Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zainwestować12-14tyś złotych.

Jak zainwestować12-14tyś złotych.

Lasek / 2008-08-07 09:40
W październiku będę miał około 12 tysięcy złotych do zainwestowania i zastanawiam się czy próbować na giełdzie czy darować sobie to, i znaleźć jakiś fundusz inwestycyjny lub lokatę. Przejrzałem już kilka podobnych tematów więc dodam że interesował by mnie czas inwestycji co najmniej 3 lata możliwe że więcej i rocznie byłbym w stanie dodawać około 6 tysięcy. Co w takiej sytuacji polecacie??
Wyświetlaj:
furdynand / 89.174.61.* / 2008-09-24 18:25
Moim zdaniem przy tym co teraz dzieje się na giełdzie proponuję inwestycję regularną a nie jednorazową (jest mniejsze ryzyko straty i większa perspektywa zysku gdy będzie hossa). W tym momencie wychodzi to jakieś 500 zł miesięcznej inwestycji. Co do tych 12000 proponuję lokatę ewentualnie konto oszczędnościowe jeśli chce Pan mieć te pieniądze dostępne w każdej chwili. Na jaką lokatę wpłacić pieniądze i w jaki fundusz inwestować nie powiem Panu ponieważ doradzam w finansach zawodowo i pobieram za to opłatę. Wiedza w dzisiejszych czasach kosztuje. Jeżeli chciałby Pan podjąć ze mną współpracę podaję maila:

furdynand@poczta.fm
Balrog1 / 2008-09-23 19:39 / Bywalec forum
To bardzo dobery plan byle wytrwale go realizować a proponuję jednak fundusze nie giełdę na przez platformę mBanku lub Unisieć. I te kolejne 6 tysięcy nie wpłacaj jednorazowo tylko w transzach podziel sobie po równo. Więcej zyskasz a w przypadku spadku mniej stracisz chwilowo bo w momencie chwilowego spadku nie cała kwota straci a ty potem kupisz po mniejszej stawce wiecej ..
Kati / 91.94.75.* / 2008-09-11 12:49
Miałam podobny problem. Poszperałam na sieci i znalazłam stronkę www.dtsfinance.pl. Mają tak kilka ciekawych informacji i dobrych doradców. Luknij, poczytaj, zapytaj a może coś znajdziesz dla siebie.
dita_ka / 2008-08-07 10:24
Żeby dobrze inwestować pieniądze, trzeba wiedzieć coś o inwestowaniu i przepływie pieniężnym, to że kolega mówi (czy ktoś nieznany z internetu), że coś jest OK - nie jest wystarczająco dobrą informacją. Jeśli są to nasze własne pieniądze, to chyba warto poświęcić chwilę na zaznanie się z chociaż ABC inwestowania i inteligencji finansowej. Mój znajomy inwestor robi takie 40 minutowe prezentacje na te tematy on line. Bezpłatnie, za to rzetelnie. Myślę, że taka wiedza może czasem zdziałać cuda. Jeśli ktoś jest zainteresowany wejściem na konferencję on line, to niech mi podeśle chęć na mejla dita_ka@o2.pl

Poza tym polecam książkę Kim Kiyosaki Bogata kobieta - znajdziesz tam dużo na temat wybierania własnej drogi inwestowania, wybierzesz, czy chcesz grać na giełdzie, inwestować w nieruchomości, czy też przekazywać pieniądze na fundusze inwestycyjne. Jest też kilka innych możliwości może o wiele ciekawszych. Chyba najistotniejsza informacja z tej książki jest taka - że im większą masz wiedzę o tym, w co chcesz inwestować, tym mniejsze jest ryzyko. Że inwestowanie z głową nie przynosi ryzyka, to nie jest loteria. A swoją drogą gratuluję Ci 12 tys. i życzę, żebyś je dobrze wykorzystał! Wszystkiego naj:)

Aha - lokata dużych zysków nie przyniesie... To raczej bank zarabia na tym, że wkładasz do niego pieniądze. Fundusz już szybciej, większe oprocentowanie. Ale to też jest dość powolne czekanie na zyski. I nikt Ci nie doradzi tak, jak mógłbyś sobie doradzić sam:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy