Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestowac dolary w fundusze inwestycyjne

Jak zainwestowac dolary w fundusze inwestycyjne

uop / 2006-03-01 15:35
czesc zapraszam wszytskie osoby do wymiany informacji na temat inwestowania w dolarach w fundusze inwestycyjne polskie i zagraniczne. na poczatek mam pytania o merill lynch w ofercie xelion i deutsche bank, fundusze dolarowe w bank millenium, pionner (akcji amerk. i zrownowazony) oraz fundusze walutowe w pko.credis suisse, skandia - co wybrac? moze ktos z Was podjal decyzje o ulokwaniu $$$ ostatnio i chcialby sie podzielic ciekawymi informacjami?
Wyświetlaj:
czapajew / 83.9.3.* / 2006-03-08 09:43
ja troche inwestuje ale w walucie PLN z racji tego że przy ewentualnej konwesrji przechodze na polskie obligacje - no i wiadomo trzeba wybrać taki f8undusz zeby przez neta można było za free robić operację.
dominicus / 2006-03-04 18:29
wszędzie tylko skandia i skandia, trudno...
Jeśli masz wystarczająco dużo tych dolarów, to możesz zlecić zarządzanie portfelem. Waluty, kontrakty na światowe indeksy, zagraniczne akcje. Czego dusza zapragnie. Wysokie ryzyko i nastawienie na ponadprzeciętne stopy zwrotu. Nie dla mięczaków.

gg 3171213
Inwestor / 217.17.46.* / 2006-03-01 19:21
Witam, jeśli myślisz o dłuzszej perspektywie inwestowania w dolarach to tylko skandia, ja mam lokatę od roku poprzez Skandię w Merill Lynch i zysk rzędu 16,5%. NIe płacisz podatku za zmiany funduszy a to ważne w dłuzszej perspektywie. Jak chcesz dam kontakt do doradcy, w xelionie kupisz Skandię ale tylko kupisz i nic więcej, sztywna korporacja. Nie interesują się pózniej klientem. Ja polecam Skandię jeśli horyzont to ok 6 lat.
Pozdrawiam
uop / 2006-03-01 20:38
a jakie sa oplaty przy zakupie funduszu o ktorym piszesz no i ew. pozniej - z tego co wyczytalem na stronie skandii sa dwa fundusze ML. xelion ma ich kilkanascie do wyboru. ale nie wiem jakie stopy zwrotu za ost 12mcy.. aha jest min. wplata USD?
inwestor / 217.17.46.* / 2006-03-02 18:40
opłaty są uzalęznione od wysokości wpłaty, min 4000 USD, po co ci kilkanaście funduszy, im więcej tym większe opłaty , jak masz wiecej dolarów to znam firmę która współpracuje ze skandią i mozesz miec mniejsze opłaty wstępne, ja wpłacałem 50 tyś USD i miałem tylko 1% opłaty wstępnej, 2,9 %za zarżadzanie w pierwszych 3 latach od 4 roku 1,5 % do 6 i od 7 roku tylko 1% za zarządzanie, to najniższa opłata bo sprawdzałem. Skandia wprowadzać będzie do oferty kolejne fundudsze bo rozmawiałem z doradcą, a to oznacza zę będzie można kupowac bez prowizji i zmieniać bez żadnych opłat oraz podatku belki, co jest bardzo ważne, coś za coś. Opłaty za zarządznie w pierwszych trzech latach są wysokie, ale po 3 jest bardzo ciekawie. Nawet jeśli to wyniki i tak są rewelacyjne.Ja w PKOSA miałem na 0,3% a tu mam korzyści podatkowe, bezprowizyjne zmiany i zysk ponad 16%.
Przemyśl kolego sprawę, ja jestem b.zadowolony. MOgę urzyczyć kontaktu do mojego doradcy. Pozdrawiam
czapajew / 83.9.3.* / 2006-03-08 09:44
wcale nie trzeba płacić opłat manipulacyjnych za nabycie wystraczy troche poszperać (ja też bałwan płaciłem na początku). Powiem ci też ze za konwersje tez nie trzeba płacić - też trezba poszperać troche
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy