Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak w Mbank kupic akcje

Jak w Mbank kupic akcje

daro822 / 2009-06-11 19:25
Mam zalozonego emaklera w MBANK prosze mi powiedziec co znaczy "limit ceny" i "limit aktywacji"?
Wyświetlaj:
unfaithful / 89.77.168.* / 2009-06-12 12:22
Limit ceny określa cenę po którą sprzedaż lub kupno akcji ma być wykonane.

Limit aktywacji jest podany przy zleceniach warunkowych. Takie zlecenie nazwyane też zleceniami stop będą transferowany na giełdę tylko w przypadku osiągnięcia limitu aktywacji, tzn. wyznaczasz wartość limitu przy którym ma nastąpi kupno/sprzedaż akcji.
daro822 / 2009-06-12 13:02 / portfel
Ale to nie jest to stop loose czyli ten prob ktory sie ustala ze jesli on zostanie przekroczony to wtedy sie sprzedadza te akcje automatycznie, zeby nie stracic za duzo co?
unfaithful / 89.77.168.* / 2009-06-12 14:50
To jest stop loose - ustawiasz cenę sprzedaży, przy której jesteś jeszcze na "plusie", a po przekroczeniu której zysk Cię nie satysfakcjonuje lub inwestycja przynosi stratę i akcje sprzedawane są automatycznie.
Ciułacz / 2009-06-12 15:45 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Daro822, witaj!Nie ciesz sie ze stop loos za wczesnie.Jak grubasy chca sie obkupic to spececjalnie sprowokuja zadzialanie stopu aby sie posypala lawina automatycznych zlecen PKC ponizej danego limitu, a oni spokojnie zbieraja po niskiej cenie.Tak jak widzisz jest to bron obusieczna.
bass / 2009-06-12 16:35
To ja mam takie pytanie, chociaż zaznaczę, że na giełdzie jestem świeży.
Dzisiaj ładnie skoczyło MONNARI, ale mimo tego, że było dużo zleceń PKC zarówno kupna jak i sprzedaży to nie było żadnych transakcji od godziny 15:01:56. DLACZEGO?
nowyy / 195.150.77.* / 2009-11-16 22:03
Witam.
Niedawno założyłem rachunek maklerski w mBanku, wcześniej jednak próbowałem sił w grze wirtualnej na gra.onet.pl. Wszystko ładnie mi w niej szło wiec postanowiłem zagrać na prawdę. Od razu pojawiły się problemy :) Przy zakupie akcji ustalam limit ceny po której chcę kupić daną akcję. To zrozumiałe. Nie bardzo wiem jednak czym jest limit aktywacji, nie wiem czy dobrze myślę np.

Cena akcji na zamknięcie wynosi 25 zł
Wieczorem składam zlecenie kupna akcji z limitem ceny na 27 zł czyli gdy cena akcji pójdzie w górę i osiągnie 27 zł to automatycznie kupi ją.

Więc po co mi limit aktywacji? Co się stanie gdy ustalę limit aktywacji na 26 zł lub na 28 zł? Czy ustalać limit aktywacji taki sam jak limit ceny?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy