Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

pomoc w sprawie lektury na temat inwestowania...

pomoc w sprawie lektury na temat inwestowania...

msaint / 79.184.172.* / 2008-08-06 17:21
Witam,
chcialbym postawic swoje pierwsze kroki jako inwestor a nie mam o tym zielonego pojecia... Zanim zaczne inwestowac pieniadze chcialbym sie czegos nauczyc. Czy moglbym prosic o rade na temat doboru najlepszej ksiazki z ktorej moglbym nauczyc sie "co i jak":)
Wyświetlaj:
Inwestorzy / 79.186.149.* / 2009-01-01 17:12
Stowarzyszenie Obniżki Prowizji w Największych Domach
Maklerskich klientów indywidualnych!!! 0,39% za kupno (0,78% kupno i sprzedaż) od zlecenia na akcje to za dużo!!! Kontrakty terminowe na WIG20 również są drogie (8 czy 10 zł to zbyt wiele) Standardowa prowizja wynosić powinna zdecydowanie mniej niż 0,2%, 0,15% 0,10% od akcji i dla kontraktów nie więcej niż 5 czy 4 zł za zawarcie kontraktu na WIG20. Twój rachunek inwestycyjny winny być prowadzony nieodpłatnie (nie żadne 55, 50 czy 44 zł rocznie) !!! Nie zastanawia Cię czemu większość brokerów ma podobne wysokie opłaty tak jakby konsultowały się ze sobą? Czemu prowizje i opłaty nie maleją corocznie lub maleją zbyt wolno? Nie wybieraj takiego biura gdzie są wysokie prowizje i opłaty!!! Napisz do swojego brokera i do GPW, że prowizje i opłaty powinny być niższe dostępne dla wszystkich sprawiedliwie!!! Notowania giełdowe powinny być dostępne bez opóźnień dla wszystkich sprawiedliwe bez opłat!!! Szanuj swoje pieniądze i niech Ciebie szanują !!! Masz prawo do sprawiedliwego inwestowania swoich środków pieniężnych!!! Pozdrawiamy
xxxxl / 83.10.233.* / 2008-12-30 17:26
w ksiązkach za wiele nie znajdziesz

mam tego jeszcze całą szafę
drugą już wyrzuciłem na śmieci

i w każdej książce masa różnych mądrych wykresów RÓŻNYCH !!!!!
rozumiesz

gdyby to było coś warte wystarczyłby jeden wykres
bierzesz jeden i kolejno na nim omawiasz

w praktyce autorzy
ciagle "naginają" wykresy do treści

udają wielkich guru
ktoś kto na śmiesznym portfelu 5000$ zrobił dobry wynik

od razu zaczyna pisac książki wydaje biluletyny
prowadzi firmę doradczą albo zarządzającą
i z tego zyje

nie z giełdy

czyli wiesz
dzielisz kapitał na kilka portfeli
najlepiej robionych na "małpę"

jak Ci sie na któryms "przyfarci"
to go upubliczniasz

i jesteś guru
potem seminaria biuletyny wywiady itd
bananqq / 2008-12-30 22:17 / Bywalec forum
tylko ze ksiazka ktora polecilem koledze nijak ma sie do tego co napisales, nie ma w niej wykresow i super porad jest tylko zetelna informacja na temat dzialania gieldy, zacytuje np kawalek z ksiazki Jak dziala gielda, "

czyim radom ufac? odpowiadajac najprosciej niczyim.nawet na oolnym poziomie...","istnieja poradniki jak zarabiac na gieldzie, w ksiegarnii waterstone's w londyjskiej dzielnicy picadilly ustawiono niespelna 23 metry polek z ksiazkami traktujacymi o tym jak zarabiac na gieldzie, jak byc madrzejszym od maklerow, jak dzialaja inwestorzy itp. Co zatem z wyborem wlasnych akcji? warto myslec o tym w ten sposob jak wielkim filantropem musi byc osoba ktora opowiada innym jak sie wzbogacic, zamiast uczynic to samemu?jezeli dziennikarze naprawde wiedza jakie akcje kupic to dlaczego tego nie robia i nie wyleguja sie na ktorejs z karaibskich wysp??"
- jak widac wiec autor tej ksiazki napisal ja w inny sposob niz pozostali

w nastepnym rozdziale- "wstepna uwaga, prawie kazdy kto kiedykolwiek mial w jakikolwiek sposob doczynienia z gielda ma wlasna teorie dotyczaca metody wyboru akcji.."

a o to wybrany przezemnie przykladowy fragment z ksiazki dotyczacy juz opisu dzialania gieldy porzez autora- "roznica miedzy cenami zakupu a sprzedazy:
ktokolwiek kupowal obca wlaute wie ze cena zakupu jest zawsze inna niz cena sprzedazy, a roznica pomiedzy tymi kwotami zalezy od sprzedajacego i podmiotu transakcji. Podobnie jest z akcjami - w ich przypadku mamy doczynienia z rozpietoscia cen kupna i sprzedazy (spread) oferowanym,i przez animatorow rynku. Roznica miedzy oferowanymi cenami nabycia i sprzedazy zalezty od szeregu czynnikow. Pierwszym jest to co na rynku nazywa sie plynnoscia..."

czyli jak widac autor nie radzi jak zdobyc miliony ale opisuje w sposob latwy dla poczatkujacego (dlamnie) jak dziala gielda, na czym polega itp . Polecam ja naprawde!!
o to spis stresi ksiazki.
1.czym sa kacje
a-akcje notowane na gpw
b-akcje renomowanych firm
c-dochody

2. jakie sa inne rodzaje papierow wartosc.
a-nieskarbowe dluzne i obligacje
b-warranty
c-akcje uprzywilejowane
d-instrumenty zamienne
3.jak funkjonuja obligacje rzadowe
4.czym sa instrumenty pochodne
itp itd
xxxxl / 83.10.253.* / 2008-12-30 23:55
spoko
ten etap każdy musi przejść

ja tez napisałem ksiażke o giełdzie
w 94 czy 95 roku

ale nie mogłem znaleźć wydawnictwa zainteresowanego wydaniem

książka omawiała kilka teorii
w szczególności teorię Eliota

to była taka ogólna teoria fal
poszedłem dalej niż Frost i Prechter

przedstawiłem wszystkie możliwe wzory fal
wszystkie

natomiast nie wyczerpałem zagadnień ciągu Fibbonaciego

co ciekawe pierwszy szczyt i dołek na WGPW
wyliczony na podstawie Eliota i Fibbonaciego
dawał dokładność rzędu 1 dnia
bananqq / 2008-12-28 00:44 / Bywalec forum
A ja polecam fajne 2 ksiazki

1. Jak dziala Gielda?? m.becket -Poradnik dla poczatkujacego, fajna ksiazka napisana przyjemnym jezykiem przez czlowieka ktory nie pisze o tym jak zarabiac na gieldzie tylko jak ona dziala.
2.jak zarobic na funduszach? W.Tukan - Uzupelnienie do pierwszej pozycji, ksiazka o FI, jesli ktos jest zupelnie poczatkujacy z tych dwoch ksiazek dowie sie duzo
daga_p / 213.158.196.* / 2008-08-09 11:48
Wejdz sobie na http://w20.pl . Znajdują się tam kursy interaktywne i przydatne narzędzia w edukacji.
mac 78 / 79.97.90.* / 2008-08-07 17:13
krótki kurs wydupią cię od razu także sobie daruj i wpłać na lokate
dita_ka / 2008-08-07 10:39
A czy już coś wiesz na ten temat? Czy już coś czytałeś? Np Roberta Kiyosakiego? Albo coś jego żony, Kim Kiyosaki? Jeśli nie, to zacznij od książki Bogata kobieta:) To takie inwestowanie dla zielonych. Poza tym, jeśli się odezwiesz na priva, mogę cię zaprosić na konferencję on line na ten temat.
pecha / 213.158.196.* / 2008-08-06 22:42
Wejdź na http://w20.pl/index.php?a=e
Znajdziesz tam kilka ciekawych e-booków, które pozwolą Cię wtajemniczyć w temat.
pakqa / 83.3.31.* / 2008-08-07 15:58
z e-bookami i kiyosakim daj sobie spokój. Zwykłe lanie wody. Przeczytaj ksiązkę Inteligentny Inwestor - zdobędziesz wtedy napradę wiele wiedzy co pozwoli uniknąć wielu strat.
isia / 83.5.150.* / 2008-12-30 11:46
Ja polecem książkę Z. Komara Sztuka spekulacji,

choć stara to może Ci pomóc na początek
msaint / 79.184.164.* / 2008-08-13 19:12
Dzieki za pomoc, czy po przeczytaniu Inteligentnego Inwestora bede mial wiedze, jak inwestowac na GPW?
szulik / 2008-08-09 23:51
A czyjego autorstwa jest ta książka? (Inteligentny Inwestor)
daga_p / 213.158.196.* / 2008-08-11 22:27
Benjamina Grahama - to klasyka
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy