-12 14:24 / Bywalec forum
Urzędnik stoi ponad zwykłymi ludźmi!!
magda.m / 46.113.64.* / 2011-06-10 09:33
ja mam inny problem przyszło mi pismo 30 maja 2011 roku o zajęcie wierzytelności więc oczywiście wystosowałam do nich pismo o dobrowolną wpłatę i co się okazało mimo wszystko zabrali mi z pensji 980 zł zostawiając mi na utrzymanie rodziny 500 zł .Szczerze powiem że jak zadzwoniłam do nich to nawtykałam im dosłownie w pięty bo jak tak można wogóle robić że człowiek chce to spłacić dobrowolnie a oni mają to w rzeczywistości gdzieś. Nie dano mi możliwości jakiegokolwiek porozumienia nie mówiąc o terminie bo podobno mam 7 dni na odpowiedź . Odpowiedziałam na drugi dzień i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi a i tak zrobili co chcieli zrobić. Polskie prawo jest dziurawe moim zdaniem Bo są ludzie którzy chcą uczciwie ponieść konsekwencje dawnych błędów i nie dają im nawet cienia szansy . Pozdrawiam wszystkich komorników obyście się udławili.....
Maria.02 / 89.79.73.* / 2011-06-17 15:39
maria.02
wiem że w Polsce, obowiązuje prawa i konstytucja RP. A w Europie też Prawo człowieka. Natomiast Jest prawo Komornika i żadne ustawy i prawo w polsce nie obowiązują.
Nawet jeżeli mineło 20 lat lat od decyzji Sądu
A Komornik sam decyduje.Dlatego proponuję o powiadomienie Policji Europejskiej o nad użyciach Bo tego niema w prawie W Polsce.
To mój przykład. Nawet Prezes sądu Nic nie zrobił bo on ma rację. A nie prawo.A kto rozliczy komornika. Prawo jest jasne ale nie dla Komornika.
DAWID31 / 89.234.192.* / 2011-05-18 20:18
MAM DLUG W GAZOWNI NARAZIE NIEMAM Z CZEGO SPLACAC KOMORNIK ZAJA MI PONAD 20 LETNI TELEWIZOR I STARY KOMPUTER MOIM ZDANIEM BEZ WARTOSCI MAM TE RZECZY JESZCZE W DOMU ALE ZAJETE CO MAM ZROBIC ZEBY ICH NIE ZABRAL?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: